Novi dresevi

Da li vam se svidjaju novi dresovi

Poll ended at Sun Jul 08, 2007 3:53 pm

Da
0
No votes
Ne
29
100%
 
Total votes: 29

Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Mislim da se ovde želi ostaviti trag po svaku cenu. Menjanje svega i svačega. Jednom rečju vaskrsnuće. Kao u osmom putniku.
" Dečko je pun zmajova! "
Cika_toma

Post by Cika_toma »

evo i mog, preciznije naseg stava (sportskevesti.net)...

SVE JE NA PRODAJU?

Firma je zadovoljna. Za sada. Vojvodina je ponajviše, ako ne i jedino, zaslugom predsednika Butorovića, od kluba koji se grčevito bori za opstanak u ovoj našoj, ionako poprilično jadnoj ligi, postala tim sa ozbiljnim evropskim ambicijama i strah i trepet za sve naše klubove, uključujući, gotovo nezamislivo i večite rivale.

Takođe, Bata je uspostavio i dobre odnose sa navijačima, pomogao im u organizaciji i teško da se bilo koji klub u Srbiji trenutno može podičiti zdravijim i boljim odnosima. Opet ponavljamo, za sada. Možda bi, ipak, fanovi Voše na naredni sastanak mogli da ponesu predsedniku i jedan cd "Riblje Čorbe" kao poklon. Valja poslušati starog rokera, a možda ponešto i naučiti iz njegovih reči, kada se zaluta malo...

Konkretno, u ovom trenutku možda bi Batinom "uvcetu" najviše prijala pesma "Duša nije na prodaju". O čemu se, da ne dužimo mnogo, zapravo radi?

Mi smo ovde na Balkanu, za mnoge neshvatljivo, inadžije. Velike. I, takođe, uglavnom znamo da poštujemo tradiciju, opet za mnoge neshvatljivo. A, kada već pričamo o tradiciji Vojvodina je celo svoje postojanje pola bela - a pola crvena. I kada je bilo dobro, kada su se uzimali trofeji i kada se borilo za opstanak, uvek, prepoznatljiva i svoja. I to, jednostavno, nema cenu.

Makar se mislilo tako - do nedavno. A, onda, kao grom iz vedrog neba, pravo u grudi - Novosađani su potpisali ugovor sa španskom firmom Joma za 150.000 Evra, a dresovi kojom se navijači toliko diče, gotovo su totalno promenjeni. Novi dizajn možete videti na klupskom sajtu (www.fcvojvodina.co.yu), a komentare navijača na nezvaničnom klupskom forumu (http://www.fkvojvodina.com/ --> aktuelno --> novi dresovi).

Evo komentara jednog učesnika (nick Turija) te diskusije koji najbolje oslikava mišljenje većine:

"Ovo sa novim dresevima postaje veoma ozbiljna stvar.Ozbiljnija od prelaznog roka.Ne sme se, nipošto, dozvoliti da se na mala vrata proguraju tuđi dresevi za naš teren.Ako se to dogodi, onda to više nije moja Vojvodina.Ja gaženju TRADICIJE, sigurno, neću prisustvovati.
Hoćemo li sutra za 300 hiljada promeniti, grb, ime?Sa mojim osećanjima ne može niko trgovati.(Kad je jedanput menjano ime kluba Gospodin Kosta Hadži je otprilike rekao: osnovaćemo novi klub i zvaće se Vojvodina.Ne zadugo klubu je vraćeno staro ime).Ja ću radije biti navijač kluba kojeg više nema, nego prodati Veru za večeru.
Klub se mora opredeliti i biti jasan, kao i navijači.Za stvari koje ruše temelje FK Vojvodine, nema pogađanja.Ako jedna ,,renomirana,, firma ne može da napravi dres za naš Klub, onda i dalje igramo u NAAI.Ili, igramo u dresevima firme koja to može da uradi.
TAČKA (bez trunke dileme)."

I zaista, lepo je što Vojvodina ove godine planira juriš na titulu. Lepo je što postoje ozbiljne ambicije u kupu UEFA. Radi se kvalitetno, gradi se sistem, ali kao što kažu ovi iz marketinga Master Carda, "neke stvari novac ne može da kupi, za sve ostalo tu je...".

Osim ovoga, mnogima je nejasno zašto su štetočine Cvetko Riđošić i Rabrenović (novosadska verzija tandema Zečević-Bjeković) još uvek u klubu, zašto se trpe pijavice koje su dovele klub do ivice katastrofe? Bata je do sada vešto manevrisao, ali sada će morati da se oprosti, da li sa evropskom Vojvodinom o kojoj toliko priča ili od omraženog dvojca, zavisi od njega.

Na početku teksta, napisali smo da je Firma zadovoljna - za sada. Potrudite se, gospodine Butoroviću, jer znamo da ste više nego sposobni i kadri za to, da to bude za stalno. Za dobrobit srpskog fudbala.

I baš zbog tog dobrobita, odvrnite Boru i spomenutu numeru do kraja. Neka se čuje sve do Španije!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Dobre vesti sa sajta sportskevesti.net
(prenosim samo deo, a ceo tekst se može tamo pročitati, a mislim da će ga čika_toma postaviti i na naš forum)

Ipak, nije sve na prodaju!

Od Tomislav Lovrekovic Objavljeno Danas Domaći Fudbal Ocenjivanje: Ili je Bata poslušao Boru Čorbu, kako smo mu preporučili, ili je poslušao zahteve zapanjenih navijača. Tek, za mir u kući, gospodin Butorović je reagovao i u ime kluba poslao dopis Homi (španskoj firmi zaduženoj za dizajn dresova Vojvodine).

Ako ne od prvog, onda već od drugog ili trećeg kola, Novosađani će biti polu beli - polu crveni. Drugačije, realno, nije ni moglo


Drago mi je da je navijački vapaj, došao do ušiju onih, do kojih treba.
Sasvim je razumljivo što sada Joma ne može (za sutra) da spremi naše dreseve i obećani rok je dosta prihvatljiv.
Ja stvarno ne mogu da zamislim Vojvodinu, u Novom Sadu, u bilo kojim drugim dresevima.Svaki put kada gledam neku utakmicu na TV i vidim jednu od ekipa u Vošinim dresevima, odmah se opredelim da navijam za njih.Tako da sam na neki način i navijač Fejnorda, Slavije...
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Turija wrote:Svaki put kada gledam neku utakmicu na TV i vidim jednu od ekipa u Vošinim dresevima, odmah se opredelim da navijam za njih.Tako da sam na neki način i navijač Fejnorda, Slavije...
Woking FC - dok nije bilo Vose u menadzeru uvek sam sa njima igrao.
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Turija,to je samo post koji je objavo Stara Garda pre dve-tri nedelje a ovaj Cika Toma samo prepisao na svoj sajt.Meni to sa dopisom lici samo na smirivanje strasti i zamazivanje jer jedino sta je objavljeno je da ce Vojvodina nositi te dresove koji nemaju nikakve veze sa Vojvodinom,sve ostalo su price i nagadjanja.
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Evo komentara:
Stara Garda wrote:Ko je zavrsavao dresove,zavrsavao je-ali o izgledu istih Bata nije znao nista.Tek na intervenciju "CUVARA TRADICIJE" kod Bate,Bata je digao frku u klubu i poslat je dopis HOMI da nam naprave nase dresove.Tako da ako ne budu bas za prvo kolo...uglavnom bice nasi crveno beli od nekog drugog,treceg...Eto to je najsvezija vest po pitanju dresova.
Cika_toma

Post by Cika_toma »

max, prvo, tekst stare garde nije prepisan. Jeste, taj tekst mi jeste jedan od izvora (hvala Staroj Gardi!), ali ako te zanima odakle ovo znam, kontaktiraj me na private, slobodno....

i voleo bih da naredni put, preko nego sto napises tako nesto, ipak proveris, ok?
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Cika_toma wrote:max, prvo, tekst stare garde nije prepisan.

i voleo bih da naredni put, preko nego sto napises tako nesto, ipak proveris, ok?
Da, nije prepisan već je samo izmenjen redosled reči u rečenici, ali ono što je najbitnije jeste da nema ama baš nikakve suštinske razlike!

Ne znam zašto se ljutiš na max-a zbog toga što je napisao, jer to je i više nego jasno i ja bih ti na to odgovorio isto da sam bio brži od njega. Da si kojim slučajem napisao na svom sajtu autora tih reči kao što svaki sajt to radi i kao što si i do sada to lepo radio kada si prenosio informacije sa ovog foruma (jer to ipak nije forum gde se dopisuje i raspravlja već mesto gde se daje zvanična informacija) sigurno da ne bi dobio ovakav odgovor ovde.

Dakle, smatram da nije uredu da se ne naznači izvor informacije a da se potom urednik sajta koji ju je preneo buni na nečiji komentar i traži od nekoga da mu postavlja pitanje izvora informacije preko privatne poruke i to ne preko foruma sajta kojeg uređuje!!! I ja sad ne znam kako čovek može drugačije da prokomentariše ovakav tekst do ovoga kako je max i učinio.

Čika Tomo, ja bih te molio da u buduće ostavljaš izvor informacije na svoj sajt, u suprotnom se nemoj buniti ni na čije komentare i tražiti još da ti preko foruma neko postavlja pitanje informisanosti.
Cika_toma

Post by Cika_toma »

Prvo, Red Firm,

nisam rekao da mi post Stare Garde nije bio izvor. Hvala na tome. Medjutim, slicne informacije (iste) sam dobio i sa druge strane, ako te zanima koje, tu je private jer neka imena ipak ne bih uplicao u celu pricu javno...

Ono sto je bitno, jeste da tezim da svaka informacija koju mi objavljujemo bude tacna, blagovremena i proverena. Mislim da bi, ono sto se sazna ispod zita od nekih ljudi, bilo dobro da ostane bez imenovanog izvora, ne toliko zbog mene, vec zbog tih ljudi i moje savesti.

Kada god mi je forum bio jedini izvor informacija, bio je napomenut kao takav. Ne vidim nista lose u tome.

Medjutim, ovoga puta slucaj nije bio takav, a nije mi bitno sta je Max rekao, nego kako je rekao.

Sve u svemu, SVE JE TO NEBITNO, PROBLEM SA DRESOVIMA JE RESEN, JA NE ZELIM DA IMAM LOSU KOMUNIKACIJU SA BILO KIM NA FORUMU, PA AKO JE NEKOME NESTO NEJASNO, SLOBODNO NEKA KORISTI PRIVATE.

Hvala na razumevanju!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Cika Toma wrote:Ono sto je bitno, jeste da tezim da svaka informacija koju mi objavljujemo bude tacna, blagovremena i proverena.
Upravo zbog toga sam i komentarisao tu vest jer je dve nedelje stara a neki su procitavsi je ponovo poceli da je sire kao da se nesto novo dogodilo a nije.Hteo sam da skrenem paznju na to i to mi je bio jedini cilj.Tvoja vest i informacija SG su identicne stim sto je nacin iznosenja iste drugaciji pa nije greh pomisliti da si je prepisao.Ajd sad,sve je to nebitno,dopis je poslat i ceka se novi dizajn dresova...
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

U svemu, za mene, je najtragičnije to što moramo (svi) da trošimo energiju na stvari za koje ni sanjali nismo da mogu da nam se dogode :oops: .Neverovatno.
Jedna, zaista nepotrebno ružna epizoda, koja će, nadam se, biti ispravljena u najkraćem mogućem roku.Međutim, još dugo će nas pratiti tamna senka (o)lakog potpisa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cika_toma

Post by Cika_toma »

amin na ovaj post iznad...

kao sto mi je rekao jedan covek koji je ostavio dubok trag u mom zivotu:"Poverenje je tesko steci, jos teze ocuvati, ali ako ga jednom izgubis, gotovo je nemoguce povratiti ga".

A neki koji sede u upravnoj zgradi su ga gubili malo vise od jednom...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Turija wrote:U svemu, za mene, je najtragičnije to što moramo (svi) da trošimo energiju na stvari za koje ni sanjali nismo da mogu da nam se dogode :oops: .Neverovatno.
Jedna, zaista nepotrebno ružna epizoda, koja će, nadam se, biti ispravljena u najkraćem mogućem roku.Međutim, još dugo će nas pratiti tamna senka (o)lakog potpisa.
:!: :!: :!:
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

UPRAVNI ODBOR VOJVODINE JEDNOGLASAN

Na nedavno održanoj sednici Upravnog odbora FK Vojvodina, kojoj su prisustvovali svi članovi, razmatrana je aktuelna situacija u klubu, organizaciona, finansijska i takmičarska. Na dnevnom redu predmet razmatranja bila su i učestala pisanja medija poslednjih dana oko mogućih promena u sastavu UO, kao i o statusu predsednika Kluba gospodina Ratka Butorovića. Kovertirana ostavka predsednika, jednoglasnom odlukom članova UO i uz podršku svih struktura kluba, stavljena je van snage i gospodin Ratko Butorović definitivno ostaje na čelu FK Vojvodina.



Jednoglasnom odlukom svih članova UO je izraženo zadovoljstvo stanjem u klubu i jasno su naglašene visoke ambicije u ovom prvenstvu i KUP takmičenju.
Ocenjeno je da ove ambicije imaju realno pokriće, obzirom na zadovoljavajući ekonomski položaj kluba, dobru organizaciju i dobar igrački i stručni kadar, kaže se u saopštenju koje potpisuje direktor FK Vojvodina Cvetko Riđošić, a po ovlašćenju UO FK Vojvodina.
Locked