Privatizacija klubova

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Post Reply
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by ragazzi di Neoplanta »

Lepo je malo nasmejati se. Pa mi nemamo 3 000 navijaca koji bi otisli na gostovanje u Beograd o svom trosku, a ne da daju 3-4 plate za klub...
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Uprava

Post by Baltazar »

Turija wrote: ...ali opet, lično ne znam da li ću navijati za privatan klub, koji nema nikakavog dodira sa sredinom iz koje potiče? :lala:
Potpuno se slažem sa ovim. Mislim da je za većinu navijača Voše sinonim za slavlje tamburaška muzika, a ne duvačka.
Najviše bi voleo da se privatizacija Voše uradi na sledeći način: Restruktuirati Vošu kao akcionarsko društvo, gde bi mi navijači kupuli akcije. Mislim da bi bivši fudbaleri i treneri mogli dosta kupiti. Ja kad bi kupio jednu akciju za recimo 100e, zaista bi se osećao kao vlasnik Voše. Princip da recimo 1-na akcija daje jedan glas bi bio pravedan. Tako bi se valjda oterao neko kome bi Voša bila posao, biznis, itd. Jedino ne znam koliko bi Voša vredela i da li postoji interes da se ona privatuzuje. Turija kada bi kupio par akcija i glasao na skupštini mislim da bi navijao za privatan klub. Naravno trebalo bi onda biti i neke kontrole rada koga sad nema. Postoji totalna blokada informacija: Bivši nam predsednik reč onomad da je tužio Fiera. Od tada ni reči o tome. Nikolić podigne neznamkolikopara i nikom ništa. Akademija bila na bilbordima i sad je niko i ne spominje. Postaviti pitanje nemamo gde. Zvaničan portal više ne prima komentare. Pa meni se Turija više ne navija za klub koji još nije ni privatizovan. Tuga.
Vojvodina, jedna jedina!
User avatar
kafe bagdad
Posts: 689
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:32 pm
Location: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: Uprava

Post by kafe bagdad »

Eto nam dva ekstrema pa da vidimo da li ima nešto između: bezlična Engleska liga gde belosvetski i lokalni takuni drže klubove i trguju igračima kao nekad konjima za trke pre rata i gde su od tradicije klubova ostali samo grbovi i našu ligu koja je 100 % ogrezla u korpuciji gde se i dalje ne zna ko su vlasnici klubova.
verni zapad
Posts: 45
Joined: Sun Jul 29, 2012 8:48 pm

Re: Uprava

Post by verni zapad »

kafe bagdad wrote:Eto nam dva ekstrema pa da vidimo da li ima nešto između: bezlična Engleska liga gde belosvetski i lokalni takuni drže klubove i trguju igračima kao nekad konjima za trke pre rata i gde su od tradicije klubova ostali samo grbovi i našu ligu koja je 100 % ogrezla u korpuciji gde se i dalje ne zna ko su vlasnici klubova.
a zasto bezlicna engleska liga??? Igra se odlican fudbal bez namestanja i ostalih nefudbalskih stvari.Naravno da ce taj koji kupi klub da ga vodi u interesu da zaradi,a zaradice jedino ako bude imao evropske uspehe i po meni tu nema nista lose....gledace se odlican evropski fudbal svake sezone a i taj ce da zaradi...A inace taj u engleskoj kada proda igraca odmah kupuje dva ili vise kvalitetnih igraca od kojih opet pravi pare....
CRD FCV
Posts: 1657
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post by CRD FCV »

Не знам који приватник би хтео да купи било који од клубова у Србији где се не може попунити ни 40% капацитета стадиона, а да то не буде из чисте користи од продаје свега што ваља и експресног одласка из клуба.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4819
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

CRD FCV wrote:Не знам који приватник би хтео да купи било који од клубова у Србији где се не може попунити ни 40% капацитета стадиона, а да то не буде из чисте користи од продаје свега што ваља и експресног одласка из клуба.
Pa popunice se onda kada se klubovi privatizuju. Nikom nece biti u interesu da se guze blizancima, samim tim ce i fudbal biti bolji, koji ce privuci ljude. Samo sto treba dovesti taj prvi talas investitora, sto ce biti jako tesko...

Engleska liga je sve samo ne bezlicna, ne drze sve Arapi i Ameri, majku mu :) ali recimo, Everton je najbolje plasiran klub u vlasnistvu nekog Engleza :cheers:
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3863
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

gospodinFKV wrote: Pa popunice se onda kada se klubovi privatizuju. Nikom nece biti u interesu da se guze blizancima, samim tim ce i fudbal biti bolji, koji ce privuci ljude. Samo sto treba dovesti taj prvi talas investitora, sto ce biti jako tesko...
Ne ide to baš tako. Eto vam taj famozni Čukarički, koji sem početnih kola, iako se bori za Evropu prvi put nema ni 500 ljudi na stadionu. I guzi se blizancima umesto da vija Evropu. Stadioni nikada više neće biti ni približno puni kao nekad u Srbiji. Danas sa kablovskim televizijama i internetom dostupnost svetskog fudbala je na izvolte, pa među mlađom populacijom ima sve više onih kojima je važnije kako igra United, Barsa ili PSG no domaći timovi. A kad se na to doda da se i dalje sem u 3-4 grada i dalje isključivo navija samo za 2 kluba, nema tu mesta za svetlu budućnost. A većini u Srbiji je ionako važnije da im prođe tiket od samog fudbala. O korupciji, potraživanjima i tome da sve zavisi od stranaka na vlasti (u kojima jedino sede oni koje samo dva kluba interesuju) da ne pričamo...

Zaboravite te priče "ovako bi trebalo". Neće tako nikada biti i prihvatite da do prave, istinske privatizacije kakvu imate u najjačim ligama neće nikada ni doći. Ko to ne može da proguta, nek gleda Premijer ligu.
Io odio Belgrado
User avatar
N13
Posts: 2054
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Red Marquis wrote:
gospodinFKV wrote: Pa popunice se onda kada se klubovi privatizuju. Nikom nece biti u interesu da se guze blizancima, samim tim ce i fudbal biti bolji, koji ce privuci ljude. Samo sto treba dovesti taj prvi talas investitora, sto ce biti jako tesko...
Ne ide to baš tako. Eto vam taj famozni Čukarički, koji sem početnih kola, iako se bori za Evropu prvi put nema ni 500 ljudi na stadionu. I guzi se blizancima umesto da vija Evropu. Stadioni nikada više neće biti ni približno puni kao nekad u Srbiji. Danas sa kablovskim televizijama i internetom dostupnost svetskog fudbala je na izvolte, pa među mlađom populacijom ima sve više onih kojima je važnije kako igra United, Barsa ili PSG no domaći timovi. A kad se na to doda da se i dalje sem u 3-4 grada i dalje isključivo navija samo za 2 kluba, nema tu mesta za svetlu budućnost. A većini u Srbiji je ionako važnije da im prođe tiket od samog fudbala. O korupciji, potraživanjima i tome da sve zavisi od stranaka na vlasti (u kojima jedino sede oni koje samo dva kluba interesuju) da ne pričamo...

Zaboravite te priče "ovako bi trebalo". Neće tako nikada biti i prihvatite da do prave, istinske privatizacije kakvu imate u najjačim ligama neće nikada ni doći. Ko to ne može da proguta, nek gleda Premijer ligu.
Slazem se, ali donekle...
Prvo taj Cukaricki nije bas privatizovan kao sto bismo mi, ili neko drugi bili. Vlasnik cukarickog nije pojedinac, vec neka firma (koliko ja znam)... i to prosecna firma, koja i nema bas toliku moc da od nizerazrednog kluba napravi klub koji ce ici u Evropi. Na kraju krajeva, svedoci smo primera da su pojedini igraci zvezde trazili raskid ugovora da bi presli u cukaricki, sto je za mene jedan veliki plus privatizacije. A svakako je da su najprijatnije iznenadjenje ove sezone. Model privatizacije bi ipak trebao malo drugacije da izgleda. Problem ovde je sto trenutno ne postoji osoba u Srbiji koja bi bila odgovarajuca da kupi neki klub, i da to bude pozitivno. Meni stvarno ne pada niko na pamet. Miskovic, Bogicevic - kriminalci, tajkuni koji bi sve uradili za dinar? Takvi nam ne trebaju. Strani bizmismeni? Mozda moze proci, ali ne vidim razlog zasto bi bilo koji stranac kupovao srpski klub. Tako da, budimo realni, od uspesne provatizacije u skorije vreme nista nece biti. Losa privatizacija moze da ugasi klub, tako da bolje ni nepomisljati na to.
Sto se tice gledalaca. Cukaricki je beogradski klub, a tamo, svi dobro znamo, jedino 2 kluba imaju navijace, tako da je logicno zasto nema publike. A Novi Sad koji ima preko 300 000 stanovnika, plus navijace u okolini? Ja sam siguran da imamo sve uslove da napunimo stadion svaku utakmicu. Jedina kvaka je tu MARKETING. A ljudi u biznizu dobro znaju sta znaci marketing. Danas je to jedna od najvaznijih disciplina u ekonomiji, od marketinga sve polazi. Kad bismo imali dobrog privatnika, koji bi malo sredio stadion, da ispunjava uslove UEFE, broj ulaza, konfor, toalete, tezge za tocenje pica u plasticne case, itd... ostale standarde koji bi privukli publiku. Zatim finansijski stabilizovao klub, kad bi mogli zadrzati talente i kupiti neke strance, ponuditi solidne ugovore, ne prodavati po svaku cenu, vec proiizvoditi igrace i izvuci maksimalnu korist od njih... to bi nam donelo i rezultate. Da odigramo 3 sezone zaredom u Evropi, mislite da nece biti publike? Hoce, itekako... I onda jedan marketinski trik... dovesti neku zvezdu fudbala. Tipa Drogba za koju godinu, poslednju sezonu u karijeri... mozda ni ne bude kvalitetom ni za nasu ligu u tom trenutku, ali kao da je vazno, on je zvezda, ljudi ce doci na stadion zbog njega. Ne mora ni da igra nesto puno, ali ljudi iz celog sveta ce cuti za Vojvodinu. Punili bismo i stadione na gostovinjima. Sta mislite zasto je PSG doveo Bekama? Nije i igrao, a postao legenta u Parizu. Pre neku sezonu Rivaldo je nudjen partizanu. Partizan odbije jer kazu nema vise potreban kvalitet za partizan. Pa ljudi moji, koga priga za kvalitet, da li oni znaju koliko znaci imati jednog Rivalda u timu, makar odigrao 5 minuta samo... sve je to marketing i sve je izvodivo, samo treba pametna glava.
Pametna privatizacija - da, marar se na nju cekalo jos 20 godina
Losa privatizacija - nikako, to je ravno gasenju kluba!
CRD FCV
Posts: 1657
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post by CRD FCV »

N13 wrote:
Red Marquis wrote:
gospodinFKV wrote: Pa popunice se onda kada se klubovi privatizuju. Nikom nece biti u interesu da se guze blizancima, samim tim ce i fudbal biti bolji, koji ce privuci ljude. Samo sto treba dovesti taj prvi talas investitora, sto ce biti jako tesko...
Ne ide to baš tako. Eto vam taj famozni Čukarički, koji sem početnih kola, iako se bori za Evropu prvi put nema ni 500 ljudi na stadionu. I guzi se blizancima umesto da vija Evropu. Stadioni nikada više neće biti ni približno puni kao nekad u Srbiji. Danas sa kablovskim televizijama i internetom dostupnost svetskog fudbala je na izvolte, pa među mlađom populacijom ima sve više onih kojima je važnije kako igra United, Barsa ili PSG no domaći timovi. A kad se na to doda da se i dalje sem u 3-4 grada i dalje isključivo navija samo za 2 kluba, nema tu mesta za svetlu budućnost. A većini u Srbiji je ionako važnije da im prođe tiket od samog fudbala. O korupciji, potraživanjima i tome da sve zavisi od stranaka na vlasti (u kojima jedino sede oni koje samo dva kluba interesuju) da ne pričamo...

Zaboravite te priče "ovako bi trebalo". Neće tako nikada biti i prihvatite da do prave, istinske privatizacije kakvu imate u najjačim ligama neće nikada ni doći. Ko to ne može da proguta, nek gleda Premijer ligu.
Slazem se, ali donekle...
Prvo taj Cukaricki nije bas privatizovan kao sto bismo mi, ili neko drugi bili. Vlasnik cukarickog nije pojedinac, vec neka firma (koliko ja znam)... i to prosecna firma, koja i nema bas toliku moc da od nizerazrednog kluba napravi klub koji ce ici u Evropi. Na kraju krajeva, svedoci smo primera da su pojedini igraci zvezde trazili raskid ugovora da bi presli u cukaricki, sto je za mene jedan veliki plus privatizacije. A svakako je da su najprijatnije iznenadjenje ove sezone. Model privatizacije bi ipak trebao malo drugacije da izgleda. Problem ovde je sto trenutno ne postoji osoba u Srbiji koja bi bila odgovarajuca da kupi neki klub, i da to bude pozitivno. Meni stvarno ne pada niko na pamet. Miskovic, Bogicevic - kriminalci, tajkuni koji bi sve uradili za dinar? Takvi nam ne trebaju. Strani bizmismeni? Mozda moze proci, ali ne vidim razlog zasto bi bilo koji stranac kupovao srpski klub. Tako da, budimo realni, od uspesne provatizacije u skorije vreme nista nece biti. Losa privatizacija moze da ugasi klub, tako da bolje ni nepomisljati na to.
Sto se tice gledalaca. Cukaricki je beogradski klub, a tamo, svi dobro znamo, jedino 2 kluba imaju navijace, tako da je logicno zasto nema publike. A Novi Sad koji ima preko 300 000 stanovnika, plus navijace u okolini? Ja sam siguran da imamo sve uslove da napunimo stadion svaku utakmicu. Jedina kvaka je tu MARKETING. A ljudi u biznizu dobro znaju sta znaci marketing. Danas je to jedna od najvaznijih disciplina u ekonomiji, od marketinga sve polazi. Kad bismo imali dobrog privatnika, koji bi malo sredio stadion, da ispunjava uslove UEFE, broj ulaza, konfor, toalete, tezge za tocenje pica u plasticne case, itd... ostale standarde koji bi privukli publiku. Zatim finansijski stabilizovao klub, kad bi mogli zadrzati talente i kupiti neke strance, ponuditi solidne ugovore, ne prodavati po svaku cenu, vec proiizvoditi igrace i izvuci maksimalnu korist od njih... to bi nam donelo i rezultate. Da odigramo 3 sezone zaredom u Evropi, mislite da nece biti publike? Hoce, itekako... I onda jedan marketinski trik... dovesti neku zvezdu fudbala. Tipa Drogba za koju godinu, poslednju sezonu u karijeri... mozda ni ne bude kvalitetom ni za nasu ligu u tom trenutku, ali kao da je vazno, on je zvezda, ljudi ce doci na stadion zbog njega. Ne mora ni da igra nesto puno, ali ljudi iz celog sveta ce cuti za Vojvodinu. Punili bismo i stadione na gostovinjima. Sta mislite zasto je PSG doveo Bekama? Nije i igrao, a postao legenta u Parizu. Pre neku sezonu Rivaldo je nudjen partizanu. Partizan odbije jer kazu nema vise potreban kvalitet za partizan. Pa ljudi moji, koga priga za kvalitet, da li oni znaju koliko znaci imati jednog Rivalda u timu, makar odigrao 5 minuta samo... sve je to marketing i sve je izvodivo, samo treba pametna glava.
Pametna privatizacija - da, marar se na nju cekalo jos 20 godina
Losa privatizacija - nikako, to je ravno gasenju kluba!
Ако ће да оду у Чукарички па да се "клижу" и пуштају своје доскорашње саиграче онда од тога нема неке користи. Од наших пословних људи смо видели како они раде, поготово макретинг, довели смо Апију који је требао да привуче људе на стадион и да касније шири лепу реч о Воши па јесмо добили нешто од тога? Не и још веће не, јер је овај после изјавио да га нису исплатили. Да ли ће неки странац ући у клуб а да притом не сруши Карађорђе? Више му се исплати да изван града направи нов стадион са уређеним паркингом него да овде крпи и гради. Мислим да је овде била и приказана понуда неке Азијске компаније да нас приватизују, услови су им били Боже сачувај. Само у близини стадиона живи 100.000 људи па опет на стадиону буде 1000-2000 и то са људима ван Новог Сада. Цене карата су сада такве да се још може некако, када би довели те звезде карта би морала да поскупи а ко би то могао да приушти. Ми сада можемо привући неки број људи само да имамо тај шоп у граду јер неко озбиљније обележје клуба тешко је наћи, поготово ако неко дође туристички у град. А да не причамо о неком попусту за студенте на карте, барем би могли да искористимо ситуацију да је Нови Сад универзитетски град.
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Red Marquis wrote: Ne ide to baš tako. Eto vam taj famozni Čukarički, koji sem početnih kola, iako se bori za Evropu prvi put nema ni 500 ljudi na stadionu. I guzi se blizancima umesto da vija Evropu. Stadioni nikada više neće biti ni približno puni kao nekad u Srbiji. Danas sa kablovskim televizijama i internetom dostupnost svetskog fudbala je na izvolte, pa među mlađom populacijom ima sve više onih kojima je važnije kako igra United, Barsa ili PSG no domaći timovi. A kad se na to doda da se i dalje sem u 3-4 grada i dalje isključivo navija samo za 2 kluba, nema tu mesta za svetlu budućnost. A većini u Srbiji je ionako važnije da im prođe tiket od samog fudbala. O korupciji, potraživanjima i tome da sve zavisi od stranaka na vlasti (u kojima jedino sede oni koje samo dva kluba interesuju) da ne pričamo...

Zaboravite te priče "ovako bi trebalo". Neće tako nikada biti i prihvatite da do prave, istinske privatizacije kakvu imate u najjačim ligama neće nikada ni doći. Ko to ne može da proguta, nek gleda Premijer ligu.
Markiz, pod hitno moras poceti da konzumiras alkohol! :mrgreen:
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: Uprava

Post by Rivelinjo »

Privatnik (ako ima para, znači nije lud, zna da ih pravi) će gledati da zaradi. U srpskoj ligi je način za zaradu prodaja mladih igrača, ne osvajanje titula. Bilo bi slično. Ne treba nama privatnik, nama trebaju ludaci. Pošteni, ali ludi, da probaju da naprave rezultat. Da osvoje ligu iako od toga kod nas nema (finansijske) vajde. Da pare od prodaje igrača ulože opet u klub, a ne sebi u džep.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Privatizacija klubova

Post by Passion »

Ма каква црна приватизација. Па приватник да би квалитетно негде инвестирао тражи добро државно уређење, законе који штите његову имовину итд, итд...Није нико луд да дође да се бори са државом. Лепо је горе речено, не требају нама приватници. Требају нам лудаци. Заборавите на приватизацију. За сада треба само да се надамо да ћемо успети на суду да оспоримо нелегалну управу и да ће легална управа успети да нас ишчупа из свих дугова и да ће успети да постави здраве темеље за будућност.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Privatizacija klubova

Post by Baltazar »

Kada malo bolje razmislim mi se ne možemo privatizovati, već samo prodati. Vlasnik kluba nije država, i ne može ga prodati jer nije njeno vlasništvo i nema nikakav neposredan uticaj. Klub ima skupštinu, upravni odbor, predsednika...Mi smo potpuno autonomni. Možemo samo da se prodamo ili da napravimo akcionarsko društvo ili deoničko društvo, šta god ali NEMA privatizacije nečega što je već u privatnim rukama-u udruženju građana.

P.S. Molim da me ispravite ako u nečemu grešim
Vojvodina, jedna jedina!
Petrovic.B
Posts: 59
Joined: Mon Dec 05, 2005 4:11 pm

Re: Privatizacija klubova

Post by Petrovic.B »

"Francuzima je najinteresantnija Vojvodina i recimo da se u pregovorima s njima otišlo najdalje.

http://mondo.rs/a725039/Sport/Fudbal/I- ... za-20.html" onclick="window.open(this.href);return false;
KO TO PREGOVARA O PRODAJI FKV-A? STOP PRIVATIZACIJI!!!
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1469
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Privatizacija klubova

Post by Neizlecivi »

@Petrovic.B

Stop privatizaciji jer nam za sada sa ovim sistemom i ovim nacinom funkcionisanja bas super ide? Nema sline koja nije bila u klubu da se nije ugradila u nesto i ogrebala...
Post Reply