Traka i poštovanje - KAPITEN

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Firma kej
Posts: 170
Joined: Tue Apr 04, 2023 12:34 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Firma kej »

čeda_maraš wrote: Thu May 25, 2023 1:53 pm Zaista ne mogu da verujem na osnovu čega je Vitas dobio traku.Djordjevića rodjenog Novosadjanina nema u timu,zvanično mi ne znamo zašto.Ako fudbalerima treba pokazati kakav treba da im je odnos prema dresu koji nose,neka puste jučerašnji snimak rukometaša sa partizanom pa će im sve biti jasno.U njihovom grotlu sa sramnim navijanjem i vredjanjem,što su mediji preneli kao sportsko navijanje a utakmica je bila za prekid dok se ne isprazni tribina.Bez četvorice igrača i glavnog trenera momci su ostavili srce na parketu i treba im se duboko pokloniti.SVE ČESTITKE RUKOMETAŠIMA VOŠE ZA 10 UZASTOPNU TITULU i putokaz fudbalerima šta je zajedništvo,za mnogo manje para.
Đorđević je sklonjen zbog tuče koju je izazvao sa Barajom. Taj isti Đorđević koga mnogi na forumu kuju u zvezde prošle sezone je prodao utakmicu protiv Radnika iz Surdulice kada je dobio crveni bez neke potrebe. Ove godine je Vitasu data traka i prema izvorima bliskih klubu takođe je prodao utakmicu u polufinalu kupa. Traku treba dati Zukiću ili Topiću eventualno Lazareviću ili Malbašiću
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Ja, stvarno, ne znam po kojem kriterijumu je Vitas dobio traku?
Ja ne vidim nijedan.
Po meni, najpostenije i najpozrtvovanije su odigrali ovu sezonu Lazarevic, Topic, Traore i Cumic. Tim redosledom i vidim prave kandidate za kapitena Vojvodine.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djisa
Posts: 1202
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Djisa »

Meni je uvek prvi i najvazniji kriterijum, broj meceva u Vosi ili godine provede u klubu, a pozeljno je i da je Vojvodinas i da nije nikad igrao u blizancima.
Pa da se ne ljubimo!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Radoye »

Firma kej wrote: Thu May 25, 2023 2:58 pm Đorđević je sklonjen zbog tuče koju je izazvao sa Barajom. Taj isti Đorđević koga mnogi na forumu kuju u zvezde prošle sezone je prodao utakmicu protiv Radnika iz Surdulice kada je dobio crveni bez neke potrebe. Ove godine je Vitasu data traka i prema izvorima bliskih klubu takođe je prodao utakmicu u polufinalu kupa. Traku treba dati Zukiću ili Topiću eventualno Lazareviću ili Malbašiću
Ako su igraci prodali utakmicu i "izvori bliski klubu" imaju informacije o tome duzni su da obaveste istrazne organe a ne da plasiraju glasine po forumima i komentarima na vesti. Namestanje utakmica je ozbiljna stvar koja ako se dokaze moze imati velike posledice za klub (vidi pod FK Kolubara za pocetak), u ozbiljnim zemljama se za to ide i na dogogodisnje robije...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
N13
Posts: 2027
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by N13 »

Uf ja sam totalno drugacijeg misljenja.

Za mene kapiten mora biti prirodni lider na terenu. Da ima autoritet, da zna podici ekipu, da zna sa sudijama, bukvalno da vodi ekipu.
Takve osobine se ne sticu, sa tim se radjas jednostavno.
Primer mi je bio Drincic. Igrao je za blizance, ali je primer pravog kapitena. Jednostavno prirodni lider na terenu, imao taj autoritet, slusali ga mladji, imao autoritet i kod sudija, bio je tu da pogura i podrzi igrace kojima ne ide.

Zukic i Topic? Nikako! Nemaju taj liderski skill.
Cumic mozda, nisam uspeo da ga procenim kao licnost... ali u ovom timu Vojvodine nemamo izrazenog prirodnog lidera, a tome najblizi jesu zapravo Vitas i NN. Kod obojice sam video taj autoritet, i kod obojice sam video da pridju igracu koji napravi gresku, kojem ne ide, koji izlazi sa terena da ga podrzi.

Treba nam novi Drincic! I zbog trake, i zbog nacina igranja.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Mozda NN i Vitas imaju drzanje, ali kapiten mora da ima i najveci ucinak.
Npr. da li je Setsic imao to drzanje '89, ali je bio prirodni autoritet po ucinku na terenu, time odmah i lider na terenu. Mozes biti super van terena, ali teren je merilo igraca i tima.
Mozda moji nabrojani kandidati nemaju sve osobine idealnog kapitena, ali imaju najvece zasluge na terenu u nedostatku boljih kandidata.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1052
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by 1892 »

Firma kej wrote: Thu May 25, 2023 2:58 pm
čeda_maraš wrote: Thu May 25, 2023 1:53 pm Zaista ne mogu da verujem na osnovu čega je Vitas dobio traku.Djordjevića rodjenog Novosadjanina nema u timu,zvanično mi ne znamo zašto.Ako fudbalerima treba pokazati kakav treba da im je odnos prema dresu koji nose,neka puste jučerašnji snimak rukometaša sa partizanom pa će im sve biti jasno.U njihovom grotlu sa sramnim navijanjem i vredjanjem,što su mediji preneli kao sportsko navijanje a utakmica je bila za prekid dok se ne isprazni tribina.Bez četvorice igrača i glavnog trenera momci su ostavili srce na parketu i treba im se duboko pokloniti.SVE ČESTITKE RUKOMETAŠIMA VOŠE ZA 10 UZASTOPNU TITULU i putokaz fudbalerima šta je zajedništvo,za mnogo manje para.
Đorđević je sklonjen zbog tuče koju je izazvao sa Barajom. Taj isti Đorđević koga mnogi na forumu kuju u zvezde prošle sezone je prodao utakmicu protiv Radnika iz Surdulice kada je dobio crveni bez neke potrebe. Ove godine je Vitasu data traka i prema izvorima bliskih klubu takođe je prodao utakmicu u polufinalu kupa. Traku treba dati Zukiću ili Topiću eventualno Lazareviću ili Malbašiću
Vitas deluje kao neko ko bi prodao tekmu, takav mentalni sklop, nizak IQ, a sirovina. Ta utakmica i izgleda kao prodata, dva potpuno nerezonska, preoštra starta od strane istog igrača van opasne zone. Dva najgluplje zarađena kartona u sezoni, na istoj utakmici ( da ne kažem na utakmici sezone). Ako je Čuka platila (nisam pobornik teorija zavere, ali svašta im se ove sezone sviralo...), to je iz njihove perspektive bila dobra investicija.
Come on you Reds!
User avatar
Mark Renton
Posts: 117
Joined: Wed Mar 22, 2023 9:21 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Mark Renton »

Можда нема природног ауторитета типа Дринчић у екипи, али и даље ми није јасно зашто Чумић није капитен, ако се неко истакао лидерством на терену то је он, једноставно целу сезону лик шлепа екипу и вади је из гована
Firma kej
Posts: 170
Joined: Tue Apr 04, 2023 12:34 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Firma kej »

Radoye wrote: Thu May 25, 2023 4:44 pm
Firma kej wrote: Thu May 25, 2023 2:58 pm Đorđević je sklonjen zbog tuče koju je izazvao sa Barajom. Taj isti Đorđević koga mnogi na forumu kuju u zvezde prošle sezone je prodao utakmicu protiv Radnika iz Surdulice kada je dobio crveni bez neke potrebe. Ove godine je Vitasu data traka i prema izvorima bliskih klubu takođe je prodao utakmicu u polufinalu kupa. Traku treba dati Zukiću ili Topiću eventualno Lazareviću ili Malbašiću
Ako su igraci prodali utakmicu i "izvori bliski klubu" imaju informacije o tome duzni su da obaveste istrazne organe a ne da plasiraju glasine po forumima i komentarima na vesti. Namestanje utakmica je ozbiljna stvar koja ako se dokaze moze imati velike posledice za klub (vidi pod FK Kolubara za pocetak), u ozbiljnim zemljama se za to ide i na dogogodisnje robije...
Prijatelju teško je ispravljati krivu Drinu potrebno je dosta vremena i života uložiti u ništa :wink:
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by slanobarac »

Ovo je sve rekla-kazala. Nisu pruženi nikakvi dokazi za izrečeno.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Radoye »

slanobarac wrote: Thu May 25, 2023 10:27 pm Ovo je sve rekla-kazala. Nisu pruženi nikakvi dokazi za izrečeno.
Tacno tako.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Lep gest kapitena Cumica, sto je seo izmedju jedina dva stranca u Vosi i Zukica, kao zamenika kapitena, sto im se pridruzio na slici. Pogotovo, ako je spontano :lala:


https://www.zurnal.rs/sr/clanak/159407/ ... a-na-kipar
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by MiSmoFKV! »

Turija wrote: Wed Jul 26, 2023 1:26 pm Lep gest kapitena Cumica, sto je seo izmedju jedina dva stranca u Vosi i Zukica, kao zamenika kapitena, sto im se pridruzio na slici. Pogotovo, ako je spontano :lala:


https://www.zurnal.rs/sr/clanak/159407/ ... a-na-kipar
Svako ko je živeo u inostranstvu zna koliko znači biti prihvaćen, svaka čast Čumiću. Nadam se da Baraj i Traore nisu doživeli nikakvu diskriminaciju u Srbiji.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Turija »

Jos i mogu, jedva, da razumem da se da kapitenska traka Malbasicu (na godine i minuli rad u Vosi).
Medjutim, da se oduzme Zukicu i da Rosicu nikako. Rosic je vrlo kratko bio u Vojvodini, a kad ga je partizan zvao, ovog leta, da predje kod njih, odbio ih je rekavsi da je navijac zvezde ( ako je tacno prenesena ta njegova izjava u medijima?).
Drugo, forma i doprinos Malbasica i Rosica je daleko od nekadasnje. No, videcemo, vrlo brzo, da li je trener Popovic napravio dobar izbor i ukazano poverenje Kapitenu i Zameniku kapitena. Puno promasenih sansi u napadu i puno primljenih golova u odbrani, nije bas neka preporuka za status.

Jos se na sve to nadovezala izjava Zbiljica, da je Zukic u padu forme, totalno da sasece momka, a jedva smo docekali Zukica da podigne svoju igru (za ovih 4-5 godina). I kad se to dogodilo, onda se desi gubitak trake i izjava Predsednika u nezgodnom trenutku, iako mislim da je Zbiljic imao drugaciju nameru, braneci se od losih rezultata Vojvodine ovog leta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Forza Voša
Posts: 574
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Traka i poštovanje - KAPITEN

Post by Forza Voša »

Turija wrote: Thu Sep 21, 2023 12:06 pm Jos i mogu, jedva, da razumem da se da kapitenska traka Malbasicu (na godine i minuli rad u Vosi).
Medjutim, da se oduzme Zukicu i da Rosicu nikako. Rosic je vrlo kratko bio u Vojvodini, a kad ga je partizan zvao, ovog leta, da predje kod njih, odbio ih je rekavsi da je navijac zvezde ( ako je tacno prenesena ta njegova izjava u medijima?).
Drugo, forma i doprinos Malbasica i Rosica je daleko od nekadasnje. No, videcemo, vrlo brzo, da li je trener Popovic napravio dobar izbor i ukazano poverenje Kapitenu i Zameniku kapitena. Puno promasenih sansi u napadu i puno primljenih golova u odbrani, nije bas neka preporuka za status.

Jos se na sve to nadovezala izjava Zbiljica, da je Zukic u padu forme, totalno da sasece momka, a jedva smo docekali Zukica da podigne svoju igru (za ovih 4-5 godina). I kad se to dogodilo, onda se desi gubitak trake i izjava Predsednika u nezgodnom trenutku, iako mislim da je Zbiljic imao drugaciju nameru, braneci se od losih rezultata Vojvodine ovog leta.
Ja se apsolutno ne slazem da kapiten treba ultimativno da bude nase dete, svako ko je bio u nekom sportu moze da razazna kapitena u grupi bez obzira da li on traku ima ili nema. Uostalom, ne razumem da se o tome ovde pise osim ukoliko taj neko na neprimeren nacin reprezentuje Vojvodinu jer verujem da niko od nas ne poznaje grupu iznutra a verovatno ni same igrace kao pojedince.
„Hasta la Victoria Siempre!“
Post Reply