Sudbina ovog foruma!?

Locked
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Sudbina ovog foruma!?

Post by Voja »

Zanima me,posto sve cesce cujem komentare tipa ne pise se,forum izgubio na kvalitetu,otisli najbolji clanovi,nekoliko njih i bojkotuje.....
kakva su vasa predvidjanja po pitanju buducnosti ovog foruma?Smatarm da smo na pocetku njegovog preuzimanja sa zvanicnog klupskog sajta imali strasnu i ambicioznu ekipu tj. clanove foruma,ali da se vremenom lepo primeti posustajanje nekih clanova.Neki sto zbog obaveza,neki zbog licnog razocarenja,za neke cak mislim da su zbog nekih visih interesa otisli odavde.... Sta ce biti dalje?Sta ce biti kada posustanu i oni najizdrzljiviji?Koliko ste zadovoljni brojem novih clanova na forumu?Sta se desava sa nasim naslednicima,gde su?Treba li propagirati ovaj forum u javnosti malo?Na sve ovo me "prisilio" post Nikole iz SM za koji mi se cini da je posle duzeg vremena post nekog novog clana,vredan paznje.Sedimo i mi oko naseg okruglog stola.Gospodo,imate rec:
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Meni je forum sasvim OK. Nije masovan kao neki drugi forumi ali meni to ne smeta. Drustvo malo ali odabrano, taman kako dolikuje navijacima Vojvodine - pa nismo mi cigani i grobari da smo jaki samo kad nas ima puno. :wink:

Uvek se ovde mogu pronaci dobre informacije o dogadjajima u i oko kluba. Jeste da su se neki ranije redovni posetioci ucutali u zadnje vreme ali daleko od toga da je forum mrtav.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Forum je ok. Voja dobio internet pa se osilio :lol:
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

Forum je sasvim o.k.
IDEMO DALJE
VOŠA ZAUVEK !!!
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Jan wrote:Forum je sasvim o.k.
IDEMO DALJE
:!:
STOP MAFIJI!!!
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

ogi wrote:Forum je ok. Voja dobio internet pa se osilio :lol:
:lol:
Tu su svi, samo deluju iz ilegale...
Palic Crew
Posts: 83
Joined: Mon Nov 28, 2005 12:25 am
Location: Sever nizije
Contact:

Post by Palic Crew »

Nece da mi zapamti username i sifru (budababa mi je jos ranije u topiku o logovanju objasnio nesto,al to nece da funkcionise,ne znam sta drugo da uradim) pa me mrzi da uvek ponovo upisujem pa sam obicno na forumu kao guest...
• Koliko?
• Dvadeset.
• Šta 20?
• A šta koliko?
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Palic Crew wrote:pa sam obicno na forumu kao guest...
Ja sam uvek 'upisan' ali se ponasam kao guest 8)
UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ljudi,nije tema o nasem prebrojavanju i stabilnosti foruma.... nego,sasvim ozbiljno pitam,primetite li kog novog clana na forumu,da se po necemu izdvaja kao sto se i svako od nas izdvajao,karakteristicnim stavom i kvalitetom pisanja.Nadam se da cete me ovaj put bolje razumeti... licno,malo sam nezadovoljan i mislim da forum stagnira sto se tice novih snaga.Da li to znaci da im nisu zanimljivi nasi stavovi ili ko zna sta vec.Pitam se,sta ce biti posle nas... ostalo je tu jos par "boraca" i kad oni padnu.... bice ovaj forum nesto poput pustog ostrva.... zar cemo dopustiti to?

Bas sam sa nekim od vas pricao kako sam prisao jednoj ekipici navijaca u palanci i pitao ih: "ima li ko sa foruma?",a oni me gledali kao da sam pitao "ima li ko sa Marsa?".Razumete li sta hocu reci?
I ja se slazem da ovde na forumu cesto imamo i prave eskluzive sto se informacija tice,ali moja je zelja da i u buducnosti tako bude.Nadam se da ce ovaj forum jos dugo,dugo da zivi i da ima kvalitet na ovom ili jos visem nivou!!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Davno je pokojni Maršal (sećaju se oni koji su rasli sa pionirskom maramom), rekao :narodi koji imaju takvu omladinu, za svoju budućnost ne treba da brinu...Tako i mi.
Sudbina Foruma zavisi isključivo od sudbine i rezultata Vojvodine.Fakat je da su se neki ,,Pioniri,, ovog foruma umorili i pomalo energetski istrošili.Drugo, došli smo u situaciju realne opasnosti da čestim pisanjem ponavljamo svoje poznate stavove.Zato si Vojo, apsolutno u pravu da nam trebaju NOVI UČESNICI za razbijanje zatvorenog kruga, kao žednom voda.Međutim, mi ih ne možemo privući samo time što znamo da nam trebaju.Jednostavno moramo ih čekati spremni sa sadržajem koji će privući njihovo interesovanje.Mislim da su u tome, već neko duže vreme najviše zakazali pojedini Moderatori (bez namere da prozivam i pozivam, jer sve je na forumu zasnovano na ljubavi i volji.Niko ovde nema materijalnog interesa za taj posao i od tog posla, dok, već problema može imati).
Ono što ja još vidim kao uzrok malog broja postova je i takmičarska mort sezona.
Zatim, isti ljudi registrovani na više foruma (ne smatram to lošim, NAPROTIV), pa kad nešto kažu na jednom, besmisleno je da to isto ponavljaju na ostalima.Znači, potrebno je da te ljude sa drugog foruma, ovde nešto novo podstakne na diskusiju.A, to novo dolazi sa novim licima na netu.Prava stvar koja je osvežila Firmin forum je pojava navijača u topiku Navijači Srem, Banat i Bačka. Bio sam frapiran kad su tamo neki likovi počeli da im obrazlažu besmislene argumente da su navijači ekskluziva grada, u stilu nismo mi cigani i grobari i, da oni treba isključivo da navijaju za Srem, Dinamo Radnički i sl.
Sledeće, što je po meni bitno je to što Voša sada ima mnogo manje problema u funkcionisanju kluba, pa stoga i manje opravdane navijačke kritike, ali još uvek nema dovoljno uspeha da bi se o njemu pričalo.
Poslednje ili prvo mislim da Forumu fali DJUMI, hteo to neko da prizna ili ne?.Sećate se onog rekorda našeg foruma ,,trenutno online 26 učesnika,,.
Na kraju izneću neku svoju ličnu, možda i jeretičku, dilemu o stvarnom broju članova svih net foruma, pa i ovog.Kada smo odigrali prijateljsku utakmicu sa Rijekom i kada je Mile dao link prema njihovom navijačkom forumu ,,ubi me u pojam,, podatak da kad god uđem na njega od 9 do 15 članova trenutno je online.Ne sećam se kad je skoro na bilo kom našem surfovalo više od 6.Obično 2-3, pa, često i ja sam.Ako se dobro sećam, Armada je imala registrovanih preko 600 članova.Mi imamo ovde preko 200, a na ostalima i preko 1000.Šta se dešava?Čovek se registruje i ništa ga ne potakne da, bar jednom, moderno rečeno, replicira?Zašto?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Evo da i moja melenkost posle dužeg vremena nešto napiše na temu koja je veoma zanimljiva ali kod mene ne ostavlja ni jednu dilemu u vezi FORUMA.On je a u to sam ubedjen VEČAN a samo će se ljudi koji pišu menjati.
Svi ljudi svakodneno razgovaraju, pričaju, izmjenjuju poruke, iznose informacije s određenim svrhama i namerama, pa tako ceo život u različitim situacijama počevši od porodicnih, preko uličnih do profesionalnih. Navedeno slikovito ukazuje da je komunikacija zaista postala životni uslov bez kojeg se ne može, pogotovo u poslednjih pedesetak godina kada je došlo do ekspanzije tehnoloških pomagala (TV,Internet isl.). Zato se ona ne sprovodi više samo direktno nego izmedju ostalog i preko foruma.
Kvalitet jednog foruma zavisi od motivacije za pisanjem, a u nekim slučajevima gotovo je i presudna.
Zaista nema mnogo ljudi koji su ranije pisali ali i to je nekada dobro,malo se odmore,napune baterije pa ponovo za tastaturu.Složio bih se sa ljudima koji problem vide u pauzi prvenstva,to svakako ima veliku ulogu.
Zbog toga Vojo prihvati se tastature da čitamo one lepe kritičke tekstove i bar malo polemišemo.
P.S:Iskreno Vojo meni je mnogo žalije što se zaboravilo da FORUM ima svoju pravu adresu.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Hocu samo da se zahvalim onim malobrojnima koji redovno pisu na ovom forumu jer je cinjenica da ga oni odrzavaju u zivotu.
Ja se ulogujem svakodnevno i procitam svaki topic ali je cinjenica da ne ucestvujem u diskusija cesto. Zasto? Pa verovatno zato sto ne osecam da ista novo imam da kazem. Uglavnom se ja informisem.
User avatar
Avangarda
Posts: 337
Joined: Tue Feb 13, 2007 1:57 am
Location: Sremska Mitrovica

Post by Avangarda »

Evo ja sam novi na forumu i nadam se da cu svojim postovima doprineti kvalitetu ovog foruma.
Љyбaв пpeмa тeби нac je cпojилa, a мpжњa пpeмa њимa ojaчaлa!
Mailman
Posts: 58
Joined: Sat Oct 15, 2005 12:10 pm
Location: u ananansu na dnu mora

Post by Mailman »

Ziv je forum umro nije :lol: mada malo ljudi ucestvuje u diskusijama ali ipak po meni je bolje cutati (citati) nego lupetati gluposti po forumu
Брзине ти иду у Х...
Locked