sportskevesti.net

Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Slažem se sa time da treba da se zna gde smo bili ranije a gde smo sada. Borba za opstanak i treće mesto+finale kupa je i više nego napredak.
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Cika_toma wrote: Ne bih rekao da ce se "stvarni rezultati Batinih napora znati" 31.08.2007. Mislim da ce to biti 31.08.2008. , kada ce se medju "slaninarima" komentarisati ili pojacanja za LS ili ce se pljuvati kao Butorovicu kao coveku koji je "puno obecavao, a malo radio"...

Brze ne moze, sporije ne sme, cini mi se.
Ja sam fokusirao 31 08 2007, kao dan D, zato što će se tada znati sa kakvim potencijalom ulazimo u borbu sa BG blizancima i sa kakvim raspoloženjem ćemo 31 08 2008 komentarisati pojačanja (zimski prelazni rok nam ne može značajno pomoći, ako zaostanemo puno bodova).Za sada smo slabiji na dve pozicije u timu, u odnosu na proleće 2007. :oops:
Za Batu niko više nikad neće moći reći da je malo uradio, ali zato će još uvek moći reći da je puno obećao.Bojim se, da čekajući sam kraj letnje pijace, ona ostane bez kvalitetne robe, a mi izgubimo vreme.Zato me i hvata neka nervoza, jer mislim da nam teku optimalni dani -za prodaju i kupovinu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Ja bih se složio sa Max-ovim ocenama. Jedino nam očekivanja nisu bila ista. Dodao bih još sledeće:
Bata je već nekoliko puta ponudio svoju ostavku.
Nije predsednik ponudio ostavku nekoliko puta već samo jedanput o kojoj je konačan sud donosila Skupština kluba. Da li je neko i sumnjao da će ona biti izglasana? Čista sigurica na ostanak :D Dakle sve se znalo unapred i sve je bilo pripremljeno. Odnosno Sabor je odmah ugašen a valjda je svima jasno ko čini većinu u Skupštini kluba.
Afera sa dresovima - kada je saznao kakav je ugovor potpisani sa jednom španskom firmom, po kojoj tradicionalna "pola bela - pola crvena" (šunka - slanina) kombinacija ide u istoriju, čovek je totalno poludeo i pod hitno tražio izmene, koje će veoma brzo, stupiti na snagu (teren).
Max je tu već lepo obrazložio, a ja bih postavio sledeće pitanje. Ajde uzmimo na kratko u obzir da je to zaista tako kao što je citirano. Da li u tom slučaju čovek zaslužuje tri objedinjene funkcije u klubu i to ne bilo koje, već one najznačajnije?!

Renoviranje FC Vujadin Boškov je rađeno nelegalno. Od samog starta se znalo za to, nije javnosti pokazan jedan dokument koji je pristigao u klub po početku renoviranja. I povrh svega napadane su političke strukture lokalne samouprave zbog tog problema, gde je klub bez razloga guran u mutne vode. Uz to, već duži period postojala je inicijativa od strane Stare garde da se stadionu vrati ime Karađorđe. Napokon je to i učinjeno od strane lokalne samouprave, pa se može reći da se na sreću sve dobro završilo po klub.

Dalje, nije obećan semafor, već najlepši semafor i reflektori. Takve stvari već nisu bile u domenu jednog predsednika kluba, a to se najbolje vidi iz sadašnje perspektive.

Čika toma je zaboravio da doda da je skoro pristigla i veštačka trava u fudbalski centar na Veterniku.

Na kraju, pominjane su nameštaljke, a posebno utakmica u Apatinu. Mislim da ne bi bilo zgoreg da neko ko iznosi takvu tvrdnju iznese i dodatak priče. Odnosno na sled događaja nakon te utakmice. Mislim tu i na ona događanja odmah po završetku meča, ali i na ona koje su se dešavala dan potom. Veoma interesantna. Jedan sam od onih koji je određeni broj utakmica bio upoznat sa predviđenim scenariom. A da li ima onih koji su od početka zimskih priprema znali da nećemo igrati finale kupa? Čisto sumnjam. Bolje da se ni ne priča dalje o tome, da se ovde zaustavimo.

P.S. Što se tiče teksta ili tekstova sportskih vesti uopšte, čini mi se da se pišu sa distance. Odnosno, da autor tekstova nije dovoljno upoznat sa problematikom, jer nije približen klubu i zbog toga nastaju ovakvi problemi, a ne zbog neke namere da se iznese neistina ili neko viđenje koje teži određenom čoveku ili grupi. Jesam i u pravu? Svi tekstovi o Vojvodini su dobrodošli i bolje bi bilo da ih ima što više.
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Slažem se da bi mogli prestati oko pričanja onoga u Apatinu. Da neko čita poslednje postove mislio bi da smo totalno neregularni. Drugi su pravili pljačke na terenu (ne prežaljena utakmica pre dve sezone Voj-Par 2:3) i nikom ništa. Ono što mogu da potvrdim i iza čega stojim je da od svih najmanje smrdimo !
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ja sad stvarno ne razumem ponovno potezanje priča o nameštanju i FC Vujadin Boškov.Češemo se tamo gde nas ne svrbi.Slažem se sa Cause i, odgovorno tvrdim, da nijedan naš protivnik nije oštećen kardinalonom greškom sudije (u našu korist).
Svi mi znamo jednu vrlo prostu stvar, a to je da utakmica ima 3 ishoda.Dovoljno je da od 3 čoveka jedan kaže pobedićemo, drugi izgubićemo i treći biće nerešeno.I onaj koji pogodi samouvereno kaže: eto, šta vam sam rekao: utakmica je nameštena.Dovoljno da priča krene.Posle svi sve znaju, kao da su učestvovali u ,,dogovoru,,.
Nećemo valjda (ko političari) stalno da se iscrpljujemo prošlošću. Dajte ljudi okrenimo se napred, da vidimo gde smo i šta ćemo dalje.Za 10 dana dolaze partizani i izneće se naše letnje delo na videlo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ne znam uopste cemu tolika halabuka o ucinku BBa!?
Jednostavno,ja coveka dozivljavam sasvim normalno,kao nekoga ko je na radnom mestu i radi svoj posao.Kao i svuda,i na toj poziociji ima odlicnih,vrednih,manje vrednih,zabusanata.... To sto BB sada radi,smatram njegovom radnom obavezom,i bez obzira kakav on bio,bice i procice,samo Vosa ostaje.... Bitan nam je njen ucinak,zar ne!?
Image
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Turija wrote:Ja sad stvarno ne razumem ponovno potezanje priča o nameštanju i FC Vujadin Boškov.Nećemo valjda (ko političari) stalno da se iscrpljujemo prošlošću. Dajte ljudi okrenimo se napred, da vidimo gde smo i šta ćemo dalje.
Turija wrote:Čika tomo, data je vrlo lepa retrospektiva novijih događanja u Vojvodini.
Pa ako tekst koji je izazvao tolike reakcije predstavlja lepu retrospektivu, odnosno više hvalospeve o predsedniku, zašto je onda toliki problem kada u ovom slučaju ja uradim isto, ali sa druge tačke gledišta? I to sam se samo nadovezivao samo na delove teksta autora, nisam pisao ništa mimo toga, kao što ću i sada da učinim.

Ako ne smemo da pišemo o tome slobodno recite, da znam šta je tabu tema ovog foruma!

Od tri čoveka onaj jedan ubode 10 utakmica i domet (čak i protivnike) u kupu i ligaškom delu. Kako se to zove? Ma znam, čista sreća :D Neki forumaši sa kojima sam bio u kontaktu tokom sezone znaju o čemu pričam, ali kao što Turija reče, ajde da se okrenemo novim dešavanjima, pošto očigledno više nije vreme za retrospektive.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Red Firm, prijatelju dragi, dobro znaš da na ovom forumu nikad nije bilo zabranjenih tema.
Međutim, lupanje (jedva) uhvaćenog sloja leda iznad dubokog vira koji vreba, utopilo bi Vojvodinu, a ne njenog Predsednika.
Da li će Banat ikad postati zrenjaninski klub? Ili neka Bačka biti Vojvodina :?: Zato su i dresevi Jome toliko VAŽNI (tako smo se lepo razumeli na toj temi, a možda su je neki već videli kao TABU).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Image Turija, nisam ni mislio da zalazim u dubinu bilo kakve priče, već samo da utisnem na forum i takav događaj koji je namerno ili slučajno, ali definitivno izostavljen iz glavnog teksta koji je pokrenuo sve ovo spisanije. Tvoje reče meni govore sve:
Međutim, lupanje (jedva) uhvaćenog sloja leda iznad dubokog vira koji vreba, utopilo bi Vojvodinu, a ne njenog Predsednika.


O tome smo govorili kad je bilo vreme, ali ono što je meni bitno jeste to što ovaj citat jasno navodi na valjani zaključak. Pa ko razume, shvatiće 8)
Cika_toma

Post by Cika_toma »

inspirisan vasim postovima ovde, napisao sam neku vrstu nastavka one analize o predsedniku Butorovicu, pa vam je ponovo prenosim na sud:

Kad patke plivaju Karađorđem...

O Ratku Butoroviću pisali smo, na ovim stranicama, nebrojeno puta. Ako me sećanje ne vara, svaki put je to bilo krajnje afirmativno i u izuzetno pozitivnom svetlu - ne, jer nas čelnik novosadskog kluba "kupuje" na bilo koji način, već zato što je, takav tretman zaista zaslužio.

Butorović je imao hrabrosti da sedne u pakleno vruću fotelju, ranijih godina rezervisanu za gomilu nesposobnih štetočina i pijavica, sa jasnim ciljem - Vojvodina = evropski klub.

Slogan koji je, bićemo još jednom iskreni, pa reći samo zahvaljujući Batinoj požrtvovanosti i sposobnosti, prešao težak put od salvi podsmeha i gomile skepse, do realnosti... Međutim, nije ni on nepogrešiv!

Na početku prelaznog roka, veoma kuražnim izjavama, ustalasao je srpsko javno mnjenje. Odjednom je od svih afera, statusa Kosova i drugih problema, postalo bitnije i u medijima više zastupljeno pitanje hoće li Vojvodina zaista uspeti da kupi igrače Partizana i Zvezde, a ova tema diskutovala se i u krugovima koje sport uopšte ne zanima. Pravi bum! Jasno je, da je Bata više simbolički udario po "beogradskim blizancima", potvrđujući da više nisu nedodriljivi i da još jedan tim juriša na titulu, bez kompleksa manje sredine i manje vrednosti. Navijači su se, ipak potajno nadali da u celoj priči ima nešto više od "marketinškog šamara", pogotovo kada su pale i prve (glatko odbijene) konkrente ponude.

Čitava priča konkretizovala se, opet, po Nađovom odlasku iz Partizana. Obe strane bile su veoma zainteresovana za saradnju i onda je donešena, za sada jedina apsolutno nerezonska i nesportska odluka uprave Vojvodine - Albert Nađ neće (ko je tu sliku mogao i zamisliti?) igrati u crveno belom dresu. Ne, zato što je, kako se zvanično priča stigla bolja ponuda sa strane (Albert je potpisao za Rostov), već zato što su se u Novom Sadu plašili reakcije ostalih igrača jer bi Nađ imao veća primanja.

Pa, nije li to normalno? Znači, ako sutra, hipotetički gledano, Ronaldinjo bude hteo da postane prvotimac Voše, uprava će mu reći: "Znaš, druže, dobar si ti, ali ovaj Čotra se boji da ćeš primiti koju hiljadu više od njega i onda, šta da ti kažem, probaj negde drugde..." . Što je jednom rekao bivši trener Milan Đuričić Đumi: "Igrači su tu da igraju i za to su plaćeni, a tim sastavljam ja i to nije njihov posao". Osim u seoskim i palanačkim sredinama, a naše je mišljene da su i Vojvodina i Bata to odavno prerasli, naročito ako hoće u Evropu.


Osim ovih pojačanja, Butorović je pričao i o strancima, spominjali su se neki Senegalci, velika pojačanja, a od svega toga, na probi je bio jedan Slovak (nije zadovoljio), dok se očekuje potpis, kako naš izvor tvrdi, odličnog špica iz selekcije Ugande, po preporuci Kizita. Odlično u odnosu na prethodne sezone, ali jako mršavo u odnosu na najavljeno i očekivano. Drugim rečima, još jedna patka.

Naravno da ove dve "ispale", ne mogu staviti mrlju na sve ono što je Butorović uradio za voljeni klub niti poljuljati poverenje, ali su svakako upozorenje i znak - i za njega i za navijače. To što se krenulo u dobrom putu, nije dovoljno, kao što neki misle. Mora se stići do kraja tog puta, a onda se potruditi da se kola ne otkotrljaju nazad. Mira nema...nikada, od stare slave se ne živi.

Treći veliki problem su famozni dresovi - kada je, po ugovoru, trebala biti izbačena tradicionalno "pola bela - pola crvena" kombinacija, upravo je predsednik reagovao i sprečio blamažu. Bravo, aplauz! A, pored aplauza (iskrenog) i jedno pitanje (još iskrenije) - ko, kako i zašto pored živog predsednika može da donosi tako VAŽNE odluke bez njegovog ZNANJA i bez pitanja na PRISTANAK u jednom timu koji pretenduje da bude OZBILJAN?

Kako i zašto ne znamo, ali ajde da malo pomognemo Bati (premda zna to već i on), znamo ko - to su kaubojske štetočine, krvopije našeg najstarijeg fudbalskog kluba, pre svih Cvetko Riđošić, a onda i mnogi drugi (pa i "tehniko" Rabrenović). To su gremlini, saboteri koji će povući ručnu kočnicu na uzbrdici, vagon sa preteškim, bespotrebnim balastom, oni koji će pokvariti istu tu kočnicu kada se stigne na vrh...

Bato, izbaci slepe putnike i oprži po gasu, pa šta bude. Pitaj "slaninare": Deco, volite li brzu vožnju? Niko ti neće zameriti, veruj nam.
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Oko onoga sa parama. "A to vas najviše zanima... :D "
Ranko je izjavio, u Žurnalu, kako dobija oko 700e mesečno. E, sad, kako bi se on osećao da mu je došao neki igrač koji prima ne neku hiljadu više, nego, nekoliko hiljada više i to mesečno od njega. Postavlja se pitanje ako se ima za Nađa što nije bilo za neke od igrača koji su otišli?
Još nešto ne treba zaboraviti. Igrači koji su došli su Apatinci (klub "suspenzovan" :D ), na zalasku karijera ili menadžerski dotiran. Sem Drakule koji stvarno igra fudbal i za koga mogu da kažem da je pojačanje (gledao sam samo dve utakmice-ušao sa klupe) ovo ostalo mi ne uliva nadu.
" Dečko je pun zmajova! "
Cika_toma

Post by Cika_toma »

naravno, druze, ali onda se donese sledeci zakljucak:
"Albert Nadj nece pojacati Vojvodinu jer trazi previse, a mi smatramo da on ne vredi toliko koliko trazi", a ne "Nadj vredi koliko trazi, ali sta ce reci drugi..."....

Meni je recimo i Stojcev odlican igrac, njega sam gledao uzivo, a slazem se da ostala pojacanja mozda (da ne ogresim dusu) bas i nisu na zeljenom nivou....
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Mi jednostavno imamo sreću da igrači ovakvog kalibra koji ni počemu ne zaostaju za Zvezdom ili Partizanom igraju za "male" pare.
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Cika_toma wrote: Treći veliki problem su famozni dresovi - kada je, po ugovoru, trebala biti izbačena tradicionalno "pola bela - pola crvena" kombinacija, upravo je predsednik reagovao i sprečio blamažu. Bravo, aplauz! A, pored aplauza (iskrenog) i jedno pitanje (još iskrenije) - ko, kako i zašto pored živog predsednika može da donosi tako VAŽNE odluke bez njegovog ZNANJA i bez pitanja na PRISTANAK u jednom timu koji pretenduje da bude OZBILJAN?

.
Čika tomo, za mene je ipak PRVI veliki problem famozni dresovi.
Kad kažem Vojvodina: slika je POLA BELA, POLA CRVENA .Od pamtiveka :!:
Samo još 2-3 kluba u Evropi imaju takve dreseve i nađe se neki genije da potezom pera to promene. :twisted: i da ne trepne :oops: Da li je taj čovek uopšte svestan šta je potpisao?Ako nije, nek pita Boškova, Tozu, Ivezića, Peru Nikezića... i generacije navijača na novosadskom stadionu.

A, još ćemo videti kakve će dreseve obući naši igrači protiv groblja i Atletika :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cika_toma

Post by Cika_toma »

Turija, evo ispravljeno je i to... potpuno si u pravu, to jeste prvi problem.
Locked