Klupski Sabor

User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Post by KoKanidja »

koliko znam, 1 bus je bio spreman za prvu tekmu u Vrscu, a ne verujem da postoji sansa da se ukopmonuje jedno i drugo, jer do vrsca treba minimum 3 sata, a verujem da ce ipak hemofarm kao domacin igrati u vecernjem terminu protiv buducnosti, mada stvarno ne znam termine
i Duke, ajde da je to neka prvenstvena tekma, nebi ni ja toliko hteo da idem, nego je to ipak kup i treba im pomoci
treba verovatno sacekati sutra-prekosutra i videti sta ce biti sa tim saborom i koga ce grupa da podrzi i koliko clanova moze da se skupi
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Ako vam to išta znači, video sam gospodina Vislavskog u razgovoru sa gospodinom Kosanovićem još pre dobrih 3-4 meseca. Da li je još onda bilo neke priče o svemu ovome ili je povod za razgovor bio neki drugi nemam pojma.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
777

Post by 777 »

utakmica u Vrscu pocinje u 17,30h.....ali nije frka za cetvrtak oni ce sigurno proci refleks(mada uz nasu podrsku mnogo lakse)problem je polufinale sa domacinom.......nek se odradi taj sabor kako treba, pa za vikend svi u vrsac po pehar........a za Turiju, Milos Avramov je veliki fan kosarke ipoznavalac iste i mislim da se on nebi bas najbolje snasao u fk, mada bi nam takav jedan jedan entuzijasta i zaljubljenik u sport kakav je on bio u kkv mnogo znacio!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1625
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Evo nesto...

Kosanović opet u žiži
14.02.2005 09:45

..........

Ove nedelje bi trebalo da se održi Savet FK Vojvodina na kojem će biti izvršene brojne kadrovske promene u klubu, a Kosanović bi trebalo da postane predsednik Upravnog odbora. Selektor mladih fudbalera naše zemlje je u načelu prihvatio ponudu, ali je zatražio podršku gradske i pokrajinske vlasti.

............

Vidite nece ni on, a ko nema podrske grada i pokrajine!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Sabor je za dva dana,a mesto odrzavanja se ne zna.....ili mozda zna?!

Prijatelju,ima li te?!
Guest

Post by Guest »

Stara Garda wrote:Sabor je za dva dana,a mesto odrzavanja se ne zna.....ili mozda zna?!

Prijatelju,ima li te?!
Navodno ce to biti velika sala skupstine grada,ali jos nije sigurno.

Ono sto je sigurno i sto je moj licni stav u pogledu Kosana. Vratiti ga nazad u upravni odbor posle svega sto je ucinio,pa to bi bilo kao Hitlera proglasiti za pocasnog clana centra sImon Vizental.
Za mene je Kosanovic cigan( zvezdas) i on je velikim delom odgovoran za sve sto se danas desava u Vosi. On je bio direktor itrener Vose i on je velikim delom upropastio klub u trenutkiu kad je dosta toga izgledalo stabilno. Finansije i tim koji je bio jesenji prvak jer je stvarno te 1994 vosa imala najbolji sastav i trebala je biti sampion,ali tu se umesao kosan pa smo na kraju bili treci a on je zazdio u zvezdu i jos poveo nekoliko igraca sa sobom. Znaci Kosane odlazi tj nemoj se ni vracati.
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

Ma,ljudi bolje je da se ne javljam.Sve ovo sto se desava u nasem klubu vodi ka jednoj stvari PROPASTI.Ljudi koji bi mogli da pomognu(namerno kazem da pomognu a ne da spasu)nece da se uhvate za suvu granu i izblamiraju sebe a oni koji nemogu nista da ucine verovatno ce se prihvatiti jer i ovako nista drugo ne rade.Jedna stvar mi se ne svidja kod NAS navijaca(a tu prevashodno mislim na vodje).Ljudi, mi moramo biti svesni da mi nemozemo kadrovati u klubu i nuditi kandidate samo na osnovu njihovih obecanja(po mom misljenju praznih).Ovom klubu mogu pomoci ljudi od ugleda u svom poslu,u gradu i u pokrajini i koliko je to moguce i u fudbalu.Meni takav ne pada na pamet,a mi nazalost nismo vise Novosadjani i Vojvodjani vec smo podeljeni na radikale,demokrate,Cankove,Isakovljeve itd,i vise nas ni Vosa ne moze ujediniti jer jedni sa drugima necemo.(ne mislim na navijace vec na moguce rukovodstvo).Ljudi nas mogu spasiti samo Miha,Jokan eventualno Kosan sa njima(bez obzira koliko ga pljuvali).Ali ova dvojica se ne javljaju a Kosan je mrtav bez njih.Imam ruzan osecaj da smo na pragu kolapsa i da nam nema spasa.Danas je verovatno podeljen zadnji rucak na Veterniku,za sutra nema vise hrane.Pitanje je dokle ce hotel Sajam trpiti novo dosle igrace bez placanja a stan niko vise nece da izda F.K.Vojvodina.Ma beda ljudi nevidjena.Neznam sta da kazem,mnogo se bedno osecam.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Znam da ovo treba da se postavi u rubriku "drugi o nama"ali mislim da sve vezano za sabor bi trebalo da se nalazi na jednom mestu!
Dnevnik:U SUSRET SABORU I SKUPŠTINI NOVOSADSKOG PRVOLIGAŠA
Kako pomoći Vojvodini?

Sabor i Skupština Fudbalskog kluba Vojvodina održaće se sutra u Skupštini grada Novog Sada. Sabor je zakazan za 16 časova, a dva sata kasnije počeće sednica Skupštine koju izabere Sabor. Ova tema zaokuplja poslednjih dana Novi Sad, jer se odavno nije desilo da nema “uigrane opcije” za novi četvorogodišnji mandat.
Pitali smo zato ljude od imena i ugleda, koji su deo karijere proveli u FK Vojvodina a slove za dokazane prijatelje našeg najstarijeg prvoligaša, “ima li spasa i kako pomoći klubu”? Pri realizaciji ove teme vodili smo računa da reč imaju ličnosti koje, bar zvanično, uoči sutrašnjeg Sabora i Skupštine ne slove za kandidate na vitalne funkcije.

Miroslav Tanjga, igrač druge šampionske generacije i bivši sportski direktor:
- Jedini izlaz iz krize Vojvodini može da ponudi Grad Novi Sad.On mora da bude inicijalna kapisla za privrednike i ostale činioce koji bi bili spremni da ulože kapital u Vojvodinu. Mislim da se u pripremi ovako važnog skupa, kakav su Sabor i Skupština, mora voditi računa o redosledu poteza. Zato mislim da su gradske strukture prve koje moraju da uzmu učešća u spasavanju Vojvodine. Pokrajina obuhvata veću teritoriju, dakle i dva prvoligaša, a Vojvodina je pre svega novosadski klub. Bitno je da buduća rešenja ne smeju da budu oličena u “bezimenim likovima” koji nemaju kapacitete za rejting FK Vojvodina..

Tomislav Karadžić, predsednik FS Vojvodine i doskorašnji član Upravnog odbora:
- U Fudbalskom savezu Vojvodine s velikom pažnjom pratimo zbivanja u FK Vojvodini. Mislim da Milorad Kosanović najbolje poznaje prilike u klubu, ima široke vidike i prave ideje. Još je važnije to što može da mobiliše i okupi ljude neophodne Vojvodini da ponovo bude ono što treba. Imam utisak da Kosanović zbog nesuglasica FS Srbije i FS Crne Gore razmišlja o povlačenju s mesta selektora mlade reprezentacije, a eventualnim angažovanjem u FK Vojvodina sigurno bi se prihvatio još težeg ali izuzetno važnog posla.

Jovan Smederevac, predsednik kluba druge šampionske generacije:
- Ukoliko gradske i pokrajinske vlasti pronađu zajednički jezik i interes Vojvodina može da bude spasena. Onaj ko se prihvati odgovorne dužnosti trebalo bi da obezbedi najnužnije, dakle, novac za plate i prispele račune. U međuvremenu mora da se stvori prostor za traženje jednog ili više sponzora. Svima mora da bude jasno da od pomoći velikih sistema nema ništa. Vojvodini mogu da pomognu samo oni koji imaju novac i u svom angažmanu pronalaze interes. Fudbal je odavno prestao da bude isključivo sport. To je danas ozbiljan posao, a sve ostalo su priče za malu decu. I još nešto, Vojvodina u skladu s aktuelnom situacijom mora isključivo da se oslanja na sopstveni kadar, kako trenerski, tako i igrački. Klub nipošto ne sme da dođe u situaciju da zavisi od menadžera i njihovih sitnih interesa.

Miroslav Vislavski, nekadašnji generalni direktor:
- Svako ko traži izlaz iz krize mora pre svega da demistifikuje period politike Miodraga Kostića koji je formirao “sveto trojstvo” s Branislavom Popovićem i Ilijom Pantelićem. Ostali lideri, poput predsednika Skupština i upravnih odbora, samo su saučesnici utoliko što javnosti nisu predočili stanje u vezi s poslovanjem kluba. Tu pre svega mislim na veliki broj transfera i ostvarenih prihoda, koji se kose s aktuelnim minusom od milion evra. Izlaz iz situacije zahteva kadrovska rešenja koja imaju odnos, poštovanje i emociju prema klubu i poznaju sadržaj i celinu FK Vojvodina. Klubu mogu pomoći samo ljudi s iskustvom u rukovođenju, društvenim statusom i kapitalom koji ih čini nezavisnim od političkih kombinatorika. Među takvima su Milutin Popivoda i Milorad Kosanović a možda i neki drugi.

Dragan Gojković, nekadašnji vd generalnog direktora:
- Situacija u FK Vojvodina nikada nije bila teža. Vreme je za radikalan rez, “od glave do repa”. Spas za klub bila bi adekvatna kombinacija uglednih privrednika i sportskih radnika. Mnogi se pitaju da li je moguće pomiriti političke opcije? Uveren sam da o pitanju FK Vojvodina ne postoji antagonizam pokrajinske i gradske vlasti. Zajednički interes AP Vojvodine i Grada Novog Sada je jak Fudbalski klub Vojvodina. Nadam se da će se ova moja predviđanja obistiniti sutra na Saboru i na Skupštini.

S. Savić

Surdučki s Majom Gojković

U pripremanju Sabora aktuelni predsednik Skupštine FK Vojvodina Dragan Surdučki razgovarao je s predsednikom Izvršnog veća Skupštine AP Vojvodina Bojanom Pajtićem. Na nedavnoj konferenciji za novinare istakao je da isto želi i s gradonačelnicom Novog Sada Majom Gojković. Taj dugo očekivani susret najzad je utanačen, a rezultati se očekuju na sutrašnjem zasedanju Sabora u Gradskoj skupštini u 16 časova, a potom i na sednici klupske Skupštine, koja bi trebalo da počne u 18 sati.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Milorad Kosanovic je sigurno prvi kandidat za predsednika UO FKV.I kako stvari stoje tako ce i biti!!!
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

SVI NA SABOR U CETVRTAK!!!!!!

...odbranicemo Vojvodinu.........

cetvrtak,15h,kadica na SPENSU
Last edited by Stara Garda on Wed Feb 16, 2005 12:59 am, edited 2 times in total.
Hard & Heavy
Posts: 5
Joined: Thu Feb 03, 2005 10:08 pm
Location: Kafana

Post by Hard & Heavy »

Koliko znam skupljanje je u 15h u kadici na spensu.Dakle svima onima kojima je Vosa u srcu neka dodju da zavrsimo to jednom za svagda!
SVI NA SABOR!
Metal up your ass!!!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Da li je sabor sigurno u gradskoj skupstini?Necu da poljubim vrata.
Zasto se toliko krije mesto odrzavanja?
Sabor je svakako veoma vazan i nadam se da ce se i nesto dobro konacno desiti na njemu.Mislim da je najvaznije dovesti na celo kluba nekog ko ce da unese pare,pa makar taj novac bio nelegalno stecen.
Uopste mi se ne svidja sto neki ovde omalovazavaju kosarkaski klub,a usput i jos neke druge iz sportskog drustva?
Pa kakve sve to veze ima sa saborom?To su sasvim razlicite stvari.
Naravno,ici ce se na sabor,a ne vidim zasto se ne bi islo na kosarku na polufinale i nadam se finale?Refleks cemo ionako lagano da dobijemo i to ce biti najlaksa utakmica.
Potrefilo se da se sabor poklapa sa cetvrtfinalom kupa u kosarci i to je prioritet,ali kako neki ovde mogu da odmah iskoriscavaju priliku i da vode kampanju protiv ostalih sportova.Maltene je receno da zbog sabora ne treba nikad vise ici na kosarku.
Ko se smatra pravim navijacem Vojvodine taj moze da prati Vosu svuda i u svim NAJVAZNIJIM sportovima.I ja najvise volim fudbal,njime sam se i bavio,kosarku cak i ne znam da igram,ali to ne znaci da necu da je pratim.Sto je najinteresantnije fudbalski termini i termini ostalih sportova se cak i ne poklapaju.Postavlja se pitanje u cemu je onda problem?
Ko pljuje kosarku neka se onda ne pojavljuje na njoj kada se bude igrala zavrsnica superlige.niko ga ne tera.
Nadam se da ce se odrzavanjem sabora i skupstine resite neke stvari i neke teme se skinuti sa dnevnog reda,pa da se posvetimo navijackim temama,jer blizi se gostovanje na Marakani i dolazak grobara u Novi Sad,a red bi bio da ovoga puta to docekamo spremni za razliku od nekih ranijih slucajeva.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Kako sam cuo Sabor pocinje u 16h u gradskoj skupstini, preko puta Isidorine gimnazije!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Necu vise postavljati clankove iz novina ovde,ali mislim da je jako vazno ovo u vezi sabora!

Dnevnik!DANAS SABOR NAŠEG NAJSTARIJEG PRVOLIGAŠA
Rešenje ili ključ u bravu

Sabor Fudbalskog kluba Vojvodina održaće se danas u velikoj sali Skupštine Grada Novog Sada (ulica Žarka Zrenjanina 2). Na tom skupu trebalo bi da bude određena dalja sudbina našeg najstarijeg prvoligaša.
Na Saboru će moći da govori svako ko želi, ali će glasati samo članovi kluba (nezvanično, pominje se broj oko 300). NJihovi glasovi ukazaće poverenje novom skupštinskom sazivu, a sednica Skupštine trebalo bi da se održi odmah posle okončanja Sabora. Novoizabrana Skupština izglasaće svog predsednika, a potom će biti izabran i Upravni odbor na čija pleća će pasti breme koje danas nosi FK Vojvodina. Tako je bar bilo do sada.
Uoči današnjeg Sabora kao najozbiljniji kandidat za mesto predsednika Upravnog odbora slovio je Milorad Kosanović. To je uglavnom bila želja jednog dela ovdašnje javnosti, ali postojale su i druge opcije. Kao mogući spasioci pominjani su još: Aleksandar Radosavljević, Đorđe Bašić, Bogdan Kuzmanović, Aleksandar Jevtić, Milutin Popivoda i Cvetko Riđošić.
Ne znamo šta je do kraja doneo jučerašnji dan, a noć pogotovo. Za kombinatorike, a FK Vojvodina je upravo to dočekao, ima vremena i u današnjem danu, sve do početka Sabora.
Bar na papiru glavni kandidat, Milorad Kosanović, ovako je juče okarakterisao svoju poziciju:
- Situacija je mnogo ozbiljna. Znatno ozbiljnija nego što se to mnogima čini. Razgovarao sam s predsednikom Skupštine Draganom Surdučkim i razumem njegove napore i želju. Ipak, nije lako tek tako reći “da”. A šta posle? Uveravanja da garancije pokrajinskih i gradskih vlasti za pomoć postoje gode ali nisu i čvrsta garancija da će tako zaista i da bude. Iskreno, bilo bi prepotentno od mene da kažem da “sam ja taj koji mogu da pokrijem minus i da rešim probleme”. To sebi i pored nečije želje ne mogu da dozvolim. Propusti su se gomilali godinama, a ja nemam snage da ih tek tako rešavam. Neko minus mora da dovede na nulu, pa onda da ukaže poverenje čoveku za kojeg se proceni da može Vojvodinu da vodi kako to dolikuje - rekao je Kosanović.
Koliko god se trudili da sport razdvojimo od politike, jasno je da je pitanje opstanka FK Vojvodina sada istovremeno i izazov i zamka za pokrajinsku i gradsku vlast. Da li će ostati zapisano da je Vojvodina stala pod kapom demokrata? Ako usledi “ključ u bravu”, isto tako ostaće zapisano da je gradska radikalska vlast ostala nemi posmatrač i svedok njenog umiranja. Možda će joj radikali ubrizgati svežu krv, ili će ono što je do juče izgledalo nespojivo, pomiriti upravo FK Vojvodina i uspeti da strpa “rogove u istu vreću”?
Pitanja je bezbroj, a odgovor će, verovatno, uslediti danas posle Sabora i Skupštine. Vojvodino, neka ti je Bog u pomoći.


SVI NA SABOR ORGANIZOVANI POLAZAK NAVIJACA JE U 15 H NA KADICI U SPENSU!!!

:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Znaci moze da prisustvuje ko zeli, a pravo glasa imaju ljudi sa clanskim karatama kluba?
Locked