OJVODINA 4:2 Obilić
25. avgust 2004 godine.

Gradski stadion, Novi Sad. gledalaca: 1,000
Strelci : Belić 29, Dunđerski 78, 82 pen, Francišković 89 (VOJ) Đokic 61, Mitrović 66 (OBI).

Sudija N.Spasic pokazao žute kartone: Pekarić 13, Govedarica 35, Cilinšek 42, Dragutinović 47, Dunđerski 81, I.Popović 84 (VOJ) Vargec 24, Zajić 34, Mitrović 68, Tadić 80, Ristović 82 (OBI).

VOJVODINA: Čanovic, Pekarić (Lazarević 70), Stepanov, Cilinšek (Francišković 58), Mandić, Dragutinović, Dunđerski, Govedarica, Kostić (I.Popović 66), Belić, Jovanović.

Obilić: Ristović, Vargec, Aleksić, Pavlović (Gavlovski in 87), Vanić, Perić, Ljubisavljević (Tadić in 76), Pantić, Đokic, Zajić, Mitrović..

Fudbaleri novosadske Vojvodine pobedili su beogradski Obilić 4:2 u zaostaloj utakmici 1. kola prvenstva Srbije i Crne Gore.

U većem delu utakmica je bila izjednačena, a odlučena je u samom finišu, u kojem su domaći fudbaleri zaigrali znatno angažovanije i efikasnije. Jedini značajan momenat u prvom delu je pogodak Milana Belića u 27. minutu, kojim su domaći došli u vođstvo. I pre i posle gola obe ekipe su igrale nepovezano, uglavnom izmedju dva šesnaesterca.

U nastavku su gosti golovima Dušana Đokića u 60. i Nenada Mitrovića u 67. minutu preokrenuli rezultat u svoju korist, ali je povratnik u Vojvodinu Ljubiša Dunđerski evro-golom iz slobodnog udarca sa preko 25 metara u 73. minutu poravnao rezultat.

Nakon prekršaja nad Markom Jovanovićem u 83. minutu u šesnaestercu Obilića, Dunđerski je iz jedanaesterca povećao rezultat, da bi konačnih 4:2 postavio rezervni igrač Ivica Francišković efektnim udarcem iz daljine u 88. minutu.

Posle utakmice trener domaćih Branko Smiljanić ocenio je da je bilo primetno da su njegovi igrači bili pod pritiskom i imperativom pobede.

"U prvom delu smo igrali veoma nepovezano, ali smo u nastavku, posebno nakon izvršenih izmena, popravili utisak. Veoma sam zadovoljan pobedom ostvarenom na premijeri u novom prvenstvu", rekao je Smiljanić na konferenciji za novinare.