Dnevnikovi izvestaji za sezonu 2007/08

User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

MERIDIJAN SUPERLIGA
Vojvodina – Borac 1:2 (1:0)


NOVI SAD: Stadion “Karađorđe”, gledalaca 1.000. Sudija: Veselinović (Valjevo). Strelci: Kocić (autogol) u 32. za Vojvodinu, a Antić u 48. i Lazović u 80. minutu za Borac. Žuti kartoni: Stošić (Vojvodina), Dmitrović i Jevtić (Borac).
VOJVODINA: Babalj 6, Milutinović 5, Pavićević 5, Stošić 6, Đalović 5, Tumbasević 6 (Vukajlović -), Popović 7, Đurovski 5, Buač 6 (Tadić 5), Grozdanovski 6, Sepuja 7( Vukelja).
BORAC: Radivojević 6, Krnjinac 6, Rendulić 7, Dmitrović 7, Antić 8, Kocić 5, Mugoša 6, Lazović 7 (Đoković -), Spasojević 7 (Lazareski -), Stojanović 6, Jevtić 7.




Najavio je nekadašnji učitelj fudbalera Vojvodine, a sadašnji trener Borca, Milovan Rajevac da će iz Novog Sada odneti bodove, a tako se i dogodilo. Zebre sa Morave potpuno se revanširale Novosađanima za prošlosezonski poraz na svom terenu (2:4). Sigurnom igrom u gostima, kakvu je Rajevac negovao i kada je sedeo na klupi Vojvodine, Borac je osujetio domaćina i osvojio ceo plen.

Požalio se šef struke gostiju na izostanak dvojice iskusnih prvotimaca Dragutinovića i Poledice, ali se brzo videlo da veće muke tište Brzića u čijem timu je odbrana bez Đurića bila porozna, vezni red nedovoljno kreativan u napadu, a još manje žustar u fazi odbrane. O učinku napadača Vojvodine već je dosta rečeno, a ništa se po tom pitanju nije ni juče promenilo. Vojvodini je pripisan još jedan gol, ali su na “Karađorđu” sva tri, zapravo, postigli gosti.

U 32. minutu kapiten Vojvodine Aleksandar Popović izveo je korner, lopta je preletela buket igrača zajedno s golmanom Radivojevićem, pogodila u nogu iznenađenog Kocića i odsela u nebranjenoj mreži – 1:0!

Goste to vođstvo nije poremetilo. Namestilo im se da brzo izjednače, već u trećem minutu nastavka. Zoran Antić prošao je po levoj strani i centrirao. Loptu je glavom pokušao da zakači Jevtić, ali nije uspeo. Međutim, uspeo je da prevari Babalja koji je bio u visini prve stative, a lopta je između njih dvojice odsela u suprotnom uglu – 1:1.

Euđin Sepuja pogodio je stativu u prošlom kolu, a ovoga puta dogodilo mu se isto. U 75. minutu sve je uradio kako treba, predriblao čuvara, raspalio po lopti koja se od stative odbila u polje. Ubrzo ga je Brzić zamenio, ali ulazak Vukelje nije ništa poboljšao u realizaciji. No, desilo se još gore, u jednoj kontri odbrana Vojvodine napravila je neuspelu ofsajd-zamku, što je sedamnaestogodišnji Darko Lazović vešto iskoristio i pored istrčalog Babalja postavio konačan rezultat.

Sportska pravda bi možda bila zadovoljena da je prelepi volej udarac kapitena Vojvodine Popovića krunisan golom. Zahvatio je loptu s 35 metara udaljenosti, a projektil se od prečke odbio na Tadićevu nogu, koji “otpadak” nije pretvorio u izjednačenje.
Sve u svemu, igra Vojvodine bila je loša, toliko da ni pogođene stativa i prečka ne mogu popraviti stečeni utisak.

S. Savić
Foto: S. Nikolić

IZJAVE POSLE UTAKMICE
Odlučile kontre

Milovan Rajevac dočekan je aplauzima, ali je tako ispraćen:
- Znali smo da domaćin teško postiže golove. Brzo smo izjednačili i onda kaznili Novosađane iz kontri i polukontri – rekao je Rajevac.
Ivica Brzić je bio realan.
- Na osnovu šansi mogli smo do boda, možda i do pobede, ali smo ukupno gledajući, igrali slabo. Nedostajalo je harmonije između novajlija i starosedelaca – rekao je Brzić.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

VOJVODINA OPET POKLEKLA PRED SVOJIM NAVIJAČIMA OD BORCA


Vojvodina – Borac 1:2. Ova konstatacija više ne zvuči tako neverovatno, iako su je u sportskom delu subotnjih vesti na raznim domaćim televizijama okarakterisali kao najveću senzaciju 21. kola fudbalske Meridijan superlige. Kada je Milan Đuričić, 2005. godine bio trener Vojvodine, u Novom Sadu su Čačani u avgustu slavili 1:0, a godinu dana kasnije Borac je pobedio 2:1 i doprineo da Zoran Marić podnese ostavku na mesto šefa stručnog štaba Novosađana. Isti rezultat dogodio se u subotu, kada je ekipa s Morave nadmudrila tim Ivice Brzića.




Iako je uoči meča iskusni trener Vojvodine isticao da je Vojvodina razbila strah od Borca pobedom jesenas u Čačku, pokazalo se da su strepnje bile opravdane. Čvrstom i organizovanom igrom u defanzivi gosti su potpuno paralisali napadače domaćeg tima, a u srediniti terena bili su kreativniji i konkretniji. Pri tome, bili su bolji za jedan gol, što i jeste smisao fudbala, a za brigu Novosađanima ostaje i podatak da ponovo nisu postigli gol iz igre. Zapravo, postigao ga je gostujući igrač Saša Kocić posle Popovićevog kornera, koji je uz Sepuju jedini u crveno-belim redovima bio na visini zadatka.

- Ne znam šta se to desilo – našao se u čudu posle utakmice Mario Đurovski, čiji je zadatak bio da osmišljava akcije domaćeg tima ali mu je malo toga polazilo za nogom.

Najkonkretniji je bio u samom finišu meča kada je solo akcijom predriblao dvojicu čuvara, a onda raspalio po lopti koja je prohujla preko prečke.
- Imali smo sjajnu šansu da vežemo tri pobede i tako poslednju utakmicu druge faze takmičenja sa Čukaričkim dočekamo mirnije – veli Đurovski, koji je opravdanu strepnju pred duel s Borcem iskazao i dan uoči utakmice u FC „Vujadin Boškov“, kada je, nabrajajujući kvalitete gostiju, rekao nešto u stilu „samo da pregrmimo ovu utakmicu“.

Najbolju konstataciju učinka u subotnjoj utakmici ipak je izneo šef stručnog štaba Vojvodine Ivica Brzić.
- Igrali smo slabo i za takvu igru smo kažnjenji. To što smo pogodili prečku i stativu navodi na zaključak da smo bili blizu nerešenog, pa možda i pobede, ali je kompletan utisak generalno slab. Videlo se da nedostaje harmonije u našoj igri. Još se novajlije i starosedeoci nisu uklopili i moraćemo tome da posvetimo veću pažnju – rekao je Brzić.

Posle svega, pogled na tabelu sve više daje za pravo konstatciji da su izjave u oči prolećnog dela o borbi za prvo mesto, potencirane naročito od članova najužeg rukovodstva, bile neosnovane i bez pokrića. Ovakvom igrom i golgeterskim učinkom za Vojvodinu će biti premija ako zadrži mesto koje vodi u kvalifikacije za Kup UEFA. Odlazak Kačara, Despotovića i Pekarića teško bi podneli i bolji timovi od novosadskog.

S. Savić
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

...godinu dana kasnije Borac je pobedio 2:1 i doprineo da Zoran Marić podnese ostavku na mesto šefa stručnog štaba Novosađana....

S. Savić
Bilo je 0:2 :roll:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Djumi wrote: Milovan Rajevac dočekan je aplauzima, ali je tako ispraćen:
Ovo je zaista lepo procitati :!: Bravo za Novosadsku publiku :!:
Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Odlučio projektil Popovića




MERIDIJAN SUPERLIGA

Čukarički - Vojvodina 1:0 (1:0)



BEOGRAD: Stadion Čukaričkog, gledalaca 500, sudija: Marušić (Kraljevo). Strelac: Popović u 44. minutu. Žuti kartoni: Popović, Marjanović, Savić, Janković, Lukač (Čukarički), a Đalović, Stošić, Pavićević (Vojvodina). Crveni karton: Marjanović (Čukarički) u 73. minutu.
ČUKARIČKI: Lukač 7, Marović 6, Vilotić 7, Peković 7, Okuka 7, Kaličanin 6 (Savić 6), Marjanović 5, Bester 7, Bojović 6 (Dobrašinov 6), Popović 8 (Janković), Petković 6.
VOJVODINA: Babalj 7, Đalović (Radović 6), Stošić 7, Pavićević 7, Milutinović 6, Popović 7, Trivunović 6 (Sepua), Vukajlović 6, Grozdanovski 6 (Pantelić 6), Tadić 6, Buač 6.

Nastavlja se rezultatska kriva Vojvodine, posle poraza od Borca kod kuće, izabranici trenera Ivice Brzića izgubili su bodove i na gostovanju Čukaričkom. Na vetrovitom Banovom brdu viđena prosečna predstava, sa retkim šansama u kojoj su se bolje snašli izabranici iskusnog trenera Dragoslava Stepanovića.

Početno ispitivanje trajalo je do 12. minuta, kada je kapiten domaćih Lazar Popović udarcem glavom prebacio prečku. Revanširao se Stošić a u 27. minutu snažan šut kapitena Novosađana Aleksandra Popovića, krajnjim naporom odbranio golman Lukač. Čukaričani su poveli u finišu prvog poluvremena, u jeku inicijative Vojvodine. Posle kontranapada loptu je na 25 metara od gola prihvatio Lazar Popović i snažnim i preciznim udarcem zatresao mrežu.

U nastavku gosti su imali terensku inicijativu, ali bez izrazitih prilika za izjednačenje, dok je šansu utakmice propustio napadač Čukaričkog Miša Petković u 67. minutu kada je izašao sam pred gol Vojvodine, ali se propisno obrukao slabim udarcem u noge golmana Bablja.

U poslednjih 20 minuta Novosađani su imali brojčanu prednost posle opravdanog isključenja veziste domaćih Marjanovića. Odbrana Čukaričkog na čelu sa golmanom Lukačem uspešno je otklanjala svaku opasnost.
M. Đorić
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

VOJVODINA ODIGRALA ODLIČNO S HAJDUKOM


Najzad je Vojvodina fudbalsku utakmicu ovog proleća odigrala kako zna i ume: i lepršavo i efikasno! Novosađani su nadigrali i četiri puta pogodili mrežu Hajduka, imali su još nekoliko šansi, i to u situaciji kada Ivica Brzić nije mogao da računa na povređene Popovića, Vukelju, Kizita, Grozdanovskog i požutelog Pavićevića.
Jasno je zbog čega je trener crveno-belih Ivica Brzić bio zadovoljan posle duela.

- Čestitam mojim igračima na prikazanoj igri i golovima. Čestitam i Hajduku na dobroj igri u prvom poluvremenu, ali u drugom gosti nisu izdržali naš pritisak. Zadovoljan sam kako su naše linije funkcionisale ,iako sam ponovo morao da izmenim postavu. Osim meča s Borcem, dobro smo igrali u ostalim susretima, kada smo ostajali bez bodova. To ovoga puta nije bio slučaj – rekao je Brzić.
Vremena za odmor nema mnogo. Koliko sutra Novosađane očekuje duel s još jednim “davljenikom” – Napretkom u Kruševcu.

- Hajduk smo pobedili, iako smo očekivali da će Kuljani biti u psihološkoj prednosti. Sada imamo priliku da pomognemo jedni drugima. Oni treba da pobede Borac, a mi Napredak. Tako bismo mi naspram Čačana stvorili još veću razliku, dok bi Hajduk bio u još boljem boložaju u odnosu na Kruševljane. Zaista želim da ekipa mog kolege Vukašinovića izbegne opasnu zonu – dodao je Brzić.

Povoljna okolnost pred sutrašnje gostovanje je i ta što će u kombinaciji za sastav ponovo biti Sava Pavićević, a moguće je da će i kapiten Aleksandar Popović biti na raspolaganju šefu stručnog štaba Brziću. Dakle, na redu su “slatke brige”, kakve su treneri oduvek voleli. S. S.


PS
Savo, zar nije moglo malo više, bar u Dnevniku, o ovoj utakmici sa 5 golova u mrežama vojvođanskih superligaša :oops: :?:
Toliko ja obično napišem (neobavezno i volonterski) na forumu u trenucima kad me jako mrzi da kuckam po tastaturi ili negde žurim.
Zar nije bruka za novine, kad se uporede npr Red Firmovi izveštaji i ovi profesionalni?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

pa i RF-ovi izvestaji su profesionalni,zar ne?
STOP MAFIJI!!!
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

VLADIMIR BUAČ DONEO NOVOSAĐANIMA BOD

Dugo su u FK Vojvodina kukali kada su zimus ostali bez centarfora Ranka Despotovića (otišao u rumunski Rapid). Fudbaleri iz Novog Sada igrali su dobro, ali golova nije bilo. Sepuju nije htelo, Vukelja se brzo povredio, Pantelić nije više u godinama kada može da nosi tim ceo meč, Grozdanovski je ipak igrač sredine terena a ne napadač...

Zbog svega toga Ivica Brzić odlučio se nedavno da Vladimiru Buaču (23,5 godine) poveri mesto u samom špicu, što je ovaj u mlađim kategorijama, ali kasnije i u Kabelu kod trenera Zorana Grujića, igrao vrlodobro.
- Ta uloga mi najviše odgovara, najviše volim da sam blizu suparničkog golmana, tu se najbolje osećam – potvrdio je i uoči derbija za “Dnevnik” Buač, kao da je predosetio da će biti ključni čovek Vošinog boda.

U tom 86. minutu Vojvodina je izvela prekid za udžbenike. Kapiten Popović poslao je “kiflu” na drugu stativu, tamo je gospodar visina Đurić glavom odigrao povratnu na peterac, a Buač je u stilu gol-šmekera sproveo, takođe glavom, loptu u mrežu.
- S obzirom na to da je Partizan vodio, verovatno je da smo mi sada zadovoljniji bodom. Ipak, ako se ima u vidu činjenica da smo igrali pola sata s igračem više, a nekoliko minuta i s dvojicom i da smo, pored toga, čini mi se, imali i više izrazitijih šansi, onda i mi imamo pravo da žalimo za preostala dva. Pogledajte samo šta je Božović vrhovima prstiju izvadio u nadoknadi posle mog udarca glavom – podseća Buač, koji pored njuha za gol ima i dar da stalno bude aktivan, da se nudi saigračima iz veze, ali i da vrši pritisak na odbrambenu liniju suparnika.

Menadžeri
Prepuna je bila loža menadžera na subotnjoj utakmici u Novom Sadu. Iz ugla Vojvodine najinteresantniji su bili Aleksić, Popović, Buač, Stošić i Đurić.
- Bili su tu predstavnici švajcarskog Grashopersa, nekih rumunskih klubova, Dario Markolin iz Intera, direktor holandskog AZ Alkmara Markus Branc ...

Vojvodina je ovim bodom takoreći osigurala treće mesto i izlazak u Evropu. Sada joj sledi duel sa Crvenom zvezdom, u kom će, nema sumnje, ponovo da bude otresita. Kao što su u subotu ishod sa “Karađorđa” pomno osluškivali s “Marakane”, tako će u sledećem kolu iz redova parnog valjka priželjkivati iznenađenje u komšiluku Topčiderskog brda.
- Igraćemo za Vojvodinu – poručuju Novosađani.
A, za koga bi drugog? S. S.

PS

E, da je trener Brzić hteo zimus, bar da oslušne glasove sa ovog foruma, (u vezi najjačeg sastava, predloženog od strane navijača), ne bi toliko dugo lutao u traženju najbolje kompozicije tima (posle odlaska Kačara, Despotovića, Pekarića i Drakulića). Ne bi izgubio toliko bodova, vremena i nerava.Ne bi se dešavalo da Pop igra beka, da je Pantelić na tribinama, Trivunović na klupi, Buač na boku, Vukelja u špicu i slični eksperimenti.
Iz svih tih predloga (sa foruma), izvan tima ostao je još samo Željko Brkić :cry:
I, to je velika greška koje ćemo biti svesni jednog dana, kada po običaju, bude skupo i kasno :cry: .Dok ćemo, u međuvremenu od nekih biti možda i proglašavani ,,večitim kritičarima" i remetiocima dobre atmosfere.A, naprotiv, svi mi ovde imamo samo jedan cilj:
da se uz malo logičnih i bezbolnih promena, neuporedivo više radujemo (jer osećamo da to može) :lol:
Tako smo bili blizu te titule, da je stvarno velika grehota, što je nismo uzeli.Dogodine će to biti neuporedivo teže, jer će se blizanci konsolidovati.Svi ćemo (tek) još dugo, dugo žaliti za ovim prolećem.
Ja blizance u svom veku nisam video SLABIJE.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Turija wrote:E, da je trener Brzić hteo zimus, bar da oslušne glasove sa ovog foruma, (u vezi najjačeg sastava, predloženog od strane navijača), ne bi toliko dugo lutao u traženju najbolje kompozicije tima (posle odlaska Kačara, Despotovića, Pekarića i Drakulića). Ne bi izgubio toliko bodova, vremena i nerava.Ne bi se dešavalo da Pop igra beka, da je Pantelić na tribinama, Trivunović na klupi, Buač na boku, Vukelja u špicu i slični eksperimenti.
Iz svih tih predloga (sa foruma), izvan tima ostao je još samo Željko Brkić :cry:
Vidis, meni se cini da je problem bas to sto je slusao NECIJE savete i u tim stavljao one koje su mu oni birali zarad nekih svojih ciljeva uglavnom finansijske prirode. Zato treba skinuti kapu Brzicu ako uspe da istraje na tome da ekipu sastavlja sam i da igraju najspremniji a ne oni koji moraju da igraju zbog vanfudbalskih razloga, samo da se do kraja odupre pritiscima i bice sve mnogo bolje.
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Turija wrote: Tako smo bili blizu te titule, da je stvarno velika grehota, što je nismo uzeli.Dogodine će to biti neuporedivo teže, jer će se blizanci konsolidovati.Svi ćemo (tek) još dugo, dugo žaliti za ovim prolećem.
Ja blizance u svom veku nisam video SLABIJE.
Apsolutno se slazem. Kao i za Brku! Iskreno cak i da ne zaigra do kraja nadam se da ce Babalj od sledece sezone u neki drugi klub, posto imamo guzvu na tom mestu.
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

limanfkv wrote:
Turija wrote: Tako smo bili blizu te titule, da je stvarno velika grehota, što je nismo uzeli.Dogodine æe to biti neuporedivo teže, jer æe se blizanci konsolidovati.Svi æemo (tek) još dugo, dugo žaliti za ovim proleæem.
Ja blizance u svom veku nisam video SLABIJE.
Apsolutno se slazem. Kao i za Brku!
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

VOJVODINA TOTALNO RAZOČARALA NA „MARAKANI”

Ako kažemo bruka – preteraćemo. Ipak je to samo sport, istina profesionalni, ali, opet, samo sport. No, za poraz fudbalera Vojvodine na beogradskoj Marakni – 1:5 ne može i ne sme da bude opravdanja.

Nije sramota izgubiti od Crvene zvezde, nikada nije ni bilo, ali s obzirom na to kakve su ambicije novosadski fudbaleri najavili uoči prolećne polusezone – a to je juriš na prvo mesto, a onda i na to šta su najavili pre subotnje utakmice, zaslužuju samo kritike.

Činjenica da je Vojvodina u subotnjem meču poslužila Crvenoj zvezdi isključivo za potkusurivanje i popravljanje gol razlike ne služi Novosađanima na čast. Ubedljiviju pobede u ovom šampionatu Zvezda je ostvarila samo u meču s Napretkom (5:0), a i Smederevcima je dala pet komada, ali je primila dva. U utakmici s Vojvodinom sve je rešeno u prvom poluvremenu, a posle je domaćinu preostalo da samo rutinski odradi posao. “Nikada slabija Vojvodina”, “Očajna Vojvodina”, “Nemoćna Vojvodina”...Ovako su u prvim rečenicama izveštači sa Marakane okarakterisali učinak gosta u duelu sa Zvezdom.

Ivici Brziću trebaće svakako nekoliko dana i (ne)prospavanih noći da izanalizira zbog čega je njegov tim igrao toliko slabo. Ovo još više zabrinjava, jer je, najzad, imao na raspolganju najjači sastav, a odluka da golmana Babalja zameni Brkićem bila je unapred dogovorena, pa to ne može da bude opravdanje.

- Načinili smo previše grešaka u subotu – izjavio je Ivica Brzić. - Želeli smo da se nadigravamo, a pri tome smo mnogo grešili i gubili loptu lako, tako da je domaćin, silno motivisan, brzo prelazio u kontre i opasno nas ugrožavao. Naš mladi tim kao da se uplašio rivala iako ne vidim zbog čega. Računali smo da se Zvezda psihološki potrošila u meču s Partizanom, ali se to u njenoj igri nije osetilo. Mi smo, zaista, bili slabi, najslabiji od kako sedim na klupi Vojvodine – priznao je Brzić.

Vojvodina je u meču s Partizanom a potom i u duelu sa Crvenom zvezdom – pokazala je dva potpuno različita lica. Pre samo nedelju dana Novosađani su bili odvažan tim, spreman da se do poslednjeg sekunda bori za pobedu i zbog toga su bili nagrađeni bodom. Sada su ličili na društvo koje je stiglo da otalja posao i samo verifikuje unapred “poklonjene” bodove. To je ono što bi trebalo svakog u klubu da zabrine.
S. Savić
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10669
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

O PREMIJAMA U FK VOJVODINA


Ništa gazdi, ma o kakvom se poslu radilo, nije teže nego da izvadi novac. Tako je to u kapitalizmu oduvek bilo i tu nema ničeg spornog. No, ako se već novac teško vadi, bar obećanja ne moraju da se daju olako.

Zbog čega ovo napiminjemo?
Eto, u Fudbalskom klubu Vojvodina skočili su pre deset dana kao opareni kada su se suočili s pitanjem: “Hoće li Partizan, možda, premirati eventualnu pobedu Novosađana nad Crvenom zvezdom?” Sazvana je hitno sednica Upravnog odbora, određene su i premije za pobedu u iznosu od 1000 evra, a posle nerešenog rezultata i odlične igre rečeno je da će za ono što su pokazali na terenu i osvojili (bod) igrači dobiti po 500 evra.

Rečeno, i...
Usledio je derbi sa Crvenom zvezdom. Od Vojvodine koja je bila spremna da iscedi i poslednji atom snage pre samo sedam dana, nije ostala ni bleda senka. Crvena zvezda je Novosađane ispratila petardom, a da gosti nisu ni trepnuli.

Premije juče isplaćene
Stručni štab i fudbaleri Vojvodine juče su dobili po 500 evra na ime premija za osvojeni bod s Partizanom. Daleko bi efikasnije bilo da je nagrada stigla tri dana ranije, pred meč na Marakani.

Pravo na mišljenje
Ivicu Brzića iznenadio je napis u jednom sportskom listu prema kojem bi, u slučaju još jednog poraza, trebalo da ode.
- Sa gospodinom Dubrojom se nisam čuo, ali kao i svi ostali, ima pravo na lično mišljenje – kratak je bio Brzić.

Stav kluba
Tehnički direktor FK Vojvodina Radisav Rabrenović ovako je prokomentarisao jučerašnje napise koji, očigledno, nikoga nisu ostavili ravnodušnim.
- Koliko je meni poznato, predlog vd predsednika Mirka Dubroje je njegov lični stav i biće iznet i razmatran na sednici Upravnog odbora. Stav kluba biće onakav kako Upravni odbor odluči. Sada nam je, ipak, najvažnija utakmica s Bežanijom – poručio je Rabrenović.

Voša sutra u Bačkom Petrovcu
Novosadski fudbalski superligaš sutra gostuje u Bačkom Petrovcu. Meč između domaće Mladosti i Vojvodine počeće u 15.30 časova.


Odmah je usledila nova reakcija vd predsednika kluba Mirka Dubroje, koji je izjavio da će svi akteri poraza biti kažnjeni sa po 1000 evra i da što se njega tiče " ako Vojvodina još jednom izgubi, trener Ivica Brzić treba da ode i da će to predložiti Upravnom odboru. U suprotnom, otići će on!” Čemu tako teške reči u situaciji kada Vojvodina, sva je prilika, ne može da bude ni druga, ni četvrta? Kome u rukovodstvu sada pogoduje da diže tenziju, da smenjuje, a da pri tom u meč koji bi za Vojvodinu trebalo da bude podjednako izazovan kao i onaj s Partizanom, uđe neispunjenog obećanja? Naravno, neisplaćene premije do utakmice na Marakani ne mogu da budu opravdanje prvotimcima za bledu igru, ali zar i rukovodstvo crveno-belih iz Novog Sada nije kumovalo ovakvom raspletu kada obećanje o 500 evra na ime premija za osvojen bod u meču s Partizanom – nije ispunilo na vreme? Motivi igrača, očigledno, pred meč s Partizanom i Crvenom zvezdom nisu bili isti. I o tome treba da razmišljaju u FK Vojvodina.

S. Savić

PS
Izgleda da se vezuje pravi Gordijev Čvor u Voši.
Oko tih premija, ja sam očekivao da će igrači, ipak, završiti na ,,pozitivnoj nuli" (što je, otprilike, najprimerenije).
Nekako me je iznenadilo da je VD Predsednik, baš toliko ljut (kao mi), zbog pobede zvezde od 5:1.Ali, izgleda, poso je poso, a ljubav je ljubav ?Dobro je to ako je u interesu Voše.
Međutim, nisam baš siguran u potpunu iskrenost namera zavađenih strana.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Moram da se osvrnem na izjave gosn Dubroje. Covek se ponasa kao tipican neandertalac koji je odjednom dobio ogromne svote novca u svoje ruke, a samim tim i moc pa je poceo da se ponasa kao da je Bog i batina u klubu. Jel posle onakve bruke u subotu, mora da se doliva ulje na vatru sa ovakvim prepucavanjima po novinama. Alo bre, pa vi zivite i radite u istom klubu, ako imate nesto da porucite jedno drugom, naravno mislim na Brzica i Dubroju, uradite to iza zatvorenih vrata, napravite sastanak UO na kome ce biti i strucni stab i igraci, pa nek se bace karte na sto i kaze gde je ko gresio. I ovako je moral u ekipi pao, cemu ovakve izjave, strasno bre... Ko ce hteti da ostane sledece sezone u ekipi :?: Ako je uprava obecala premije sa partizanom, zasto ih nije na vreme isplatila pa da se ode u rupu sa ogromnim motivom i da se jos jedan Vosin mrski klub nadigra. Ovako su sada svi u minusu po 500 evra, a Brkic 1000. Pocinjemo da licimo na jednu ulicnu bandu, ali ne onu koja izaziva strah kod drugih, vec onu nesposobnu da bilo sta dobro uradi. Upropasceno je sve ono sto je uradjeno tokom jeseni. Vec sada se moraju planirati pojacanja, ali ne u vidu Vukajlovica i ostalih bezanijskih momaka. Nek se isplanira budzet pomocu kojeg dovodimo igrace. Batak(Turska), Jeftic i Rendulic(borac), Radivojevic(hajduk), Pavlovic(napredak), Belic(Kipar). Sta je sa onim Nigerijcom i Brazilcom iz Hertine druge ekipe, kada oni dolaze kod nas i da li uopste dolaze. Neka se ostrane svi oni iz ekipe koji ruse atmosferu, neka gosn Dubroja na tome radi a da batali malo prepucavnja po novinama. Brzic ako ne moze da izvuce nista bolje od ovoga iz ekipe, ako ne moze da se izbori sa Cvetkom i Rabrenom ili sada i sa Dubrojom, ako se boji da ubacuje Vosinu decu u ekipu sada kada smo bezbrizni i kada nam je Evropa obezbedjena neka podnese ostavku.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Dubroja je jedan obicni seljober.
Locked