O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Sve to stoji,ali ko bi realno bio bolji na mestu selektora?Nemamo mi strucnjake koji su iskljucivo navikli na pobede,a stranci se vec duze vreme ne pokazuju kao dobra solucija...
Napred Voso!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

mihailov wrote:Sve to stoji,ali ko bi realno bio bolji na mestu selektora?Nemamo mi strucnjake koji su iskljucivo navikli na pobede,a stranci se vec duze vreme ne pokazuju kao dobra solucija...
Sto se mene licno tice i mog fudbalskog ukusa,igru i rezultate najslicnijim onima kakve ja oduvek zelim,imao je Ljubisa Tumbakovic,sa Partizanom.I da ja biram,prvi je kome bih dao sansu!!!
Igraci odlicno postavljeni,prelep i atraktivan fudbal,a uz to i veoma uspesan rezultatski.Da se razumemo,po ko zna koji put cu napisati,meni je lepota fudbala uvek bila ispred rezultata.Strasno sam se iznervirao samom cinjenicom,kad sam video koliko je Antara izmenio ekipu u odnosu na farane.Pa gde je ocekivao da se uigraju?Na aerodromu?
Kaze igraci nisu imali snage!!! Kako da imaju,kad ih je postavio tako da trce do iznemoglosti.Gledam onog Kacara,kao sa lanca.... i ocekivao sam pad u njegovoj igri,jer on vise voli da misli dok ima loptu,nego da trci za njom ko muva bez glave.A to bi selektor nase zemlje morao da zna.Pantelic ubija u bundesligi,ali molicu vas lepo,decko je tamo lider,nosilac igre,sve je njemu podredjeno,a u reprezentaciji,je manji od makovog zrna,jer je gospodin Ziga tu bog i batina,i ne retko gledamo,kako se izdere na Lazovica ili Pantu.... Pa nije li to sve do selektora?!To su sve male,psiho igrice i zackoljice,gde mi padamo,robujuci trendu prijateljstva,autoriteta isl. Ili treba graditi reprezentaciju od onoga sto imamo,ili graditi igrace od onoga sto reprezentacija zahteva,a nikako nesto izmedju. Ista stvar koja mi je zasmetala,je i kod Kacara u mladoj reprezentaciji.Antara ga pustio medju mlade i on je sad morao igrati (kao Zigic u matorima).I sta sad,gde ga staviti.E sad,samo je sreca sto je Kacar pametan decko i sto razmislja dok igra,a inace,da ej bilo koji igrac bio u njegovoj kozi protiv madjara,jednostavno bi imali igraca manje na terenu,jer covek mora da igra a nije na svojoj poziciji,ili jos gore,njega stave na njegovu poziciju,a ispasta neko drugi,ko kasnije zbog lose partije gubi mesto u timu!!!

Imamo mi takvih primera i u Vosi i drugim nasim timovima,ali to j ejedna vrsta samounistenja,i ne vidim,kome to sluzi!?
Image
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

021 wrote:Jedino što je osvojio je dupla kruna sa Atletikom '96.
Pa da je samo trenirao klub kao sto je Atletiko je ogroman uspeh....
Milan wrote:
Slazem se potpuno. Mislim da je u medjuvremenu vodio i Barsu(mozda pola sezone) bez uspeha, naravno. Osim Atletika, covek apsolutno nije nista napravio...
To da nije imao uspeha sa Barselonom nije istina,doveo ih je sa sesnaestog na cetvrto mesto i da Laporta nije postao novi predsednik ostao bi i dalje na klupi...
Voja wrote: A to je bilo vreme kao kad bi ovde vodio Obilic pod Arkanom.Ustvari,ja sam svoj stav vec rekao,kad je antara u pitanju.
A ovo je uz duzno postovanje sigurno najveca nebuloza koju sam procitao od kad pratim ovaj forum....jos ce neko napisati da je i Vatikan usestvovao u njegovom uspehu sa Atletikom...
Voja wrote: Sto se mene licno tice i mog fudbalskog ukusa,igru i rezultate najslicnijim onima kakve ja oduvek zelim,imao je Ljubisa Tumbakovic,sa Partizanom.I da ja biram,prvi je kome bih dao sansu!!!
Igraci odlicno postavljeni,prelep i atraktivan fudbal,a uz to i veoma uspesan rezultatski.Da se razumemo,po ko zna koji put cu napisati,meni
Znaci,Antic je uz pomoc "Spanskog Arkana" ili ti Hezusa Hila osvojio duplu krunu dok je za to vreme Tumba forsirao prelep i atraktivan fudbal i naravno one silne titule i kupove osvajao iskljucivo i jedino zbog svog izuzetnog trenerskog kvaliteta?!?!?A kad se jos pogledaju njegovi uspesi u Evropskim takmicenjima i "cuvene"igre protiv Rapida,Dinama(Kroacije) ili Slavije covek jedino moze da mu skine kapu i da se pokloni?!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ha,ha.... ovaj vlada me poklapa jedno 100. put na ovom forumu. :lol: Alal vera majstore!!!! Skidam kapu!!!

Necu nikakvu polemiku,samo cu ti reci ono sto cesto kazem,u ovoj zemlji je ponos NE biti reprezentativac :wink:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

vladans wrote:
021 wrote:Jedino što je osvojio je dupla kruna sa Atletikom '96.
Milan wrote:
Slazem se potpuno. Mislim da je u medjuvremenu vodio i Barsu(mozda pola sezone) bez uspeha, naravno. Osim Atletika, covek apsolutno nije nista napravio...
To da nije imao uspeha sa Barselonom nije istina,doveo ih je sa sesnaestog na cetvrto mesto i da Laporta nije postao novi predsednik ostao bi i dalje na klupi...
Voja wrote: A to je bilo vreme kao kad bi ovde vodio Obilic pod Arkanom.Ustvari,ja sam svoj stav vec rekao,kad je antara u pitanju.
?!
Ja se, stvarno, nikad nisam mnogo zanimao za Atletiko, ali ako je taj Hezus Hil koristio ,,sva sredstva" za takve rezultate Atletika u pomenutom periodu, onda se stvarno ozbiljna senka, i u mojoj glavi, nadvila nad španskim trenerskim čudom, potpisanim trenerskom rukom Radomira Antića :o :oops:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:[.Pantelic ubija u bundesligi,ali molicu vas lepo,decko je tamo lider,nosilac igre,sve je njemu podredjeno,
Imamo mi takvih primera i u Vosi i drugim nasim timovima,ali to j ejedna vrsta samounistenja,i ne vidim,kome to sluzi!?
Pantelić stvarno ubija ekipu u kojoj igra (po mom viđenju sporta i bilo kog timskog rada).
Ekipa za koju igra ovaj fudbaler ne može nikad biti u vrhu ozbiljnije lige, pa ni današnje slabe Bundes.Danas Bundes liga nije ni senkina senka nekadašnje, kada su njoj igrali, npr Bekenbauer i društvo, kao i u vremenu pre i posle njih.
Sadašnji fudbal u nemačkoj ligi je nešto jači od našeg balkanskog.A, nije ni čudo, kad se pogleda koliko je igrača sa ovih prostora u nemačkim prvoligašima. Odavde se kupuju igrači nešto iznad našeg proseka, za realtivno male pare upoređujući sa evropskim ligaškim vrhom.
Štedljivi Nemci, teško dreše kesu, a nemaju natprosečnih igrača iz svoje škole, tako da je kvalitet takmičenja zaprepašćujuće slab.Neshvatljivo za nemačku fudbalsku tradiciju.Po mom viđenju, događa im se nešto vrlo slično kao našoj Voši (samo, za razliku od nas, imaju neverovatno pune stadione, s obzirom na kvalitet i stanje fudbala u zemlji).
Ja sam gledao (zbog Kačara, naravno) par utakmica nemačke lige, ali nisam dugo izdržao.Jednostavno, nema se šta videti.Vošu, ipak, još uvek gledam, ali samo zato što je volem i što je dobro, i interesantno, društvo na Zapadu.Inače, od fudbala 15 godina ništa.Tuga jedna golema.
Reprezentaciju, isto tako, odavno ne pratim sa nekim žarom.I, ne jedim se. Uopšte.Rezultati su saglasni onome kako smo radili i kako smo birali put.
A, Panta i Žiga, pogotovo u paru :roll: Od tog ne postoji gora kombinacija (što se tiče lopte u protivničkoj mreži).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Za one koji imaju brzi Internet 8)
Eh što mi nije bliže (Limeni Ratkovo).Vojo, tebi nije daleko.Da li čovek još vodi tim, zna li neko?
http://www.youtube.com/watch?v=t-0kFbfn ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=eea1Bta4 ... re=related
Ima još, ali ovo je sasvim dovoljno da se momentalno svakom popravi raspoloženje :lol:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

Ma nadji igrača!!! ROFL
...ti si nasa prva ljubav...
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Turija wrote:Za one koji imaju brzi Internet 8)
Eh što mi nije bliže (Limeni Ratkovo).Vojo, tebi nije daleko.Da li čovek još vodi tim, zna li neko?
Kaže mi drugar iz Ratkova da još uvek trenira klince tamo, u Radničkom... :lol: :mrgreen:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ja bih rekao da taj covek pre svega voli fudbal..... ma koliko to smesno ili cudno zvucalo!!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:Ja bih rekao da taj covek pre svega voli fudbal..... ma koliko to smesno ili cudno zvucalo!!!
Ma naravno :!: nisam ništa loše ni pomislio.Simpatično iskren čovek za zdrav (o)smeh. :lol: Kad bi se mnogi drugi važniji ovako iskreno (o)jedili, brzo bi stigli do željenih rezultata.
Upravo sam odgledao meč između Dortmunda i Šalkea (od 0:3 do 3:3), Mnogo čiste borbe, mnogo iskrene želje za pobedom (čak i uz dosta grešaka) je to što stalno puni stadione širom Nemačke.Ljudi su spremni, (da i odmah) oproste greške, kada su uvereni da su one samo neizbežna kolateralna šteta poštenih namera.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

:lol: :lol: :lol:
Prica mi drugar kod koga sam prvi put video taj klip.
Kaze: "Znas zasto ga zovu Limeni?"
- Zato sto nema emocije :lol:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Turija wrote:Upravo sam odgledao meč između Dortmunda i Šalkea (od 0:3 do 3:3), Mnogo čiste borbe, mnogo iskrene želje za pobedom (čak i uz dosta grešaka) je to što stalno puni stadione širom Nemačke.
E vidis Turija.... Dortmund prosle i ove sezone... isti igraci... a prosla sezona nista,mrtvi... a ove igraju extra.Puni su samopouzdanja... a znas li zbog cega?Zbog novog trenera!!! Onaj plavi sa cvikama,nikako ime da mu zapamtim.Covek je poput Limenog :lol: daje celog sebe.Nekoliko sezona je vodio Majnc i posle svakog gola grli igraci,ljubi ih,tesi posle promasenih zicera,ja bio ubedjen da je strastveni navijac Majnca,medjutim,sad vidim da kad je presao u Dortmund,cini isto.Znaci,to je njegov stil.Dize igracima moral i samopouzdanje na neverovatan nivo.Necu nikada zaboraviti kad je Muhamed Zidan promasio jedan penal i pognuo glavu,a ovaj ga zove na aut liniju,grli ga,tesi ga kao dete kome su ukrali igracku.... posle toga Zidan na istom mecu postize het-trik.Dok je recimo trener Herte najcrnje ispljuvao Pantelica juce kad je promasio penal i st ocekivati od tog igraca u nastavku meca.Zato,Turija,skrecem ti paznju,a i vama ostalima,da obratite paznju na tog lika i na njegov nacin vodjenja utakmica.Kod 0:3 sam bas matorom rekao da ce se Dortmund vratiti,jer znam da je i Majnc to cinio 3 ili 4 puta pod njegovom palicom.i bi tako.Eh,kad bi mi imali takvog lika na klupi,a ne samo neme posmatrace....

p.s.evo mali dodatak,rec je o ovome coveku:

Jürgen
Klopp


Image
Image[/b]
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Koji su vasi omiljeni treneri,kako nasi tako i strani? Postoji li trener (sem Limenog iz Ratkova :lol: ) cije utakmice volite gledati!? Trener zbog koga odmah zavolite i svaki njegov novi klub!? Ja se obicno najvise vezem za igrace i trenere iz Holandske i Bundeslige,jer su to dve moje omiljene lige.Sad nemam vremena,ali malo kasnije cu vam navesti i imena trenera koje mnogo gotivim. A u medjuvremenu,da cujem vas!?
Image
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Evo dva stara vuka su mi pala na pamet!
Image
Image

" Miajlovicu jes ti levak? "
:lol: :lol: Neverovatna pojava 8)
Post Reply