Kup UEFA - sezona 2007/08

Cika_toma

Post by Cika_toma »

VosaGazi wrote: a j...s boju dresova, ...brate koja seljana.

ovom recenicom si mi pao u ocima 200%
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8848
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Cika_toma wrote:
VosaGazi wrote: a j...s boju dresova, ...brate koja seljana.

ovom recenicom si mi pao u ocima 200%
Ma jeste, jebes dresove, sto moraju da su onakvi kakvi su bili 90 godina, jebes i ime kluba nek se nazovemo po sponzorime, na primer FK Mesara Papak, jebes i stadion u nasem gradu, nek' se preselimo u Beograd ionako nam vise od pola lige odatle dolazi bar necemo morati daleko na gostovanja, jebes tradiciju, istoriju i sve velikane koji su zve dali, neki i zivot svoj, za FK Vojvodinu iz Novog Sada, pola belu a pola crvenu, na sve to se treba posrati...

Nekima stvarno nista nije sveto.
VosaGazi
Posts: 29
Joined: Mon Aug 07, 2006 9:41 pm
Location: nOVI sAD

Post by VosaGazi »

Za cika Tomu:


"Kapiram da bi ovi sto ovo pisu ocekivali i da protiv Zvezde i oni i mi igramo u crveno blim dresovima, da se neko ne uvredi, jel, a j...s boju dresova, ...brate koja seljana."

Kazes da sam pao 200 odsto, samo mi obijasni zasto? Sto nisi procitao prvi deo recenice, i objasni ti meni Cika Tomo, situaciju u kojoj Fk Vojvodina izlazi na terenu crveno belim dresovima, a Fk Crvena Zvezda u svojim, takodje crveno belim, na pruge. Ala bi to bila zanimljiva i vesela utakmica, 22 igraca u crveno belom trckaraju po terenu, o miline...vazno da smo svi u crveno belom. Ovo bese ironicno cika Tomo?


Inace, boje maltezana su crno bele, odnosno bela majica crni sorc, pa je lako primetiti da bi bilo previse bele boje na terenu da smo i mi istrcali u crveno belom. Dakle, stvar je tehnicke prirode.

Inace, velika je stvar sto se neki proizvodjac, poput Jome uopste setio da nam ponudi sponzorski ugovor, jer se to nije dogodilo godinama nego smo poput seoskih ekipa kupovali NAAI dresove u prodavnicama

A sto se tice dizajna dresova, stojim iza toga, da su klasicni, Vosini, crveno beli dresovi vec u ekonomatu.
Noooooovi Saaaaad
User avatar
Turija
Posts: 10677
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Posted: Tue Oct 31, 2006 3:29 pm Subject: 11. kolo Vojvodina-Zemun 2-1

VosaGazi

Replies: 56
Views: 1446

A citiram Turiju..."Kacar je to stoicki podneo"..ma daj, ovo zvuci kao spanska serija...Gojko mi je drugar..odakle ti znas kako je on to podneo...da ti kazem kako je podneo znalce iznad svih znalaca.. ...

Vošagazi, druže, ovo ti je bio poslednji post, pre ovih od 23 07 2007, kada sledi ,,rafalna paljba,,.
Ono što se ja povodom ovakvih situacija prvo zapitam je sledeće:
Šta se dešava sa velikim navijačima Vojvodine, kad se mesecima ne oglašavaju na Forumu, pa onda u jednom trenutku naprave ršum?
Kada je Ciceron, na rimskom Forumu, započinjao advokatsku karijeru, braneći od lažnih optužbi ,,okrivljenog,, bazirao je celu odbranu na samo jednom pitanju:?
KO IMA KORIST?
Naravno, niko ovde nije Ciceron, ali je njegovo pitanje, pitanje za sva vremena.

PS
Ja, do danas, nisam dobio tvoj odgovor na ono pitanje s početka ove priče, a inače postavljeno u tvom postu upućenom meni. :?: te, pitam ponovo:
Kako je podneo?
(nadam se da se ipak sećaš, bez obzira, što se od tog datuma 7 mora Dunavom slilo i da si još uvek dobar drugar sa njim)
Pozdrav.(možda ne treba pisati,kad se stigne iz kafane.Sutra imaš problema da odbraniš mišljenje)
Pozdravi i Gojka, on je istinski moj omiljeni igrač ove generacije.Vidi se to i iz svih mojih postova (ako koza laže, rog ne laže) :!: :lol:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
VosaGazi
Posts: 29
Joined: Mon Aug 07, 2006 9:41 pm
Location: nOVI sAD

Post by VosaGazi »

:):):)
Noooooovi Saaaaad
VosaGazi
Posts: 29
Joined: Mon Aug 07, 2006 9:41 pm
Location: nOVI sAD

Post by VosaGazi »

Nikad nisam pisao postove nakon dolaska iz kafane, a stojim iza svakog posta jer su realni i stvarni. Dakle, nema suve filozofije(CICERON) ni iluzija vec suva realnost, cega i tebi preporucujem s vremena na vreme:)

A ono konto Goje? U tom trenutku mi je delovalo malo pateticno, to "stoicki"...to je fudbal, ako si nekad igrao, skapiraces da se sve podnosi stoicki, takva je brate igra, jebi, ili ce te jebati. izvinjavam administratorima na izrazavanju, ali ovo je navijacki sajt, pa kapiram da nece biti prestrogi.


U svakom slucaju, protiv sam pljuvanja ovog tima, kao i uporedjivanja ovog tima sa timovima Vose koji su igrali u ex-yu. Davno proslo vreme, potpuno drugacije, koje se nikad nece vracati. Em je zemlja bila jaca, em je komunisiticki fudbalski savez propisao da niko do 28-e ne sme da ode u inostranstvo. Ajde drugar, sta ti mislis, da se tada moglo otici sa 22-23 preko da li bi iko od tih imena koje si pomenuo ostao u Vosi? naravno da ne bi..i njih bi pokupili Napoli, Palermo, Roma...itd itd. uzeli bi ljudi kesh i videli sveta..i sta je tu cudno? Cenim coveka ako dok igra za Vojvodinu, daje srce , a ako odlazi, neka mu je sa srecom!. Neka uzme pare, vidi sveta, napravi karijeru i nesto u zivotu. Sigurno nece do 30-ete igrati protiv Bezanije i Mladosti iz Lucana. Jebi ga, to je nasa realnost. U najboljem slucaju za desetak godina, imacemo ligu koja ce podsecati na skotsku, portugalsku...a klubovi ce nam igrati Ligu Sampiona svaku drugu godinu, u najboljem slucaju.

a i za dresove sam pokusao da objasnim ljudima, jer mi nije jasno zasto takav decji stav..."jaooo..jeste videli plave dresovee...jao...".

Jbt, Liverpul, kad igra evropske utakmice ume da nosi belo zelene dresove...ajde ljudi, pogledajte tribine na tim utakmicama...i videcete gomilu Liverpulovih navijaca u upravo tim dresovima, i cenjeni su isto koliko i oni svima poznati crveni..jer na njima je grb Liverpool FC...i to jeste dres Liverpool FC, samo rezervni. Malo mi je decje to sa dresovima zvucalo



Kako god, razmena misljenja je dobra, zar ne Turija, i svako ima pravo na svoje. ja sam vise realista a manje gotivim iluzije. Zivot je jedan, izvuci najbolje od njega a nemoj mastati o njemu.
Noooooovi Saaaaad
milan belic
Posts: 12
Joined: Tue Jul 03, 2007 6:16 pm

Post by milan belic »

Stici ce i NASI pola beli pola crveni dresovi sigurno, ali napravljen je propust. Nemojte osudjivati upravu zbog jedne utakmice u plavim dresovima. Nego da nasi ljubimci zaigraju jos bolje, posto verujem u njih da mogu, pa nekako da ponovo nas Karadjordje bude pun, jer mislim da samo slogom mozemo da uradimo nesto konkretno. Svi na Sever.
User avatar
Turija
Posts: 10677
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

VosaGazi wrote: kao i uporedjivanja ovog tima sa timovima Vose koji su igrali u ex-yu. Davno proslo vreme, potpuno drugacije, koje se nikad nece vracati. .
Zar ti misliš da su danas deca manje talentovana?
Nisu.Jednostavno, svi hoće do uspeha prečicama i bez rada.Na lažnjaka. I treneri i igrači i uprave.A, to ne može (ma koliko ti izgledalo filozofski).I nikad nisam u sportu zastupao tu filozofoju ko će koga j..., već nadmudriti i nadigrati.Fudbal je plemenita igra, a ne kečerska borba.
Mislim da smo, ovim, iscrpeli međusobnu diskusiju.Naravno i dalje svako ima pravo na svoje mišljenji (uz dosta tačnu opasku, nažalost opet filozofa, da kad bi se iznela sva pamet ovog sveta na jednu pijacu, svako bi kupio svoju).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cika_toma

Post by Cika_toma »

pazi, retko pisem negativno o korisnicima drugih foruma. Narocito ovom, koji je poznat po toleranciji, kvalitetu diskusije i dobrim odnosima medju clanovima, postovanju cak i kada misle dijametralno drugacije.

cak i kada o nekome pomislim nesto lose, zadrzim za sebe, uglavnom.

E, sada, po cenu bana, moram ovo napisati:
VosaGazi, ti si samo jedan iskompleksirani klinac, net sveznalica, kakvih je Internet i svet danas prepun, covek koji je na "prst-u-dupe" prijatelj sa svim prvotimcima Vojvodine, komsija, brat i kum trenerima i upravi, a i pojedinim bivsim igracima i koji je ovde dosao da nas prosvetli, negde na pauzi izmedju malog odmora i drugog casa.

Bas zato, dalju diskusiju sa nezrelom i prepotentnom osobom shvatam kao nebitnu. Hvala.
Cika_toma

Post by Cika_toma »

a ova prica da ne mogu da igraju "crveno beli" protiv "crno belih" je jedna od najvecih gluposti koje sam cuo u skorije vreme...

ne, cekaj, povlacim rec. Ipak nije JEDNA OD, vec je NAJVECA!
VosaGazi
Posts: 29
Joined: Mon Aug 07, 2006 9:41 pm
Location: nOVI sAD

Post by VosaGazi »

Ti si Cika Tomo, cini mi se malo "sporiji igrac". Bio bi odlican za beka, verujem:)
Sta mislis, zbog cega je splitski Hajduk u Podgorici igrao u potpuno beloj opremi a odvajkada se znaju njihove boje?

-bela majica, plavi sorc, plave stucne

Da bi sto vise odudarali od Buducnosti.

Druga stvar, Hiberninove boje su

bela majica, crni sorc, bele stucne..dakle dominira bel;a Cika Tomo...kao sto na nasim majicama ima dosta bele.....Cini mi se Cika Tomo da fudbal dalje od svog sora igrao nisi a to glupost nije. Primetices, cak i kad igraju Zvezda i Partizan, neko uvek ima bele, a neko sorceve u boji, takodje i stucne. To mozda, u novosadskoj podrucn oj moze da prodje, plavi protiv plavih, i slicno...ali brate ovo je Kup Uefa a ne kup Titela(sve najbolje o Titelu:)
Noooooovi Saaaaad
VosaGazi
Posts: 29
Joined: Mon Aug 07, 2006 9:41 pm
Location: nOVI sAD

Post by VosaGazi »

Moram da odgovorim na ovo, sto je napisao doticni "Cika Toma"

"VosaGazi, ti si samo jedan iskompleksirani klinac, net sveznalica, kakvih je Internet i svet danas prepun, covek koji je na "prst-u-dupe" prijatelj sa svim prvotimcima Vojvodine, "-ovo je napisao covek, cini mi se pun srdzbe i besa


Prvo, Cika Tomo, nisam iskompleksirani klinac, nemam stvarno nijedan razlog da budem, pride, mislim da nisam klinac...mozda po tvom poimanju stvari...ali ako si ti neki lik od 4 banke...onda bih ja mogao za tebe da kazem da si mator, da te pregazilo vreme i ne znas sta prica? Ali Ali nisam

Drugo, sa ovom generacijom igraca Vojvodine,odnosno sa dosta momaka sam, mogu slobodno da kazem drugar, sa dvojicom jako dobar prijatelj. Cak izlazimo u vec toliko pominjane i omrazene Galebove. Jel ti to smeta Cika Tomo, jesam zao? Da sam znao da si toliki idolopoklonik, i da kapiras te ljude kao nedodirljive i umisljene zvezdice poveo bih te, da uzmes neki autogram...

Ti si mene napao jer se nisam pridruzio u pljuvanju tih momaka, koji su ljudi kao ti i ja, bore se za svoju buducnost, a za ovaj klub igraju odano bez obzira jesu li ponikli u Vosi ili su dosli sa strane. Takodje, nisam napao klub zbog Jome, jer sam vec nekoliko puta ponovio da su pola crveno pola beli dresovi vec u ekonomatu a zao mi je sitnih dusa, koje umesto da se raduju sto smo konacno odigrali jednu ev ropsku utakmicu, odmah kren uli da pljuju...pljuj, pljuj, pljuj...i na dresove, i na igrace..itd itd. Praksa koju sam objasnio oko dresova je ustaljena, a me ni je zao Cika Tomo, sto u tvome selu toga nije bilo, ili mozda nisi kupio Zurnal tog dana, ili otisao na pravi sajt da saznas informaciju.

Ne kapiram, cemu tolika srdzba, pazi, i uvrede..."iskompleksirani klinac"...druze moj, da stanemo jedan pored drugoga, ne znam ko bi od nas dvojice delovao vise iskompleksiran? Elem, iskreno, zabole me sta ti mislis, samo sam izneo svoj stav, ne napadajuci nikoga, niti vredjajuci a tvoja poruka, kao i neki postovi su u najmanju ruku smesni
Noooooovi Saaaaad
VosaGazi
Posts: 29
Joined: Mon Aug 07, 2006 9:41 pm
Location: nOVI sAD

Post by VosaGazi »

Odgovor Turiji

"Zar ti misliš da su danas deca manje talentovana? "

Ne, ne mislim da su danasnja deca manje talentovana, vec drugacije je vreme i okolnosti. Danasnja deca idu preko grane sa 22-23 godine maximala, ako su talentovana da bi zaradila neki dinar i da za 10 godina ne bi radila za 250 evra kao njihovi roditelji.

U bivsoj nam drzavi, fudbaleri NISU IMALI DOZVOLU da napuste ligu i zemlju pre 28-e godine, pa su neki igraci provodili u isto m klubu i po desetak godina.

Naravno da je tada bilo boljih igraca, uigranijih timova, idola publike.

Pogledaj FK Partizan i njihovu realnost. Za koga ce neki klinac koji za njih da se veze i da zavoli taj klub. Uz Zuku i Moreiru koji ce da zapale vec sledece godine u Rumuniju ili Bugarsku? Prodase im Gulana i Smiljanica, koji su odigrali jednu sezonu za taj klub.


Ili Zvezda. Bosko Jankovic, koji je pocinjao da bude idol i da pruza dobre igre, otisao je posle samo dve sezone igranja za Zvezdu?


Kad oni, na cijim su se igracima zadnjih godina obrnuli milioni, imaju ovakvu situaciju, sta ocekujes od naseg kluba?


To je nas fudbal. Nema se para i ljudi se bore za sebe. U takvim okolnostima, Vojvodina je zadrzala tim, kakav-takav, i pruza solidne partije a sa ovakvim rivalima , kakvi su Zvezda i Partizan ove godine, ako bude srece, mozemo pucati i na titulu. Ne vidim nista lose u tome.
Noooooovi Saaaaad
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Dobro,ajd sad dosta,vratimo se temi!
8)
STOP MAFIJI!!!
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Anonimus wrote:Dobro,ajd sad dosta,vratimo se temi!
8)
Za ostale konverzacije licne prirode koristite PM!

HVALA!!!

Da iskoristim priliku da POHVALIM Marka Karaljevcanina koji je iz M-gladbaha dosao specijalno za ovu utakmicu!!!
Mare,svaka cast-tako se voli klub!!!
Locked