Traka i poštovanje - KAPITEN

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Salvador »

Već je samo po sebi velika sramota je što nam je takav lik kapiten...
User avatar
Milan
Posts: 4152
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Milan »

Jako lepa slika nakon prosle utakmice. Dva klinca u dresovima, jedan u golmanskom na kome pise Rockov, prelaze u teren i Emil dotrcava da se slika sa njima. Neko rece da ih je Jovanic ubacio. Elem, postavlja se pitanje sta nama od Vojvodine ostaje kada i poslednji mohikanac-Rockov iz nje ode?! Ljudi, mi stvarno vise nemamo klub! Niti u njemu igraju nasi, niti ga vode ljudi koji ista osecaju prema njoj...

Jedan je Emil kapiten!


Image
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Milan wrote:Jako lepa slika nakon prosle utakmice. Dva klinca u dresovima, jedan u golmanskom na kome pise Rockov, prelaze u teren i Emil dotrcava da se slika sa njima. Neko rece da ih je Jovanic ubacio. Elem, postavlja se pitanje sta nama od Vojvodine ostaje kada i poslednji mohikanac-Rockov iz nje ode?! Ljudi, mi stvarno vise nemamo klub! Niti u njemu igraju nasi, niti ga vode ljudi koji ista osecaju prema njoj...

Jedan je Emil kapiten!


Image
Bravo, Emile :!: :!: :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/emi ... 24-06-2019" onclick="window.open(this.href);return false;
I trezveno i emotivno :lala:
I jos jedanput, bravo Emile :!:
Emil mora ostati Kapiten, dokle god je u Vojvodini.
Ne moze Drincic, samo dolaskom i brojem godina, Rockovu uzeti traku.
Emil je zastitni znak nase Vose.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4152
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Milan »

:lala:


Verovatno poslednji mohikanac...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/roc ... 06-08-2019" onclick="window.open(this.href);return false;
:lala:
Za mene Kapiten, dokle god je u Vojvodini.
Dobro zdravlje i puno srece u sportskoj karijeri i zivotu.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4152
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Milan »

+1
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Rabba »

Neko je već rekao, svaka čast Veselinoviću, zaslužuje da nosi traku, ali tek kad Emil ode iz kluba. Emil kapiten.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Milan
Posts: 4152
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Milan »

http://oradio.rs/sr/vesti/drustvo/inter ... -8080.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Golman 24 časa na dan



Golman Fudbalskog kluba Vojvodina Emil Rockov nosio je dres najstarijeg prvoligaša na prvenstvenim utakmicama ravno 100 puta. Iako mlad, više puta je biran za najboljeg fudbalera Vojvodine, a poznat je i po tome da je od malena veliki navijač kluba čiji gol brani.


"Stota utamica u mojoj Vojvodini je jedna od stavki, ili da tako kažem life achievment, koji sam sebi zacrtao da ću uraditi i jedna želja koju sam dostigao. Izuzetno sam srećan i tek nakon ovoga osećam da sam pravi deo Vojvodine. Na žalost, još uvek moja generacija nije ništa osvojila, ali se nadam da će i to vreme uskoro doći", kaže Emil na početku razgovora za Oradio.

Prethodne dve godine za igrače i navijače Vojvodine nisu bile previše uspešne. Ova sezona je lepo krenula, kako ti se sada čini tim i atmosfera u klubu?

Baš sam posle te moje stote utakmice u dresu Vojvodine rekao saigračima, odnosno, zahvalio se na načinu na koji smo svi zajedno doprineli da zapamtimo tu utakmicu, jer smo uspeli da pobedimo čak sa 5:0. To je za nas jako značajno, jer je u poslednjem periodu, od kako sam ja na golu Vojvodine, bilo stvarno puno uspona i padova, na žalost, više padova. Sada se zaista osećamo kao da smo na dobrom putu, iako je tek početak sezone. Treba da nastavimo da budemo gladni pobeda i uspeha, a to smo upravo sada kao ekipa i dobili. Pre utakmice pobeda mora da se vizualizuje i to nam novi šef pruža kroz svoju energiju, harizmu i znanje, a mi to upijamo i kolektivno i pojedinačno. To je nešto što mora da vlada ekipom da bi ona bila pobednička.


Jedan si od retkih igrača koji se zadržao više sezona i dostigao jubilarni broj nastupa, uopšte gledajući domaće prvenstvo. Koliko je teško navići se na stalne promene igrača u timu?

Nikad me to niko nije pitao, a veoma je važno. Puno se osećaju promene i sve to ima uticaja, čak i na privatan život. Važno je s kim provodiš vreme, ne samo na treningu, već i pre i posle, tu su i odlasci na utakmice, pripreme... Naravno, najvažnije je na terenu. Problem je kada nisi siguran šta će neki igrač da uradi i kada sa nekim nemaš neku normalnu konekciju, pogotovo u stvarima koje nisu izrečene, a toga na terenu ima baš puno. Nisu se samo menjali igrači, menjali su se i treneri i uprava i svaka mikropromena utiče na tim i igru. Meni je to veoma važno, iako se na sportsku stranu lako adaptiram, na kraju, ja jesam profesionalac, veći je problem na ličnom planu. Prosto, moramo postati drugari između sebe, jer je to jako važno za tim.

Poznat si i kao veliki navijač Vojvodine. Verujem da ti se ostvarila želja da braniš baš u klubu koji ti je u srcu. Ipak, možda će doći momenat da odeš. Koliko nastup za klub ima veze sa emocijama?

Mislim da je početak priče u emociji. Ja sam voleo Vojvodinu i gledao je pre nego što sam postao njen član i profesionalac. Što se tiče Vojvodine, ljubav je u prvom planu. Vremenom sam postao profesionalac, sportista i životne ciljeve sam usmerio ka bavljenju fudbalom, a sve ostalo sam tome podredio, mogu da kažem i žrtvovao.


Kada si odlučio da postaneš golman?

Čini mi se da je to više mene našlo nego što sam planirao da budem golman. Fudbal sam voleo ali sam trenirao karate. Bilo je to još kada sam imao nekih devet godina, igrali smo ulica protiv ulice, a mene je spazio trener iz fudbalske škole Bolesnikov, pošto sam se bacao po betonu kao nenormalan (smeh). Bio sam najmlađi u ekipi, pa sam bio na golu. Kada me je pitao da počnem da treniram, bio sam očaran činjenicom da će se to desiti jer na to, realno, nikad nisam ni pomišljao.

Pre neki dan video sam klince u mom dvroištu kako igraju fudbal. Jedan mali na golu je dobro odbranio i povikao "Rockov!". Koliko misliš da to nedostaje, pogotovo Vojvodini, da klinci malo bolje poznaju njene fudbalere?

Mnogo nedostaje. Mislim da klinci uglavnom ne poznaju fudbalere Vojvodine, moram to teška srca da kažem. Naravno, nama igračima dres kluba nosi ogromnu težinu, obavezu i zadovoljstvo. Mislim da nas publika ne oseća na taj način, nemamo kvanitet u poštovanju, iako kvalitet verovatno imamo. To se naravno i stiče i zaslužuje. Ne gledamo na to kao nešto negativno i želimo svi zajedno i to da izgradimo u budućnosti.

Sada, posle moje stote utakmice, nismo dobili odobrenje da bacamo dresove, ali sam ja bacio rukavice jednom klincu. Zapamtio sam ga i sreo ga već sutra kako sa mojim rukavicama stoji između stativa u Lazinoj gimnaziji, iako je bilo baš dosta rano, drugar mu puca, a on brani. E to mi je baš učinilo dan lepim i pokazalo koliko je i fudbal divna igra i koliko može da napravi konekciju među ljudima.


Šta bi ti doživeo kao uspeh u nekon narednom periodu?

Na ekipnom planu, da ne zvuči kao floskula, mi moramo da izborimo Evropu i to je nešto što je prva pomisao pre svakog treninga i svake utakmice. Izlazak na evropsku scenu znači dolazak u dodir sa vrhunskim nivoom fudbala i mislim da bi to bio taj stepenik koji svi željno očekujemo. Na ličnom nivou ja sam gladan izazova, želim da pobeđujem, želim i da pobedimo svaku utakmicu sa nulom u našoj mreži ali i volim kada učestvujem u igri, kada mi protivnici šutiraju na gol i da učestvujem u pobedi.

Šta je Emil Rockov kada nije golman?

Jedan moj bivši trener je rekao da je Emil Rockov golman 24 časa na dan.

Jovan Marjanović
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Искрено, чуди ме то што Радио-телевизија Војводине не преноси наше утакмице, али то је нека друга тема. Лепо је то што ће и наши навијачи имати прилику да уживо прате дуел с Напретком, а ми ћемо се потрудити да их поново обрадујемо добром игром и, надам се, новом победом - поручио је Никола Дринчић.
А. Предојевић

Citat iz Dnevnika.

Bravo Drincicu - Kapitenski :thankyou: :lala:
Pravi Kapiten Vose. Za vrlo kratko vreme je pobrao sve simpatije navijaca i postaje jedan od legendarnih igraca FKV.

A uprava i trener cute u vezi tog velikog problema FK Vojvodine i klubova Super lige. Njima ne smeta, jer oni imaju TV prenose klubova za koje navijaju. :oops: :evil:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fruskogorac
Posts: 169
Joined: Sat Jun 07, 2008 5:38 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by fruskogorac »

Prelazni rok je u toku, formiranje igračkog kadra će se vrlo brzo završiti, sezona 2022/2023 uskoro počinje. Koga bi voleli da vidite da sa trakom na ruci ? Svaka čast Rockovu, Drinčiću, pa i Čoviću, to je neko vreme koje je iza nas. U sadašnjem vremenu, kao i onome koje je ispred nas nemam dilemu oko kapitena. Rukovodstvo kluba pokazalo ambiciju (pružimo šansu i pomognimo ljudima pa da vidimo koliko su uspešni u rukovođenju) da Vojvodina bude mnogo bolja nego prethodnih sezona, Zbiljić je čini mi se rekao da će u Vojvodini biti slaninari, svi kojima je u srcu pola bela pola crvena boja, .... onda traka oko ruke dresa Vojvodine neka ide Stefanu Đorđeviću. Zašto dajem glas za Đošu, možete pročitati u onome što sam iskucao u "Odnos prema Vojvodini" :wink:
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Djisa »

fruskogorac wrote: Thu Jun 16, 2022 11:44 pm Prelazni rok je u toku, formiranje igračkog kadra će se vrlo brzo završiti, sezona 2022/2023 uskoro počinje. Koga bi voleli da vidite da sa trakom na ruci ? Svaka čast Rockovu, Drinčiću, pa i Čoviću, to je neko vreme koje je iza nas. U sadašnjem vremenu, kao i onome koje je ispred nas nemam dilemu oko kapitena. Rukovodstvo kluba pokazalo ambiciju (pružimo šansu i pomognimo ljudima pa da vidimo koliko su uspešni u rukovođenju) da Vojvodina bude mnogo bolja nego prethodnih sezona, Zbiljić je čini mi se rekao da će u Vojvodini biti slaninari, svi kojima je u srcu pola bela pola crvena boja, .... onda traka oko ruke dresa Vojvodine neka ide Stefanu Đorđeviću. Zašto dajem glas za Đošu, možete pročitati u onome što sam iskucao u "Odnos prema Vojvodini" :wink:
Ponikao u Vosi, pa presao u zvezdu! Nije za kapitena!!!!!!!!
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Po kriterijumu po kojem se, nekad davno, u Vosi birao Kapiten, ne vidim kandidata. Vosina kapitenska traka je odavno devalvirana, nekad vise, nekad manje, pa sada spustanjem letvice i gazenjem principa, mogu doci nekoliko igraca u obzir, zavisno sa kog aspekta se opredeljujemo.
Ja, recimo, ne bih imao predlog iza kog bi cvrsto stao. Najbolje bi bilo da Kapitena odredi trener Rastavac, onako kako misli da je najbolje resenje za ekipu, tj. igraca sa prirodnim autoritetom na terenu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Karlsson
Posts: 2113
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Karlsson »

Devetak? Ne vidim ko drugi.
User avatar
torrente
Posts: 503
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by torrente »

Turija wrote: Fri Jun 17, 2022 10:03 am Po kriterijumu po kojem se, nekad davno, u Vosi birao Kapiten, ne vidim kandidata. Vosina kapitenska traka je odavno devalvirana, nekad vise, nekad manje, pa sada spustanjem letvice i gazenjem principa, mogu doci nekoliko igraca u obzir, zavisno sa kog aspekta se opredeljujemo.
Ja, recimo, ne bih imao predlog iza kog bi cvrsto stao. Najbolje bi bilo da Kapitena odredi trener Rastavac, onako kako misli da je najbolje resenje za ekipu, tj. igraca sa prirodnim autoritetom na terenu.
I da igramo u plavim šorcevima,malo da izadjemo iz klišea,da smislimo i neku drugu boju rezervne garniture ili trece garniture...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Post Reply