Vesti / Utakmice / Vojvodina-Krila Sovjetov 4:0 (kraj)

Vojvodina-Krila Sovjetov 4:0 (kraj)03.02.2013. 17:18

Autor: fkv.com Team(8)
U

prvom pripremnom meču u Turskoj, fudbaleri Vojvodine savladali su rusku ekipu Krila Sovjetov sa 4:0. Golove su postigli Đurić, Abubakar (2) i Radoja, a svi pogoci postignuti su u prvom poluvremenu. Meč je odigran po jakoj kiši, a po ovakvom vremenu bolje su se snašli Novosađani i zasluženo ubedljivo slavili. Krajem prvog dela igre crveni karton zaradio je golman Supić, najverovatnije zbog prigovora, a na golu ga je zamenio Žakula. U drugom poluvremenu trener Vignjević je izveo na teren mahom mlađe igrače, koji su se vrlo dobro suprotstavili Rusima i pokazali da se na njih u narednom periodu ozbiljno može računati. U ovom delu igre bilo je nekoliko šansi na obe strane, ali su mreže mirovale i konačan rezultat ostao je isti kao i nakon poluvremena.

Vojvodina: Supić, Vulićević, Đurić, Jokić, Pavlović, Radoja, Ađuru, Poletanović, Katai, Alivodić, Abubakar. Igrali su još: Mitošević, Nastić, Kosović, Petrić, Šušnjar, Smiljanić, Gaćinović, Deletić, Sekulić.

Milan Bojović

Bojke za Vošine pobedničke bojeve

Zady Sery18
Korać10

Jozef VelkerVođa "milionera"
Jozef Velker

Od tih prvih utakmica pa sve do 1951. godine Jozef je uvek bio ako ne najbolji onda jedan od onih koji je srce ostavljao na terenu...