O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by gospodinFKV »

S obzirom na to sta im se sve svira kao penal u prvenstvu, vidim jedan poseban primer kosmicke pravde da na iste i ispadnu. :greenbutt:

Ova utakmica je samo jos jedan primer neregularnosti ovog djubreta od fudbala.
Kad tebi Tirana odrzi cas fudbala i izbaci te Omonija, a ti par dana pre toga ugazio Cukaricki kao psece go*ance na ulici, jasno je svakoj budali s 2gr mozga da tu nesto debelo ne stima.
Nije ova liga slaba, naprotiv, mislim da bi i taj Cukaricki, pa i TSC, dobrano namucili ove, samo sto protiv zvezde svi igramo s pola gasa, osim crnih.

Nisu takticki utegnuti, oslanjaju se na individualne poteze, jer nisu ekipa, vec skup individualaca, preslabih za kikboks, a prejakih za rokenrol. Ni ne treba im vise za 30+ utakmica u prvenstvu gde protivnik do te mere ne sme nista, da cute i trpe kad im lome rebra i noge. Bilo koji utegnut evropski sistem se u*ere po njima, a sreca se potrosila, kao i hemija ekipe. Iz aviona se vidi da su Kanga i Katai tu dosli na sezonu-dve odmora, samo sto su ocekivali da ce proci Omoniju, pa onda lagano ispasti od Olimpijakosa i igrati laksu evropsku jesen, gde bi imali neki promil sanse da prezime. Sad je situacija malkice drugacija. Bice gusto, jer je dosta jakih ekipa ispalo ovo kolo, a nikoga ne mozes izbaciti sa 45 suteva van 16, od kojih 44 idu van okvira gola.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Voja »

Sta mislite koliko je izvodljivo uz recimo dva pojacanja na zimu (centarfor i desetka) iskopirati sistem igre reprezentacije?

kako bi to izgledalo Carevic umesto VMS,
tri stopera (npr.Vitas,Traore,Jelicic)
Topic i Milosavljevic,
dva krila imamo ((Malbasic,Simic,Barye,Cumic)
dovesti desetku da kopira Tadica
i u napadu NN (kao Vlahovic,da ume i da ga cusne,ali i da asistira)
i onaj moj centarfor kao pandam Mitrovicu :mrgreen:

Koji bi to trener u Srbiji smeo da izadje na utakmice bez bekova? :mrgreen:
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Red Marquis »

Ako dovedemo ta dva prava pojačanja, ne mora ništa kopirati, ovo je kilava liga, sa dva prava pojačanja lagano treći bilo 4-4-2, bilo 3-5-2 bilo 4-3-3
Nemoj samo neko da napiše što samo treći, uozbiljite se.
Io odio Belgrado
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by MiSmoFKV! »

Nema smisla kod nas takva formacija jer imamo 6 krila i spuštati ih na wing backove nema nikakvog smisla.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by slanobarac »

Jes', da budemo treći i razočaramo predsednika Zbiljića. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1268
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by MiSmoFKV! »

slanobarac wrote: Wed Sep 28, 2022 10:15 pm Jes', da budemo treći i razočaramo predsednika Zbiljića. :mrgreen:
Eh da smo ga barem razočarali.
Elem, ušao sam u ovu temu da postavim pitanje jer me je Docić motivisao.
Da li neko ima podatak koliko smo golova dali iz prekida ove sezone? Ja se na prvu sećam samo Baraja i gola što je dao protiv Mladosti na početku. Jesmo dali barem jedan posle kornera?
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Deep Purple »

MiSmoFKV! wrote: Thu May 25, 2023 11:23 pm
slanobarac wrote: Wed Sep 28, 2022 10:15 pm Jes', da budemo treći i razočaramo predsednika Zbiljića. :mrgreen:
Eh da smo ga barem razočarali.
Elem, ušao sam u ovu temu da postavim pitanje jer me je Docić motivisao.
Da li neko ima podatak koliko smo golova dali iz prekida ove sezone? Ja se na prvu sećam samo Baraja i gola što je dao protiv Mladosti na početku. Jesmo dali barem jedan posle kornera?
Zukić protiv Čuke
Firma kej
Posts: 170
Joined: Tue Apr 04, 2023 12:34 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Firma kej »

MiSmoFKV! wrote: Thu May 25, 2023 11:23 pm
slanobarac wrote: Wed Sep 28, 2022 10:15 pm Jes', da budemo treći i razočaramo predsednika Zbiljića. :mrgreen:
Eh da smo ga barem razočarali.
Elem, ušao sam u ovu temu da postavim pitanje jer me je Docić motivisao.
Da li neko ima podatak koliko smo golova dali iz prekida ove sezone? Ja se na prvu sećam samo Baraja i gola što je dao protiv Mladosti na početku. Jesmo dali barem jedan posle kornera?
Čumić u Kragujevcu
UN protiv grobara u BG
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Turija »

Kako vam je delovao Traore na zadnjom veznom?
Meni neko ko unosi cvrstinu, brzinu i fight na sredini terena. Isto tako i Miletic.
Topic i Zukic su mi suvise ,,mekani" defanzivno. Usporavaju igru na sredini i nemaju dovoljno hrabrosti da povuku ,,u puno" napred?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Deep Purple »

Turija wrote: Mon May 29, 2023 9:42 am Kako vam je delovao Traore na zadnjom veznom?
Meni neko ko unosi cvrstinu, brzinu i fight na sredini terena. Isto tako i Miletic.
Topic i Zukic su mi suvise ,,mekani" defanzivno. Usporavaju igru na sredini i nemaju dovoljno hrabrosti da povuku ,,u puno" napred?
Ništa nije mogao da pokaže u veznom redu jer je odigrao tek poslednjih nekoliko minuta na tom mestu. Jedino što sam primetio je da je namestio Ilića nakon što je on dodao pas i namerno ga udario ramenom bez lopte i iznervirao ga :D
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Turija »

Naravno da nije mogao pokazati bog zna sta, ali pokazao je i za to malo vremena da ima ono sto fali ovoj ekipi.

Vrlo slican je i Miletic - ne da , ne pusta nikog, hoce da povuce i unapred. Da je igrao vise, imali bi zadnjeg veznog, koji nam fali.

Ne znam zasto kod Bataka Miletic nije ulazio na teren?
Rastavac mu je davao minute. Ne znam ni zasto Miletic nije odigrao ceo mec juce u Topoli???
Koja je bila svrha uvodjenja Topica na toj utakmici?? Da je ostao Miletic videlo bi se da li moze 90 minuta u tom ritmu. Taman se bio oslobodio grca sa pocetka utakmice i onda ga Batak ,,polije hladnom vodom" preselenjem na klupu.

Isto tako videlo se da je i NN bio iznerviran zamenom, jer je na ovom mecu cak i uklizavao ispred nasih 16m.
Last edited by Turija on Mon May 29, 2023 10:47 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by 1892 »

Turija wrote: Mon May 29, 2023 10:24 am Naravno da nije mogao pokazati bog zna sta, ali pokazao je za to malo vremena ima ono sto fali ovoj ekipi.

Vrlo slican je i Miletic - ne da , ne pusta nikog, hoce da povuce i unapred. Da je igrao vise, imali bi zadnjeg veznog, koji nam fali.

Ne znam zasto kod Bataka Miletic nije ulazio na teren?
Rastavac mu je davao minute. Ne znam ni zasto Miletic nije odigrao ceo mec juce u Topoli???
Koja je bila svrha uvodjenja Topica na toj utakmici?? Da je ostao Miletic videlo bi se da li moze 90 minuta u tom ritmu. Taman se bio oslobodio grca sa pocetka utakmice i onda ga Batak ,,polije hladnom vodom" preselenjem na klupu.

Isto tako videlo se da je i NN bio iznerviran zamenom, jer je na ovom mecu cak i uklizavao ispred nasih 16m.
Možda Topić ima neku klauzulu u ugovoru za koju mi ne znamo :mrgreen:
Come on you Reds!
User avatar
N13
Posts: 2028
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by N13 »

Uf, ja bas imam utisak da je Miletic bio jedan od najlosijih. Nije trazio loptu, igraci TSC-a mi mnogo puta pobegli, imao je i dosta gresaka.
Sa druge strane, imao je i nekoliko odlicnih poteza.
Sedeo sam na VIP-u iza nase klupe, mnogo puta je Batak galamio na Miletica i Zukica...
Nama na zadnjem veznom treba neko ko ume povuci loptu, ume odigrati pas, i dugi i kratki, neko ko ima strasno dobar pregled terena. Ni u jednom nasem igracu ne vidim to.
Miletica, ako je i dalje bonus, treba zadrzati, ali mislim da je vreme pustiti Zukica i Topica negde u inostranstvo, i za taj novac dovesti jednog kvalitetnog, najbolje stranca.

Uvek cu pre biti za to da se dovede jedan kvalitetan igrac i dati mu platu dvojice, nego dovesti 2 prosecna igraca koji ce da dele minutazu.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Turija »

@N13
Vikao je Batak na Miletica i Zukica, a ipak zamenio samo Miletica - aktuelnog reprezentativca mladih selekcija.
Prvi put ga je uveo na teren sa ovom ekipom i protiv najjaceg i najnezgodnijeg protivnika na sredini terena (posle crvenog blizanca) i ocekivao da odigra bez greske.
Koliko je to, onda, realno?

Miletic pokazuje srcanost, borbenost, puno trcanja, ima visinu i snagu, fali seniorsko iskustvo i da doradi predaju i sigurniju kontrolu lopte u nogama). A, ko u nasoj ekipi ima taj pas u veznom redu ( Zukic na svakoj trecoj utakmici jedan i NN kad ne preteruje)?

Mnogo je Batak zanemario nase reprezentativce u mladim selekcijama. Nisu oni slucajno na tom spisku. Ako njih ne razvijamo kao igrace, koga onda treba?

Rastavac je krenuo tim putem razvoja igraca sa Vujadina, a Batak potpuno zaustavio.
Meni je to velika zamerka Bataku, jer mi ne kupujemo igrace, pa daj da onda razavijemo izbalansirano svoje.
Neke razvijamo 4 godine, a neke ni na 4 utakmice. To nije dobar nacin.
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post by Milan »

N13 wrote: Mon May 29, 2023 10:50 am ali mislim da je vreme pustiti Zukica i Topica negde u inostranstvo, i za taj novac dovesti jednog kvalitetnog, najbolje stranca.



Postavlja se samo pitanje ko bi njih hteo da kupi...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply