Ratko Buturovic podnosi ostavku?

Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Otišli smo naširoko (barem ja). Treba svakako pohvaliti ono što je urađeno, a urađeno je stvarno mnogo!!! Što bi rekao Đorđe Balašević "Krivi smo mi". NS kao i veći deo Vojvodine je glasao za radikale. Činjenica sa kojom se treba nositi, nažalost.
" Dečko je pun zmajova! "
kuzma liman
Posts: 529
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

zar nece biti vandrednih lokalnih izbora ove godine ? :?
Bockanac 71
Posts: 28
Joined: Sun Oct 29, 2006 9:01 pm
Location: Sremska Kamenica

Post by Bockanac 71 »

Sada nam ostaje da cekamo sta ce reci ljudi iz majinog kabineta ili ona sama, i nadamo se da ce ''greske'' ovih ljudi biti ispravljene i da ce Bata ostati uz Vosu posto ne vidim ni jednu drugu osobu koja bi vodila Vosu na nacin na koji to on cini. Ako se ovo ne dogodi i potvrdi se da je grad neprijatelj kluba(ako su Batini neprijatelji znaci da imaju nesto i protiv napretka Vose),onda nam ostaje jedno - MASOVNI PROTESTI ! Dok pomenuti ne vide koliko ovaj klub znaci gradjanima Novog Sada i, pre svega navijacima i okanu se politickih igara i pruze podrsku evropskoj Vojvodini, koja ce, siguran sam, sa Batom, za par godina biti najjaci klub u Drzavi :!:
Walk on, walk on,
With hope in your hearts,
And you'll never walk alone,
You'll never walk alone!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Camel wrote:Ne znam da li znate da je stiglo resenje za rusenje Veternika,da li znate da je stiglo resenje za prestanak radova na obnovi nasih starih klupskih prostorija,koje su trebale da budu adaptirane za ozenjene igrace iz prvog tima,3 stana su u pitanju.
Zbog ovakvih bombastičnih izjava, a da ne bi bilo pogrešnog tumačenja kad se sve ovo slegne za par dana i da ne bismo bežali kasnije od onog što smo ovde pisali, mislim da bi bilo pošteno da kažeš odakle je stiglo to rešenje, odnosno ko ga je izdao.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

POPIĆEMO KAFU I REŠITI PROBLEME

Novosadski sekretar za sport najavljuje susret sa Ratkom Buturovićem.
Do sada su Novi Sad i Fudbalski klub Vojvodina naizgled bili – jedno.
Međutim, kako najavljuje predsednik “lala” Ratko Butorović, “ljubavi” je došao kraj



Sve su hladniji odnosi između novosadske gradske vlade i poznatog kluba. Zbog svega toga Butorović čak najavljuje i ostavku. I napuštanje Vojvodine, koja je sa njim – vaskrsla.

- Sve o inicijativi Butorovića saznajem iz medija – kazuje dr Zoran Milošević, član novosadskog gradskog veća zadužen za sport.

Niste dobili nikakav zvaničan dopis?

- Nisam.

U kakvim ste odnosima sa Butorovićem?

- U krajnje prijateljskim. Danas ćemo se videti i popiti kafu, tada ćemo sve izanalizirati. Svaki eventualni problem možemo da rešimo – kategoričan je dr Milošević.
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Ljudi,treba malo smiriti strasti,sacekati par dana da se vidi sled dogadjaja pa onda davati ocene.Potpuno se slazem sa Red-firmom.I meni se cini da je nas klub samo instrument za bolju poziciju u ostvarivanju licnih interesa.Jer ocigledno je nesto zapelo u odnosima presednik kluba-grad.Nisu mu dali da napravi zicaru do djave,problem sa iseljenjem umetnickog prostora na tvrdjavi,ne daju mu da se zauzmu postojeci i naprave novi lokali na stadionu.Tako da se sve ovo moze protumaciti kao jedan vid pritiska na vrhusku grada da se dodje do cilja jer je grad dolaskom gosn. Buturovica skinuo ogroman teret sa svojih ledja u vodjenju i finansiranju kluba.Zato treba sacekati neko vreme da ne bude:tresla se gora........Nego u svoj ovoj halabuci najvise me je odusevilo pismo gosn. presedniku iz Medulina.Neznam koliko je ko zapamtio Titovo vreme(ja jesam dosta)ali ovakva pisma smo imali par puta godisnje.Pisali su mu radnici,seljaci a najvise omladina.Tako je nas veliki vodja Tito primao pisma u kojima je iskazivana velika ljubav prema njemu,govoreno mu je da ce mo svi umreti bez njega,da necemo skrenuti sa njegovog puta i molili ga da nas nikad ne napusti.E bar znam ko je ovo nase pismo srocio,a vi svi imate samo jednom pravo da pogadjate.Stvarno covek od iskustva u pisanju takvih pisama.I pok.Ivo lola Ribar mu pozavideo na lepoti.Pozdrav
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

SUTRA POTVRĐUJEM OSTAVKU!

Po rečima predsednika Vojvodine Ratka Butorovića, klub mora da bude pozvan da učestvuje u budućim razgovorima sa predstavnicima Intera oko oproštajne utakmice Siniše Mihajlovića, a što do sada nije učinjeno od strane gradske vlasti.

- Izvesno je, međutim, da ja tada neću biti na njenom čelu. Jer sam, kao što je javnosti poznato, predsednik u ostavci, koju ću, neopozivo, da potvrdim sutra u 19 časova, na sednici Upravnog odbora kluba – najavio je Butorović.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

BUTOROVIĆ VEČERAS (NE) ODLAZI

Čelnik Vojvodine između kovertirane ostavke i zahteva igrača i navijača da je povuče
Nesaglasje sa gradskom upravom razlog najavljenog napuštanja kormila kluba.
Konačna odluka na sednici Upravnog odbora u FCVujadin Boškov

Večeras, na sednici Upravnog odbora našeg najstarijeg superligaša, Ratko Butorović će, kako je najavio, podneti neopozivu ostavku. Razlog je, kako je naš list u više navrata pisao, nesaglasje sa aktuelnom gradskom upravom Novog Sada, koju je Butorović javno optužio da ne samo da ne želi da pomogne da Vojvodina definitivno vrati mesto u vrhu srpskog fudbala, koje joj, i po ugledu i po tradiciji, pripada, već da joj u tome odmaže.

To se, pre svega, odnosi na činjenicu da klub, već mesecima, od gradske uprave, kojoj i pripada, uzalud traži dozvolu za renoviranje stadiona i to sopstvenim novcem. Vojvodina, naime, želi da što pre tom objektu da evropski izgled, uključujući i proširenje pokrivenih tribina na više od 20.000 mesta za sedenje i postavljanje najsavremenijeg krovnog osvetljenja za odigravanje noćnih utakmica.

Već samom činjenicom da je ostavka najavljena kao neopoziva, odlazak Butorovića sa mesta prvog čovekastare dame našeg fudbala, koju je, za manje od godinu dana koliko je na njenom čelu, bukvalno preporodio, trebalo da je sasvim izvestan. Ali, i iz samog kluba i iz njegovog okruženja stižu ozbiljni zahtevi da sadašnji predsednik Vojvodine ipak odustane od povlačenja i ostane na funkciji koju obavlja. Tu, pre svega, mislimo da podršku koju su mu, iz Medulina, pružili fudbaleri i koja u sebi sadrži i zahtev da se ne povlači.

Ni ta podrška, ni traženje od Butorovića da ostane, uverili smo se u direktnom razgovoru sa fudbalerima u Medulinu, zaista nisu ni kurtoazni, ni formalni. Upravo igrači Vojvodine najbolje znaju šta znače red i najviši nivo organizacije kluba koje je on doneo i koji su, posle niza neizvesnih godina, doneli mir i sigurnost i stoga zaista čvrsto stoje iza njega. Nedvosmislenu podršku predsedniku Vojvodine dali su i navijači, pre svih najvaterniji, iz grupeFirma.

Svi oni će tu podršku, sasvim sigurno, manifestovati i prisustvom u FCVujadin Boškov, gde Upravni odbor treba da zaseda. Da li će to biti dovoljno da predsednik Vojvodine promeni odluku, znaće se večeras.

RATKO ODLUČAN U NAMERI

DOSTA JE BILO!


Predsednik Vojvodine Ratko Butorović ni za trenutak ne odustaje od namere da podnese ostavku.

- Dosta mi je opstrukcija gradskih moćnika Novog Sada! Njih uopšte ne interesuju fudbal i Vojvodina. Mi nemamo ni licencu za međunarodnu scenu, per dimnjaka iz restorana izlazi na naš stadion. Neću da me neko pominje po lošem, kada sam klubu dao i srce i dušu. Dosta je bilo. Možda će Vojvodini dati podršku posle moje ostavke – jasan je Botorović.

Đ. V. 31.01.2007 18:06:01
Camel
Posts: 111
Joined: Tue Nov 28, 2006 11:40 pm

Post by Camel »

Red Firm wrote:
Camel wrote:Ne znam da li znate da je stiglo resenje za rusenje Veternika,da li znate da je stiglo resenje za prestanak radova na obnovi nasih starih klupskih prostorija,koje su trebale da budu adaptirane za ozenjene igrace iz prvog tima,3 stana su u pitanju.
Zbog ovakvih bombastičnih izjava, a da ne bi bilo pogrešnog tumačenja kad se sve ovo slegne za par dana i da ne bismo bežali kasnije od onog što smo ovde pisali, mislim da bi bilo pošteno da kažeš odakle je stiglo to rešenje, odnosno ko ga je izdao.
Nemam potrebu da se bilo kome pravdam,pokusao sam sa nekim cinjenicama da upoznam ovde ljude,ali ocigledno je da one samo tebi smetaju...verovatno se ne slazu sa informacijama koje ti dobijas,problem je u izvoru informisanja!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Informacija nikad ne moze da skodi, vec samo dezinformacija. A ko je upravu, veoma ce se brzo razresiti.
Dakle, ako je verovati tebi i tvojim informacijama Veternik ce se uskoro naci u rusevinama. Evo ja cu da cekam, a i ostali ce, samo dokle :roll:
Camel
Posts: 111
Joined: Tue Nov 28, 2006 11:40 pm

Post by Camel »

A ako je verovati tebi,ovo Bata sve radi da bi vrsio pritisak na grad jer hoce da mu grad da odresene ruke sa stadionom,jer planira da napravi magacin od istoka... :shock:
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Kao sto si rekao, evo i ja cekam buldozere. Pa ako dodju i pored toga sto te gradjevine u sportskom centru nisu legalizovane ja cu se povuci sa ovog foruma. Dakle, to bi trebalo da usledi veoma brzo nece se cekati ni par meseci. Svaki novi komentar ce dalje biti suvisan i sa moje strane.
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Ne verujem da neko može biti tako ograničen da sve to sruši !
Koliko sam čuo Bata je odlučio da se povuče definitivno!
E, radikali, radikali, ...
" Dečko je pun zmajova! "
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Veceras je kompletan UO podneo ostavku.
O tome ce se raspravljati na vanrednoj Skupstini FK 13. februara
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Odlicno - taman da nam destabilizuje ekipu pred nastavak prvenstva. U drugu ligu, napred mars!
Locked