Sta preduzeti, kako dalje...?

User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Sta preduzeti, kako dalje...?

Post by Dejan »

Evidentno je da smo u velikoj krizi,kojoj se kraj nenagovestava...Igraci pruzaju sramne partije,postigli smo ubedljivo najmanje golova u ligi uz vec odavno otpisani Zemun...Ranije smo bili u situacijama kada igraci nisu dobijali plate,premije,kada bukvalno nisu imali sta da jedu,kada su bili pred izbacivanjem iz stanova...pa se opet nesecam da su pruzali ovako lose partije...Nije "ispracena" Djumijeva vizija Vose tako da to vreme u kojem se na ustreb rezultata stvarao tim koji je u otprilike ovo vreme trebalo da pruzi svoj maksimu,se pokazalo kao uzaludno...A i u to vreme su rezultati bili bolji nego sadasnji :!:Mislili smo da od Maradone i Vukelje nema gorih...ali izgleda nismo bili u pravu...Koliko nam samo nedostaje Franc...I da li jos uvek nasi "veliki" strucnjaci misle da u ovako "paklenoj" konkurenciji nema mesta za onu dvojcu Brazilaca i Rumuna?Pogotovo za Marangona...Gubimo polako,ali sigurno Pavlovica i Vukobratovica...tu su jos Tadic,Kovacevic...Mesto im zauzima "velika" nada neseg fudbala Petkovic :roll: Zasto Vujovic i Opsenica ne dobijaju pravu priliku?Djuric odigra sjajno mec,pa posle toga dva meca neodigra :roll: ...Da li se sportski centar i renoviranje stadiona odvilo na ustreb igrackog kadra?Da li cemo konacno angazovati trenera koji nece zavisiti od menadzera i ostalih "visokih" funkcionera iz kluba?Da li cemo konacno angazovati neka prava pojacanja?I da li ima izlaza iz ove situacije?Jedno je sigurno vreme pred nama ce pokazati...
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Kakav Vujovic? Kakav Opsenica, Cotra...
Bez para nema tima. Sve ostalo je presipanje iz supljeg u prazno. Da li Djumi moze da napravi tim ni iz cega, ili Dzimi, ili ovaj novi.
Nije posao prvoligasa da pravi fudbalere. Ako hocemo da pravimo nesto za buducnost, to se salje na kaljenje.
Nema para = nema prve lige.
Ako Bata vidi zaradu u fudbalu bicemo spaseni, ako je i on digao ruke adios.
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Ma sve bi ja njih zatvorio na Veternik i posle svake utakmice da se sami dogovore koji ce pojedinac da napusti Vojvodinu,,bas ko u kuci Velikog Brata.

Stop mazohizmu na stadionima!!!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Nije mi jasno da ovo pitanje još niko nije postavio u samom Klubu?
Šta treba da se dogodi, da bi se ljudi u njemu zapitali šta dalje?Od teoertskih 21 boda, mi smo osvojili 5, uz SAMO JEDAN dat gol (ne računam danas ovaj sa penala), a ponašamo kao da je sve u najboljem redu.
Ne znam.Ništa mi nije jasno, ali možda nešto znači onaj izveštaj SS na naslovnoj strani oficijelnog sajta, (posle pobede nad BASKom) da neki ne bi i dalje sigurno plivali na talasu pobede (samo ne znam ko upravlja sajtom i da li postoje struje).
Nadam se da posle ovog poraza od OFKe do nekih promena mora doći.Očekujem da će se napustiti praksa guranja slabih igrača.Neki su već stavljeni u drugi plan. Ali, treba još pročišćavati, jer nemamo kvalitetne pojedince, koji će pokriti dobrim rezultatima 2-3 veoma slaba igrača na terenu.
Očekujem suštinske promene, jer mislim da je Predsednik čovek koji ne voli da se porazi vezuju za njegovo ime.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Velika je stvar hteti pobediti ali je mnogo vece znanje o tome.Kad igraci nemaju znanje sta je pobeda onda se uglavnom desavaju razocarenja.
Naravno nema tima bez zelje za pobedom,ali to je tako samo dok se stvari odvijaju po nasoj zamisli na terenu.Medjutim kad kola krenu nizbrdo dali svaki tim zna kako se zove ili izgubi glavu(problem sadasnji u Vosi).
Igraci Vose se sistematski ubijaju u pojam umesto da se uce :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Jednostavno je resenje- odresiti kesu i dovesti dva kvalitetna napadaca, dvojicu veznjaka i podici nivo fizicke spreme.
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Da, ali kesa je već bila odrešena. Na leto su dovedena pojačanja. Ko ih je i u kakvim okolnostima doveo to je pitanje. Ako se budu dovodila po postojećem principu koji ni ne znam, ali vidim da ne daje rezultate, onda bolje da štekamo pare za proslavu opstanka u ligi.
Treba videti čija je odgovornost za ovakvo stanje.
" Dečko je pun zmajova! "
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Ne znam. Toliko je licemerno obecati premije za tekmu protiv ofke :shock: Bruka :!: Sta smo mi, budale :?:
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

RATKO BUTOROVIĆ OKREĆE DRUGI LIST U ODNOSU PREMA IGRAČIMA

PRVO KAZNE ONDA OTKAZI

Pošto ih nagrade nisu stimulisale, udarac po džepu težak od 200 do 500 evra valjda hoće. Na zimu ćemo dovesti vrlo ozbiljna pojačanja i renovirati ekipu
U sedam prvenstvenih kola svega jedna i to minimalna pobeda, dva mršava remija i čak četiri poraza. Ovakav učinak Vojvodine nije, razume se, mogao da donese više od tužnog devetog meseca na tabeli Super lige i, naravno, mnogo glavobolje za rukovodstvo našeg najstarijeg superligaša.

- Naravno da sam zabrinut, ne samo zbog slabih rezultata, već, možda i više, zbog nezalaganja i odnosa prema igri kakav ne priliči fudbalerima velikog kluba, a Vojvodina to, uprkos svemu, jeste - podvlači na početku razgovora za naš list predsednik našeg najstarijeg superligaša Ratko Butorović. - To će, žele li da i dalje nose njen dres, morati da promene.
Prema Butorovićevim rečima, prva posledica nezalaganja i slabih igara iz čega su, dabome, proistekla i rezultatska posrtanja, biće drastično rezanje primanja prvotimaca našeg najstarijeg prvoligaša, a druga temeljno renoviranje ekipe u zimskom prelaznom.

- Posle 1.000 evra za pobedu protiv Partizana, koliko je dobio svaki igrač, za vezane pobede protiv Banata, Voždovca i OFK Beograda obećali smo im još po 1.500. Čak i kad su remizirali u Zrenjaninu, zadržali smo taj iznos. Ni to ih, međutim, nije motivisalo. Možda će kazne koje će se, i za meč sa Voždovcem i za meč sa "romantičarima", kretati od 200 do 500 evra, biti efikasnije - precizira Butorović.
Šansu da potvrde da su igrači kalibra koji je potreban Vojvodini, sadašnji prvotimci će imati do kraja jesenjeg dela. Oni koji to ne učine, moraće da potraže novu sredinu.

- U zimskom prelaznom roku dovešćemo vrlo, vrlo ozbiljna pojačanja i ozbiljno renovirati ekipu, a mnogi koji ne iskoriste šansu će se zapitati gde su bili i šta su radili. To je, međutim, u profesionalizmu neminovnost, jer se u njemu meri samo učinak, sve ostalo su prazne priče - zaključio je predsednik "stare dame" našeg fudbala.


TRENER PO MERI
RAJEVAC IMA PODRŠKU

Prema Butorovićevim rečima, Milovan Rajevac koji je posle drugog kola za kormilom novosadskog prvoligaša nasledio Zorana Marića, i dalje uživa poverenje rukovodstva kluba. Rajevac je, da podsetimo, u pet prvenstvenih mečeva u kojima je vodio "lale", zabeležio jednu pobedu (Partizan, 1:0), dva remija (Bežanija i Banat, oba bez gola) i dva poraza (Voždovac 0:2 i OFK Beograd 1:2). Uz to, Vojvodina je pod njegovim vođstvom uspela da se plasira u osminu finala Kupa Srbije (BASK, 4:1).


TEŠKA SERIJA
Raspored nije alibi

- Tačno je da nam raspored u naredna dva kola nije lak i da predstoje dva teška meča, u Apatinu protiv Mladosti koja je otkrovenje, i protiv Crvene zvezde u Novom Sadu, ali to ne prihvatam kao alibi unapred - izričit je Butorović. - Uostalom, raspored prethodne tri utakmice nije bio težak, pa efekta nije bilo.


PORAZ OD OFK BEOGRADA
Dobro smo prošli!

- Ne prihvatam ni izjave o tome kako smo imali priliku da remiziramo ili čak pobedimo OFK Beograd, samo da smo iskoristili neke šanse koje smo stvorili na tom meču - komentariše Butorović. - Istini valja pogledati u oči i priznati da ne samo da za to nismo imali šansu, već da su nas "romantičari" potpuno nadigrali i da su mogli da nas pobede i mnogo ubedljivije.
User avatar
021
Posts: 852
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Vrlo zanimljiva izjava našeg predsednika,ali sad ne vredi pričati o pojačanjima. Ne pravi se tim u polusezoni.Prelazni rok je tek u decembru,a do tada treba odigrati ceo jesenji deo + 5 kola.Znači, na proleće ostaje samo 6 utakmica!Zato pre svega treba misliti kako sa postojećim postići više.Mislim da je najveći problem u glavama igrača.Sadašnja naša ekipa možda nije Barca,ali sigurno može pobediti svakoga u ligi(to je Đumi već toliko puta govorio).Ali njima očigledno treba nešto(ili neko) što će ih naterati da počnu da igraju fudbal.Možda su to kazne, ako ih već premije ne motivišu.Možda bi to bio i pravi trener, da je doveden kad je trebalo. Pogledajte samo šta je Kurčubić uradio sa Apatinom.A da li Mladost možda ima bolje igrače od Vojvodine?Ovako smo zaglavili sa uplašenim Rajevcem, koji očigledno nema snage da se nosi sa sadašnjim problemima.Šteta za ovu sezonu, jer zvezda i partizan nikad nisu bili lošiji, mogli smo lako to iskoristiti,ali nismo.Zna se koja su 2 čoveka najodgovornija za sve što (ni)je urađeno u prelaznom roku.Ko će nam na zimu dovoditi pojačanja?Sportski direktor?Oni moraju leteti iz kluba, a na njihovo mesto doći pravi ljudi.
Sada nam je izgleda kup jedina šansa za Evropu, i svu snagu moramo usmeriti na to takmičenje.
p.s.Mislim da bi bilo dobro da se u ovaj topic prebace Prijateljevi i ostali postovi iz topica za OFK.Da ne raspravljamo o istoj temi na dva mesta.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Predsednik je povukao pravi potez.
Bio je to poslednji čas da uzme kajase i sportske kočije u svoje ruke.Da zauzda neobuzdane, neodgovorne i loše kočijaše, koji se šlepaju iza klupskog i njegovog imena.
Igrači ne mogu biti amnestirani od odgovornosti za loše rezultate, a sigurno ne mogu ni oni koji su radili sa njima i kreirali pojačanja u prelaznom roku.Voši je potrebno pročićenje iz temelja.
Ja i dalje tvrdim (da uz odnos prema obavezama koji traži Predsednik) imamo fond igrača bar za 6 mesto, ali pod uslovom da tim na terenu bude sastavljen od igrača trenutno najspremnijih, najborbrnijih i najkvalitetnijih, koji su u najboljoj formi.
Rajevac.Bez obzira što deluje smotano, mislim da je pošten čovek i ,,lojalan vojnik,, ali da mu neko izdaje falš (lično interesne) komande.Pošto sad ima Predsednikovu podršku treba da se oslobodi svog balasta (neke igrače je već poslao na tribine) i nametne trenerski autoritet i žestok rad.To je jedini put i za njega i za igrače da prezime u Vojvodini.
A, oni koji su do ovoga doveli, verujem da na proleće neće biti u prilici, da po ko zna koji put, dokazuju svoje ,,vrednosti,,.Ako je mogla jedna igračka legenda, kao što je Pera Nikezić da dobije otkaz, zašto bi se libili prema bilo kom drugom, koji iza sebe ima mnogogodišnju biografiju neuspeha igračku ili menadžersku.
Predsednik je koraknuo i zaljuljao se učmali brod.Mislim da donosimo 3 boda iz Apatina.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Turija,svi mi zelimo pobedu i pokretanje sa mrtve tacke na utakmici sa Apatinom ali se bojim da nemamo ni scim ni sa kim doci do toga.Tu mislim na igru i igrace.A tamo nas ceka ekipa u naletu,zicer trener Peca Kurcubic i mnogo ljuti Sasa Drakulic.Cuo sam da je Drakulic izjavio kada su ga pitali da li je moguce da se dogovore Bogic i nasi jer su u dobrim odnosima,da je rekao da ako bude mogao da ce nam utovariti 5 komada a ako cuje da je namesteno da nece igrati.No daj boze da bude makar nereseno.Drago mi je da se predsednik oglasio ali steta je sto nista nije uradjeno do sad jer liga nikad nije bila ujednacenija i sa pravim pojacanjima bi bili u prve cetiri.Na zimu sta god uradili,bice samo borba da se izbegne baraz.Slazem se sa 021 da nam je jedina sansa da se borimo za kup da bi izasli u Evropu i spasili makar malo sezonu.Pozdrav
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Konacno neki potez uprave mada ja ipak mislim da nisu bas igraci 100% krivi jeste deluju pomalo razmazeni jer sad imaju sve medjutim mislim da je ipak trener glavni problem uz psiholosku pripremu pred utakmice.
E sad dal se neko mesa sa strane u trenerov rad to ne mogu znati...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Delim Turijin optimizam pred sutrasnji mec. Liga nikad nije bila toliko izjednacena u kvalitetu(ili nekvalitetu) timova. Nijanse odlucuju svaki mec, bukvalno ko prvi da gol, pa ako budemo spretni i vispreni mozemo doci i do punog plena u Apatinu ali isto tako mozemo i izgubiti sa 3-0!
Prica o prolecu i dovodjenju igraca ne pije vodu! Da dovodimo neko ozbiljnija pojacanja da igramo play-aut? Ubedjen sam da nasi klinci mogu da obezbede opstanak u ovakvoj ligi. Kljucno pitanje je zasto je na ovakav nacin odradjen prelazni rok i sta se radilo na pripremama i zato treba traziti i odgovornost. Jasno je da nam je svaka linija tima neugirana, da se igra bez ideje i reda. Kada su ljudi upozoravali da ce doci krah nakon priprema koje odradi Dzimi Maric pojedinci nisu verovali. Eto gde smo sad!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Licno mislim da potez o kaznjavanju nije dobar i da ne vodi nicemu dobrom.Konkretno moze da se reflektuje vec na sledecoj utakmici velikom katastrofom (rezultatskom).Bato je uradio dosta za klub ali mora da se okruzi ljudima koji imaju svoj stav,sto podrazumeva i da se nekada njegovi saradnici ne slazu sa njim.
Floskula da Vosa nema tim je samo izgovor za greske koje su napravljene u prelaznom roku a direktna posledica je sadasnje stanje.U ovom prelaznom roku je dovedeno nekoliko igraca koji su potrebni Vosi(Davidov-doveo ga Bato licno,Vujovic,Cotra) ali sem Davidova niko od njih ne moze odmah da igra tj.treba im bar 6 meseci postupnog uvodjenja u tim.Isto tako dovedeni su i neki igraci koji nisu potrebni Vosi tj. na tim mestima vec imamo dobre igrace.Ne treba Vosi Radovic ako je tu Nastic a to sto neko misli da je Nastic napadac je i dovelo do toga da Vosa ne moze da postigne gol.Cotra treba da igra samo kad Kiza nije tu i polako prikuplja iskustvo i utakmice.Sto se tice Boskovica ne zelim da ga komentarisem jer je mlad i ne znam ga dovoljno ali zar nije mlad i UBIPARIP.Sikimic je doveden jer se u jednom periodu pocelo pricati da Vosa nema napadaca i onda su se svi razleteli i nasli Sikimica kod Ranka Stojica.Licno mislim da nije doveden planski vec po onoj nasoj "daj sta das".Secate se da sam pisao o tome koliko je bitna doselekcija ovoga tima!
Prijatelju ne treba se ljutiti na Drakulica sto bi voleo da postigne 5 komada Vosi.Nikada ga niko nije omalovazavao kao sto su njega u Vosi.Drakulic je 5 puta bio prvi strelac Koreje a cak se sa njegovim likom prave cokoladice za decu(u Koreji).On je doziveo da igraci Vose igraju na dva gola na veterniku a da za njega nema mesta ,vec stoji sa strane i zonglira. Normalno posle nekoliko puta takvog odnosa, On je odlucio da ode.Svi Vi znate koliko ja volim mlade i talentovane igrace ali postoje iskusni igraci koji ruse te principe a jedan od takvih igraca je Sasa Drakulic.Mogu samo da kazem da bi ovaj tim Vose imao 100% bolji rezultat sa Drakulicem u timu.Kad sam ga dovodio u Vosu ,On je operisao ligamente kolena i tek poceo da igra.
A sada da nesto napisem i o ovom timu Vose koga svi omalovazavaju i to samo zato sto ne znaju da ga zavrse do kraja.O igracima sam vec pisao vise puta pa nema potrebe da se ponavljam.U poslednjih godinu dana su pobedjeni Zvezda,Partizan i OFK(dva puta).Sta je reper u Srpskom fudbalu ako nisu ovi klubovi :?: Cak i kada su pobedivani ovi klubovi igraci su i dalje omalovazavani a velicani su drugi.
OVOM TIMU VOSE TREBA ORGANIZATOR IGRE I DVA KVALITETNA NAPADACA :!:
Dobric,Milutinovic,Davidov su dobri igraci ali nisu igraci koji imaju fenomenalan pregled igre.To vam je kao da pravite tortu a na kraju ne stavite fil.
DOVRSITE SELEKCIJU :!: :!: :!:
Deca Vojvodine se ne guraju u tim samo zato sto su iz omladinske skole, vec pre svega zato sto su veoma talentovana i tek kada ispune taj uslov onda im je prednost sto su ponikli u Vosi.
Posle moga odlaska iz kluba Vosa je pravila ubitacan rezultat a ja vas sada pitam zar to nije bilo najavljeno :?:
Pa da su pobedjeni Javor i Jedinstvo BP igrali bi kup UEFA.
Klub je stao na noge i zbog toga kapa dole Buturovicu ali posao nije zavrsen.Tim mora da se zavrsi ili da se rastura (sto nije realno).
Ako stvaras tim moras da se naviknes na razocarenja ali kad se zavrsi posao spremi se za lepe trenutke.Ako kupujes gotove igrace spremi se za razocarenja ali ce malo krace trajati.

Prijatelju p.s.Peca Kurcubic ne spada u red trenera koji se smatraju odlicnim ali svakako nije zicer trener.Decko je dobar trener i posten covek.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Locked