Za ili protiv "nasih" povratnika?

User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Samo nam je ponovio ono što je rekao pre par godina, ali nije na odmet utvrditi gradivo.
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sa Red Firm foruma
Današnji Žurnal (odnosi se i na utakmicu sa Potisjem i na Lea Lerinca koji je odlučio da zbog povrede prekine svoju fudbalsku karijeru)
http://img507.imageshack.us/img507/5576/zzz03sa1.jpg

U jednom ranijem postu sam izneo svoj stav da bi bilo najbolje, i za Lea i za Vojvodinu, da Leo završi profesionalnu fudbalsku karijeru u Voši, a da mu Vojvodina organizuje oproštaj, kakav zaslužuje jedan takav njen izdanak.Da jednog drugog, nepotrebno, ne iscrpljujemo.
Iz gore navedenog članka Leo Lerinc je prelomio.Sigurno mu nije bilo lako.Tolike godine i tolike emocije svesti na (hladno)razumsku odluku, jako je teško svakom čoveku, a pogotovo takvom emotivcu kakav je Leo.Treba imati snage za to. Ja mu čestitam i želim potpuni oporavak.
A, sada je na potezu Vojvodina. Da odredi datum i organizuje oproštajnu utakmicu za Lea Lerinca.
Otac i sin, obojica istaknuti prvotimci u Vojvodini. Po prvi put u bogatoj istoriji Stare Dame (ako grešim, neka me neko ispravi).Ne bi smelo proći u tišini (medijskoj).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Ovako je bolje i za njega i za klub samo meni oci bode to da je pismom obavestio klub,diplomatski,nema sta :wink:
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Mislim da bi najlepše bilo da se Lerinc oprosti na jednoj zvaničnoj utakmici, dok još ima pravo igranja. Čim se oporavi, odrediti meč sa nekim od slabijih protivnika, i dati mu da odigra poslednjih petnaestak minuta (naravno, ukoliko pozitivan rezultat ne bi bio ugrožen). Bio bi to razlog više za navijače da dođu na stadion. Uostalom, mnogi veliki igrači su upravo na takav način okončali fudbalsku karijeru.
To i priliči vrhunskim sportsmenima, a namontiranih oproštajnih utakmica i kič-festivala nam je valjda već svima preko glave. Treba pokazati svim uobraženim zvezdicama željnim medijske pažnje i lične promocije kako to rade pravi klubovi sa tradicijom!
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

021 wrote:Mislim da bi najlepše bilo da se Lerinc oprosti na jednoj zvaničnoj utakmici, dok još ima pravo igranja. Čim se oporavi, odrediti meč sa nekim od slabijih protivnika, i dati mu da odigra poslednjih petnaestak minuta (naravno, ukoliko pozitivan rezultat ne bi bio ugrožen). Bio bi to razlog više za navijače da dođu na stadion. Uostalom, mnogi veliki igrači su upravo na takav način okončali fudbalsku karijeru.
To i priliči vrhunskim sportsmenima, a namontiranih oproštajnih utakmica i kič-festivala nam je valjda već svima preko glave. Treba pokazati svim uobraženim zvezdicama željnim medijske pažnje i lične promocije kako to rade pravi klubovi sa tradicijom!
Slažem se samo teoretski.Sve bi to štimalo u normalnim uslovima.Ovako bojim se da bi takav oproštaj prošao sa jednim nezapaženim naslovom u Dnevniku i možda žurnalu i Sportu.
Pošto smo ispali iz Evrope i domaćeg Kupa, imamo sasvim dovoljno slobodnih termina da pozovemo jednu solidnu evropsku ekipu i odigramo pravu prijateljsku međunarodnu utakmicu u čast crveno bele porodice Lerinc.A, ne da pravimo cirkus od oproštaja, kao sm.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Šta ja znam, dosta je zgusnut raspored zbog reprezentacije, biće utakmica i sredom... Bilo bi zaista lepo odigrati prijateljsku sa, recimo, Slavijom iz Praga, naravno da i ta opcija dolazi u obzir. Međutim, bojim se da pojedinci u klubu od kojih mnogo toga zavisi ne bi bili u stanju ili prosto ne bi želeli da se potrude i sprovedu jednu takvu ideju u delo. Zato sam i dao ovaj predlog za skromniji i jednostavniji oproštaj. Jedino je sigurno da u oba slučaja ne treba računati na bilo kakvu medijsku podršku, a sve mi se čini da nam ni sugrađani u poslednje vreme nisu nešto zagrejani za Vošu. Juče, npr. Liga šampiona u odbojci, a u sali jedva 1.500 ljudi. Da ne dužim, ako će biti bilo kakvog oproštaja trebalo bi to što pre organizovati, jer zima se bliži, a dani su sve kraći... Do proleća ćemo zaboraviti da je Lerinc ove sezone uopšte bio u Voši, kao što su brzo zaboravljeni i u tišini ispraćeni Govedarica i Dunđerski. Možda ne bi bilo loše da se i njih ponovo setimo.
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Turija wrote:
021 wrote:Mislim da bi najlepše bilo da se Lerinc oprosti na jednoj zvaničnoj utakmici, dok još ima pravo igranja. Čim se oporavi, odrediti meč sa nekim od slabijih protivnika, i dati mu da odigra poslednjih petnaestak minuta (naravno, ukoliko pozitivan rezultat ne bi bio ugrožen). Bio bi to razlog više za navijače da dođu na stadion. Uostalom, mnogi veliki igrači su upravo na takav način okončali fudbalsku karijeru.
To i priliči vrhunskim sportsmenima, a namontiranih oproštajnih utakmica i kič-festivala nam je valjda već svima preko glave. Treba pokazati svim uobraženim zvezdicama željnim medijske pažnje i lične promocije kako to rade pravi klubovi sa tradicijom!
Slažem se samo teoretski.Sve bi to štimalo u normalnim uslovima.Ovako bojim se da bi takav oproštaj prošao sa jednim nezapaženim naslovom u Dnevniku i možda žurnalu i Sportu.
Pošto smo ispali iz Evrope i domaćeg Kupa, imamo sasvim dovoljno slobodnih termina da pozovemo jednu solidnu evropsku ekipu i odigramo pravu prijateljsku međunarodnu utakmicu u čast crveno bele porodice Lerinc.A, ne da pravimo cirkus od oproštaja, kao sm.
Eh,sve su ovo plemenite ideje,ali daleko ostvarive sa ovom upravom.Sto se same zamisli tice,nasao bih kompromis izmedju ove dve ideje,pa bih organizovao prijateljski mec sa Borcem iz Banjaluke da uvelicamo Lerincev oprostaj zajedno sa bracom.Ekipu Vojvodine bi cinili sadasnji i jos neki igraci iz Leove generacije njemu dragi.Mislim da bi nam posle ovakvog oprastaja svima bila puna srca!!!
Napred Voso!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9686
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

samo ne znam cime je to Leo zasluzio oprostaj,o kakvom pricate!?
Image
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Voja wrote:samo ne znam cime je to Leo zasluzio oprostaj,o kakvom pricate!?
Nista revolucionarno,ali mislim da bi bila sramota da ga,posle svih nepravdi ucinjene prema njemu,ispratimo u tisini!Jedan je od retkih koji obozava klub za koji je nastupao!
Napred Voso!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9686
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Hocemo li posle i Krivokapicu praviti oprostajnu.... mislim zaista,ne vidim niti jedan jedini razlog zbog koga bih pravio oprostajni mec Leu pre nego neolicini ostalih igraca.ako zelimo spektakl,mislim da bi bilo ok okupiti ekipu u kojoj su Kocic,Saraba,Halilagic,Dundjerski,Saula,Samardzic,Jezda,Radojicic,Sami.Govedarica.... pa njima zahvaliti za sve ucinjeno,onako kolektivno.... e tad bi imali i spektakl,i pun stadion,puno srce,a i klub bi oduzio dug prema igracima kojim smo se zaista ponosili!!!
Image
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Ipak mislim da nije on "velicina" kojoj bi se Vojvodina trebala zahvaljivati sa oprostajnom utakmicom.
Pa ne prelazi se olako preko pljuvanja po FKV na predizbornom mitingu u SNP jedne politicke pratije na kojoj je on govorio,pa ne prelazi se valjda olako i preko izjave da mu je "huk zvezdinog severa" dodatni motiv,ili proslave duple krune u Mazestiku sa istim tim klubom gde je dosao sa vodjma zvezdinih navijaca i upalio baklju sa vrata,ili najgrlatijem pevacu zvezdinih pesama iz svlacionice kad je ta dupla kruna osvojena...

Ako vec imena poput Dundjerskog i Govedarice nisu dobila oprostajne utakmice,ne treba ni Leo!!!
ssnigd
Posts: 3367
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Problem Novog Sada(kao grada) i Vojvodine(kao kluba) je taj sto je nedovoljan broj ljudi koji vole i osecaju u sebi Vojvodinu. Ona im je samo simpatican gradski klub na cije utakmice ponekad odu. To se videlo recimo kada je bio dz ulaz prosle godine pa odjednom pun zapad, a i videlo bi se i onda da je ulaz za atletiko bio duplo manji pa eto pun stadion zaljubl;jenika u Vosu :roll: . Svi su primetili kako je odjednom veliki broj ljudi krenuo da navija za Vosu, a do juce su bili zagrizeni grobari i cigani. Tako da i oni spadaju u te ljude koji simpatisu Vosu. Mozda ce je zavoleti, mozda ne, ali zamislite sebe da odjednom krenete da navijate za, lupam kulu, da li biste imali onu draz kao dok ste isli na Vosine tekme.
Takav je po meni i Leo, jer necu zaboraviti kada je davao izjavu za SOS po potpisivanju ugovora za zvezdu i rekao bukvalno , "jedva cekam da istrcim na teren marakane i osetim tu atmosferu koji samo delije mogu da naprave". Mozda je to i izvestacena izjava kako bi se priblizio navijacima, kao sto npr pantelic i stankovic pevaju himnu, ali ipak ako volis Vosu nikad tako nesto neces reci... JEDNA JE VOSA :!:
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Stara Garda wrote:Ako vec imena poput Dundjerskog i Govedarice nisu dobila oprostajne utakmice,ne treba ni Leo!!!
Da, apsolutno si u pravu, da se Leo ne može upoređivati sa njima dvojicom.Vojvodina se tek o njih ogrešila.
Ali, eto prave prilike za popravni.Iz ove diskusije rodiće se puno dobrih ideja, koje će nadvisiti početnu, iniciranu Leovim završetkom karijere, i mojim zalganjem da se Klub od svojih igrača oprosti onako kako dolikuje.Leo je sigurno puno grešio u svojoj karijeri i zato je ona i bila takva:NEDOREČENA.
Lično, imam utisak da je mnoge stvari radio emotivno, iz inata, da bi se ,,osvetio,, Prvoj ljubavi.Ja i danas mislim da je Leo u srcu Slaninar (ne mora da sam u pravu).
Priča o njegovom oproštaju, ustvari je otvorilo pravu temu o Vošinim legendama( iako Leo to objektivno nije).Ali, zato Govedarica, Dunđerski, i svi oni koji su došli u Vošu da završe karijeru, moraju biti ispraćeni od strane Vojvodine kako to dolikuje Staroj Dami.Leov odlazak je ustvari inicijalna kapisla za takav događaj i podsetio nas je na stare dugove Kluba.
Zato bih voleo jednu takvu utakmicu u kojoj Leo ne bi bio u prvom planu, ali bi bio u tom timu (možda i najviše zbog retke činjenice da su otac i sin bili prvotimci jednog velikog kluba).A, Boga mi nam puno nedostaju te međunarodne utakmice.I kada smo izlazili u Evropu, ispadali smo jako brzo baš zbog nedostatka međunarodnog iskustva.I šugava zvezda uđe u neku evropsku ligu, samo zato što nema straha od evropskih timova (i kad joj objektivno tamo nije mesto).Ne treba svežiji primer od sadašnjeg.

PS
Ja i danas mislim, kao i čika toma, da smo mogli i trebali iznenaditi Atletiko, da bi se to i desilo da smo bili bogatiji iskustvom za takve mečeve.Atletiko je bio zreo za iznenađenje u Novom Sadu (videlo se to u prvom poluvremenu.Da smo ugurali samo dve lopte u mrežu, a mogli smo, po šansama i više, ko zna šta bi se desilo).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10671
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

KADA SE VRAĆA PANTA :?:
Znam da je u novembru, ali da li početkom ili krajem meseca?Sad nam, baš jako, fali.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Turija wrote:KADA SE VRAĆA PANTA :?:
Znam da je u novembru, ali da li početkom ili krajem meseca?Sad nam, baš jako, fali.
Vidis,potpuno sam zaboravio na njega!Mada,ne verujem da ce poceti da igra pre prolecnog dela...
Napred Voso!
Locked