Sta preduzeti, kako dalje...?

User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Djumija za trenera Vosinu decu na teren :!:
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Dejan wrote:Djumija za trenera Vosinu decu na teren :!:
POTPISUJEM :!:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Ni Djumi,ni bog otac ne moze pomoci ovom klubu dok se ne promeni pristup prema ovom timu iz korena. U klubu moraju svi da shvate zašto je motivacija važna za uspeh jednog tima i kako igrace što bolje motivisati za trening. Cilj rada trebao bi nam biti da igraci, kroz ostvarivanje trenaznog procesa, što bolje upoznaju i nauce da iskoriste i razviju svoje mogućnosti. Pri radu s igracima potrebno je u što većoj meri isključiti prisilu. Prisilom se u klubu i ekipi ne mogu postići dobri rezultati. Igrace treba motivisati, privoleti, zainteresovati za napredovanje. Pri tome je važno da igracima bude jasno zašto je potrebno da nešto nauče, da im obaveze budu zanimljivo prezentirane, a zahtevi adekvatni njihovim trenutnim sposobnostima. Volja za takmicenjem najlakše se izgubi ako rad nije odgovarajuće nagrađen. Igracu je nagrada(pored novcane) i procena ili pohvala, i zato se ne treba bojati dobrih procena tima. Procenu tima je važno komentarisati pozitivno. Kroz komentare pokazujemo igracu da pratimo njegov rad, ukazujemo mu na greške koje bi trebao ispraviti i postičemo ga na samo-procenu svog rada. Ako igrace stalno postičemo i svojim načinom rada motivisemo na učenje oni će postizati dobre rezultate i takav rad donet će i igracima i svima u klubu zadovoljstvo.
Sad sam vec usao u malo strucniju analizu a ovo je samo jedan segment koji je bitan za pravljenje rezultata.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Djumi wrote:Ni Djumi,ni bog otac ne moze pomoci ovom klubu dok se ne promeni pristup prema ovom timu iz korena.
Kad bi se to desilo,sve bi bilo mnogo lakse.Nadam se da cemo uspeti to da postignemo!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Prelazni rok je poslednja nada :idea: :!:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Anonimus wrote:
Djumi wrote:Ni Djumi,ni bog otac ne moze pomoci ovom klubu dok se ne promeni pristup prema ovom timu iz korena.
Kad bi se to desilo,sve bi bilo mnogo lakse.Nadam se da cemo uspeti to da postignemo!
A, šta mislite o Grujiću i Danijelu Aleksiću, kao brzim, a dobrim ,,unutrašnjim,, rešenjima?
Imali bi bar polovinu od započetog posla Djumija sa uvođenjem naše dece u Prvi tim.Drugu polovinu bi mogli sastaviti u prelaznom roku?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Slazem se sa Djumijem,vidi se da je dobar pedagog.Na tim principima treba da se zasniva rad sa igracima i stvaranje prave ekipe od njih.Jeste tacno je i to da je neko zapoceo posao,a neko ne zna da ga zavrsi.
Sta raditi dalje?
Ne znam,situacija je jako kriticna,mi smo ispod crte,predzadnji smo i smesi nam se prva liga Srbije.Sreca je jedino sto su slabi i Borac i Vozdovac,pa nam nisu daleko.Valjda cemo nekako izboriti to 9 mesto.Mada mozda i nije lose da igramo baraz,mozda ce se onda neki otrezniti.Problem je u tome sto mi ne znamo da dovedemo prava pojacanja(koja ne moraju bas i da budu skupa),to se radi skroz neplanski.Nemamo skaute,nemamo sportskog direktora kakav valja,ma nemamo ni tehnickog direktora,nemamo nista sto se mobilise u cilju sirenja sfere uticaja kluba u fudbalskim tokovima.Zatim,nasa omladinska skola.Njeni izvanredni rezultati se skroz nipodastavaju.Ta talentovana deca ili ne dobijaju priliku da igraju ili su izlozena kojekakvim mahinacijama i pritiscima kojekakvih sumnjivih ljudi koji im obecavaju svasta a da ovi nisu posteno ni zakoracili u fudbalske vode.Uostalom,kako i da se pravilno razvija jedan mlad fudbaler u sredini u kojoj stalno na videlo izbijaju kojekakve afere i gde su pretnje i uvrede i sudska ganjanja svakodnevnica?
Imamo izvanredne kadete koji su prava kaznena ekspedicija,ko ce biti odgovoran ako i oni ne dobiju sansu?Ja kazem treba neke od njih vec sada uvoditi u prvi tim.Paziti na njihove stipendijske ugovore.Ne dozvoliti nikakvim sumnjivim tipovima da se motaju oko njih.Zaposliti nove,mlade,sposobne ljude u klubu koji ce odmah prionuti na posao i raditi non-stop da klubu omoguce sve potrebne informacije,a i sredstva za normalan rad i napredovanje.Dosta je bilo odmaranja i godisnjih odmora.Rad dakle.
Sto se tice pojacanja,potrebna su,ali isto tako moramo i shvatiti da odredjen potencijal vec postoji,samo treba ga sacekati da dodje do izrazaja.Moraju se istrpeti momci poput Vukobratovica i Tadica.Isplatice se.Ako ce Vosa da bude ozbiljan klub,ona ce morati da bude u stanju da napravi igraca a zatim i realizuje kasnije njegov transfer u neki od velikih evropskih klubova.Necemo da teramo i upropastavamo dobre igrace i tako na neki nacin gubimoi novac koji bi smo za njih kasnije mogli eventualno dobiti.
Kljucno je to da mi vec duze vreme nemamo prave napadace.Nemamo igraca koji je u vrhu liste strelaca vec jako jako dugo.Nazalost,nasa omladinska skola,nekako najmanje stvara bas taj profil igraca,ali nije bas to toliko upitanju nego se tu javljaju i razni problemi tipa Vukelje i Djurovica.Kad je vec tako,onda treba dovesti bar dva proverena napadaca(ali zaista igraci koji vrede i imaju nesto iza sebe),pa da vidimo da li ce se stvari popraviti.Ako se ne mogu dovesti dobri napadaci,onda bolje da se niko i ne dovodi.Bar ce se sacuvati pare.I ovo je moja licna zelja(nek mi niko ne uzme za zlo,zasnovana je na ranijim iskustvima),nemojte molim vas vise dovoditi Crnogorce.Mislim da su u Vosi ostali upamceni samo po losem.Sto je dosta-dosta je.
E sad,uz sve ovo vazno je voditi racuna i o finansijama,jer po meni je ipak vaznije da se zavrsi renoviranje stadiona.Ja neke rezultate ove sezone i nisam ocekivao.Ali ipak samo da ostanemo u ligi,jer ce i to biti veoma veoma tesko.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Sto se tice trenera-ne znam zaista.Ovaj Rajevac mi je potpuna nepoznanica i ne znam da li bi neki drugi strucnjak mogao nesto vise da uradi.U stvari,varam se-znam.Mogao bi jedan,a tu je i sa nama na forumu.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Voja wrote:Prelazni rok je poslednja nada :idea: :!:
Vojo u prelaznom roku mogu da se rese problemi doselekcije ali po meni su mnogo dublji razlozi slabih rezultata.U polusezoni posle moga odlaska je bilo rezultata i sta se desilo :!: :?:
Pricali su se i pisali hvalospevi i sto je naj tragicnije ljudi o kojima se pisalo su stvarno poverovali u to.Tim nije dobio inekciju koja mu je trebala i logicno je da posle toga dodje do strahovitog pada.E sada klub je na mnogo zdravijim osnovama i moram odati priznanje Bati koji je uradio mnogo toga dobrog za klub.Ali uradjeno je tamo gde je Bato i pokazao da je majstor svoga posla (investicije i sl).Ali cena nekih stvari oko tima se mora platiti a moram da kazem da je veoma bitno ko savetuje predsednika.Evo jednog mog saveta pa ako cita mozda nesti i iskoristi .
Da bi igraci upoznali i iskoristili svoje mogućnosti vrlo je važno okruzenje u kojem rade. Drugim rečima, za ostvarenje našeg cilja važno je da se igraci u klubu dobro osećaju i da kroz takav pozitivan osecaj prihvataju i pozitivne životne stavove i trajno ih ugrađuju u svoj kriterijum vrednosti. Igraci u klubu trebaju imati okruženje koje im pomaže da nađu svoj identitet, prođu kroz teško razdoblje igrackog sazrevanja i kvalitetno odaberu svoj fudbalski put . Ako umesto toga klub povećava frustracije, nesigurnosti i probleme koje igraci donose iz porodica, ili ih čak i sam(klub) stvara, ona donosi sigurno nesigurnost i gubitak samopouzdanja.
p.s. poceo sam mnogo da pametujem i necu vise obecavam.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Djumi wrote:p.s. poceo sam mnogo da pametujem i necu vise obecavam.
Ma okej je to sto pricas, danas svi veliki evropski klubovi tako rade, imaju barem isto toliko zaposlenih psihologa i ljudi slicnog profila koliko imaju trenera. Fudbal kao sport i kao biznis evoluira i potrebno je prilagoditi se novim izazovima koje vreme donosi. Proslo je vreme amaterizma.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Isus kaže: "Što gledaš trun u oku brata svojega, a sam u svom oku brvna ne vidiš?"
Naime, to nije samo lepi pesnički i simbolički govor. To je živa istina koja se u svakodnevnom životu potvrđuje. Postoji u nama onaj naš skriveni ja koji mnoge stvari koje nam se ne sviđaju, jednostavno ne želmo videti. To su najčešće oni negativni i nama neprihvatljivi elementi odnosno negativne karakteristike naše naravi i našeg karaktera. Kao što naše oko vidi sve, a sebe ne vidi, tako i mi često ne vidimo na sebi ono što ne želimo ili što nam je teško promeniti. Međutim, nema nam druge, nego priznati istinu o sebi, priznati kako moramo najpre vaditi trunje iz svojih očiju, priznati kako moramo najpre menjati sebe, pa tek onda druge.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Mislim da bismo ponovo mogli da raspravljamo na temu "Koga za novog trenera?"......Ocigledno je da je rajevac bio samo privremeno resenje (tu smo se svi slozili jos ranije).imao je sve potrebno da napravi nekakve rezultate (nije doveo Marangona i onog Rumuna),odlicne uslove za trening,odlicnu podrsku sa tribina,ali nije ispunio ono cemu smo se nadali.....
User avatar
slanina
Posts: 809
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Post by slanina »

User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

slanina wrote:Bekvalac trener Partizana!! :roll: :roll:

http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/sto ... vest=38413
Kako B92 nezvanično saznaje mogući kandidati za to mesto su redom bivši treneri i igrači tog tima Krčmarević, Tumbaković, Vermezović i Stevanović. Uz Partizanove perjanice pominje se i ime trenera Bežanije Dragoljuba Bekvalca.
No, da se ne bavimo previse partizanima i njihovim problemima...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

LALE U SRCU VELIKANI MAME

Dragoljub Bekvalac najbliži trenerskoj klupi Vojvodine
Razgovarao sam sa čelnicima Novosađana, na istim smo
talasnim dužinama. Niko iz Humske me nije zvao

Dragoljub Bekvalac je sinonim za trenerski uspeh u našem fudbalu. Na klupi mnogobrojnih klubo­va poput Vojvodine, OFK Beograda, Bežanije... - donosio je samo prosperitet. Popularni Beki ima vi­sok rejting i na meti je više klubova.

- Najvažnije je da Bežanija ostvari što bolji plasman na kraju prve prvenstvene etape. Zadovoljni smo postignutim, ali se uvek može i mora bolje - rezimira Bekvalac.

Dolazi vreme rastanka?

- "Lale" su bile i ostale u mom srcu. Novi Sad je moja stalna odrednica.

Kažu, od proleća ste po peti put na kormilu Vojvodine?

- Obavio sam razgovore sa čelnicima Novosađana. Na istim smo talasnim dužinama.

Neki vas promovišu kao Ješićevog naslednika?

- I ja to čitam po novinama. Međutim, iako veliki klubovi deluju kao magneti - niko me nijednog tre­nutka nije pozvao iz Humske ulice. Iskreno, Partizan uvek golica i nema trenera koji ne mašta da jednog dana predvodi "parni valjak" - iskren je kao i uvek Dragoljub Bekvalac.

Bekvalac je na novoj raskrsnici.

Kom carstvu će se na kraju privoleti - znaće se vrlo brzo.

Čekanje i otezanje se nikome ne isplati...


Meni se cini da se ovim samo dize cena Bekvalcu,mislim ko je Bekvalac da bi VOJVODINA obavila pregovore sa njim i cekala ga ako ga partizan ispali :?: U Zurnalu su isto puni reci hvale za Bekvalca,ali pise da je on skoro sigurno novi trener partizana,i da je Vermezovic(cika crni) novi trener Vose,koji ce biti imenovan u zimskom prelaznom roku...

Vermez je po meni dosta dobar trener,ali je partizanovac...
vise bi voleo da dodje Babic,Djumi ili Vucicevic...
Locked