Traka i poštovanje - KAPITEN

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Salvador »

Moj glas za Djurica. Decko je uvek igrao korektno i davao svoj maksimum.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Grba_NS »

Sem staza , Djuric nema nijednu potrebnu karakteristiku za kapitena tj. vodju (a staz je ponajmanje bitan). Poletanovic je najblizi tome, Radoja previse tih, povucen, s tim da u igri ima momente kad se ponasa kao lider - ne bezi od odgovornosti i spreman je da preuzme rizik. Kica Kosovic deluje smesno (fizicki), al mislim da u buducnosti novog kapitena treba traziti u njemu i golmanu Kordicu (al otom potom). Za sad, moj glas ide Poletanovicu.
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by borrissey »

Tesko je licitirati sa imenima za nas koji ne poznajemo igrace, tj. njihovu prirodu i individualne karakteristike. Mozemo nagadjati, sto nekada stvara jos vecu pometnju nego pomoc. Saglasan sam da kapiten mora biti neko nekonfliktan i odmeren, a sa druge strane ko ima jak karakter i spreman da uvek preuzme inicijativu i odgovornost. Takodje, taj igrac mora imati i autoritet kod ostalih igraca da u bitnim trenucima moze da utice kako na moral cele ekipe, tako i na svakog ponaosob. Iz svega recenog se vidi da nije lako treneru da odluci, pogotovo kada se uzme u obzir da vecina igraca (ako ne svi), jedva cekaju da pobegnu iz kluba sto pre glavom bez obzira. Nisam siguran koliko su Djuric (neodstaje autoritet) i Zak (godine + autoritet) dobra resenja. Tumba, Enver takodje. Mare bi mogao biti dobro resenje ili Vranjes cak (jedino pod uslovom da namerava da se zadrzi u klubu jos neko vreme). Opet ponavljam, tesko je napamet licitirati...
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Rivelinjo »

Dobar trener zna dušu igrača koje vodi, pa izabere kapitena takvog da ga svaki (ili bar velika većina) igrač ekipe doživi kao pravog za to mesto. Sad zavisi koliko je trener vičan svom poslu i od kakvih igrača ima da bira.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Radoye »

Pravi kapiten treba da je uzor i na terenu i van njega. Da nema ispade u privatnom zivotu (kafane, pevaljke, kocka...), da daje primer zalaganjem na treninzima i da je vodja na terenu.

Imamo li mi nekog takvog, pitanje je sad?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by laki »

Grba_NS wrote:Sem staza , Djuric nema nijednu potrebnu karakteristiku za kapitena tj. vodju (a staz je ponajmanje bitan). Poletanovic je najblizi tome, Radoja previse tih, povucen, s tim da u igri ima momente kad se ponasa kao lider - ne bezi od odgovornosti i spreman je da preuzme rizik. Kica Kosovic deluje smesno (fizicki), al mislim da u buducnosti novog kapitena treba traziti u njemu i golmanu Kordicu (al otom potom). Za sad, moj glas ide Poletanovicu.
Sve se slazem :!: :!: :!:
Image
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by ДушанСП »

Шта мислите о Врањешу?
milancl
Posts: 466
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by milancl »

Iako sam oduvek više cenio Đurića kao igrača nego ovog što se sada ku*va sa bg blizancima, mislim da Đurić apsolutno nije čovek za to. On je totalna flegma. Previše pasivan i miran. Kapiten mora bukvalno da bude vođa. Da zna kako da motiviše saigrače, ali i kako da ih zaštiti. Da bude u odličnim odnosima sa trenerom i da daje pravi primer saigračima, kako na terenu tako i van njega (jedno bez drugog ne može), kako bi saigrači imali na koga da se ugledaju i nekoga da im bude uzor. Tu se naravno podrazumeva autoritet, ali podjednako je bitno da ima autoritet i kod sudija jer on je taj ko ima pravo sa sudijom da više razgovara od ostalih za vreme utakmice.
Ne poznajem igrače lično, tako da je teško sa tribina proceniti. Žakulu jedino znam od ranije, nije on pravo rešenje. Možda najbolje da to bude Poletanović ako ostane, kao naše dete... Vranješ, Alivodić, hm neznam...
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by budababa »

I na zvaničnom sajtu je spomenuto da bi novi kapiten mogao biti Igor Đurić. Barem za stogodišnjicu kluba da imamo novosadsko dete i nekog ko istinski voli klub sa trakom na ruci.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2037
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by churguzijanac »

Kapitenska traka treba da ide ili Poletanovicu ili Radoji.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by FCVNS »

churguzijanac wrote:Kapitenska traka treba da ide ili Poletanovicu ili Radoji.
Tome se i njihov menadzer nada...
stevan
Posts: 91
Joined: Sun Jan 15, 2012 8:32 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by stevan »

Realno prva opcija za kapitena je Djuric.Mada i Vranjes figurira ,ukoliko ostane u klubu
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by ssnigd »

Kapitenska traka onom lepo vaspitanom momku sto navija za one i sto kaci takve slike na fejs. E to je slika i prilika danasnje Vojvodine. Ako je mogao nekada onaj idiot Mijatovic i skoro Mrdja, sto ne bi i ovaj mladji. Mozda ga opet "prodamo" blizancima pa da se nastavi taze zapoceta politika kluba.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
torrente
Posts: 503
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by torrente »

mislim da mlatimo praznu slamu ovde!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
buraz
Posts: 130
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:29 pm
Location: Novi Sad

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by buraz »

torrente wrote:mislim da mlatimo praznu slamu ovde!
Slazem se, treba zakljucati sve teme i ostaviti samo jednu pod radnim nazivom UPRAVA NAPOLJE!
Jedna je crvena a druga je bela....
Post Reply