Vislavski & Šapuric vs Vojvodina

PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Podbara,slazem se sa tvojom konstatacijom da lepo i unosno voleti nas klub,ali samo za pojedine.Vec sam jednom pisao o tome da je u klubu problem ugovori sa igracima,direktorima kao sto vidimo i da svaki(ali bas doslovce svaki)slucaj koji dospe pred sud,klub ga izgubi.Da li neko zna da smo dobili nekog na sudu.Sta nam to govori.Da su u klubu nesposobni,neuceni ljudi koji nemaju pojma kako da se klub zastiti od nezeljenih situacija.I ko je ikad odgovarao zbog toga.Niko nikad.Bojim se da ce ovakvih slucajeva biti jos jer na sudu imamo jos parnica koje ce mo sigurno izgubiti i morati isplatiti novce tuziteljima,pa je mozda i dobra ideja od Dubroje da se sve rascisti i vansudski poravna ali i tad se mora znati sta je i koliko uradjeno.Da i tu ne bi bilo marifetluka.Pozdrav
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

PRIJATELJ wrote:Bojim se da ce ovakvih slucajeva biti jos jer na sudu imamo jos parnica koje ce mo sigurno izgubiti i morati isplatiti novce tuziteljima,pa je mozda i dobra ideja od Dubroje da se sve rascisti i vansudski poravna ali i tad se mora znati sta je i koliko uradjeno.Da i tu ne bi bilo marifetluka.
Moram priznati da sam svo vreme intimno očekivao da će se sa Vislavskim napraviti častan kompromis i pomalo sam razočaran tvrdim stavom Vikijevim.
Izgleda da je ipak samo jedan Milan Đuričić.
Čovek sa tako visokim moralom koji je u stanju da odoli i ne uzme sve ono što mu zakonski pripada, a da svoj posao nije odradio do kraja.
Iz izjave Vikijeve, čini mi se da se ni on sam ne oseća baš prijatno i da ima šanse da se Voša i Vislavski, ubuduće, ne gledaju popreko.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Ima nas narod izreke za sve prilike. Mislim da za ovaj slucaj vredi ona "na mrtvog lava i zec silji k***c". Nadam se da lav nije bas skroz naskroz umro ali da mu je jako tesko, to stoji. Pa su se sada svi zecevi skupili oko njega i sve cekaju...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Usput receno, cisto radi podsecanja treba reci da je upravo zahvaljujuci gospodinu Vislavskom prosao statut kluba po kome je uvedeno novo telo zvano Sabor. Pre toga skupstinu kluba cinili su svi ljudi koji su redovno placali godisnje karte. Ovom inovacijom Viki je navijace pomerio u Sabor dok se skupstina bira od unapred delegiranih ljudi. Time je uspostavio pravnu osnovu za Kosticev totalitarni rezim. Tesko je verovati da je drug Viki nije znao koje Secerni kralj jer su obojica iz istog mesta?
p.s. Pitao bih Djumija kako to da klub treba toliko obestecenje da plati Maslicu? Bez uvrede jer mi stvarno nije jasno od kuda se pominje cifra od 300000 evra?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Pare za Gojkov transfer - "brzo doslo jost brze otislo"... :roll:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

podbara wrote:p.s. Pitao bih Djumija kako to da klub treba toliko obestecenje da plati Maslicu? Bez uvrede jer mi stvarno nije jasno od kuda se pominje cifra od 300000 evra?
podbara kad je Maslic dolazio u Vosu njegov ugovor je bio 10 000 evra godisnje plus plate i premije i to je ono sto znam sigurno i to pod uslovom da je bio standardan igrac.Plus trebalo je da se plati Sremu jos 10 000 evra obestecenje.Koliko ja znam Maslic i Vosa su raskinuli sporazumno ugovor,sto znaci nikom-nista.
Neznam odakle ta cifra da se spominje a ako je aktuelna onda sam ubedjen da Drulic nema nista sa tim.
Inace Maslic je kao prvi strelac Srpske lige presao iz Rume u Mladost iz Apatina.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Advokat kluba Perkovica je izjavio da Maslic vodi proces protiv kluba i da potrazuje 300000 evra. Po njegovoj trvrdnji u ugovoru stoji klauzula po kojoj je Vojvodina u slucaju da raskine ugovor sa njim je duzna da toliku sumu isplati njemu i njegovom menadzer.
slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post by slavko085 »

Pa mali smrad,meni ponos ne bi dozvoljavao ma kakvi zakoni da su na snazi da,ako znam da ne vredim ni 3.000 trazim sto puta vise. To je sramota. :oops:
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Razum mi ne dozvoljava da shvatim da neko ko ima ugovor na 10.000 e, i klauzulu da mu se isplati 300 000 e ,ma i da umre na terenu ?
Gde je logika ?
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

podbara wrote:Pre toga skupstinu kluba cinili su svi ljudi koji su redovno placali godisnje karte. Ovom inovacijom Viki je navijace pomerio u Sabor dok se skupstina bira od unapred delegiranih ljudi. Time je uspostavio pravnu osnovu za Kosticev totalitarni rezim.
Podbara, ako sam te dobro razumeo, Skupstinu Kluba su pre Vikija cinili svi oni sa godisnjim kartama, a nakon toga su svi navijaci pomereni u Sabor. Da li to znaci da je Skupstina Kluba pre Vislavskog brojala recimo 300 ili 400 (ili vise, nije bitna tacna brojka) ljudi koji su pacali godisnje karte? To je nemoguce, jer je Skupstina brojala 51-dnog clana. Dolaskom Vikija u Klub (na Saboru odrzanom februara 2001. godine) Skupstina broji 55 clanova, navijaci su dobili ukupno 7 skupstinskih mandata, iako je bilo predvidjeno 6, ali posto nije prosao predlog da jedan predstavnik navijaca bude u UO Kluba napravljen je kompromis. Dolaskom Vikija Skupstina se birala tako sto je svako sa clanskom kartom mogao na Saboru Kluba da predlozi 55 skupstinskih mandada koje je potom izglasavao Sabor. Pravo glasa na Saboru su imali svi sa vazecim clanskim kartama Kluba (dakle aktuelne godine).

Dakle, u takvom sistemu nije mogao da bude nikakav totalitarni sistem vladavine, pogotovo kada se ima u vidu da je 70 clanova Sabora Kluba moglo u svakom momentu da se organizuje i svojim potpisima sazovu Sabor Kluba na kojem bi promenili Skupstinu Kluba koja bi potom menjala UO Kluba. Zasto to nije ucinjeno, poznavaoci prilika to vrlo dobro znaju. :wink: Uz to navijaci su dobili priliku da nakon duzeg perioda u kojem su imali samo jedan skupstinski mandat udju u organe Kluba. Za razliku od ovog sistema, ovaj danasnji je totalitarni, jer ukidanjem Sabora Kluba, Skupstina bira samu Skupstinu. Znaci, sadasnji predstavnici Skupstine mogu da predloze sebe na izbornoj Skupstini kluba i potom sami sebi izglasaju skupstinski mandat. Odnosno, to je kao kada bi na nekim parlamentarnim, predsednickim ili kojim god izborima iskljucili narod, nedavajuci im za pravo da biraju vec bi politicari doneli odluku da oni sami biraju sebe na odgovarajuce funkcije. To se zove totalitarizam.

Jos da dodam, da je popredanju starijih navijaca poslednji Sabor Kluba (pre Vikijevog 2001. godine) odrzan 1989. godine. To znaci da ga Viki nije uveo, vec da ga je samo rehabilitovao.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Pogledaj stare godisnje pa ces videti da sa placenom godisnjom i clanarinom imas pravo da imas pravo da ucestvujes u radu skupstine kluba. Sad druga je stvar sto su skupstine odrzavane u polu-tajnosti tako da obican navijac nije ni mogao da dozna njihovo odrzavanje!
A sad da li Kostic vladao klubom kao satrap to najbolje vidimo po rezultatima koje je ostavio a sigurno da nikad ne treba da zaboravimo koji su ti ljudi koji su mu pomogli u tome!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

podbara wrote:Pogledaj stare godisnje pa ces videti da sa placenom godisnjom i clanarinom imas pravo da imas pravo da ucestvujes u radu skupstine kluba.
Pogledacu, nemam pri ruci trenutno(ako treba skeniracu jednu od njih), ali ako je tako, to ne znaci da automatski imas prava na skupstinski mandat. Jedino pravo koje si imao sa tom karticom, a sto se tice Skupstine kluba u kojoj nemas skupstinski mandat, jeste da prisustvujes Skupstini Kluba i pratis njen rad (naravno sad dolaze i drugi delovi gde imas prava da budes biran sa navrsenih 18 godina u nju, da aktivno ucestvuejs u radu kluba...), a u prilog prvoj mojoj tvrdnji podseticu te da je samom Vislavskom, kao clanu Kluba, nije dozvoljeno da govori na Skupstini Kluba kojom je predsedavao Popovic. Nisam siguran za koje vreme govoris u citiranoj recenici, ali koliko se ja secam bila je samo jedna Skupstina Kluba zatvorena za javnost u vreme Kostica, kada se veliki broj navijaca smrzavao ispred prostorija Veternika i izborna Skupstina 2006. godine koja je trajala svega 20 minuta. A cisto podsecanja radi, pre par nedelja odrzana je u kompletnoj tajnosti Skupstina Kluba i nigde nije izneta ni jedna jedina informacija sa tog zasedanja. Tako da to ide u prilog jos jednom totalitarizmu. Najbolje od svega je sto ima i navijaca koji su njegni clanovi, a nisu nasli za shodno da napisu ni jedan jedini detalj, sto samo govori o nameri samog rukovodeceg kadra da se ne doznaju detalji desavanja u Klubu koji je inace otvoren za javnost.
podbara wrote:A sad da li Kostic vladao klubom kao satrap to najbolje vidimo po rezultatima koje je ostavio a sigurno da nikad ne treba da zaboravimo koji su ti ljudi koji su mu pomogli u tome!
Ja nisam govorio kako je on vladao i ko ga je podrzavao, vec sam se osvrnuo na tvoju tvrdnju o totalitariznu, odnosno organizacionim sistemu kluba u njegovo vreme.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

podbara wrote:Advokat kluba Perkovica je izjavio da Maslic vodi proces protiv kluba i da potrazuje 300000 evra. Po njegovoj trvrdnji u ugovoru stoji klauzula po kojoj je Vojvodina u slucaju da raskine ugovor sa njim je duzna da toliku sumu isplati njemu i njegovom menadzer.
Vidi podbara ovo sto sam napisao za Maslica je sigurno tacno jer to provereno znam.Ako je Vosa raskinula ugovor sa njim bez sporazuma onda bi on mogao po slovu zakona da trazi 30 000 evra (10 za svaku godinu) ali se onda postavlja pitanje koji je to idiot uradio raskid ugovora koji ide na stetu kluba.
A ako je to potrazivanje u medjuvremenu poraslo na 300 000 evra onda je sigurno to da nekome u klubu trebaju "CRNE" pare.Kome ? veruj mi da to neznam.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Juče je dogovoreno i da naredne nedelje delegacija novosadskih crveno-belih poseti nekadašnji klub Miloša Krasića Rudar iz Kosovske Mitrovice, kome će biti isplaćen dug za obeštećenje u iznosu od 30.000 evra.

Voleo bih, ako neko moze da nadje tekst u kome je Cvetko pricao o ovom slucaju!Covek je rekao kako se Rudar poneo neprofesionalno i kako ce ih jos nas klub tuziti, a navodnih 5% je rekao da ce dati za neke klubove sa Kosova ili neke humanitarne svrhe...

Kome li je samo jos duzan klub :idea:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Dejan wrote:Kome li je samo jos duzan klub :idea:
Ma svima je sada odjednom :duzan" cim su culi da ima para svi se sjatili ko muve na g.... a inace licno verujem da vecina tih "dugova" nije nikada ni postojala i da ce pola para datih na to zavrsiti u privatnim dzepovima nekih u i oko kluba. Pare od Gojka, Despota i Pekare ce brze izaci iz kluba nego sto su u njega usle - pa onda opet sve po starom, standardno sirotinjski. Nema nama napretka dok se ne oslobodimo krvopija!
Locked