Ruzan dan

shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Naravno da ne znaci to ...
Pa naravno da lupas gluposti .. ai sem toga ko si ti da mi kazes tisincina!?
Kosovo je otislo jos `99 i oni koji ruse grad bolje da su tamo otisli onda(ako su se rodili) ili sad..od price nema nista.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Apsolutno necu da se raspavljam sa tobom i sam si sve lepo rekao o sebi.Sva sreca pa takvi kao ti su u ogromnoj manjini u ovom delu Srbije.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Necu ni ja sa tobom.. pa da zakopamo sekire...
Mada ne znam sta si hteo reci s ovim "i sam si sve lepo rekao o sebi"
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nista,zaboravi na sve ovo.Vreme ce pokazati da li sam bio u pravu,a duboko se nadam da nisam.
Inace Kosovo jeste izgubljeno sto se tice nase suverenosti na tom podrucju 99.,ali nije izgubljeno za nas,jer cemo ga jednog dana vratiti,pa makar to bilo i kroz 500 godina.A ne bi bilo izgubljeno ni tada da je Milosevic izdrzao jos 2 nedelje bombardovanja.Ali eto...
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

Stvarno bi ovde neki mogli da snize ton i da prestanu da panice bez neke preke potrebe.Mislim da nije trenutak da se delimo i svadjamo medjusobno,svi smo nervozni i svi imamo svoje misljenje povodom ove krize.U mesto sto se medjusobno prepiremo bolje bi nam bilo da odemo do crkve i zapalimo svecu za sve,i pomolimo se Bogu da nam da snage da budemo slozniji!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Friend,u pravu si.


Protest u Novom Pazaru
Sreda, 20. februar 2008.

Studenti Univerziteta u Novom Pazaru protestovali su zbog proglašenja nezavisnosti Kosova.

Predsednica Studentskog parlamenta novopazarskog univerziteta Elmedina Bogućanin izrazila je "zabrinutost" te organizacije zbog protivpravnog i nelegalnog otcepljenja dela države.

"Pridružujemo se protestu studenata Srbije, jer je čin proglašenja nezavisnosti Kosova i njegovog priznavanja od strane najjačih zemalja Zapada zasnovan na pravu jačeg i suprotan principima međunarodnog prava, Povelji Ujedinjenih nacija, Rezoluciji 1244 i Helsinškoj povelji", rekla je ona na protestu u amfiteatru novopazarskog univerziteta.

Elmedina Bogućanin je u ime studenata uputila podršku potezima Vlade Srbije, a od Saveta bezbednosti UN zatražila da zaštiti teritorijalni integritet Srbije.

Studenti Univerziteta u Novom Pazaru podržali su kolege Univerziteta u Prištini, sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici, u "svim njihovim postupcima".

Rektor najmlađeg univerziteta u Srbiji profesor Ćamil Dolićanin je podržao svoje studente.

"U potpunosti podržavamo miran protest studenata i priključujemo se svim njihovim zahtevima", rekao je rektor Dolićanin.



Eto,ovaj potez je za svaku pohvalu i skidam kapu dole,nazalost ne vidim zasto je tesko i nekim drugima da urade slicno,nego rade sasvim suprotno.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

ultras no politica
ovo je fudbalski forum. imate gomilu drugih na kojima se možete međusobno prepucavati...
POŠTO OBRAZ ???!!!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ja sam namerno ovde prosirio temu,ne zato sto mislim da je ovo neko Bog zna kako relevantno mesto za to,vec da vidim kako ce pojedinci reagovati i da li ce ih uopste biti briga.
Nazalost,dosta sam razocaran,jer vidim da je za neke situacija sasvim uobicajena i da ih se apsolutno ne dotice sta se dole desava.
Fudbal?
Pa kome je jos do fudbala u ovakvom momentu.Da li je vaznija drzava i narod od toga da li ce jedan okrugli predmet preci jednu krecom podvucenu liniju?
Da ste malo zainteresovani videli bi ste da na drugim forumima,forumima drugih klubova sve ostale rasprave su stopirane i diskutuje se iskljucivo o Kosovu i broj postova je vec dostigao impozantnu brojku.
Nije ni cudo sto onda mnogi ne podnose nas klub i govore nam razne uvrede.
Ali sva sreca pa nije tako.Firma kao grupa daje svoj doprinos protestu protiv ove otimacine,na firminom i red firmovom forumu se itekako raspravlja o ovim desavanjima.
Ako neko ne zeli da raspravlja o Kosovu,ne mora,ali neka mu je na cast.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

nisam zeleo da se i ovaj forum(bez obzira na stanje u zemlji)
pretvori u raspravu o kosovu i metohiji iz prostog razloga jer postoji
toliko drugih,adekvatnijih mesta na kojima se moze izneti svoje misljenje
na ovu temu,takodje nisam zeleo da ostavim prostora bilo kome
da zbog eventualnog razlicitog misljenja dobijem etiketu izdajnika,sektasa,ustase...ili ti nesto slicno,jer se danas u sbriji sve moze
podneti ali drugacije misljenje nikako,ali ok,otvoricu dusu,pa ako se nekom nesvidja nek me"pocasti"koliko hoce!
ice kazes da su neki drugi forumi mnogo angazovaniji sto se tice ove teme,aludirajuci verovatno na forum navijaca iz"rupe",i u pravu si imam prilike i da se uverim u to,ali ako ti stvarno najiskrenije mislis da stvari koje se tamo mogu procitati pisu ljudi koji zele dobro svojoj zemlji onda smo ti i ja totalno dva razlicita sveta i onda sam ja u totalnoj zabludi
misleci sve ovo vreme da se mi bas po tome i razlikujemo od njih!
pa tamo uzivo traje takmicenje"patriota godine",a pobednik ce biti upravo onaj koji ce vise i glasnije opsovati nase neprijatelje i busati se preko tastature,i zato svakim danom imaju i toliko novoregistrovanih clanova foruma zeljnih i ornih za takmicenje!
jel treba od klinaca koji doruckuju u siptarskoj pekari,rucaju u mcdonalds-u,na malom odmoru piju coca-colu a na sebi nose sve same markirane stvari i onda se uvece prave pametni pred kompijuterom da ucim sta je to patriotizam i da slusam kako ce zapaliti merkator i druge neprijateljske objekte?!!ja iz tog filma nisam,niti cu biti!
ljudi u ovoj nasoj nesrecnoj zemlji idu iz krajnosti u krajnost,ili su za to da sad treba poubijati i spaliti sve sto dolazi iz zemalja koje su priznale kosovo do toga da se u sav glas vesele i velicaju nezavisnost kosova,sto je katastrofa za sve nas,pa ako se ovako nastavi vrlo lako moze doci do ozbiljnih sukoba samo ne dole na kosovu vec ovde kod nas izmedju sebe,
nebi nam bio ni prvi ni poslednji put,secamo se svi raznih kontramitinga!
situacija je teska,dovedeni smo pred svrsen cin iako smo znali da ce se to desiti nakon zavsetka bombardovanja kad tad,ali je problem sto sto sad niko nije toliko pametan da nam kaze sta ciniti dalje,niti bilo ko ima carobni stapic da resi ovu situaciju u nasu korist jer je cinjenica da smo ostali sami u ovoj borbi!
ko su nasi aduti(prijatelji) u ovom trenutku?!rusija?koja je tokom svoje istorije uvek gledala iskljucivo svoj interes,kina?koja je u UN tradicionalno uzdrzana ili ovih par zemalja koje nisu uz nas vec jednostavno nece protiv sebe!
to su cinjenice,opet smo sami protiv svih,i jedino nam ostaje da sada(iako smo to morali i ranije mnogo vise raditi)pomognemo onim ljudima pre svega koji zive po enklavama okruzeni bodljikavim zicama i sacekati neko novo,drugacije vreme,kada ce i u svetu biti drugacija preraspodela moci iako svi dobro znamo da svet nikad nece biti pravedan!
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Lep post vladans.

Ovo sam malopre procitao, ako je malo zastarelo, izvinjavam se. :arrow:
citat wrote:Slovenija još nije zvanično odlučila hoće li priznati nezavisnost
Kosova. Slovenačka vlada jasno želi da to uradi, dok slovenački
privrednici nisu presrećni zbog velikih investicija u Srbiji i moguće
reakcije srpske javnosti. Pomozimo privrednicima da ubedi slovenačku
vladu da nije vredno kvariti odnose sa Srbijom i rizikovati velike
investicije zarad nepotrebnog priznanja nezavisnog Kosova.

To ćemo najbolje uraditi ako pokažemo odlučnost i započnemo bojkot
upozorenja slovenačke robe i slovenačkih trgovačkih lanaca (ponajviše
Merkatora i Merkura). Zamislite koliki bi utisak ostavio potpuno prazan
Merkator na slovenačke vlasnike i privrednike u Sloveniji. To bi im
sigurno dalo jaku argumentaciju da se suprotstave nesuvislim odlukama
sopstvene vlade.

Naravno, cilj ovog bojkota nije pogoršavanje odnosa sa Slovenijom, već
naprotiv - cilj je promena politike slovenačke vlade koja je potpuno
nelogično i bespotrebno usmerena protiv Srbije. A slovenački privrednici
su dovoljno moćni da tu politiku promene ako imaju motivaciju. Stoga,
motivišimo ih :).

I, naravno, prosledite ovaj mail na što više adresa.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Neka mi samo neko objasni kako se to tacno pomaze odbrana Kosova i Metohije i suverenih granica Srbije prevrtanjem zardinjera, lomljenjem saobracajnih znakova, paljenjem kontejnera i razbijanjem izloga po Novom Sadu, Beogradu i drugim gradovima po Srbiji? Prirodno je da se oseca bes kad si suocen sa ovako velikom nepravdom ali nasilje i vandalizam (pogotovo uperen protiv nicim krivih zardinjera i semafora na primer) su pre svega izraz slabosti i nemoci. A u jednom ovako teskom istorijskom trenutku slabost je zadnje sto treba da pokazemo, pre svega potrebno je dostojanstvo! Da ne ispadne opet da smo mi Srbi primitivni divljaci a da su svi drugi fini i civilizovani. Treba pomoci nasoj drzavi danas da se svim diplomatskim sredstvima bori protiv ove nepravde, a to se moze postici jedinstvom i dostojanstvenim protestima. Eto ovaj bojkot robe je korak na pravu stranu, u svakom slucaju bolje nego prevrtanje zardinjera koje stvarno nisu nikome nista skrivile a ne mogu ni da se brane. A ako neko bas mora da nesto razbije - eto im Lazareva garda, pa pusku u ruke i neka razbijaju tamo GDE TREBA (cujem, rekla mi jedna pticica, da u Pristini ima mnogo vise siptarskih pekara i radnji - samo su domoroci malo nezgodni oce i da uzvrate, pa je malo zajebanije treba imati veca muda da se tamo polomi nego u Novom Sadu prevrnuti zardinjeru...).
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Apsolutno ste u pravu da ne treba nista razbijati,Mekdonalds je ionako nas samo ima licencu,sto se tice Slovenaca to jos ima i najmanje veze jer ljudi tamo ne podrzavaju nezavisnost Kosova a i ta vlada ce to uciniti samo zato sto je Amerika ucenjuje.Ambasade takodje ne treba nikako dirati jer imamo i mi svoje ambasade napolju pa se isto moze desiti i njima.Druga je prica da li treba prekidati diplomatske odnose sa nekim zemljama.Po meni ne treba ni sa jednom osim sa Amerikom naravno.Ionako su oni sve ovo zakuvali i nikada nam nece biti prijatelji.
A sad jedna velika primedba.Sto se tice te lomljave steta koja je nacinjena je minimalna i sve se desilo samo prvog dana(bar u Beogradu i Novom Sadu) kada su ljudi bili najvise frustrirani.Pogledajte kako se te stvari vise ne desavaju a ni nece u narednom periodu.Sto se tice Srba na Kosovu to je druga stvar,pa oni zive kao u getou.
Problem je ovde sto se mnogo vise govori o tim incidentima nego o tome da su nam oteli deo teritorije.To je prljava strategija B 92 i Sorosa i nazalost ta retorika daje rezultate jer su ljudima isprani mozgovi.Nazalost,vidim da su i pojedinci ovde naseli na to.
Zasto generalizujete?
Zar mislite da su navijacke grupe u Srbiji smisljeno organizovale nerede?Samo verujte sta vam na televiziji serviraju.To nema veze sa navijackim grupama niti na primer vodje cigana i grobara stoje iza tako necega.Znamo u stvari da su u ovoj zemlji navijaci dezurni krivci za sve i zasto ih ne optuziti i ovoga puta.
A pogledajte malo bolje te forume,nije bas da se svi zalazu za lomljenje i paljenje.Ima tamo i poziva na glasanje na pojedinim anketama,zatim organizacija koncerata,davanje krvi,iznosenje informacija i slicno.
Mislim da je KRAJNJE VREME da i navijaci Vojvodine(a tu ne mislim na organizovanu navijacku grupu ciji clanovi znaju sta im je ciniti) pokazu privrzenost ovoj zemlji i da pocnu na delu da pokazuju kako mozemo da ucinimo nesto za zemlju u ovoj teskoj situaciji i za one ljude dole pogotovo.Neka i recima nema veze,vazno je siriti istinu,eto tu je i internet.
A mislim da je korak koji svako moze da preduzme taj da ode sutra na protest u Beograd u 17 casova.
Toliko od mene.
I da priznam,ja sam poznajuci neki nas mentalitet i rasirio rapravu ovde da razbudim malo ljude jer svi moramo da radimo nesto a ne da stalno to budu jedni te isti.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Cika_toma

Post by Cika_toma »

ice wrote:Apsolutno ste u pravu da ne treba nista razbijati,Mekdonalds je ionako nas samo ima licencu,sto se tice Slovenaca to jos ima i najmanje veze jer ljudi tamo ne podrzavaju nezavisnost Kosova a i ta vlada ce to uciniti samo zato sto je Amerika ucenjuje.Ambasade takodje ne treba nikako dirati jer imamo i mi svoje ambasade napolju pa se isto moze desiti i njima.Druga je prica da li treba prekidati diplomatske odnose sa nekim zemljama.Po meni ne treba ni sa jednom osim sa Amerikom naravno.Ionako su oni sve ovo zakuvali i nikada nam nece biti prijatelji.
.
1) A, da je Mc njihov,znaci treba ga razbiti? To bi usrecilo Srbe na Kosove i znacajno bi nam pomoglo.
2) A, da Slovenci podrzavaju, trebalo bi im razbiti? To bi usrecilo Srbe na Kosovu i znacajno bi nam pomoglo.
3) A, da nemamo svoje ambasade, trebalo bi ih razbiti? To bi usrecilo Srbe na Kosovu i znacajno bi nam pomoglo.
4) A, da prekinemo, obnovili bi ih za sest meseci, kada nam budu trebali. To bi bilo veoma visokomoralno, zar ne?
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Cika_toma wrote:
ice wrote:Apsolutno ste u pravu da ne treba nista razbijati,Mekdonalds je ionako nas samo ima licencu,sto se tice Slovenaca to jos ima i najmanje veze jer ljudi tamo ne podrzavaju nezavisnost Kosova a i ta vlada ce to uciniti samo zato sto je Amerika ucenjuje.Ambasade takodje ne treba nikako dirati jer imamo i mi svoje ambasade napolju pa se isto moze desiti i njima.Druga je prica da li treba prekidati diplomatske odnose sa nekim zemljama.Po meni ne treba ni sa jednom osim sa Amerikom naravno.Ionako su oni sve ovo zakuvali i nikada nam nece biti prijatelji.
.
1) A, da je Mc njihov,znaci treba ga razbiti? To bi usrecilo Srbe na Kosove i znacajno bi nam pomoglo.
2) A, da Slovenci podrzavaju, trebalo bi im razbiti? To bi usrecilo Srbe na Kosovu i znacajno bi nam pomoglo.
3) A, da nemamo svoje ambasade, trebalo bi ih razbiti? To bi usrecilo Srbe na Kosovu i znacajno bi nam pomoglo.
4) A, da prekinemo, obnovili bi ih za sest meseci, kada nam budu trebali. To bi bilo veoma visokomoralno, zar ne?

Znao sam da ces se ti javiti,dosao si ovde da pametujes nakon sto su te najurili na Red firm forumu.
KAKO TE NIJE SRAMOTA DA MI STAVLJAS RECI U USTA KOJE NISAM SPOMENUO?
Ajde lepo mi to reci gde sam ja to napisao da Mekdonalds treba napasti ako jeste njihov,i da trebamo napadati Merkatore i da su Slovenci za nezavisnost i da trebamo unistavati ambasade?Ajde molim te,prosvetli me.
I kako si ti pametan covek pa ostavljas mesto mogucnosti da jedna zemlja nema nijednu ambasadu u drugim zemljama a da te zemlje imaju u toj zemlji.Da to nisu neke fantomske ambasade,nevidljive ili nematerijalizovane?
A kojih to 6 meseci spominjes?Ako sam rekao da treba prekinuti diplomastske odnose,onda sam mislio da je to za stalno,a da sam mislio na 6 meseci pa valjda bih tako i napisao,pa nisam valjda mutav.
Samo cekam sta ces sledece da lupis,pravi si umetnik za te stvari.Briga tebe za sve ovo,ti jedino zelis da si u centru paznje.

Ajde javljajte se i dalje,spremam sam za raspravu sa svima,mozemo i da organizujemo okrugli sto,ja protiv desetorice i sve cu vas pobiti argumentima.Na mojoj strani je istorija,pravo i pravda.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Da stvarno ruzan dan!!!

OVAJ FORUM JE ISKLJUCIVO O FKV!!!

zakljucano,hvala!!!
Locked