O Forumu i Sajtu

Sve o sajtu i forumu
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9772
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

Radoye wrote: Sun May 15, 2022 2:33 pm Jeste bilo prinudno, hosting je unapredio php platformu i stara verzija forumskog softvera vise nije bila kompatibilna. Ni meni se ovo ne dopada previse ali sta je tu je. Videcemo ako moze jos nesto da se ispodesava...
Radoye jel mu ovo dodje isti forum,samo novija verzija!? Rekao bih da dosta toga isto izgleda,a to mi daje nadu da recimo sadrzaj iz Quick linksa moze da se postavi direktno na naslovunu,a ne da bude u podmeniju istog
N13 wrote: Sun May 15, 2022 8:23 pm Na monitorima sa velikom rezolucijom mislim da to jos gore izgleda
Ne staj mi na muku :D :D :D Komotno moze prenos utakmice da ide u slobodnom delu monitora :D
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Radoye »

@Voja - jeste nova verzija starog foruma (inace ne bi mogao da cita staru bazu).

Nemam pristup podesavanjima pa ne mogu 100% pouzdano da tvrdim, mada svi koje sam do sada video na ovim "modernim" verzijama pate od istog problema - previse "praznog" prostora i skrivene opcije za prikazivanje novih postova.

Verovatno moze da se ispodesava uz puno cackanja e sad koliko Ogi ima vremena...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1627
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

N13 wrote: Sun May 15, 2022 8:23 pm Meni se svidja novi dizajn, moderniji i napokon responsive, te je na telefonu olaksano koriscenje foruma.

Medjutim na racunaru imam jednu zamerku. Glavni content iz nekog cudnog razloga ne pokriva ni trecinu ekrana. Mnogo vise ima praznog, neiskoriscenog prostora, sto meni licno ima los utisak (screenshot: https://prnt.sc/30yhDaMfazSu). Na monitorima sa velikom rezolucijom mislim da to jos gore izgleda

Ako admini zele to da isprave, evo male pomoci:
- naci fajl: /forum/styles/revolution/theme/common.css
- skrolovati do 145 linije i obrisati liniju gde stoji: max-width: 800px;

Posle toga bi nama korisnicima trebao da sadrzaj bude preko cele sirine ekrana posle brisanja kes memorije ili posle refresha sa CTRL+F5
Tooo brate N13! Slomio sam se sinoc trazeci na phpbb forumima kako da ovo uradim sto si spomenuo. Oci su mi ispale. Ja koristim 37” TV kao monitor u dnevnoj sobi i gledam desktop preko HDMI. Tako da kod mene na Firefox i Chrome, forum je pomeren u levo. Tek kada povecam zoom na 120% u Firefoxu, onda se ispuni forum preko celog prozora. Hvala ti za ovo! Saljem ti poruku na PM kasnije, hocu da promenim boje od scrollbar u crveno-belo, ako je to moguce nekom od .css fajlova.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1627
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

Voja wrote: Sun May 15, 2022 5:06 pm
ogi wrote: Sun May 15, 2022 4:23 pm Nasao sam jednostavnu modifikaciju gde se profili prebace na levu stranu, pre par minuta sam to uradio. Tako smo navikli i meni je bilo cudno na desnoj. Sada je bolje.
Bravo Ogi :cheers: :cheers: :cheers:
Ajd jos pokusaj izvuci "new posts" na glavni ekran,jer umesto dva miliona klikova pravicemo milion :)
I jos jedno pitanje (mislim kad smo vec u ovoj fazi) ustvari dva pitanja... Mozes li povezati da recimo kad kliknemo na nove postove i izbaci nam spisak topica gde su novi postovi,da nas klikom na ime topica baca na zadnji post (znam da ima strelica ali bi ovo bilo ubojitije :) ) i da li postoji mogucnost "lajkovanja" postova... smatram da bi to doprinelo preglednosti foruma,jer se ne bi bacali bezvezni komentari ako neko podrzava necije misljenje.Eto toliko... mada sam vec i ovom promenom pozicije avatara PREZADOVOLJAN
Ne znam za lajkovanje postova, ali ove druge dve stvari sto si spomenuo su izvodljive. Nasao sam moguca resenja pa bi trebalo da bude sredjeno uskoro.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Radoye »

Ogi, vidi da li mozes da napravis da klik na logo / sliku FKVOJVODINA*COM u zaglavlju foruma vodi na adresu sajta (https://fkvojvodina.com/) a ne na pocetnu od foruma...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1627
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

Radoye wrote: Sun May 15, 2022 10:48 pm Ogi, vidi da li mozes da napravis da klik na logo / sliku FKVOJVODINA*COM u zaglavlju foruma vodi na adresu sajta (https://fkvojvodina.com/) a ne na pocetnu od foruma...
Sredjeno.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9772
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

ogi wrote: Sun May 15, 2022 10:15 pm
Voja wrote: Sun May 15, 2022 5:06 pm
ogi wrote: Sun May 15, 2022 4:23 pm Nasao sam jednostavnu modifikaciju gde se profili prebace na levu stranu, pre par minuta sam to uradio. Tako smo navikli i meni je bilo cudno na desnoj. Sada je bolje.
Bravo Ogi :cheers: :cheers: :cheers:
Ajd jos pokusaj izvuci "new posts" na glavni ekran,jer umesto dva miliona klikova pravicemo milion :)
I jos jedno pitanje (mislim kad smo vec u ovoj fazi) ustvari dva pitanja... Mozes li povezati da recimo kad kliknemo na nove postove i izbaci nam spisak topica gde su novi postovi,da nas klikom na ime topica baca na zadnji post (znam da ima strelica ali bi ovo bilo ubojitije :) ) i da li postoji mogucnost "lajkovanja" postova... smatram da bi to doprinelo preglednosti foruma,jer se ne bi bacali bezvezni komentari ako neko podrzava necije misljenje.Eto toliko... mada sam vec i ovom promenom pozicije avatara PREZADOVOLJAN
Ne znam za lajkovanje postova, ali ove druge dve stvari sto si spomenuo su izvodljive. Nasao sam moguca resenja pa bi trebalo da bude sredjeno uskoro.
Svaka cast na trudu i na tome sto prihvatas sugestije,ovo je sad vec druga prica u odnosu na prvi kontakt sa novim forumom :) Svi moje predlozi ili sugestije su vec vidjeni na drugim forumima i tek kad pocnes da ih koristis shvatis koliko pomazu.Bravo i za ovo prosirenje preko celog ekrana :cheers:
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3548
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: O Forumu i Sajtu

Post by slanobarac »

Čestitke na uloženom trudu. Forum izgleda dosta modernije i samo da prođe vreme adaptacije, biće sve ok. Pitao bih zašto jezik foruma ima samo na engleskom a ne i srpskom jeziku? :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1627
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

slanobarac wrote: Mon May 16, 2022 5:21 pm Čestitke na uloženom trudu. Forum izgleda dosta modernije i samo da prođe vreme adaptacije, biće sve ok. Pitao bih zašto jezik foruma ima samo na engleskom a ne i srpskom jeziku? :cheers:
Hvala! Ubacen je i srpski jezik.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1627
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

Voja wrote: Mon May 16, 2022 12:21 am
ogi wrote: Sun May 15, 2022 10:15 pm
Voja wrote: Sun May 15, 2022 5:06 pm

Bravo Ogi :cheers: :cheers: :cheers:
Ajd jos pokusaj izvuci "new posts" na glavni ekran,jer umesto dva miliona klikova pravicemo milion :)
I jos jedno pitanje (mislim kad smo vec u ovoj fazi) ustvari dva pitanja... Mozes li povezati da recimo kad kliknemo na nove postove i izbaci nam spisak topica gde su novi postovi,da nas klikom na ime topica baca na zadnji post (znam da ima strelica ali bi ovo bilo ubojitije :) ) i da li postoji mogucnost "lajkovanja" postova... smatram da bi to doprinelo preglednosti foruma,jer se ne bi bacali bezvezni komentari ako neko podrzava necije misljenje.Eto toliko... mada sam vec i ovom promenom pozicije avatara PREZADOVOLJAN
Ne znam za lajkovanje postova, ali ove druge dve stvari sto si spomenuo su izvodljive. Nasao sam moguca resenja pa bi trebalo da bude sredjeno uskoro.
Svaka cast na trudu i na tome sto prihvatas sugestije,ovo je sad vec druga prica u odnosu na prvi kontakt sa novim forumom :) Svi moje predlozi ili sugestije su vec vidjeni na drugim forumima i tek kad pocnes da ih koristis shvatis koliko pomazu.Bravo i za ovo prosirenje preko celog ekrana :cheers:
Ipak nece moci ni jedno ni drugo. Moraces/moracete praviti jedan ekstra klik da bi dosao do novih postova i ici na strelicu ka zadnjem postu. Mislim da smo ubacili/promenili/unapredili/ sve sto smo mogli za sada i moram da napomenem uz veliku pomoc N13. Ostaje nam sada samo da kuckamo i nadamo se boljim vremenima za FKV :cheers:
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9772
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

ogi wrote: Mon May 16, 2022 8:07 pm
Voja wrote: Mon May 16, 2022 12:21 am
ogi wrote: Sun May 15, 2022 10:15 pm

Ne znam za lajkovanje postova, ali ove druge dve stvari sto si spomenuo su izvodljive. Nasao sam moguca resenja pa bi trebalo da bude sredjeno uskoro.
Svaka cast na trudu i na tome sto prihvatas sugestije,ovo je sad vec druga prica u odnosu na prvi kontakt sa novim forumom :) Svi moje predlozi ili sugestije su vec vidjeni na drugim forumima i tek kad pocnes da ih koristis shvatis koliko pomazu.Bravo i za ovo prosirenje preko celog ekrana :cheers:
Ipak nece moci ni jedno ni drugo. Moraces/moracete praviti jedan ekstra klik da bi dosao do novih postova i ici na strelicu ka zadnjem postu. Mislim da smo ubacili/promenili/unapredili/ sve sto smo mogli za sada i moram da napomenem uz veliku pomoc N13. Ostaje nam sada samo da kuckamo i nadamo se boljim vremenima za FKV :cheers:
Auuu sad sam tuzan... A ubedjen sam milion posto da New posts moze na naslovnu,samo da provalimo kako :)
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8876
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Radoye »

Vojo, preziveces... :cheers:

A ako se pronadje nacin da se namesti tebi po volji bice sigurno namesteno.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9772
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

Radoye wrote: Mon May 16, 2022 11:01 pm Vojo, preziveces... :cheers:

A ako se pronadje nacin da se namesti tebi po volji bice sigurno namesteno.
Verujem u vase zelje,ali sam eto ubedjen da moze,jer tehnologija ide ka napred,a ne unazad... zasto bi eliminisali nesto sto je pre bilo,i bilo dobro... samo treba da se odmorite dobro,pa da pronadjemo nacin :cheers:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3916
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Deep Purple »

Slažem se sa Vojom oko opcije like/dislike i bilo bi to lepo videti na forumu. Čini mi se da je naš ažurirani forum na sličnoj platformi kao pokojni rsb pa mislim da je moguće dodati tu opciju.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9772
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

Ja sam zaboravio kako se ovde postavlja video :D Evo jos jedan predlog,da se napravi kada neko postavi neki link,da klikom na taj link dobijamo novi tab,tj.da ostajemo i na forumu... ovako kako je trenutno neko postavi link,kliknemo na njega i onda se zainteresujemo i za druge stvari na tom sajtu i ne vratimo se na forum :D Iako nemam ni gram iskustva oko foruma,malo sam citao neke stvari i vidim da postoje mnoge dodatne ekstenzije,koje bi nam mozda mogle pomoci oko nekih resenja. Recimo videh da mogu pomocu ekstenzija da se dodaju nova polja deno pored FAQ,e sad dal bi se na taj nacin moglo tu postaviti recimo "New posts" ne znam
Image
Post Reply