Sta preduzeti, kako dalje...?

Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

P.S. Drakuli su na jednoj utakmici razvezali zastavu preko jedne od navijačkih tribina (trobojka sa njegovim likom u sredini). Tako sam čuo.
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Djumi wrote:Licno mislim da potez o kaznjavanju nije dobar i da ne vodi nicemu dobrom.Konkretno moze da se reflektuje vec na sledecoj utakmici velikom katastrofom (rezultatskom gotove igrace spremi se za razocarenja ali ce malo krace trajati..
Kaznjavanje igraca je potez koji bi mogao da zadovolji javnost ali nikako da resi situaciju. Ako medju igracima ima grupa koja svesno vuce tim a+onda ih momentalno treba izbaciti iz kluba ali ako igrace vode ljudi koji ne mogu da ih nateraju da obavljaju svoje profesionalne duznosti onda se zna gde lezi odgovornost. Nadam se da ce B.B. preuzeti inicijativu i po pitanju tima!
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Potpuno razumem i opravdavam stav Drakulića.Čovek maksimalno daje sebe tamo gde igra. A, da ne zanemarimo i dodatni motiv, pošto je žestoko i nepravedno ,,očepljen,, i uvređen u Voši.Tek se sada vidi koliko je samo trebalo ovom mladom timu njegovo iskustvo i znanje.Previše ljudi je otišlo iz Voše na ovako ružan način (međutim Drakulić ipak nije Dunđerski, Govedarica Djumi,.... pa da mogu sve te uvrede da oproste Voši.Znate li kakva za to treba ljubav i energija.Takvu imaju jedino navijači)
Možda se neko seća kako sam ocenio Drakulićev odnos, učinak i savete u maloj minutaži na terenu u Banatskom Dvoru (kako naši igrači da vrate ,,dužnu loptu,, iz auta, a da ne gube dragoceno vreme, jer smo imali negativan rezultat 0:1.Kome i kako dodati loptu i na koji način napasti, podstaći borbenost i želju za golom poravnanja.
Moje mišljenje je da kazne mogu biti veoma stimulativne u situacijama kada kod aktera ne postoji visoka svest o poslu kojim se bave.Istina je da su kazne destimulativne tamo gde ona (svest) postoji.Međutim, vrlo je vidljivo na kakvom je nivou s(a)vest kod nas u Klubu, tako da mislim da je novčana kazna efikasno i brzo rešenje(ako bude organizovanog bojkota i za to ima leka-neko jedva čeka pravu šansu).Samo bi trebalo princip proširiti na sve odgovorne, jer i strah podiže adrenalin.Neće biti pustih novaca (i vremena) za piće i kafiće, a mnogo više će se misliti i pričati o fudbalu (poslu) i načinu kako stići do uspeha.Ličnog i zajedničkog.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Djumi,Pecu znam jos iz igrackih dana i mislim da je bio bolji igrac nego sto je sada trenutno trener.Gde god je bio trener a tu mislim na Makedoniju,Azerbejdzan i sad Apatin,prosek godina tima mu je preko 30 god. a kako cujem nije se nigde proslavio osim sad u Apatinu.To mi govori da nije trener koji mnogo rizikuje vec se oslanja na ,,matore"igrace i igra na sigurno.Zato sam ga nazvao zicer trenerom.Mozete svi vi ovde da pricate o igracima,nabrajate imena ali ja mislim da u ovom timu Vojvodine nema vise od dva-tri dobra prvoligaska igraca a svi ostali su drugoligaski i tamo nas vode.Negde gore je Stara Garda izjavio da bi trebalo da se igraci zatvore na Veternik i kao nesto dogovore.Pa oni su tamo vec zatvoreni i cudi me da vec nisam cuo da se neko potukao ili napravio incident jer ce verovatno ubrzo dosaditi jedan drugome.A cujem da ih dvojica vec vise puta spominjanih rukovodioca terorisu maksimalno.Danas sam cuo da su im uzeli mobilne telefone vece pred utakmicu.Pa sto je preterano,preterano je.Pa ima sto nacina da se kazne igraci koji ne postuju norme i disciplinu kluba.Brate stavis ih na transfer listu,odredis obestecenje,trenira sa drugim timom,ne igra,kaznis ga odbijanjem od plate pa ko voli nek izvoli.Ali izgleda da je neko jos u vremenima tvrdog komunizma,gulaga....A efekte svega toga vidimo sami po rezultatima.I ono malo sto znaju ne pokazuju.Sto se tice Drakulica,sa svim se slazem gore recenim i tek se sad vidi sta bi nam on znacio u spicu u ovoj krizi napadaca.O treneru necu da pisem nista jer ga ni ne smatram trenerom vrednim rada kod nas i covek je slucajno ovde zalutao,a mislim da on ne sme ni rec reci nasem dvojcu direktora.bojim se da ce mo jos poprilicno razocarenja doziveti od naseg kluba.Pozdrav
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

PRIJATELJ wrote:Mozete svi vi ovde da pricate o igracima,nabrajate imena ali ja mislim da u ovom timu Vojvodine nema vise od dva-tri dobra prvoligaska igraca a svi ostali su drugoligaski i tamo nas vode.
O tome moj Prijatelju ja vec dugo zborim,ali nema vajde.... Jos od kupovine Mogrenovih igraca i ostalih ciji klubovi te sezone ispadnu sve mi se smucilo :!:
Image
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

E ja se opet ne slazem ako je moj glas bitan ,jer smatram da u Vosi ima dobrih igraca koji odskacu od proseka a to su : Djurc,Pekaric,Davidov,Dobric,Kizito,Opsenica,Nastic(nije u formi) i Cotra.
Ali cinjenica je da fali jos proverenih igraca dal bivsih ili mozda stranaca sve zavisi od $.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Kahriman(mlada reprezentacija),Nastic(mlada reprezentacija),Kizito(A tim).Pekaric(mlada reprezentacija),Djuric(omladinska reprezentacija),Davidov,Milutinovic,Dobric,Kacar(mlada reprezentacija),
Ubiparip,Vukobratovic,Pavlovic(svi omladinska reprezentacija,Boskovic(mlada reprezentacija)Vujovic,(omladinska reprezentacija).
Ovo samo govori da je tim veoma talentovan i da ima buducnost.
Znaci sada samo treba pronaci dva napadaca tipa Buruzanovica(zato sto je jak individualac) i recimo Baljka iz Banata.Jedan od naj boljih mladih napadaca u prvoj telekom ligi je Jevtic iz Macve i on se ne bi smeo propustiti jer je OFK vec za njega zainteresovan.Sto se tice organizatora igre moglo se probati bar kao prelazno resenje sa Mudrinicem.Moja velika zelja je bio Kostic iz Borca(Cacak).
E sad ovaj tim je mnogo ozbiljniji a ne bi mnogo kostao.Normalno Buruzanovic,Baljak i Mudrinic bi kostali ali ne moze sve da se dobije za dzabe.Odgovorno tvrdim da ovaj tim nije slabiji od OFK-a a u vecoj prednosti je sto u trkackom smislu moze mnogo vise.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

PRIJATELJ wrote:Mozete svi vi ovde da pricate o igracima,nabrajate imena ali ja mislim da u ovom timu Vojvodine nema vise od dva-tri dobra prvoligaska igraca a svi ostali su drugoligaski i tamo nas vode.
Prijatelju kako mi se cini , ti jos uvek zivis u "starim" vremenima i sa te tacke gledista ti si u pravu.Nazalost ta vremena su prosla i sada vladaju drugi kriterijumi koji su u svakom slucaju nizi.
Sta mene licno nervira kod danasnje Vose je to sto ako vec igramo defanzivno onda bar moramo igrati ekstra brzu kontru.E to je vec pitanje trenera a ne igraca.Nema defanzivne igre bez brzog kontra-napada.Takav napad podrazumeva dosta gresaka zbog svoje brzine izvodjenja ali u svakom slucaju pravi pometnju u protivnickoj odbrani.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Ja prosto ne mogu da verujem da nasa dva "velika" direktora i niko iz kluba nije mogao da "primeti" kvalitet dva bivsa mlada igraca Novog Sada...Naravno rec je o Pilipovicu(vezni) i Milovcu(napadac) koji su zavrsili zajedno sa Djurovicem u OFK... :roll: Nesto sam cuo da se OFK-a interesuje i za Kacara ne znam koliko je ta info tacna...

Igor Burzanovic je odlican igrac,iznenadio sam se da je ostao u Podgorici...
Mudrinic je iskusan i dosta kvalitetan igrac,bio bi znacajno pojacanje na sredini terena...

Srdjan Baljak je 79 god.Ponikao je u partizanu,igrao je jos za Radnicki(K) imao je neku avanturu u Japanu,ali najbolje partije je pruzao u danasnjem Banatu!

Ne znam sto nije doveden Joca Radivojevic odlicni vezista Hajduka.Bilo je puno prica oko njegovog dolaska u Vosu.Jos na starom klupskom forumu se jednom prilikom javio i rekao da bi voleo jednog dana da zaigra za Vosu!

Kostic je takodje odlican igrac!
Tu su jos Milos Pavlovic,Miljan Mutavdzic,Ivan Stevanovic,Antonio Rukavina...

Djumi da li je to onaj Jevtic sto je bio u mladjim selekcijama zvezde i Smedereva cinimi se...?
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

PRIJATELJ wrote:.Negde gore je Stara Garda izjavio da bi trebalo da se igraci zatvore na Veternik i kao nesto dogovore.Pa oni su tamo vec zatvoreni i cudi me da vec nisam cuo da se neko potukao ili napravio incident jer ce verovatno ubrzo dosaditi jedan drugome.
Nisi me razumeo u kom sam kontekstu mislio,vise sam mislio na izbacivanje,nesto kao trenutno aktuelni Veliki Brat.

.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Dejan wrote: Djumi da li je to onaj Jevtic sto je bio u mladjim selekcijama zvezde i Smedereva cinimi se...?
Dejane upravo taj i jedan je od naj brzih igraca u zemlji :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Friend
Posts: 664
Joined: Wed Sep 20, 2006 12:18 am

Post by Friend »

Prvi i najvazniji korak u ovoj prici je da iz kluba nestanu zauvek 'brko' i "magacioner",koji kroje sudbinu u igrackom kadru!Naravno to svi mi znamo i nisam rekao nista novo,ali je to preduslov za bilo kakvu dalju pricu!Oni su dovodili igrace bez bilo kakve selekcije i verovatno bez znanja trenera,a trener ako je dao saglasnost verovatno se ugradio u dogovor izmedju menadzera i naseg "vrhunskog dvojca"!Nasa deca su pokazala da znaju da igraju fudbal i tu nema sumnje,ali ukoliko nastave da se forsiraju "neciji igraci",oni nece napredovati,cak sta vise nazadovace(a to se vec i vidi kod nekih od njih).Zar stvarno 'Gazda' ne moze da vidi 8) potencijal nasih mladih igraca na kojima moze da zaradi i on i nas klub!?Ako je covek koji kako kaze ne voli neuspehe i ljude koji ne znaju da rade svoj posao,zasto onda lepo se ne zahvali "tandemu brko i magacioner" i dovede prave i sposobne menadzere i skaute koji ce znati zajedno u saradnji sa trenerom da naprave selekciju?Da li su toliko jake rodbinske ili kumovske veze da mogu da upropaste jednu generaciju mladih i perspektivnih igraca!?
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

Prvi i najvazniji korak bi trebao da bude onaj koji je i najavljen kao presudni dolaskom novog predsednika kluba. A da se podsetimo, tada je najavljeno da ce se otvoriti svi slucajevi malverzacija oko transfera igraca Vojvodine u poslednje vreme :!: To je kljucno pitanje koje ce izgleda ostati zatrpano po nekim fasciklama obavijenim pozamasnom prasinom. :oops:
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Spomenut je Rukavina a ja bi dodao i Maria Djurovskog koji je fenomenalan igrac koji kad dobije loptu odmah gura napred znaci 100% napad! (mana mu je sto je "cigan") E jos kad bi dodali i Burzanovica i nekog recimo poznatijeg (stranca) klasicnog spica e to bi vec bilo nesto....
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Djumi wrote:
PRIJATELJ wrote:Mozete svi vi ovde da pricate o igracima,nabrajate imena ali ja mislim da u ovom timu Vojvodine nema vise od dva-tri dobra prvoligaska igraca a svi ostali su drugoligaski i tamo nas vode.
Prijatelju kako mi se cini , ti jos uvek zivis u "starim" vremenima i sa te tacke gledista ti si u pravu.Nazalost ta vremena su prosla i sada vladaju drugi kriterijumi koji su u svakom slucaju nizi.
Sta mene licno nervira kod danasnje Vose je to sto ako vec igramo defanzivno onda bar moramo igrati ekstra brzu kontru.E to je vec pitanje trenera a ne igraca.Nema defanzivne igre bez brzog kontra-napada.
Ogromni novac u fudbalu ubio je njegovu lepotu i igrače kojima se publika divila i obožavala ih.Igra je postala konfekcijska i ziceraška.Odlaskom Zidana sa scene otišao je poslednji Mohikanac, predstavnik umetnosti u fudbalu.Problem nije samo naš, ali je on kod nas još drastičniji zbog vrlo slabog rada.
I mene nervira što Voša nema brzog igrača u špicu, da bi mogli igrati sa 2 špica (u nekoj blažoj varijanti kriterijuma brzine mogao bi to biti Despotović).Imamo ekstra brzog Kizita i vrlo brzog Nastića, ali nam fali vezni igrač koji bi ih ubacio u vatru.No, to bi bila samo polukontra.Za pravu kontru nam fali ekstra brzi špic.
Letos dok nisam video Ubiparipa mislio sam da je on taj, ali nažalost nema tu željenu brzinu.
Broj igrača reprezentativca u mlađim kategorijama, koje je naveo Djumi, samo govori u prilog da ima potencijala u Voši, ali da nema ko to da materijalizuje.Da ne pominjem Kadetsku ligu, gde u valjda 7 kola imamo 7 pobeda i to sve pobede sa po 3 do 5 golova razlike, pa je gol razlika 20 i kusur prema 2 ili 3.Izgleda da je na pomolu još jedna strašna generacija, koju čini mi se opet predvodi zaboravljeni Grujić.Strašno lako zaboravljamo uspešne stvaraoce i odričemo se mladih talentovanih igrača.Krajnje je vreme da se i tu okrene list.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Locked