Kup UEFA - sezona 2007/08

Locked
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Atletiko!
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

nboya wrote:Atletiko!
Sreco, gde si...
Last edited by Dejan on Fri Aug 03, 2007 7:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Dejan wrote:
nboya wrote:Atletiko!
Sreco gde si...
Pa, jesmo li se borili da igramo u Evropi ili ne. *ebes Vikinge, Erebroe, Bastije i Hibernijase. Daj neki dobar tim.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Tako je!
Imali smo sve pripremne utakmice sa slabim klubovima, u domaćem prvenstvu nismo mogli da merimo potencijal. Hteli smo Evropu i dobili smo je.
" Dečko je pun zmajova! "
Bockanac 71
Posts: 28
Joined: Sun Oct 29, 2006 9:01 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Bockanac 71 »

Atletiko je bio moja prva zelja, jer, i da smo dobili neku laksu ekipu i prosli, igrali bi na JNA i samo dali priliku beogradskoj bagri da gleda evropski fudbal! A ako pobedimo Atletiko... Ne zelim ni da zamisljam euforiju!
Walk on, walk on,
With hope in your hearts,
And you'll never walk alone,
You'll never walk alone!
VosaGazi
Posts: 29
Joined: Mon Aug 07, 2006 9:41 pm
Location: nOVI sAD

Post by VosaGazi »

Galeriju fotografija sa utakmice Hibs-Vosa imate na

http://www.maltafootball.com/gallery/vo ... ndex.shtml


Uzivajte
Noooooovi Saaaaad
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Samo se pribojavam da opet ne optuže Batu za nameštanje.
Preko neki dan čovek reko: ATLETIKO
:wink:
Ja sam veoma zadovoljan žrebom.Posle više decenija u Novom Sadu gostuje pravi evropski tim (Verder i Intertoto 98 za mene ipak nije isto).Uz malo sportske sreće i podrške, mogla bi Voša ponoviti istoriju vezanu uz ovog protivnika.Uh, kako bi leglo.
Samo hrabro i borbeno :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8836
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Jednom smo vec opalili jorgandzije, pa sad dosli po repetu :lol:

Salim se, vremena su danas drugacija i Atletiko je ovaj put izraziti favorit. Na nasima je da odigraju maksimalno ozbiljno, da se ne obrukaju a ko zna mozda mozemo i da iznenadimo. Samo da se momci ne uplase, treba igrati kao protiv cigana i grobara prosle sezone, drcno. U svakom slucaju bolje ispasti posle muske borbe od velikog tima kao sto je Atletiko nego se zajebavati pa ispasti od nekih levaka kao sto se desavalo nasim dragim komunistickim blizancima iz glavnog grada.
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Radoye wrote:U svakom slucaju bolje ispasti posle muske borbe od velikog tima kao sto je Atletiko nego se zajebavati pa ispasti od nekih levaka
:!:
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

021 wrote:Realno, male su nam šanse da uđemo u grupe. Lično priželjkujem da prođemo kvalifikacije, pa da dobijemo neki od većih evropskih timova, recimo Bajern ili Atletiko Madrid. Jedna takva utakmica na "Karađorđu" bi bila veća satisfakcija nego domaćinstvo u Beogradu, pa makar i dogurali dalje. Posebno pitanje je koliko bi se dugotrajno igranje u Evropi (ako bi ušli u grupe) odrazilo na partije u domaćem prvenstvu, gde svi očekujemo borbu za titulu.
Ovo iznad je napisano 1. juna, ali i pred današnji žreb sam bio istog mišljenja i, naravno, zadovoljan sam! Šta reći o Atletiku a da nije već poznato? Moram priznati da sam u španskom prvenstvu uvek simpatisao "jorgandžije", i dosta sam ih pratio u prethodnim sezonama. Naša prednost bi mogla biti što su njihove pripreme praktično tek počele (Primera startuje krajem avgusta), a ekipa im je nova i još neuigrana. Prilično su se pojačali u prelaznom roku. Otišli su kapiten i legenda Fernando Tores, Martin Petrov, kao i Galeti. Dovedena su velika pojačanja: Abijati, Forlan, Luis Garsija, Raul Garsija, Simao, Rejes... Trener im je odlični Meksiksnac Havijer Agire. Takođe je za nas važno da mnogo bolje igraju u gostima nego kod kuće. Prošle sezone su posebno imali problema protiv lošlijih ekipa na Kalderonu - nisu npr. uspeli da pobede Himnastik, Sosijedad i Seltu koji su svi napustili Primeru. Gomilu utakmica kod kuće su dobili vrlo tesno 1-0. No, prošle godine su imali peh da su skoro celu sezonu igrali bez povređenih Maksi Rodrigeza i Petrova.

Spisak igrača Atletika:
2. Giorgios Seitaridis
3. Antonio López
4. Mariano Pernía
5. Peter Luccin
6. Costinha
7. Diego Forlán
8. Raúl García
9. Luis García
10. Sergio Agüero
11. Maxi Rodríguez
12. Fabiano Eller
13. Christian Abbiati
14. Zé Castro
15. Jurado
16. Cléber Santana
17. José Reyes
18. Maniche
19. Braulio
20. Mista
21. Luis Perea
22. Pablo
23. Juan Valera
24. Simão
25. Leo Franco
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

nboya wrote:Pa, jesmo li se borili da igramo u Evropi ili ne. *ebes Vikinge, Erebroe, Bastije i Hibernijase. Daj neki dobar tim.
Leleeeee..... tek sad "udjoh u studio",ime protivnika sam saznao jos danas,ali na poslu.Fantastican protivnik,odlicna recenica nboye..... To je Evropa,kakav Rabotnicki,kakva Zeta.... Moram jos samo da kazem da vise nada polazem u nasu pobedu u gostima,nego ovde.... dakle u Madridu uplacujem X-2.
Image
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Pogledao sam utakmicu na Sport klub-u. Atletiko-Lacio. Mnogo su dobri. Igrali su kombinovano i nije se mogla sagledati prava veličina ekipe.
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Cisto da utvrdimo gradivo :lol:

Kasno je i ne zamerite mi sto sam ovako amaterski skenirao sve ovo,na pola spavam,ali bitno je da uspete procitati sve!!!!

Image

Image

Image

Image

Image

Iz knjige "Osamdeset crveno-belih godina" (V.Todorovic i M.Gavrilovic) prenosim vam text vezan za trecu utakmicu drugog kola Kupa evropskih prvaka (Atletiko-Vojvodina 2:3 (2:2,2:1)) odigranu u Madridu 21.decembra 1966 godine:

Sok za sokom.Prvi,mozda,nije bio najveci.Takacu,saopsteno je u Madridu ,bice odlucujuca utakmica drugog kola,poslednja u dresu Vojvodine.Vec dugo je bio na meti menadzera i price koje su se ispredale danima,da ce karijeru nastaviti u Francuskoj,dobile su potvrdu: Takac odlazi u Ren.Transfer iznosi 50 000 dolara.Polovina pripada njemu,polovina klubu.
Drugi sok je svojim igracima priredio Boskov (a ko bi drugi? prim.voja).Otisao je dan po zavrsetku drugog meca na pregovore s predstavnicima domacina o tome gde ce se igrati treca utakmica i vratio se noseci vest da ce ostati u Madridu.
-Atletiko Madrid je imao dobru ekipu,ali je nasa bila mnogo bolja.Od toga sam i posao kada sam izneo Madridjanima predlog da Vojvodina odigra jos jedan susret na njihovom stadionu,ali pod odredjenim uslovima.Secam se,rekao sam Lazaru Vasicu,koji je tada bio samnom: e,sada cu ih prevariti!Bicemo u trecem kolu i uzecemo im pare! Tada je,naime,bio propis da se od trece utakmice prihod deli na jednake trecine,za UEFA i za dva kluba.Racunao sam da u Holandiji ili Francuskoj nas mec nece privuci narocitu paznju i da mnogo ne mozemo zaraditi,a prizeljkivao sam odavno da na nasem stadionu postavimo reflektore.Bolju priliku za to od ove nismo mogli imati i od rukovodstva Atletiko Madrida sam trazio polovinu od trecine koja njihovom klubu pripada.Pristali su - govori Vujadin Boskov

Sve fudbalere informacija sa pregovora nije obradovala,i pored uveravanja koje su im pruzili i Stankovic i Boskov da nema razloga za strah,pod uslovom da igraju odlucnije i srcano,kao u Novom Sadu.
U istom pravcu igracima je govorio i Ferenc Puskas,proslavljena zvezda madjarskog,spanskog,svetskog fudbala,dugogodisnji rival na terenu,a van njega prijatelj Boskova,Stankovica i rajkova.
-Puskas kaze da moramo igrati u trecem kolu.Siguran je da imamo bolji tim - pise za "Sport" Boskov iz Madrida.
Kod kuce,medjutim,nije uz odobravanje primljena ova odluka i mahom se u novinama komentarisalo da se velika sansa "nije smela propustiti za 50 000 dolara".
-Ne znam sta su drugi mislili,ali znam da sam verovao Boskovu.Bio je potuno u pravu.Rekao nam je i da smo jaci i da smo se u Madridu,na neki nacin,vec odomacili,da poznajemo teren,da znamo kakva nas publika ocekuje i da nam je ovo prilika da se proslavimo - pamti Trivic

Izbor novog sudije nije bio po volji Novosadjana.Nadali su se da nece biti s Ostrva,posto su imali gorkih iskustava s Kalaganom,ali stigla je odluka da ce pravdu deliti O'Nil iz Severne Irske,koji je vec u 4.minutu utakmice pokazao da je naklonjen domacinu.
Mendoza je tada startovao "djonom" na Sekeresa i half Vojvodine je ostao da se previja,a O'Nil je pokazao Spancima da nastave napad i Koljar je postigao prvi gol.
Na drugi se cekalo svega dva minuta.Koljar je izveo slobodan udarac,lopta je udarila Radovica i kao i pre sedam dana prevarila Pantelica.U gledalistu je istog casa pocelo da vri,teren je bio prekriven crvenim jastucicima.Slavlje je otpocelo.

-Za nas kao da je tek tada pocela utakmica.Krenuli smo svoju igru,kao da se nista do tog trenutka nije dogodilo,kao da smo u Novom Sadu.Ni danas ne mogu da objasnim odkud taj mir i tolika stalozenost - objasnjava Aleksic.

Na 2:1 je smanjio Takac,koji je toliko snazno izveo slobodan udarac sa 25 metara da se Rodri nije ni pomakao,a onda su i Trivic,Savic i Pusibrk pripretili golmanu Spanaca.U 50.minutu je moglo biti 2:2,kada je Savic imao priliku,kao i u 57. kada je Takac pogodio stativu.Stanic,koji je zaigrao u ovom susretu umesto Dakica,bio je oboren u sesnaestercu Atletiko Madrida u 65.minutu i u gledalistu je nastao tajac.O'Nil ipak nije pokazao na penal,a ubrzo potom je zaustavio napad Takaca,kada se opet ukazala velika sansa,zbog nepostojeceg ofsajda.A onda,u 67. je pravdi udovoljeno.Tim koji se od 6.minuta branio je konacno primio i drugi gol.
-Neko od Spanaca je izbio loptu u polje,a posto mi je bilo nalozeno da sto vise budem u napadu,prihvatio sam je jos na otprilike 25 metara od Rodrija.Udario sam je,dobila je "fels" i ... - opisao je Radovic pogodak.

U pauzi su Boskov i Stankovic ulozili mnogo truda da umire igrace pred pravi pakao,koji je Vojvodinu cekao u nastavcima.Navijaci su jos zdusnije poceli da bodre ekipu svog sampiona,cija je prva sansa zabelezena u 91.minutu.Tada je briljirao Pantelic,a u 93. je Adelardo pogodio precku.Ipak,u 103. minutu je 2:3: Trivic i Takac su kombinovali,Takac se posle toga nasao pred Rodrijem i sutirao,ali je on loptu odbio.Takac je,medjutim,uspeo ponovo da je prihvati i smesti je u mrezu,sto ne oznacava i kraj uzbudjenima.
Jer,u 110.minutu stativa spasava Pantelica,a Vojvodina u tom casu,prakticno,ima devetoricu igraca,posto se posle Stanica ozledio i Nesticki,pa obojica statiraju.
Mendoza,kada god je u prilici da se oslobodi po ocenama mnogih najboljeg na terenu Brzica,pokusava Pantelica da prilikom svake intervencije ugura u mrezu,a gol gostiju ugrozavaju Adelardo i Ufarte.
Novosadjani izlaz ne traze samo u odbrani,nego i napadaju,pa sanse ima i Trivic,a posle suta Savica lopta pogadja stativu.

Sest minuta pre kraja O'Nil prestrogo odlucuje: salje Trivica u svlacionicu zbog starta,kakve prasta domacinu.Iskljucuje i Pusibrka u poslednjim sekundama,opet bez posebnog razloga,ali ni to Madridjanima ne pomaze.

Vojvodina je,na iznenadjenje fudbalske Evrope, u cetvrtfinalu!!!
Image
Locked