Gojko Kačar

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Post Reply
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Gojko Kačar

Post by Turija »

Interesantna je ideja sa Kačarem kao štoperom.
Vredi probati, ne samo zbog tražanja mesta za Vukobratovića, jer čini mi se da koncepcija sa dva zadnja vezna (Popović i Vukobratović) i isturenim, sporijim Davidovim i brzim Nastićem po desnoj, kao i brzim Pantelićem i sporijim Tadićem, po levoj strani, sa dobrom tehnikom, imamo šansu da držimo loptu u posedu i opasno kontrolišemo igru u napadu. Da sa neugodnim Despotovićem u špicu i vihornim Kizitom iz drugog plana lako ulazimo u gol šanse.Prvi put, posle mnogo godina, bi mogli da mi nametnemo svoju igru rivalu, a ne da bunkerišemo celu utakmicu, čekajući grešku protivnika.
Možda će promena za Kačara doneti mali zastoj u razvoju, jer je počeo dosta lepo igrati i napredovati na toj poziciji.Takođe je šteta zarobiti ga nazad, jer ima retko viđeni fizički kapacitet i radijus kretanja.Što se tiče zadataka štopera mislim da ih može dobro obaviti, jer je odličan u duelu na zemlji (teško prelazan) i u skoku, a ume povući oduzetu loptu.Sve u svemu, podredio bi jedno vreme lični interes klupskom, da bi Voša igrala lepo za oko i korisno za rezultat.
Stošić bi verovatno bio na desnom beku, a Pekarić drugi štoper.Šansu bi vrebali Đurić, Petković, Buač, Ubiparip, Sikimić, Milutinović, Dobrić, Vujović, Krasić...moje je viđenje ovakve prekomande.Čini mi se da će tema pobuditi šire interesovanje i da će biti oprečnih diskusija?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Posle prespavane noći, čini mi se da bi ovaj pokušaj Rajevca u Medulinu (da promeni koncepciju igre), bio još efikasniji kada bi Milutinović igrao Kačarevu staru poziciju, zbog svojih trkačkih kvaliteta (ne bi se osetila praznina i odsustvo Kačara na sredini terena), a Vukobratović i Popović delili mesto u timu, kao i Tadić i Pavlović na levom boku. Svakom po poluvreme i, da trče maksimalno u oba smera, da se ne primeti slabija defanzivna igra veznog reda.
Mislim da imamo vremena za takav eksperiment, tj da mi počnemo diktirati igru.Ko zna, možda nam do kraja prelaznog roka dođe još neki kvalitetan igrač, pa da ne menjamo način igre u slučaju povreda, kartona..
Nadam se i da će jedna polusezona iskustva iza golmana (Kahrimana, Babalja, a i Brkića), doneti veću sigurnost na našem golu. Jer, dobar tim mora imati pouzdanog golmana, koji odbrani ili spreči na svakoj utakmici bar šansu-dve i ulije dodatnu snagu i poverenje ekipi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
kuzma liman
Posts: 529
Joined: Wed Aug 02, 2006 7:42 am

Post by kuzma liman »

Nisam za to da kacar ide nazad na stopera mislim da se nasao na ovoj poziciji koju sada igra a stoperi su nam dobri tandem djuric pekaric se ne sme menjati !!

Babalj

stosic pekaric djuric petkovic

nastic kiza
kacar davidov


ubiparip despotovic

moja taktika u fm2007 u prvoj sezoni naravno 8)
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Ja sam jako,jako protiv ove ideje.Ovo je sasvim isto kao situacija sa Essien-om.Covek bukvalno moze da igra sve(Kacar mi jako lici na njega) i igra on dobro i stopera,ali Celsi jako gubi na igri kada njega nema u vezi.Ubedjen sam da bi tako bilo i u Vosi!Mi za razliku od Celsija nemamo potrebu za tim,mada ideja nije losa za ne daj Boze.Po meni od Vukobratovica tesko da ce biti neki igrac,Pop je sad u formi,ali videcemo koliko ce to biti,dok mi je Milutin,ruku na srce sve gori i gori.Mada se slazem za rotiranje Tadica i Pavlovica odnosno Nastica i Buaca.Tako da upropastimo Kacara,zbog ne znam koga je glupo!Bez uvrede,pozdrav!!!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Tužna vest iz sutrašnjeg Dnevnika:
,, Vojvodina će u današnjem duelu biti slabija za mladog reprezentativca Gojka Kačara. Naime, ovaj primerni momak morao je iznenada da napusti pripreme zbog smrtnog slučaja u porodici (umrla mu je majka posle kraće i teške bolesti),,.

Bože, šta se ovo događa našoj deci?Ne mogu da verujem.Strašno.
Moje najiskrenije saučešće.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Evo i ja sam čuo od komšije, on igra za kadete.
Moje saučešće porodici Kačar!
" Dečko je pun zmajova! "
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Moje saucesce porodici.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Pošto retko čitam novine, nisam baš obavešten o situaciji sa Gojkom Kačarom, a zanima me da li neko zna kako se dečko oseća?Zvanično, koliko ja znam je povređen.
Kada se očekuje njegov povratak u tim i da li, uopšte, trenira na Veterniku?
Nekako mi se čini da momak polako pada u zaborav i da se niko preterano ne brine zbog toga.Ne bi smelo dozvoliti da se desi ono što se desilo sa Pavlovićem.
Pozdrav našem najboljem igraču u rubrici ,,Igrač utakmice,, gde su prvoplasiranima ugrožene pozicije samo zbog neigranja.
Nisu tu stvari baš tako logične kako prividno izgledaju.Ipak, ti osvojeni glasovi mnogo govore o njihovom učinku na terenu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Ne znam kolko je pametno pokrecati ponovu temu ali posle ovog meca na prvenstvu Evrope za mlade ideja da Kacar igra stopera i nije tako losa pogotovo ako prodamo Pekarica.Danas je odigrao maestralno.Bio je jak u duelima,a u skoku se isto dosta dobro pokazao.
P.S Petkovic je po meni dosta dobro odigrao.
Željko Brkić jedan je od nas!!!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Kacar je igrao EXTRA! 100% mora biti igrac utakmice!
A sto se Petka tice ja sam rekao da je decko oldican igrac i nismo ga smeli pustiti ,jer ni Kiza ni Cotra mu nisu ni blizu....
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Odigrao je danas zaista SJAJNO!!! Bravo majstore! Borbeno,takticki fenomenalno...Ma no comment!
STOP MAFIJI!!!
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Evo upravo pišem post identičan malopređašnjem(Srbenda) i samo što nisam pritisnuo submit. Da ne ponavljam - slažem se skroz, Gojko je večeras odigrao SVETSKI! Pokazao je sve svoje kvalitete i bilo je pravo zadovoljstvo videti ga ponovo u vrhunskoj formi. Sa njim u odbrani ne gubimo ništa, a dobijamo veću brzinu, pokretljivost i pretnju za protivnika iz prekida. Mislim čak da nam je odbrana suviše statična kada Đurić i Pekarić igraju zajedno. Ipak su njih dvojica u suštini isti tip igrača. To naravno može da prođe u našoj ligi, ali pribojavam se da bi zbog toga mogli imati velike poteškoće u Evropi. Zbog svega, ne bi bilo loše porazmisliti o nekim alternativnim mogućnostima u poslednjoj liniji.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Srbenda wrote:ideja da Kacar igra stopera i nije tako losa pogotovo ako prodamo Pekarica..
To Djukic hteo da nam otvori oci :lol:
Ljudi ne treba se zaletati i davati ocene na osnovu jedne utakmice,pogotove ne na osnovu meca protiv tako sirovih igraca!!!!
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Anonimus wrote:Odigrao je danas zaista SJAJNO!!! Bravo majstore! Borbeno,takticki fenomenalno...Ma no comment!
Čestitam Gojku za igru :D
Međutim, od datuma kada sam otvarao ovaj topik prošlo je 5 meseci i dogodilo se puno stvari, tako da sam danas mnogo manje za taj eksperiment, nego u januaru.Evo, zašto:
Toti je potpuno u pravu kad kaže da Kačara gde god staviš može odlično da odigra.Jednostavno- UNIVERZALAC.
U međuvremenu mi smo dosta iskristalisali postavu i mogućnosti naših igrača.Đurić je sada postao pravi štoper (velika je nepravda što nije na EP U21), dok se zimus borio za mesto u timu.Ipak je on viši, snažniji i uigraniji, na toj poziciji, sa Pekarom.Zbog toga se slažem sa Vojom da se ne treba zaletati.
Kačar je večeras odigrao zaista vrhunski i sa njime bi imali mnogo bržu odbranu i kontru, kako je uočio 021, ali i Pekara i Đurić su vidno popravili svoju igru prema napred.S druge strane, sve zavisi i ko će nam u prelaznom roku doći, odnosno kakav će nam biti vezni red. Pop i Kačar fantastično funkcionišu i to ne bi trebalo sada kvariti zarad eksperimenta.
Na kraju, za mene je najbitnije na kojoj poziciji Gojko SEBE VIDI, tj koja mu najviše odgovara.To je veoma važno za razvoj igrača, ali ne mora da bude najbolje rešenje za tim i samog fudbalera.Ono je najbolje samo u slučaju kada se subjektivna (lična) procena poklapa sa objektivnom.Međutim,najteže je biti objektivan prema sebi (nije nemoguće, a veoma je poželjno).
Trebaće ovog leta dobro vagati mnoge stvari oko sastava tima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

koliko se secam(a i ne secam se bas najbolje) ranijih godina cini mi se da je Gojko kao mladji igrao napadaca i to neko fino vreme,opet kazem ako ga nisam pomesao sa nekim.
Post Reply