6. mart - rođendan FK Vojvodina

User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by Schteph_F89 »

Od dede koji je na bicikli nosio zastavu Vose, preko caleta koji me odveo na prvu utakmicu, danas, sa punim srcem nastavlajm u istom ritmu! Tradicija, ponos, ljubav prema svetinji... To samo mi razumemo. Neka nam je sa srecom u sledecih 100 :cheers:
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by the Gari »

Svima jos po jedna tauzedtka!
:cheers:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4787
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by gospodinFKV »

Jedan deda, drugi deda, otac, sestra, ja. Klasican primer one dobre ''Stvar kucnog vaspitanja'', kakvih ovde ima pun forum! Srecan nam svima rodjendan! Cast mi je s vama deliti grb, boje, tribine i misljenje :cheers: Vidimo se na keju!
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by prijatelj fudbala »

Prvih sto godina je najteže...
Srećno svima!
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by Milan »

Srce hoće da ekplodira...

Samo je Ona večna!!!
POŠTO OBRAZ ???!!!
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by limanfkv »

Ziveli !
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by :) »

Ipak je doziveti, biti ziv za 100 godina privilegija, sledeca takva bice na 500 godina :)

Srecan ti rodjendan stara damo, da nam jos dugo zivis i usrecujes nasa pokolenja.

Srecno nam svima bilo!

:cheers:
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by Daljac »

Мој прадеда те заволео чим си се заљуљала на рукама стварности. Гледао је даљски паорски син, карловачки ђак, као у богове у варошке студенте и чекао да се отисне на студије, па да има право и он да окачи твоју значку на ревер. Прошао је први рат, а он и његове колеге с поносом су пркосили онима који су за ногомет чули тек на радију тридесетих, и одлазили су увек, Дунавом, возом, чезама да те бодре на Карађорђу. Он те је волео, а ти си била новосадска, онај суперлатив којим стари становници мог завичаја хвале све најбоље, од супе и гомбоца, до администрације у магистрату и Матице српске.
Дошао је други рат. Мој деда се жив појео што су му црвени украли државу, слободу, диплому и фудбалски клуб, а његов отац га је тешио речима да ће и из те новонастале Слоге засијати наша предратна плава звезда. И засијала је. 1966. дерани из равнице свима су показали елеганцију сланинарског валцера, којем се нагодину дивила и Европа. Седамдесетих, онај мали Павковићев, дођош из даљског Кајмакчалана, оде са фамилијом у Нови Сад, и засвира и за појас задене и црвен-бели дрес, и дрес репрезентације. Реч дођош деда више никад није употребио, јер је имао због Бобета чиме да се дичи у сокаку. ,,Нисмо били први, ал смо били најбољи", рекао је, и описао све.
Пред сам трећи рат, деда је чика Љупку, теткином колеги професору из осјечке гимназије, упаковао из подрума балон најбољег вина, кад је кренуо у Нови Сад. За њим је кренуо и онај мали из Борова Насеља, чупави, што Србује по малоногометним турнирима, а деда је воло таке. И онај мали из Јанковаца оде с њима, плус онај дрчни из Белог Манастира. На голу је већ био наш Чеда Марас, и грешке није могло ни бити: ето је и друга титула. Миран је деда легао у гроб 1990.
На крају, с колена на колено, па наопачке: тек однедавно, мог оца је његов најстарији син одучио од јереси и приволео Старом Клубу. Кад је први пут рекао МИ, мислећи на Војводину, био сам родитељски поносан на свог старог.
За мене Вошо не брини. Опеваћу још многе наше победе и отплакати још наше многе поразе. С тобом ћу још километре и километре прећи, и године и године проћи. И увек ћу те, била прва, последња, у Европи или подсавезу, сим срцем волети. Чекам само дан, да за руку поведем на стадион и пету генерацију твојих навијача из наше куће, а пехари ни не морају да дођу. Ти се волиш, чуваш и преносиш као крсна слава и никада нећеш бити само фудбалски клуб. Ти си наша светиња. Живела још многаја љета!
SlaNNinar
Posts: 157
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:56 pm
Location: Novi Sad

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by SlaNNinar »

Danas, kada je sve na prodaju, kada svi trče za uspehom, kada sve ima svoju cenu i kada je novac postao jedino merilo vrednosti, znaj da ću i dalje plaćati ulaznicu da bih dva sata kisnuo i promukao zbog tebe, da ću i dalje kad god mi se ukaže prilika davati sve od sebe da svoju ljubav prema tebi prenesem na makar jednu novu osobu, i ako mi Bog bude dao tu sreću da jednog dana imam sinove, učiću ih da te vole baš onako kako te volim ja - BESPLATNO i ZAUVEK.
Stari klube, ''stara damo'', stara ljubavi, Vošo... Srećan ti 100. rođendan!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by Turija »

Daljac wrote:Мој прадеда те заволео чим си се заљуљала на рукама стварности. Гледао је даљски паорски син, карловачки ђак, као у богове у варошке студенте и чекао да се отисне на студије, па да има право и он да окачи твоју значку на ревер. Прошао је први рат, а он и његове колеге с поносом су пркосили онима који су за ногомет чули тек на радију тридесетих, и одлазили су увек, Дунавом, возом, чезама да те бодре на Карађорђу. Он те је волео, а ти си била новосадска, онај суперлатив којим стари становници мог завичаја хвале све најбоље, од супе и гомбоца, до администрације у магистрату и Матице српске.
Дошао је други рат. Мој деда се жив појео што су му црвени украли државу, слободу, диплому и фудбалски клуб, а његов отац га је тешио речима да ће и из те новонастале Слоге засијати наша предратна плава звезда. И засијала је. 1966. дерани из равнице свима су показали елеганцију сланинарског валцера, којем се нагодину дивила и Европа. Седамдесетих, онај мали Павковићев, дођош из даљског Кајмакчалана, оде са фамилијом у Нови Сад, и засвира и за појас задене и црвен-бели дрес, и дрес репрезентације. Реч дођош деда више никад није употребио, јер је имао због Бобета чиме да се дичи у сокаку. ,,Нисмо били први, ал смо били најбољи", рекао је, и описао све.
Пред сам трећи рат, деда је чика Љупку, теткином колеги професору из осјечке гимназије, упаковао из подрума балон најбољег вина, кад је кренуо у Нови Сад. За њим је кренуо и онај мали из Борова Насеља, чупави, што Србује по малоногометним турнирима, а деда је воло таке. И онај мали из Јанковаца оде с њима, плус онај дрчни из Белог Манастира. На голу је већ био наш Чеда Марас, и грешке није могло ни бити: ето је и друга титула. Миран је деда легао у гроб 1990.
На крају, с колена на колено, па наопачке: тек однедавно, мог оца је његов најстарији син одучио од јереси и приволео Старом Клубу. Кад је први пут рекао МИ, мислећи на Војводину, био сам родитељски поносан на свог старог.
За мене Вошо не брини. Опеваћу још многе наше победе и отплакати још наше многе поразе. С тобом ћу још километре и километре прећи, и године и године проћи. И увек ћу те, била прва, последња, у Европи или подсавезу, сим срцем волети. Чекам само дан, да за руку поведем на стадион и пету генерацију твојих навијача из наше куће, а пехари ни не морају да дођу. Ти се волиш, чуваш и преносиш као крсна слава и никада нећеш бити само фудбалски клуб. Ти си наша светиња. Живела још многаја љета!
:klanjanje:
PS
Sjajno. Uspeo si i da ubediš oca (za razliku od mog slučaja, gde je moj Baba uspeo da ubedi mene, tek kad sam prerastao kratke pantalone).
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by Krle »

Srećan ti prvi vek Stara!
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by severozapad »

http://www.youtube.com/watch?v=sH17KZyFfH4" onclick="window.open(this.href);return false;
Volim te Vošo ludo, volim te Vošo luđe, volim te Vošo najluđe jer ti si meni Vošo sve.
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by Boske87 »

Mislim da trenutno nismo svesni kako je ovo veliki jubilej, pogotovu za jedan klub u Srbiji. Lepo je danas biti Vojvodinaš :cheers:
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by Passion »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=JmH5lRu ... ata_player[/video]

Незваничан снимак.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: 6. mart - rođendan FK Vojvodina

Post by borrissey »

http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudb ... d-bakljade" onclick="window.open(this.href);return false;

Sreća i ponos!
Post Reply