O Forumu i Sajtu

Sve o sajtu i forumu
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

Ajde neka neko od moderatora procisti topic sa pitanjima treneru,jer em je previse pitanja,em je covek prvi put na forumu kako ce se snaci!? Sve suvisno treba obrisati. I treba uvesti pravilo ne vise od 3 pitanja recimo... ovako coveku treba 7 dana da se organizuje i odgovori na pitanja
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: O Forumu i Sajtu

Post by slanobarac »

Slažem se. Moja možete obrisati jer kako čitam on ne odgovara na konkretno postavljena pitanja već priča šta hoće. Stvarno nas je ispoštovao. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

Ko ce se ovde snaci!? :)

Avatari sa desne strane... meni to veoma,veoma odbojno... mogu li flipovati negde?
I ako moze New Posts da se izbaci na glavni ekran (jos se ne snalazim,mozda mogu i licno da podesim)...
Image
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Stexman »

Ni meni se ne dopada kako izgleda forum. Ne vidi se gde su novi postovi, vec mora da se ulazi na svaki topik posebno i da se vidi ko je poslednji odgovorio.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

Da se razumemo,ja sam za svaku promenu,inovaciju,unapredjenje... ali ovo nije to. Mada ko zna,mozda je bilo prinudno. Mnogo opcija se izgubilo,sve se okrenulo naopacke,niti je preglednije niti prostije... al opet,nekako je "u korak sa klubom" :mrgreen:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Radoye »

Jeste bilo prinudno, hosting je unapredio php platformu i stara verzija forumskog softvera vise nije bila kompatibilna. Ni meni se ovo ne dopada previse ali sta je tu je. Videcemo ako moze jos nesto da se ispodesava...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

Meni se svidja. Prinudno je bilo. Morao sam uraditi upgrade foruma na najnoviiju verziju a onaj stari stil nije kompaktibilan sa ovom najnovijom verzijom. Ovo je jedini koji sam nasao u nasim bojama. Navici cete se.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ssnigd »

Bravo za admine.
Navici cemo se :thankyou:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

Stexman wrote: Sun May 15, 2022 11:58 am Ni meni se ne dopada kako izgleda forum. Ne vidi se gde su novi postovi, vec mora da se ulazi na svaki topik posebno i da se vidi ko je poslednji odgovorio.
U gornjem levom cosku klikni na 'Quick links', pojavice se meni se nekoliko opcija tipa 'New posts', 'Unread posts' pa klikni na koji ti odgovara i izlistace ti npr sve nove postove na jednoj stranici. Mislim da si na to mislio a koliko vidim i Voja je to trazio.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

Voja wrote: Sun May 15, 2022 12:33 pm Da se razumemo,ja sam za svaku promenu,inovaciju,unapredjenje... ali ovo nije to. Mada ko zna,mozda je bilo prinudno. Mnogo opcija se izgubilo,sve se okrenulo naopacke,niti je preglednije niti prostije... al opet,nekako je "u korak sa klubom" :mrgreen:
Meni je mnogo preglednije pogotovo na telefonu. Napravili su da se automatski stranica adaptira tvom ekranu telefona, sto nije nista novo jer to sada svi rade. Na primer, ne moram vise zumirati da bih kliknuo na onu ikonicu (na telefonu to su ona dva mala kvadratica pored broja 1 za broj stranica) koja direktno vodi ka zadnjem postu u nekoj temi.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

ogi wrote: Sun May 15, 2022 3:38 pm U gornjem levom cosku klikni na 'Quick links', pojavice se meni se nekoliko opcija tipa 'New posts', 'Unread posts' pa klikni na koji ti odgovara i izlistace ti npr sve nove postove na jednoj stranici. Mislim da si na to mislio a koliko vidim i Voja je to trazio.
Ogi video sam ja to odmah,neeego sam trazio da ako je moguce da se New posts ne nalazi u tom meniju,vec na glavnom ekranu,da se sve ubrza,jednim klikom da imamo nove postove... mislim da je negde na jednom forumu bio slican problem i uspeli su da New posts izbace zasebno na glavni ekran... Licno vise bih voleo da je forum savremeniji i prilagodljiviji korisniku nego da bude crveno bele boje...

Recimo mene avatari sa desne strane nece dugo zadrzati na forumu (jednostavno mi nije prijatno ovde kad je takva postavka)... ok to je do mene,ali jednostavno tesko cu se prilagoditi tome. Na jednom od foruma sam video da imaju flip opciju i svako sebi prilagodi... Za sad samo toliko...
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Sun May 15, 2022 4:02 pm
ogi wrote: Sun May 15, 2022 3:38 pm U gornjem levom cosku klikni na 'Quick links', pojavice se meni se nekoliko opcija tipa 'New posts', 'Unread posts' pa klikni na koji ti odgovara i izlistace ti npr sve nove postove na jednoj stranici. Mislim da si na to mislio a koliko vidim i Voja je to trazio.
Ogi video sam ja to odmah,neeego sam trazio da ako je moguce da se New posts ne nalazi u tom meniju,vec na glavnom ekranu,da se sve ubrza,jednim klikom da imamo nove postove... mislim da je negde na jednom forumu bio slican problem i uspeli su da New posts izbace zasebno na glavni ekran... Licno vise bih voleo da je forum savremeniji i prilagodljiviji korisniku nego da bude crveno bele boje...

Recimo mene avatari sa desne strane nece dugo zadrzati na forumu (jednostavno mi nije prijatno ovde kad je takva postavka)... ok to je do mene,ali jednostavno tesko cu se prilagoditi tome. Na jednom od foruma sam video da imaju flip opciju i svako sebi prilagodi... Za sad samo toliko...
Vojo pričaš o forumu na telefonu ili na računaru?
Jer meni na telefonu je avatar na levoj strani.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: O Forumu i Sajtu

Post by ogi »

Nasao sam jednostavnu modifikaciju gde se profili prebace na levu stranu, pre par minuta sam to uradio. Tako smo navikli i meni je bilo cudno na desnoj. Sada je bolje.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: O Forumu i Sajtu

Post by Voja »

ogi wrote: Sun May 15, 2022 4:23 pm Nasao sam jednostavnu modifikaciju gde se profili prebace na levu stranu, pre par minuta sam to uradio. Tako smo navikli i meni je bilo cudno na desnoj. Sada je bolje.
Bravo Ogi :cheers: :cheers: :cheers:
Ajd jos pokusaj izvuci "new posts" na glavni ekran,jer umesto dva miliona klikova pravicemo milion :)
I jos jedno pitanje (mislim kad smo vec u ovoj fazi) ustvari dva pitanja... Mozes li povezati da recimo kad kliknemo na nove postove i izbaci nam spisak topica gde su novi postovi,da nas klikom na ime topica baca na zadnji post (znam da ima strelica ali bi ovo bilo ubojitije :) ) i da li postoji mogucnost "lajkovanja" postova... smatram da bi to doprinelo preglednosti foruma,jer se ne bi bacali bezvezni komentari ako neko podrzava necije misljenje.Eto toliko... mada sam vec i ovom promenom pozicije avatara PREZADOVOLJAN
Image
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: O Forumu i Sajtu

Post by N13 »

Meni se svidja novi dizajn, moderniji i napokon responsive, te je na telefonu olaksano koriscenje foruma.

Medjutim na racunaru imam jednu zamerku. Glavni content iz nekog cudnog razloga ne pokriva ni trecinu ekrana. Mnogo vise ima praznog, neiskoriscenog prostora, sto meni licno ima los utisak (screenshot: https://prnt.sc/30yhDaMfazSu). Na monitorima sa velikom rezolucijom mislim da to jos gore izgleda

Ako admini zele to da isprave, evo male pomoci:
- naci fajl: /forum/styles/revolution/theme/common.css
- skrolovati do 145 linije i obrisati liniju gde stoji: max-width: 800px;

Posle toga bi nama korisnicima trebao da sadrzaj bude preko cele sirine ekrana posle brisanja kes memorije ili posle refresha sa CTRL+F5
Post Reply