Sta preduzeti, kako dalje...?

User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Kadetska ekipa Vose je ekstra talentovana i ima srecu da je trenira Gruja koji je zaista veliki znalac i stvaralac.Ali Turija sta to sada vredi jer ako se ovako nastavi za godinu -dve Kacar,Pavlovic,Vukobratovic,Kovacevic,Ubiparip,Tadic i drugi klinci ce zbog gluposti drugih zavrsiti negde po drugoj ligi a onda ce bas oni koji su ih upropastili pricati da Oni i nisu bili talenti.
Zbog toga mene nerviraju ove price da Vosa nema kvalitetne igrace :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Mailman
Posts: 58
Joined: Sat Oct 15, 2005 12:10 pm
Location: u ananansu na dnu mora

Post by Mailman »

Mozemo jedino da se pomolimo Bogu i da se nadamo necem pozitivnom
Брзине ти иду у Х...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Ako danasnji poraz bude cena odlaska Brke i Cvetka onda sam u potpunosti zadovoljan!
Zbog cega nisudovedeni Markoski,Filipovic,Radivojevic,Marangon,Lazareski,Burzanovic,Vukovic,Todorovic...
zbog cega su na nedostojan nacin oterani Govedarica i Dundjerski...
Tek sada vidimo koliko bi za ovaj tim u napadu znacio Drakulic (krivo mi je sto danas nije bio strelac)
Zbog cega se NASI igraci svesno ili nesvesno guraju sa strane(Vukobratovic,Pavlovic,Tadic,Kovacevic...)
Uveren sam da su nasi mladi igraci igrali ovo prvenstvo,da ne bi bili u goroj situaciji od ove danasnje
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ako će neki bitni biti zamenjeni, onda je ovaj poraz velika pobeda.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Ljudi sta je ovo.Ruzan san koji traje godinama ne prekida se uopste.Najgore sto se polako pretvara u moru(nas starije su kao decu plasili sa njome a vi mladji verovatno ne znate ni sta je) ali mnogi su pricali da je stvarna.Navodno kada te ona zgrabi,ne mozes da se mrdnes i ni jedan deo tela pomeris i ako se ne probudis moze biti opasno.E pa mislim da je krajnji cas za budjenje.Prvo,Djumi,Vecinu ovih igraca si ti imao i sta je uradjeno.NISTA.Po mom misljenju bio je i jaci nego sad.Onda je dosao Dzimika(moja zabluda)nasledio sve njih,na polu sezoni malo oslabljen i NISTA.Onda dolazi ova iz naftalina iskopana nesreca od trenera,nasledjuje tim od Dzimike,pojacava se ,,svetskim pojacanjima"i kanalizacija.Davimo se u sopstvenim go...ma.Djumi(nista licno,nego samo ti mi mozes odgovoriti)nabrojao si vise od desetak igraca(mozda flamenga ne fudbala) koji su jos od tebe ovde.Sta su napravili i sta su pokazali i sta su napravili.Po meni nista.Znaci brate nema od njih leba.Dacu sutra oglas da menjam Sikimica i Boskovica za Maslica jer se moram izvinuti decku jer je on Paolo Rosi za ove.Drugo:Evidentno je da su u klubu stalno ljudi,koji nisu ostvarili nista za njega.Pa brate dokle vise.Dal ima imalo obraza neko da kaze:nisam nista uradio,odlazim.Nema brate,jos kosti treba da se oglodju.Gosn.Buturovicu,cini nesto jer je vec pomalo kasno.Nemoj da nas teras da pomislimo da mozda sve ovo tako treba da se radi.Sto god da uradis i koga god da sklonis neces pogresiti.Pozdrav p.s
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Evo Prijatelju pokusacu da ti odgovorim na nacin na koji ja to vidim.Da li je ispravan ili ne prosudite Vi sami.
Svoj boravak u Vosi bi podelio na tri dela i to:Period moga dolaska i odluke koja se odnosila na podmladjivanje ekipe ukomponovane sa prvih 7 kola i promenom sistema igre.Odluku da izvrsim smenu generacije sam doneo posle utakmice sa zvezdom i sa ove tacke gledista mislim da sam uradio pravu stvar.Veliki peh kao trener sam imao u tome sto tada u klubu nije nista funkcionisalo.Klub je posle 7 kola pisao saopstenje da neko hoce da nas izbaci iz lige.Da podsetim Ofk nam je dao gol posle igranja rukom,u cacku nam je ponisten gol kod rezultata 0:0,a isto to nam se desilo i u Zemunu.Da ne pricam ko je zvao nase igrace pred prvo kolo sa Obilicem i sta se desavalo na utakmici sa Zetom.Taj period je za mene bio nocna mora i moram da ti priznam da sam kojim slucajem trenirao jos nekog u Super ligi verovatno bih podneo ostavku i pre pocetka prvenstva.Jedino sto me je drzalo u klubu je to sto ne bi mogao podneti pricu:evoga dobio klub u Super ligi i pobegao pre pocetka.Za taj period se moze reci da su rezultati bili katastrofalni.
Drugi period su utakmice do kraja tog prvenstva gde se tim stabilizovo i moram da kazem postizao solidne rezultate bez obzira na utakmicu sa Hajdukom u BG.I danas znam da smo opstanak izborili u Niksicu gde smo bili ostavljeni od svih i pobedili i sudije i Sutjesku.
Treci period je sezona u kojoj sam smenjen i u kojoj je posle B.Dvora dosao Dzimi.
Na pocetku pripremnog perioda smo ostali bez Belica i Franciskovica.Vukelja se povredio na odmoru,kacar i Pavlovic su bili na pripremama za evropsko prvenstvo.Nedugo posle toga povredjuje se i Dundjerski.Igramo sa ferencvarosom u Budimpesti i ja shvatam da cemo imati tim koji moze svakoga da pobedi.70 minuta smo igrali odlicno(2:0) ali smo izgubili utakmicu jer smo na klupi imali 5 igraca od kojih su 2 bili na probi.Po povratku u N.Sad saopstavam UO da cemo imati mnogo problema u prvih 3-4 kola uzimajuci u obzir sve sta se desavalo ali da ce tim napraviti sigurno rezultat.Nedelju dana pred pocetak prvenstva dolaze Kacar i Pavlovic a negde u isto vreme dovodimo Stosica,Nastica,Drakulica i Mirosavljevica.Imali smo igrace ali nisam mogao da ih koristim.Dobijam punu podrsku UO da nastavim da radim i stvaram tim.Dolazi prvo kolo i poraz od Borca kome je mnogo kumovao sudija Corsovic(secate se faula nad Stepijem).kasnije isti sudija sudi mnogo utakmica Vosi i cak se oprasta od sudjenja u N.Sadu.Utakmica u B.Dvoru nije bila normalna iz vise razloga i o tome ne zelim da pisem ali jedno znam da sam bio smenjen i pre utakmice.Po povratku u N.Sad odbijam da podnesem ostavku jer bi time preuzeo odgovornost za period koji dolazi.(Znao sam sve ).Ovako je to ispratio Dnevnik:
Dejan wrote:[img]
MILAN ĐURIČIĆ PO ODLASKU IZ VOJVODINE


Olako ste obećali Evropu?
- Ovaj tim Vojvodine ima kvalitet. Ja sam udarao temelj, ali nestrpljivi su kometarisali krov. Stvaranje tima je dug proces, za koji u Vojvodini, očigledno, nisu imali dovoljno sluha. Uostalom, vreme će pokazati da li sam bio u pravu. Podmlađivanje tima nosi u sebi ogroman rezultatski rizik, ali i zahteva međusobno poverenje. Kada sam podneo izveštaj posle prošlog prvenstva, dobio sam jednoglasnu podršku. Sada se ispostavilo da je goli rezultat u prvom planu. Zato i nisam hteo da ponudim ostavku jer bih time preuzeo odgovornost za učinjeno. Ovako, posle smene, odgovornost je preuzelo klupsko rukovodstvo.

Sava Savić
Tim je kao sto sam i predvideo pravio rezultat a izjavu sam dao kad se jos nije znalo ko ce biti trener Vose.Klucna stvar je bila da se nastavi proces stvaranja koji nije nastavljen.Dzimi je pokupio kajmak ali tim je poceo da pada u svakom pogledu.Tada u jednom od topica sam napisao Dzimiju da trenera ne cini 10 utakmica , vec vreme koliko dugo traje.Nadao sam se da cita forum.Rajevac je nasledio njegove pripreme i on ne moze nista da uradi znacajno.Onaj koji se bavi trenerskim poslom zna da se forma tempira u pripremnom periodu.Znas po onoj staroj:kako sejes,tako ces i znjati.
Ima ovde igraca koje nikada ne bih doveo u Vosu i tu se slazem sa tobom i mnogima sa ovog foruma.Ovom timu je uradjen temelj i tu se stalo.Stalo se zato sto ne znaju da zavrse posao koji uzgred receno nisu oni ni zapoceli.
Dnevnik
Dejan wrote:[img]



Niko Vam ne osporava rad i uvođenje mladih igrača iz podmlatka u prvi tim, ali mnogo zamerki ima na igrače pristigle zimus iz drugih klubova?
- Maslić je morao da ode jer nije bio prihvaćen i nije iskoristio šansu. Đurić je veliki potencijal i budućnost je Vojvodine. Kizito je reprezentativac Ugande, a njegovo igranje, uprkos kašnjenju na pripreme, iznudila je povreda Popovića. Milutinović ima ubedljivo najbolje fizičke predispozicije u klubu i očekujem da potvrdi kvalitet. Ocena da je Todić za mene najbolji golman u zemlji, dovoljno govori o Ristićevim pozicijama. Drakulić, Milosavljević, Stošić i Nastić, koji su nedavno stigli, opravdaće epitet pojačanja.

Najviše ste želeli Milana Davidova, a upravo je njegov gol za Borac u prvom kolu nagovestio ovakav epilog?
- Reč je o sjajnom igraču koji je bio spreman da dođe u Novi Sad. Nije došao, jer Vojvodina nije mogla da mu odmah isplati ponuđenih 15.000 evra.


Sava Savić
Za ovo mislim da komentar nije potreban.

I sada mislim da Vosa ima veliki potencijal ali je klub mnogo jaci.U zimskom prelaznom roku treba dovesti 2 napadaca i jednog veznog.
Ovom timu treba mnogo rada a malo price o kaznama.Najbolji pokazatelj su utakmice sa Zvezdom i Partizanom gde im ne nedostaje motiva.POBEDICEMO ZVEZDU U N.SADU VIDECETE.Problem su male utakmice na kojima Vosa mora da pokaze timsku snagu igre.Igra na svojoj polovini sa jednim napadacem ne prilici jednoj Vojvodini.Tu vec dolazimo na pricu o igri koju je najteze napraviti i koja se ne uci u skolama.Rajkard je to radio u Barseloni 6 meseci i jedva preziveo.posle toga kupio je ono sto mu je falilo.
Nisam tvoj tekst shvatio licno ali ovi momci se mogu namestiti vrlo brzo da prave rezultat.Ali ko je meni kriv sto nisam dosao u Vosu u pravo vreme.
p.s.Isti posao sada radim u Macvi i mogu ti reci da to vec sada izgleda mnogo dobro.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Post by KoKanidja »

Djumi, imate private message :!:
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Djumi wrote:
POBEDICEMO ZVEZDU U N.SADU VIDECETE..
I ja imam takav osecaj ali da se vratim na temu! Djumi hvala na iskrenosti ali mislim da si u prici namerno ili slucajno izostavio cije si igrace isterao iz kluba, kako si sklonio simpaticnog brku iz strucno staba i kako ti se to vratilo! Dali u Vojvodini danas ima privatnih igraca? Da li bas oni remete klupsku disciplinu i mir u ekipi? Puno pitanja, puno nelogicnosti a odgovora nigde na vidiku!
p.s. Osam utakmica a jedan gol iz igre! Kako prazno i smesno zvuce obecanja o cetvrtom mestu i evropi! Ko ovde koga z...va!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Naravno podbara da je bilo mnogo toga sto bi se moglo jos reci ali ovaj forum ne citaju samo iskreni navijaci Vose vec i oni koji bi jedva cekali da to iskoriste i pljuju po Vosi.To zadovoljstvo nece nikada dobiti od mene.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

budababa wrote:Puno je nelogicnosti, ja pokusavam da provalim da li se uprava igra Championship Manager-a sa nasim klubom ili sta?...Prvi gol, ubacivanje iz kornera, nas igrac se saginje kao beskicmenjak pred bogatim gazdom, lopta ga prelece (?!), udara u nogu iznenadjenog fudbalera Mladosti (koji se, uzgred, nije ni pomerio) i ulazi u gol. I to pored golmana i dva odbrambena igraca na liniji Drugi je suvisno i komentarisati, a da ne krivim samo Kahrimana za gol, pogledajte i reakciju odbrane pre suta

PRIJATELJ wrote:Gosn.Buturovicu,cini nesto jer je vec pomalo kasno.Nemoj da nas teras da pomislimo da mozda sve ovo tako treba da se radi.
I kao što Prijatelj reče - "Nemoj da nas teraš da pomislimo da možda sve ovo tako treba da se radi".
I stadion se od strane grada neće finansirati za privatna lica, a i klub će biti jeftiniji ako ispadne u drugu ligu :!:
Gospodo draga, pokažite da je ova rečenica za pravi pank. Još uvek imate vremena da spasete stvar.
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Sta preduzeti,kako dalje...?!?

Djumija za trenera Vojvodine!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Stara Garda wrote:Sta preduzeti,kako dalje...?!?

Djumija za trenera Vojvodine!
Imam li pravo ja, sad na ovo da kažem bilo šta :wink: :lol:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Nisam vise pametan.Prvo:ovi igraci koji su prebaceni da treniraju sami,mislim da su u povlascenom polozaju na druge.Primaju platu,ne igraju,ne mogu biti kaznjeni.Dovoljno je da treniraju redovno i klub im ne moze uskratiti primanja.Za njih kakvi su,nista bolje.Ne slazem se ni sa danasnjim sastankom igraca i navijaca i pretnji upucenih igracima.U ovoj atmosveri beznadja,samo nam treba da se igraci utronjaju i da ni ono malo sto znaju ne pokazuju.Mora biti pravilnik o kaznjavanju da bi bilo sve po zakonu i klub zasticen,pa im za posle ponocno pijancenje,nezalaganje uzimati od plata pa kad ne budu imali hleba da jedu neka vide sta ce.Pravilnik mora biti obavezno jer sami znate koliko smo sudova izgubili.Trece:mozemo mi da govorimo sta hocemo,ovaj tim i ovi igraci nemaju ni znanje,ni kapacitet za nista vise od ovoga sto je sada.Potrebna je totalna revizija tima.Bojim se da i ovi sto su na probi,nisu nista bolji,samo nam nadu podgrejavaju.Ta di su bili do sad i zasto nemaju klub.Bas ce nas usreciti.Ali davljenik se i za slamku hvata.Pozdrav
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

PRIJATELJ wrote:Nisam vise pametan.Pravilnik mora biti obavezno jer sami znate koliko smo sudova izgubili.Potrebna je totalna revizija tima.Bojim se da i ovi sto su na probi,nisu nista bolji,samo nam nadu podgrejavaju.Ali davljenik se i za slamku hvata.Pozdrav
Nadam se da smo posle toliko loših iskustava dobro naučili vlastiti Pravilnik.
Nema nama druge nego da intenziviramo probe i priključujemo naše mlade igrače.To OFK stalno radi, samo se za razliku od nas brzo oslobađa loše procenjenih (dovedenih) igrača.
Nešto se mora promeniti, jer ovako dalje nema ni teoretskih šansi za zacrtane ciljeve.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Danas u 11h u FC Vujadin Boškov trebala je da počne konferencija za štampu Predsednika Bate Butorovića sa temom ,,Aktuelno stanje i kako dalje,,.
Ako neko imama neki info, bilo bi dobro da ga prosledi na forum.
Davno nismo imali Predsednika koji je odgledao svaku utakmicu Voše. Zato verujem da će se problem dobro dijagnosticirati i da neće biti gledan iz projekcije saradnika koji obično predsednicima (koji nisu u toku), pišu izlaganja.
Biće vrlo interesantno čuti mišljenje Predsednika o radu i rezultatima rada sportskog sektora Kluba.
PS.Svaka čast.Treba izaći pred javnost uvek.I kad je teško.Ne samo na proslave, kad se sve prašta i problemi guraju pod tepih.A, kad se oni (problemi) reše kako treba, slavlje će samo doći, bez pozivnice.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked