Vesti / Utakmice / Prve pobede i prvi golovi

Prve pobede i prvi golovi10.07.2010. 15:00

Autor: Grof Žekula(1)
U

drugoj pripremnoj utakmici pred start šampionata, fudbaleri Vojvodine su uspeli da postignu gol i ostvare trijumf:

FKV – Solunac (Rastina) 1:0 (1:0)

Strelac: Brana Ilić 40’ (penal)

Veoma nezanimljiva predstava dva rivala u SC “Vujadin Boškov“ u Veterniku, uz veoma mali broj pokušaja da se postigne gol. Jedan od novopridošlica, Brana Ilić, je pri kraju poluvremena (igralo se 2X40 minuta) presudio golom sa bele tačke, a sam prekršaj iznudio je Oumaru. Na meču je, u nastavku, debitovao novi igrač na probi - Andrés Martín Rivero Estenssoro.

Za Vojvodinu su nastupili:
Brkić (kapiten, od 41’ Kesić) – Vulićević, Trajković (od 43’ Rivero), Milović, Pavlović – Ađuru, Medojević, Tumbasević – Oumaru, Ilić (od 41’ Stevanović), Jao.

Za Solunac:
Šarić,, Knežević, Ilić, Banić, Konjović, Mandić, Terzija, Cimeša, Marunović, Bogunović, Čuljak.
U drugom delu igre, priliku su dobili i : Antunić, Grahovac, Purić, Žigić, Furtula, Ševarac i Ismaili

Glavni sudija - Brdar.
Pomoćnici - Šovljanski i Radić.

Istog dana, u popodnevnim časovima, kombinovani tim Vojvodine, pobedio je u Kuli, pred više od 500 gledalaca, domaći Hajduk sa 2:0 (1:0). Strelci su bili Merebašvili i Katai.

Poslednju proveru pred put na Taru, Vošini fudbaleri imaće u sredu u Veterniku, a protivnik će biti somborski Radnički.

Goran Smiljanić

Želim da se na kraju ove sezone radujem trofeju, mojoj pozitivnoj promeni i Voši o kojoj priča Evropa!

Zukić8
Ivanović7

Zady Sery16
Korać8

Stevan NeštickiNedosanjan san
Stevan Nešticki

Tragična smrt koja ga je zadesila nakon odlične igre za mladu reprezentaciju Jugoslavije protiv ČSSR u Novom Sadu (2:0) na kojoj je bio kapiten našeg tima, prekinula je njegove fudbalske snove...