Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Ne mogu da editujem prethodni post, ali bih pohvalio jedino Marinu Buljovcic, jer je unela, pitanjima na kraju predstave, i nesto Vose, van pisanog scenarija, svojom zainteresonavoscu za FKV. :thankyou:

Lep je bio sam kraj oficijelne proslave sa imenima igraca sa preko 100 utakmica u dresu Vojvodine, napisanim na transparentima, kao i to sto su prisustvovali bivsi igraci, kako je @Cane napisao ispod. :lala:
Last edited by Turija on Thu Mar 07, 2024 10:00 am, edited 5 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Posts: 1021
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Marketing kluba

Post by Cane »

O vrednosti nečije umetničke kreacije ozbiljno raspravljati može neko ko je kompetentan u tom pogledu a ja sebe ne smatram takvim pa ne bih to ni činio. Lično, meni se scenski prikaz pojedinih momenata iz naše istorije dopao, takođe i kompletna scenografija, glumci, pesme koje su to pratile, efekti upotrebe led ekrana i drugog su po meni bili sasvim ok. Dopuštam da se nekom to nije dopalo i da je zamišljao nekakvu drugačiju koncepciju, ali po mom sudu ovo je bilo sve s merom, primereno mestu na kojem se odvijalo i odgovarajuće u odnosu na povod. Lično sam zadovoljan, nije bilo neke vašarske atmosfere i sličnih stvari, ali ni patetike u koju često ovakve predstave mogu skliznuti.

Najslabija tačka za mene u bili govori, bilo ih je previše i predugo su trajali (pri čemu je istini za volju Zbiljićev govor bio najkraći i najmanje zamoran) a da suštinski ništa posebno nije rečeno, nego su ova dvojica iskoristili priliku i za uvijenu političku promociju čemu tamo nikako nije bilo mesto. To je minus, a ostalo je po meni bilo sasvim zadovoljavajuće.

Otprilike to su u najkraćem moji ustisci od sinoć, pri čemu je jako važno da je do proslave uopšte došlo jer na žalost za stogodišnjicu nismo imali baš ništa (osim onog koncerta koji su organizovali navijači a ne klub) i zato je za mene ovo napredak.
Koncert Big benda realno nije nešto što privlači mnogo ljudi, bez obzira na njihov kvalitet, ali pitanje je ko bi bio adekvatan za ovaj povod i posebno prostor ispred SNP-a? Rok koncert nije baš prikladan za to mesto, bilo kakvi narodnjaci naravno još manje i nadam se da tako nešto nikom nije ni padalo na pamet i onda je izbor prilično sužen. Jedino ako je neko priželjkivao "našeg" Baneta i Garavi sokak :mrgreen:

I samo da dodam da je za mene možda i najjači utisak bilo prisustvo velikog broja naših bivših igrača, među kojima sam se posebno prijatno iznenadio kad sam video Marasa i Zovka :)
User avatar
torrente
Posts: 503
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Marketing kluba

Post by torrente »

sve u svemu lepo,Čvarkov Đorđe odradio extra emotivno i bez greške!!!
Idemo dalje!!!
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Marketing kluba

Post by Deep Purple »

Jedva čekam da pogledam snimak večeras jer nažalost juče nisam imao vremena pa ću dati neki svoj sud.

Kod ovakvih proslava uvek bude različitih mišljenja i teško je ugoditi svima.
User avatar
Stexman
Posts: 2564
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

Ja sam upravo vratio unazad i pogledao i mogu reci da sam iznenadjen. Toliko ste opljuvali da me strah bio da pogledam ali meni je ovo izgledalo jako lepo. Posebno dramski delovi, u meni su izazvali gomilu emocija. Preterali ste sa kritikovanjem. Niti su govori bili neki preterani smor. Sta se moze i ocekivati čuti povodom necijeg rodjendana!? Klub i treba nesto ovako da organizuje, umereno, kulturno. Big bend jeste bio totalni promasaj.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Lepo je, i treba, proslavljati ovako velik i znacajan jubilej, vratiti se u slavnu proslost. I ako su vec drzani ti govori, oni su morali dati i otvorenu podrsku buducnosti Kluba. A to se nije videlo ni iz jednog.

Jos je Zbiljicev govor bio i najbolji, kako je napisao @Cane. E sad, samo od kada se racuna taj novi Olimpijski ciklus Vose? Od danas ili od prvog dana mandata? Do sada je bilo obecavano za 2-3 godine, tj. 2025/26, a Vosa je trenutno 8. na tabeli. Da li je to nekog od govornika sinoc taklo? Da li je moglo biti delova razgovora iz Serijala Vislavskog o Vosi?
Sto je @ Cane napisao, u glumacki deo ne ulazim ( nisam kompetentan),, ali mi je mnogo licilo na vec vidjeno u filmu ,,Montevideo, Bog te video".

Sve svemu, dobro je da je obelezena stodesetogodisnjica FKV, ali je falilo vise energije, emocija i slobode. Meni je delovalo previse protokolarno i hladno za jubilej, u biti, jednog sportskog kluba.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
torrente
Posts: 503
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Re: Marketing kluba

Post by torrente »

Stexman wrote: Thu Mar 07, 2024 11:45 am Ja sam upravo vratio unazad i pogledao i mogu reci da sam iznenadjen. Toliko ste opljuvali da me strah bio da pogledam ali meni je ovo izgledalo jako lepo. Posebno dramski delovi, u meni su izazvali gomilu emocija. Preterali ste sa kritikovanjem. Niti su govori bili neki preterani smor. Sta se moze i ocekivati čuti povodom necijeg rodjendana!? Klub i treba nesto ovako da organizuje, umereno, kulturno. Big bend jeste bio totalni promasaj.
:cheers:
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by Junior »

Ja razumem da proslava dolazi u jako lošem momentu, raspoloženje je s debelim razlogom u minusu, ali ako objektivno sagledamo - ovo što je juče u SNP-u priređeno jeste dostojno Vojvodine i onoga što bi ona trebalo da predstavlja.

Govori zbiljića, pankera u mantiji i olimpijskog šampiona iz redova sns-a su bili potpuno očekivani i realno neizbežni - klasična demagogija i lažna ljubav prema klubu koja nam se servira godinama (decenijama), ali ostatak programa je po meni bio odličan. Osvrt na istoriju, od samog osnivanja, preko svih značajnijih momenata, do osvajanja poslednjeg kupa - ipak je sve to veoma lepo upakovano. Odmereno, bez kiča i sa više aluzija na nama važne srećne ali i bolne momente (ispadanje od Seltika u poslednjim minutama, krađa titule 1975, krađa kupa 2011, itd).

Po meni je naša sramota što se nismo u većem broju pojavili i time pokazali šta nama Vojvodina znači. Ovo nije bila proslava jubileja uprave, igrača ili rezultata, ovo je bilo obeležavanje 110 godina od osnivanja nečega što je iznad svega toga. Ali mi trenutno nismo u stanju da to razdvojimo i izdignemo se na nivo sa kojeg bismo pokazali da Vojvodinu volimo više nego što se ne slažemo sa upravom/nezadovoljni smo rezultatima. Totalno novosadski, nažalost.

Ja sam lično dobio neku želju da posle dugo vremena opet odem na stadion (a i napišem koju ovde :)).
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by Rabba »

icebaby wrote: Wed Mar 06, 2024 10:47 pm Ne znam dal da pisem posto vidim da se brisu komentari ...
Gde se brišu komentari?
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Marketing kluba

Post by Uvek sa tobom »

Junior wrote: Thu Mar 07, 2024 1:02 pm
Po meni je naša sramota što se nismo u većem broju pojavili i time pokazali šta nama Vojvodina znači. Ovo nije bila proslava jubileja uprave, igrača ili rezultata, ovo je bilo obeležavanje 110 godina od osnivanja nečega što je iznad svega toga. Ali mi trenutno nismo u stanju da to razdvojimo i izdignemo se na nivo sa kojeg bismo pokazali da Vojvodinu volimo više nego što se ne slažemo sa upravom/nezadovoljni smo rezultatima. Totalno novosadski, nažalost.
+1

Већ сам писао да је бројност највећа замерка ове прославе, а садржаја је овај пут било.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
Duplof
Posts: 862
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Marketing kluba

Post by Duplof »

Savcic Luka wrote: Thu Mar 07, 2024 8:15 am
Duplof wrote: Wed Mar 06, 2024 10:57 pm Ko je sve pričao u pozorištu?
G-din Vasa Pušibrk.
Onda, Djurić - gradonačelnik, Gajić - ministar sporta i razonode.

Ne znam da li je neko pre g-dina Vase, ja sam tada stigao.
Uglavnom njegov govor je jedini bio emotivan i iskren. Ovo drugo bolje da nije pričalo. Od Djurića sam (ne znam zašto) očekivao bolje, neku emociju, nešto.
Hvala na odgovoru! :cheers:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Ne bih se osvrtao na govore, ali sama organizacija je po meni bila dobra i lepo je to osmišljeno i odrađeno. Bar gledajući sa trga. Ima nekih zamerki, ali je sveukupan utisak veoma pozitivan.

Najveći i najporazniji utisak je broj ljudi koji se pojavio ispred. Tužno i jadno je to bilo videti i to je velika sramota za sve nas. Delimično je to i krivica kluba koji je promociju samog događaja morao bolje odraditi.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Savcic Luka
Posts: 334
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Marketing kluba

Post by Savcic Luka »

Milan wrote: Thu Mar 07, 2024 3:48 pm
Najveći i najporazniji utisak je broj ljudi koji se pojavio ispred. Tužno i jadno je to bilo videti i to je velika sramota za sve nas. Delimično je to i krivica kluba koji je promociju samog događaja morao bolje odraditi.
To je realnost.
Promocija konkretnog dogadjaja je najmanji problem.
Za animaciju starih navijača treba drugačiji pristup duži vremenski period, a to podrazumeva, ne toliko uspeh koliko borbenost i otpor vladajućim klubovima
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Pošto mi je dosta toga promaklo gledajući s Pozorišnog trga, večeras sam pustio snimak svečanosti sa Arene i mogu se složiti da su kritike iznesene ovde neopravdane. Izuzimajući bespotreban (i pomalo smušen) govor Gajića, sve je bilo osmišljeno i realizovano veoma lepo, dostojanstveno i sa šmekom. Sve čestitke organizatorima sa moje strane.

Snimak iz vazduha bolje da nisam ni video, jer je on pokazao još gore brojčano stanje ispred pozorišta nego što mi se činilo na licu mesta. Bukvalno je bilo do 100 ljudi.

Svaka čast voditeljki Arene na pitanju "u kost" za gradonačelnika, a u vezi sa stadionom (verovatno na Zbiljićevu sugestiju, pošto je on par puta do sad "pujdao" novinare da postave pitanje ljudima iz grada).
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Marketing kluba

Post by N13 »

Lepo! :cheers:

Post Reply