Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Savcic Luka
Posts: 332
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Pripreme

Post by Savcic Luka »

@student
Lepa analiza, ali bih dodao da i pored toga što je mali Sukačev promašio loptu kod provog gola ipak odigrao solidnu utakmicu.
Mislim da je ok igrač.

Meni se sve više ne sviđa neka nonšalantnost u igri malog Jovanovića.
Ok, bude poneki lep potez, podigne glavu, doda, ne gnjavi, ali sine moj mora to mnoooogo borbenije.
On ovako može da igra samo ovde.

Da li je možda u prvom poluvremenu igrala prva postava?
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Pripreme

Post by Maki »

Štoperski par Crnomarković-Jeličić nije primio nijedan gol u ove tri utakmice. To je jedino što pozitivno imam da primetim.
Ovo što smo gledali u prenosu je bilo užasno. Očigledno je da Bandović pokušava formaciju sa jednim zadnjim veznim, a znamo da Milosavljević to ne može da igra, osim u paru sa nekim. Ovako smo igrali kada je Topić sve pokrivao, pa su mnogi bili nezadovoljni, iako smo imali iza njega bolji štoperski par Traore-Ljubisavljević.
Sa Rankom nisu vredela ni dva zadnja vezna.
Crno nam se piše i sa ovim bekovima. Sukačev je napadač, a Giobelidze nije ništa. Treba uhapsiti onog ko ga je doveo.
Treba nam jedan top štoper, sve ostalo možemo nekako improvizovati.
User avatar
slanobarac
Posts: 3497
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by slanobarac »

Maki wrote: Sun Jan 28, 2024 7:59 pm ...... sve ostalo možemo nekako improvizovati.
To se i radi sve ovo vreme. Ali niko to ne ceni.. ccccccc :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Rabba »

Maki, Popović je igrao sa jednim zadnjim veznim. To što mu na transfermarktu piše da mu je omiljena pozicija 4-4-2 doppel 6, ništa ne znači za ono što se kod nas dešavalo. Znam da se na to referenciraš, jer si bio spominjao kad je došao. On je duplao zadnje vezne samo kad su Milosavljević i Zukić igrali na 6 i 8, a zapravo su više menjali mesta. Ranko je igrao neki 4-1-1-3-1, sa jasno postojećom osmicom. To isto, po izveštajima, radi i Bandović. Videćemo sa kakvim uspehom, ne obećava ako nas Jermeni rastavljaju od života.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
rykerfcv
Posts: 726
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Pripreme

Post by rykerfcv »

Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Rakovac
Posts: 99
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: Pripreme

Post by Rakovac »

A šta je rekao Apro ? To bi bilo zanimljivo čuti.
User avatar
Maki
Posts: 1111
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Pripreme

Post by Maki »

Rabba wrote: Sun Jan 28, 2024 9:38 pm Maki, Popović je igrao sa jednim zadnjim veznim. To što mu na transfermarktu piše da mu je omiljena pozicija 4-4-2 doppel 6, ništa ne znači za ono što se kod nas dešavalo. Znam da se na to referenciraš, jer si bio spominjao kad je došao. On je duplao zadnje vezne samo kad su Milosavljević i Zukić igrali na 6 i 8, a zapravo su više menjali mesta. Ranko je igrao neki 4-1-1-3-1, sa jasno postojećom osmicom.
Ne bih se složio, jer se na terenu lepo videlo postavljanje igrača kod Ranka, a sada na prenosu vidim drugačiju taktiku kod Bandovića. Možda kad vidim uživo promenim mišljenje, jer onlajn utisak može da vara.
Budući da si me bio pokolebao ovim postom, otišao sam na Transfermarkt da pogledam naše formacije ove jeseni, ali sam samo potvrdio da smo igrali sa 2xDM. Pogledaj samo poziciju Milosavljevića, gotovo sve je odigrao kao DM, a svega nekoliko kao MC.
Kod Bandovića se vidi 4-1-1-3-1, dok je Ranko gurao 4-2-3-1, a ponekad i 4-4-2.
Iskreno, očekivao sam da će novi trener insistirati na svojem 3-5-2, ali je očigledno da nemamo igrače za tu vrstu zabave.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Rabba »

Mani se transfermarkta, za naše utakmice to popunjava ko zna ko, po svom nahođenju. Transfermarkt nije puno napredniji od wikipedije, s tim da se trude da privuku agencije, pa da imaju nekakav dil sa njima. Jasno ti je da to kod nas u ligi ne pije vodu, pošto admini za Srbiju popunjavaju uglavnom koliko sam skontao sa Arene. A jasno ti je koliko se na Areni razumeju u to, jedino su cigani i grobari pokriveni, ostali po ključu. Tako je Milosavljević bio zadnji vezni.

U igri je bilo vrlo vidljivo da Milosavljević igra ispred Mateusa i iza prednjeg veznog. Ne igramo sa duplim šesticama celu ovu sezonu do sada. Nemam želju da te pokolebavam. Ni kako smo igrali, ni ko je igrao, ne govori u prilog duplim šesticama. O dva napadača je suvišno bilo šta govoriti, to osim u Topoli ponekad, ne postoji. Decenijama.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Pripreme

Post by MiSmoFKV! »

Maki wrote: Sun Jan 28, 2024 10:46 pm
Rabba wrote: Sun Jan 28, 2024 9:38 pm Maki, Popović je igrao sa jednim zadnjim veznim. To što mu na transfermarktu piše da mu je omiljena pozicija 4-4-2 doppel 6, ništa ne znači za ono što se kod nas dešavalo. Znam da se na to referenciraš, jer si bio spominjao kad je došao. On je duplao zadnje vezne samo kad su Milosavljević i Zukić igrali na 6 i 8, a zapravo su više menjali mesta. Ranko je igrao neki 4-1-1-3-1, sa jasno postojećom osmicom.
Ne bih se složio, jer se na terenu lepo videlo postavljanje igrača kod Ranka, a sada na prenosu vidim drugačiju taktiku kod Bandovića. Možda kad vidim uživo promenim mišljenje, jer onlajn utisak može da vara.
Budući da si me bio pokolebao ovim postom, otišao sam na Transfermarkt da pogledam naše formacije ove jeseni, ali sam samo potvrdio da smo igrali sa 2xDM. Pogledaj samo poziciju Milosavljevića, gotovo sve je odigrao kao DM, a svega nekoliko kao MC.
Kod Bandovića se vidi 4-1-1-3-1, dok je Ranko gurao 4-2-3-1, a ponekad i 4-4-2.
Iskreno, očekivao sam da će novi trener insistirati na svojem 3-5-2, ali je očigledno da nemamo igrače za tu vrstu zabave.
Kad je Indio igrao tad smo igrali sa jednim DM, kad on nije igrao, ni mi nismo ni znali kako igramo.
Milosavljević je najbolje(kada je Indio igrao) igrao kao box-to-box(8, CM), gde se iz drugog plana ubacivao u protivničkih 16. Tako smo i dali par golova.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1361
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Pripreme

Post by Uvek sa tobom »

Cane wrote: Sun Jan 28, 2024 6:39 pm Čekaj, jel su ovi isti Jermeni danas odigrali dve utakmice? Za jedan dan dobiju i Čuku i nas :lol:
Баш читам на Мозарту... комедија :D
Inače, ranije danas Ararat je ubedljivo savladao Čukarički (3:0), a u popodnevnom terminu Jermeni su nadigrali i novosadskog superligaša.
https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... amu/473126
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

Maki wrote: Sun Jan 28, 2024 10:46 pm Ne bih se složio, jer se na terenu lepo videlo postavljanje igrača kod Ranka, a sada na prenosu vidim drugačiju taktiku kod Bandovića. Možda kad vidim uživo promenim mišljenje, jer onlajn utisak može da vara.
Budući da si me bio pokolebao ovim postom, otišao sam na Transfermarkt da pogledam naše formacije ove jeseni, ali sam samo potvrdio da smo igrali sa 2xDM.
Onlajn se neretko bolje vidi nego uzivo.
Indio je vrlo jasno igrao iza Milosavljevica, a mi nismo mogli da igramo duple sestice, jer smo imali maltene jednu klasicnu sesticu.
Milosavljevic je igrao nesto izmedju osmice i deep lying playmaker-a na zadnjem veznom, ali svakako mnogo vise klasicnu osmicu, sto objasnjava mnogo vece njegovo ucesce u zavrsnoj fazi. :cheers:
User avatar
Mare_Liman
Posts: 947
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Pripreme

Post by Mare_Liman »

gospodinFKV wrote: Mon Jan 29, 2024 11:53 am
Maki wrote: Sun Jan 28, 2024 10:46 pm Ne bih se složio, jer se na terenu lepo videlo postavljanje igrača kod Ranka, a sada na prenosu vidim drugačiju taktiku kod Bandovića. Možda kad vidim uživo promenim mišljenje, jer onlajn utisak može da vara.
Budući da si me bio pokolebao ovim postom, otišao sam na Transfermarkt da pogledam naše formacije ove jeseni, ali sam samo potvrdio da smo igrali sa 2xDM.
Onlajn se neretko bolje vidi nego uzivo.
Indio je vrlo jasno igrao iza Milosavljevica, a mi nismo mogli da igramo duple sestice, jer smo imali maltene jednu klasicnu sesticu.
Milosavljevic je igrao nesto izmedju osmice i deep lying playmaker-a na zadnjem veznom, ali svakako mnogo vise klasicnu osmicu, sto objasnjava mnogo vece njegovo ucesce u zavrsnoj fazi. :cheers:
Шта уради ФМ од човека :mrgreen:
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4788
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Pripreme

Post by gospodinFKV »

Mare_Liman wrote: Mon Jan 29, 2024 1:52 pm Шта уради ФМ од човека
Da ne idem previse u off, nedavno sam radio racunicu koliko sati imam zabelezenih na Steamu i GamePass-u, i samo na tim ''legalnim'' sam utukao godinu i po dana svog zivota kumulativno, a gde su prethodnih 15ak godina igranja na narezanim i torrentovanim verzijama, kada sam pritom imao vise vremena za igru.

Ja sam, brat bratu, vremenski jedno 5-6 godina svog zivota dao FM-u, minimum. Jeziv podatak, pogotovo kad se uzme u obzir da sam i dalje bio prilicno outdoors klinac, pikao fucu svaki dan, uz sve ostalo sto ide sa tim decjim zivotom. :shock:

Ali da, Milosavljevic je celu polusezonu proveo u tom nekom limbu, tako da ne treba puno verovati TM-u, jer oni moraju da zabeleze jedno ili drugo, plus je pitanje porekla informacije, a da ne spominjem kako je ta postavka na terenu izgledala, cega sam se dotakao malo u prethodnom upisu.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Rabba »

@gospodinFKV - Ja sam sa FMom prestao za sva vremena, onog trenutka kad sam u jednoj okeanijskoj mikrodržavi kompletirao svoju 120. sezonu... Mislim da imam sačuvano na nekom prenosnom uređaju negde, I mislim da je u pitanju FM12... Tada sam shvatio da je đavo odneo šalu. Prvi FM gde su se kroz editor mogle dodavati dodatne lige. 40 sezona rušenja Novozelanđana sa trona u okeanijskoj ligi šampiona...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Rabba wrote: Mon Jan 29, 2024 3:06 pm @gospodinFKV - Ja sam sa FMom prestao za sva vremena, onog trenutka kad sam u jednoj okeanijskoj mikrodržavi kompletirao svoju 120. sezonu... Mislim da imam sačuvano na nekom prenosnom uređaju negde, I mislim da je u pitanju FM12... Tada sam shvatio da je đavo odneo šalu. Prvi FM gde su se kroz editor mogle dodavati dodatne lige. 40 sezona rušenja Novozelanđana sa trona u okeanijskoj ligi šampiona...
A, koliko smo tek vremena utukli na Forumu, vremena i zivaca na tribinama, bez ikakvog efekta i zadovoljstva igrama i rezultatom Vojvodine u ovih par decenija.
Srecom, pa da ga nisam potrosio jos i na FM :mrgreen: .
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply