Dnevnikovi izvestaji za sezonu 2007/08

vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Situacija oko tih premija pokazuje koliko smo mi neozbiljni kao klub,nesto slicno se desavalo i kada je prethodni predsednik najpre kaznjavao pa povlacio kazne i na kraju niko ni nezna da li su igraci uopste i bili kaznjeni ili ne!Svaki iole ozbiljan klub mora da ima precizno definisan pravilnik o kaznjavanju i nagradjivanju igraca pa nam se tako nebi desavalo da kad se nekom cefne ili udari po dzepu ili ga vlikodusno otvori!Mi smo jedinstveni po mnogo cemu,igracima se isplacuju premije za remi protiv zvezde i partizana na svom stadionu?!?!Pa gde to ima da treci klub na tabeli sav srecan nagradjuje igrace za remi makar se radilo i utakmicama sa vodecim klubovima,kako mi onda da od tih istih igraca da ocekujemo da se bore za titulu kad ih rukovodstvo njihovog kluba koje je na pocetku sezone kao cilj postavilo borbu za prvo mesto nagradjuje za prosecnost!Sa druge strane netreba zaboraviti da su ti isti igraci kaznjavani novcanoi za promasene sanse(znaci ne za nezalaganje i
nezainteresovanost)vec za nesto sto momci stvarno zele ali jednostavno neumeju,ali tu onda dolazimo na na onu pricu o prelaznom roku,o parama u kojima plivamo,o promasenim igracima,o magistru cvetku i rabrenu.......!Nezelim da ulazim u teorije zavere,u price o namestanju utakmice,u to da nam je v.d. predsednik veliki zvezdas,u to da je neko bitan igrao mozda 6+,u premiranje od strane subotnjeg protivnika ali zelim da kazem da sam razocaran nasim igracima koje maksimalno branim i svaki put trazim neko opravdanje za nihove lose partije,treba da ih je sramota pre svega zbog njih samih a onda i zbog svih nas i dresa koji nose!Tuzna je bila cela prosla nedelja i kao sto Stara Garda kaze nikom normalnom nije u toj prilici bio vazan ni reuzltat ni igra vec tragican dogadjaj koji se desio ali onako se obrukati...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

MERIDIJAN SUPERLIGA
Vojvodina – Mladost 2:0 (1:0)

NOVI SAD: Stadion “Karađorđe”, gledalaca 1000. Sudija: Stanković (Beograd). Strelci: Buač u 39. i Tadić u 78. minutu. Žuti kartoni: Đurić, Pantelić (Vojvodina), Rajković, Sinđić, Petrović i Useni (Mladost).
VOJVODINA: Brkić 7, Pavićević 7, Stošić 7, Đurić 7, Kizito 6 (Radović -), Pantelić 7, Trivunović 7, Đurovski 7, Grozdanovski 6 (Tumbasević 7), Tadić 8, Buač 8.
MLADOST: Mišić 6, Milošević 7, Rajković 6 (Jugović -), Sinđić 6, Marić 6, Petrović 6, Vasić 6, Đurđević 6 (Avramović 6), Useni – (Prtenjak 7), Marković 6, Grkajac 6.



Kao što je poželeo šef stručnog štaba Ivica Brzić, Vojvodina je ostvarila četvrtu pobedu u nizu. Ovoga puta trijumf je darovala deci iz Leposavića, koju su Novosađani lepo ugostili, a ova su im, odevena u crveno-bele boje, uzvratila podrškom sa zapadne tribine.

Nije to bila toliko lepa, koliko borbena utakmica, sa čestim prekidima ali i dva efektna pogotka. Vojvodina je igrala taman toliko koliko joj je bilo potrebno za uspeh, a gosti su povremeno pretili, no, bez uspeha.

Ispostavilo se da je Brzić dobro rasporedio snage, pa će već u sredu u Smederevu računati na odmorne Popovića i Vukajlovića koji su juče izostali zbog kartona. I bez njih su crveno-beli bili dovoljno jaki da osvoje bodove.

Prvi pogodak postigao je Buač, pošto je prethodno srušen Pantelić. Prekid je lepo izveo Đurovski, a najviši u skoku bio je Vladimir Buač koji je okrznuo loptu glavom i prevario zbunjenog Mišića – 1:0.

U nastavku je prvi zapretio rezervista Lučanaca Prtenjak, a na suprotnoj strani iz slobodnjaka je gađao Đurovski, za malo neprecizno. Usledila je ubrzo najlepša akcija na utakmici. Tadić je centrirao ka Buaču, ovaj je vešto propustio loptu, a Đurovski je u naletu raspalio iz prve, no, Mišić je načinio paradu i uz pomoć prečke poslao je u korner.

Konačan rezultat postavio je Dušan Tadić. Strelac prvog gola Buač poslao je dijagonalu na suprotnu stranu, Tadić je majstorski prebacio čuvara i suprotnom nogom zakucao loptu pod prečku. Da je Vojvodina ozbiljno ušla u meč svedoči i požrtvovani blok kapitena Stošića u nadoknadi, kada je telom sprečio pokušaj Grkajca.

S. Savić
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Novosađani uzeli premiju
Smederevo – Vojvodina 1:2 (1:1)

SMEDEREVO: Stadion Smedereva, gledalaca 1.000, sudija Dimitrijević (Loznica), strelci: Mudrinić u 38. za Smederevo, Grozdanovski u 44. i Buač u 63. miutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Sočanac, Zavišić (Smederevo), Pavićević, Stošić i Buač (Vojvodina). Crveni karton: Ranković (Smederevo).
SMEDEREVO: Ranković -, Živković 6 (Zavišić 6), Radosavljević 6, Martinović 6, Sočanac 6, Čukić 6 (Ćeran -), Kasom - (Dušić 5), Mladenović 6, Zečević 6, Mudrinić 7, Popović 7.
VOJVODINA: Brkić 7, Pavićević 6, Stošić 7, Đurić 7, Kizito 7, Popović 7, Tumbasević 6 (Pantelić 6), Vukajlović 6, Grozdanovski 7 (Aleksić -), Tadić 7, Buač 8.

Na dosta lak način Novosađani su uzeli premiju, zagorčavši život Smederevcima. Domaćinu sad ostaje samo teorija da izbegne baraž.
Novosađani su prvi put pripretili u 4. minutu kada je Grozdanović ubacio loptu u prazan prostor ispred Buača, a Martinović je izbacio loptu u korner. Još jedan napad Mladenovića i udarac sa šesnaest metara završava kraj leve stative a u povoljnoj prilici u 15. minutu Ćukića zaustavlja Stošić. Apaluze je izmamio Mudrinić u 17. minutu kada je na centaršut Radosavljevića silovito uputio loptu koja je završila kraj gola Brkića, a onda trenutak koji je verovatno odlučio i konačan ishod. Na loptu su krenuli Buač i Ranković da bi na intervenciju pomoćnog sudije golman Smedereva dobio crveni karton, jer je loptu rukama zaustavio van šesnaesterca. Iako brojčano slabiji u 38. minutu posle prekršaja nad Ćukićem sa dvadeset metara Mudrinić je projektilom preko živog zida doneo vođstvo Smederevcima. Minut pre odlaska na odmor Grozdanovski je anulirao prednost, zahvaljujući pre svega lošoj proceni rezervnog golmana Dušića.

Pre vodećeg gola Novosađana iz povoljne prilike Grozdanovski nije najbolje zahvatio loptu a u kontra napadu kolosalnu priliku ne koristi Mladenović, čiji lob udarac završiva kraj desne stative. Tri minuta kasnije promašaj Smedereva kaznio je Vladimir Buač, pošto je najpre loptu prihvatio grudima a onda neodbranjivim volejom sa desetak metara pogodio mrežu nemoćnog Dušića. Samo što se krenulo sa centra Mladenović je ponovo bio u oči u oči sa golmanom Brkićem a iz tog duela golman Vojvodine izlazi kao pobednik i izbacuje loptu u korner.

R. Glišić
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

VLATKO GROZDANOVSKI, JEDAN OD JUNAKA VOŠINE POBEDE


Ako je neko i sumnjao, prevario se. Vojvodina je pobedila Smederevo u gostima i tako otklonila svaku sumnju u eventualnu nezainteresovanost u finišu prvenstva. Iako su Novosađani odavno obezbedili treće mesto odigrali su sjajno, osvojili nova tri boda i povećali prednost na 19 bodova naspram četvrtoplasiranog!

- Zasluge pripadaju i rukovodstvu koje nas je premiralo za svaku pobedu s 500 evra – kaže makedonski internacionalac Vlatko Grozdanovski, strelac izjednačujućeg gola. - Đurić mi je sjajno pustio loptu, a ja sam vrhom kopačke uhvatio “na krivoj nozi” rezervnog golmana domaćih. Prethodno je njihov prvi golman opravdano isključen.

Za razliku od prvog prolećnog meča, Vojvodina je sada pobedila.
- I tada smo igrali odlično, stvarali šanse, ali nas gol nije hteo. Bili smo pod pritiskom, jer smo ušli u nastavak šampionata kao kandidati za titulu. Sada smo bili potpuno rasterećeni, a kada je tako, možemo mnogo. Potpuno zasluženo smo trijumfovali – smatra Grozdanovski.

Makedonskog reprezentativca ugovor s Vojvodinom vezuje do 2010. godine. Crvena zvezda već bi sada, navodno, želela da ga vidi u svojim redovima.
- Sve što znam o tome je ono što pročitam u novinama. Niko me nije kontaktirao, a kada bih već dobio dozvolu da promenim sredinu, najviše bih voleo da odem u neki zapadni klub – veli Grozdanovski.

Zimus je nagovestio sjajan potencijal, zatim je zapao u krizu, da bi u poslednje vreme opet bio važan šraf u crveno-beloj ekipi.
- Kada nas nije hteo gol, od mene su svi očekivali da pogađam mreže. Ali, ja ipak nisam centarfor, već igrač sredine terena. No, zadovoljan sam učinkom, a verujem da su zadovoljni i navijači. Lepo mi je u Novom Sadu i nemam ništa protiv da i sledeće sezone nosi dres Vojvodine – kaže Grozdanovski.

Sledi meč s Banatom.
- Igramo za sebe i premiju. To je dovoljan motiv, a Banat nije smeo da sačeka da se za svoj status vadi protiv Vojvodine. To će mi biti i oproštaj od ove sezone, jer ću meč poslednjeg kola preskočiti zbog obaveza u reprezentaciji Makedonije. Otputovaćemo u Nemačku na sedam dana, a 26. maja igraćemo s Poljskom u Štutgartu – poručio je na kraju razgovora Grozdanovski, igrač koji je stekao simpatije novosadske publike.

S. Savić
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Romantičari izbegli baraž
OFK Beograd - Vojvodina 2:0 (0:0)

BEOGRAD: Stadion “Omladinski” na Karaburmi, gledalaca 500, sudija: Jovanetić (Užice). Strelci: Novaković u 49. i Beljić u 84. minutu. Žuti kartoni: Lazarević, Adamović i Krstičić (OFK Beograd), Stošić, Đurić i Popović (Vojvodina).
OFK BEOGRAD: Ilić 6, Stevanović 6, Lazarević 6, Markoski 6, De Oliveira 7, Adamović 7, Novaković 7, Krstčić 6 (Beljić 7), Bosančić 6, Veselinović 6 (Lazić), Kaluđerović 6 (Marjanović).
VOJVODINA: Brkić 6, Stošić 6, Radović 6, Đurić 6, Kizito 6, Trivunović 6 (Tumbasević), Popović 7, Đurovski 6 (Vukajlović), Pantelić 6 (Aleksić), Tadić 6, Sepuja 6.

Fudbaleri OFK Beograda sačuvali su status elitnog člana. Romantičari su izvojevali u poslednjoj rundi vredan trijumf protiv Vojvodine, što im je bilo dovoljno da izbegnu baraž. Bio je ovo susret karakterističan pre svega po motivaciji. OFK Beograd je morao do tri boda, a na drugoj strani Novosađani apsolutno rasterećeni i u dobroj seriji. Evidentno je bilo da je domaćin pod silnim pritiskom jedva izborio bodove spasa, dok na drugoj strani, bez obzira na najavljene premije, Novosađani nisu bili previše zainteresovani za pozitivan ishod na staroj Karaburmi, kojim bi nastavili seriju od šest vezanih pobeda.

Prvo poluvreme proteklo je u rekreativnom ritmu. Rasterećena Vojvodina bila je angažovanija ali ne i dovoljno konkretna u fazi napada. Imperativ trijumfa okovao je noge domaćinu, koji nije uspevao da spoji ni dva pasa, niti se približi golu gostiju. Sparno vreme svakako nije pogodovalo fudbalerima ali ipak, od profesionalaca se svakako očekivalo daleko više. Istinskih uzbuđenja nije ni bilo, a lopta je najviše vremena provodila na sredini terena. Vredna pomena je tek solo akcija Pantelića u 20. minutu, odnosno dobar prodor Tadića i pravovremeni centaršut koji Đurovski nije pretvorio u pogodak. OFK Beograd je zapretio tek u 45. minutu iz slobodnog udarca koji je izveo De Oliveira ali je Brkić bio na pravom mestu.

Iako je na staroj Karaburmi bilo prisutno samo 500 gledalaca ambijent je bio zaista sjajan, pravi fudbalski. Imao je OFK Beograd silnu podršku svojih navijača, ali i na drugoj strani bili su simpatizeri Vojvodine koji su bodrili svoje ljubimce.
Već na startu drugog poluvremena pala je odluka o pobedniku. Posle prodora Stevanovića po desnoj strani i centaršuta, te nespretne reakcije golmana Novosađana, lopta se odbila do Novakovića koji je topovskim šutem zakucao u mrežu - 1:0. Pao je veliki teret sa pleća romantičara jer su ovim pogotkom imali u džepu opstanak.
Praktično, fudbalska priča na staroj Karaburmi bila je tog trenutka i okončana. Do kraja susreta akteri su otaljali posao, a treba istaći još i to da je u 65. minutu sudija Jovanetić poslao u svlačionicu trenera gostiju Brzića zbog prigovora.
U samom finišu utakmice najzad je usledila lepa akcija u munjevitom kontranapadu. Novaković je proigrao rezervistu Beljića, a ovaj bez oklevanja raspalio po lopti sa 15-tak metara postigavši pravi evro gol.

Z. Rangelov
Locked