Vesti / Utakmice / Pola tuceta golova na premijeri nove sezone

Pola tuceta golova na premijeri nove sezone24.06.2011. 20:22

Autor: Dejan(7)
U

prvoj utakmici nove sezone, fudbaleri Vojvodine savladali su u prijateljskoj utakmici ekipu Bačke Topole sa 6:1. Meč se igrao tri puta po 30 minuta, a strelci za kombinovani tim Novosađana bili su: Stevanović, Ilić, Čović, Šušnjar i Silađi (2).

Prvih 30 minuta, rezultat 1-1:

FKV: 1. Drinić, 22. Vulićević, 24. Karan, 5. Mojsov, 23. Nestorović, 28. Ađuru, 3. Medojević, 16 Stevanović, 21. Bilbija, 27. Katai, 19. Mudrinski.

Bačka Topola: Kronić, Dragić, Perović, Jovetić, Samardžija, Marković, Bojović, Baštovanov, Čovin, Pavlov, Memešević.

U prvih 30 minuta najistaknutiji pojedinac bio je Nemanja Bilbija. Igrao je iza napadača i odlično je proigravao saigrače, ulazio u šanse i izvodio prekide. Posle kornera sa desne strane, fantastično je centrirao, a lopta je praktično pogodila Stevanovića na "drugoj" stativi za 1-0 u 10-om minutu igre. Dobru partiju je pruzio i Stevanović, koji je bio vrlo agilan. Gosti su postigli jedini pogodak posle greške odbrane u 26-om minutu, a strelac je bio Čovin.

Drugih 30 minuta, rezultat 2-0:

FKV: 30. Lazović, 2. Bečelić, 6. Trajković, 26. Kovačević, 31. Pavlović, 4. Poletanović, 13. Mitošević, 10. Novaković, 55. Čović, 9. Ilić, 18. Jao.

Golove u ovom delu igre postigli su novajlija Čović (prvo ovoletošnje pojačanje, stigao iz italijanske Parme) i Brana Ilić. Pored njih, odličnu partiju je pružio mladi Srđan Bečelić, kao i Mitošević i Jao, koji je odlično ulazio u šanse, ali nije imao sreće da ih kruniše golom.

Trećih 30 minuta, rezultat 3-0:

FKV: 32. Mijatović, 15. Mejić, 7. Zogović, 20. Jovanović, 14. Slijepcević, 8. Radoja. 29. Bižić, 33. Strunjaš, 17. Paunović, 11. Silađi, 25. Šušnjar.

Strelci su bili Šušnjar i Silađi, koji je dva puta matirao golmana gostiju. Šušnjar je ostavio odličan utisak i dokazao da je veliki potencijal! Igrač na kojeg se mora ozbiljno računati.

Za goste su u drugom i trećem delu još nastupili:
Majer, Kažić, Martin, Čeh, Lazarević, Tot, Milovanović, Kaurin, Momčilov, Mezei, Žmukić i Boroš.