Klupski Sabor

Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Stanje je vanredno, bice vremena za casual look, lepsih...
You'll never walk alone!
uvek sa vama

Post by uvek sa vama »

podbara ne mozes tako da pricas...
sta me boli vise k***c za taj FK, sta mi je lepo doneo? ne kazem da ga ne treba podrzati ali ako se skupi 200 ljudi, bice lose sto bar 30 nije otislo u Vrsac, jer sa 150-170 imas maximalnu vecinu...
jer i sam znas kako prolaze ovi sabori i p***e materine i znas da se nista ne pitas i da je resenje jako tesko naci, daj Boze da nisam u pravu, ali realno to je to....
i iskreno da ima bar 10 ljudi koji bi isli, bez ikakve grize savesti bi otisao u Vrsac

KoKanidja
PRIJATELJ

Post by PRIJATELJ »

Eto ljudi kakvi smo mi.Ma nemozemo se dogovoriti oko dolaska na sabor a kamoli nesto vaznije.Opet ce nas pojesti za dorucak i radice ko sta hoce u klubu.I znas sta ce se desiti.UVEK SA VAMA da li ti znas gde je ona nasa K.K.Vojvodina za koju sam navijao osamdesetih i sve do polovine devedesetih(oprostite neznam kad je osnovana).Krade jaja po salasima u nekoj trecoj ili cetvrtoj ligi jer su je tamo oterali slicni ovim nasim danasnjim fudbalskim mesetarima.A ova danasnja NIS-Vojvodina vodi poreklo od Beogradskog kluba,mislim da je beobanka i ima tradiciju 5-6 god.Nemam nista protiv ove nove KK Vojvodine ali ona moze biti prodata recimo u Nis i niko od nas nece moci nista sem zaljenja da preduzme.Zato nemojmo dozvoliti da nam jos nesto vredno propadne i ode u propast zbog jedne utakmice.Sada nam je sloga najpotrebnija.Neka se Vodje navijaca sastanu i uzmu malo odgovornosti na sebe i nadju najbolje resenje i opciju za rukovodstvo.Pa navijaci su(naravno jedinstveni)najaci faktor na saboru.Pozdrav.
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

podbara wrote:Ovo je sajt fudbalskog kluba!Ako je neko clan ovog kluba a K.K. Nis-Vojvodina mu je drazi nek slobodno ode u Vrsac!
100% SE SLAZEM!

Dosta mi je vise ovih "sezonskih" klubova iz raznoraznih sportova sa skripom parketa koji nose ime Vojvodina, i ne treba oni da nam budu kvazi uteha za neuspehe jedine svetinje koja u ovom gradu postoji 90 godina i koja je osnovana kao F.K. Vojvodina a ne kao S.D. Vojvodina nego treba konacno da se izborimo za ono sto nam je najvaznije i najdraze, ZA F.K. VOJVODINU!

SVI NA SABOR!
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

DUB wrote:Dosta mi je vise ovih "sezonskih" klubova iz raznoraznih sportova sa skripom parketa koji nose ime Vojvodina

Jedan takav klub je ponos drzave i 9 godina uzastopno je uzimao titulu,imali smo i po 3.000 navijaca po utakmici,a gde je doterala ta pogubna politika o stolicama i skripi parketa svi su mogli da se uvere recimo na danasnjoj utakmici na Spensu.
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Ma gari sve ja to postujem ali ja sam za Vojvodinu poceo da navijam kad me je cale prvi put 1982. doveo na stadion i to za fudbalski klub i ceo zivot pratim samo fudbal a za sve ostalo me zaboli! Dal je sah, kuglanje, biciklizam, vaterpolo, rukomet, americki fudbal ili ko zna sta vec meni je skroz mindedj jer ja to niti volim, niti pratim, niti mogu da se lozim na bilo sta od toga! A to sto je bilo 3000 ljudi u proseku je zbog toga sto se nista drugo sem toga nije ni desavalo u ovom gradu tih godina. Koliko je ljudi '89. znalo da se u ovom gradu uopste i igra odbojka a na fudbalu je prosek bio 10.000-15.000 ljudi?
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

OK.To je stvar tvog razmisljanja.Ja se samo nadam da ti skripa parketa nije smetala protiv Sislija ili slicnih.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Kokanidja u pravu si

Post by Владика »

Taman sam hte da napisem da smo ja i Dub malo straiji po godinama kad me je Dub i uvereio u to.Ja i ti moj prijatelju smo svedoci ne samo kako je nastalo organizovano navijanje u N.S. vec i mnogih fudbalera koji su bili face i na evropskoj sceni.Sta su mogle da vide genercije posle 1995.god(sem Werdera i Bastije)!?Samo gomilu nerviranja,pljacke i silnih oziljaka kako na pesnicama tako i u srcu i u dusi.Za mene licno samo postoji fudbal i ne razumem taj automatizam da moram da navijam i za druge sportske klubove koji nose to cuveno ime!Zato podrzavam sve ljude koji ce krenuti u Vrsac ali opet ponavljam da nam je mesto na Saboru.Sto se tice te odbojke ja sam cak bio redovan i kad smo uzeli titulu 89. godine(generacija Kovac,Petrovic,Lagumdzija) i kupa sampiona a to se sve igralo u maloj sali.Posle 5 godina doziveo sam da zbog sportskih ljubitelja nisam mogao da udjem na Spens na finale plej ofa!! :oops: Zatim sam doziveo kako se ti isti iz uprave O.K. hvale kako su uspeli da oteraju fudbalske navijace iz sale!I sta je najgore?Opet sam bio uz taj klub kad god sam cuo da dolaze gostujuci navijaci i u ligi sampiona! Zelim kosarkasima,odbojkasima, i svim ostalim najbolje ali sve te njihove titule ja bih dao za jedan Kup u fudbalu!
p.s.Neizmerno mi je drago sto se na ovom forumu javio i gospodin Kokanidja i iskrena mi je zelja da se vrati na nase forume jer sam iskreno uzivao u citanju njegovih postova!
User avatar
KoKanidja
Posts: 615
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Post by KoKanidja »

niko ne kaze da fudbal i kosarka ili odbojka uopste mogu da se porede, pa ja mislim da je 99,99% nas krenulo ili prvi put videlo Vojvodinu na fudbalskoj utakmici nego na bilo kojoj drugoj, i to nije nista novo i totalno je nebitno to sad pominjati....
ako tebe DUB zaboli za bilo sta drugo, niko te ne tera da ides, ali nemoj onda ni da sabotiras odlazak ostalih svojom pricom
govorim to sad nevezano za ovaj slucaj SABOR-Vrsac
ne znam, ali PRIJATELJU, mislim da malo previse ocekujes od sabora, koliko se mi pitamo, verovatno i sam znas, tako da ne znam, kazem ti, daj Boze da se varam
i znam ja gde je ona Vojvodina, ali to vise nije to, kakve veze ima sto se fuzionisala sa propalim beogradskim klubom samo da bi usli u prvu ligu, cista korist i nista vise, i ciji su onda ono navijaci bili u punom spensu prosle sezone? Pa ja sam tada pola zivota izgubio u nerviranju, nervirao sam se za svaki bre faul, za svaki primljen kos, pratio sam utakmicu, sto sa fudbalom nije slucaj vec sigurno 2 godine gde dodjem na stadion da bi se smejao bolidima sa loptom, a kad izgubimo, bude mi totalno svejedno jer....navikaaaaaa je tooooooooooooooooo :)
i meni se bar kosarka ipak dosta razlikuje od odbojke, na koju sam isao na tako tekme sa zvezdom i one finale playofova i ligu sampiona onda davno, jer kosarka je vise nekako muski i poznatiji sport i imas mnogo vise publike u salama i protivnickih navijaca....dok u odbojci toga nista nigde nema.....
ako ti mislis da bi sabor propao zbog 30-tak ljudi, onda bolje i da se ne sprema masa za to, ako u startu ne znas da ce bar 100-150 da dodje
ovo je naravno samo moje licno misljenje.....
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Fudbal je fudbal, a ostalo su sportovi.... to i jeste i nije istina. Ne želim da vidim da ovde dođe do podele, pa da ispadne da oni koji idu na fudbal, oni su navijači, a oni koji idu na dvoranske sportove to nisu. Stvar je u tome da je ovo Novi Sad i to sam rekao hiljadu puta. Novosađani su kao muve, kad ima nešto "slatko" (da ne pominjem onu drugu stvar na koju se okupljaju) oni se skupljaju u velikom broju, a kada ne osete ništa interesovanje im naglo opadne (ovde računam i sebe, što se tiče dvoranskih sportova, kod fudbala je drugačije). Potpuno ste u pravu kada kažete da je najveći deo nas prvi put otišao na fudbalsku utakmicu, čak mislim da su svi prisutni na ovom forumu tako počeli, ali mislim da je izvestan broj potencijalnih navijača prvi put došao na odbojku, pogotovo u onoj sezoni kada smo bili ubedljivo najjači i ubijali redom i cigane i grobare. Podbara, što se tiče ostalih sportova, ja ću uvek samo na fudbalu biti redovan, ali navijam za Vojvodinu u svim sportovima i uvek ću se licemerno hvaliti uspesima Vojvodine u odbojci, košarci, rukometu,... iako nisam bio tamo na utakmici.
Zašto je važno da navijači budu prisutni u dvorani? Po meni, baš zbog onih potencijalnih navijača, jer to su klinci koje su roditelji doveli da gledaju Meštera ili Mijića ili bilo koga drugog, jer vole Vojvodinu, a nemaju nameru da dolaze na fudbalsko mučenje, niti će tamo poslati svoju decu. Ono što mi, kao navijači prevashodno fudbalskog kluba, treba da postignemo je da te klince zainteresujemo da dođu i na fudbal. Drugi način da povećamo broj navijača na tribini fudbalskog kluba ne postoji, bar ne u skorijoj budućnosti, jer (možda vi verujete u deda mraza ili neka druga čuda, ali ja ne verujem) da bi se Vojvodina izvukla iz sr...a u kojem je sada, potrebne su velike pare i pošteni ljudi koji će voditi klub. Ta dva - pare i poštenje, u istoriji čovečanstva nikada nisu išle zajedno, pa čak i ako dođemo do nekih para, broj "muva" (koje se u ovom slučaju skupljaju kao na onu drugu stvar, znači u još većem broju) će se u klubu naglo povećati, doći će sa svojim interesima na prvom mestu i opet smo se vratili na početak. Recite mi samo jednu stvar, da li bi navijali za Vojvodinu, da klub preuzme neko ko ima sumnjive moralne vrednosti, donese pare sumnjivog porekla, uzmemo titulu, ali sve to zahvaljujući nameštenim utakmicama? Verujte mi da F.K. Vojvodina neće uzeti ni prvenstvo ni kup u narednih 20 godina (bar ne fudbalsko) i bez obzira na to, ja ću dolaziti na taj prokleti fudbal i što kaže KoKaniđa
dodjem na stadion da bi se smejao bolidima sa loptom, a kad izgubimo, bude mi totalno svejedno jer....navikaaaaaa je tooooooooooooooooo
.
Možemo samo da sanjamo nekog Romana Abramoviča sa dušom Govedarice, Šaule, Boškova ili Hadžija, ali ćemo za dvadeset godina opet biti na istom kao i sada, jedino što ćemo naslediti mesta onih penzionera koji sede na zapadu, punih lepih sećanja na nekadašnju Vojvodinu, ali isto tako punih besa, koji će u međuvremenu otići da mečeve gledaju "od gore".
Možda sam malo pobegao sa teme, ali to je suština, ko nije pročitao Stadionsku groznicu, neka je pročita, verujem da će se većina ljudi ovde prepoznati u toj knjizi.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Kratko,ali jasno:

SVI NA SABOR... :!: :D
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Postoji li neka sansa da se ukomponuje i jedno i drugo? Naime, Sabor pocinje u 16h, i po recima nekih od istaknutih navijaca ne bi trebao da traje duze od sat, sat i po, dok se ne izabere skupstina. Mi posle sa radom skupstine nemamo nista. E sad, sve zavisi kada nam pocinje utakmica u Vrscu, ako je neki vecernji termin (recimo 20:30), stigli bi ladnjaka, mozda ne na sam pocetak utakmice (mada, ako majstor malo pritisne gas...) Ipak, tu bi trebalo dosta stvari da se poklopi i sa vremenom, pa jos i da nas busevi voze sa lica mesta (Veternik)...

P.S. Ima li uopste organizovanog prevoza?
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

KoKanidja sve stoji sto si napisao i moj stav prema ostalim sportovima je samo moje licno misljenje koje ne zelim nikome da naturam.Od sabora ne ocekujem mnogo sem ako grad ne prelomi i konacno ne uleti da spase staru damu srpsko-crnogorskog fudbala.Zato svima koji hoce da idu Vrsac zelim spretan put ali da vas ne ode jako puno zbog Sabora :wink: !
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Svaki sport ima svoju publiku i nema potrebe praviti dramu oko cele stvari. Fudbal jeste broj jedan, ali trebalo bi postovati i sve one koje gledaju i manje popularne sportove. Druzim se s Vanjom Plisnicem, sjajan lik i mogu vam reci da je mu je bilo vise nego drago kada su navijaci bodrili klub u Subotici pre nekog vremena. Tada se "stvarno osetio ponosnim sto pripada klubu" (citirao sam ga), znate svi, igrao je povredjen, a svi su dali svoj maksimum i pobedili. I meni je krivo sto nas na dvoranskim sportovima nema bar onoliko glasnih kao na fudbalu, ali cu poci prvo od sebe - pratim, ali nemam vremena da odem, sem na neke vece tekme i priznajem da ne osecam onu draz kao na stadionu. Tim momcima ipak znaci podrska, kakva je da je. Ali fudbal je ipak fudbal, tu nema zbora (na Sabor se ici mora), ali kontam da jedna basket tekma moze da prodje bez navijaca, jer se radi o mnogo znacajnijim stvarima. Niko nece uzeti za zlo sto se nije otislo u Vrsac (ako se ne ode), ali mislim da nam je svima mesto na Saboru, da budemo jedinstveni u ovoj situaciji i da svi budemo na jednoj strani. Nadam se samo da ce se uskoro izaci s nekim konkretnim informacijama o tome sta se sprema na Saboru, ko su glavni akteri, koga treba podrzati, za sta glasati... Da ne idemo kao na poselo...
You'll never walk alone!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

pitanje i predlog

Post by Turija »

Zna li neko da li se ime gospodina Miloša Avramova pominje u nekim kombinacijama za rad u FK Vojvodini?
Ja lično ne mogu zaboraviti njegov doprinos u KK Vojvodini u podizanju kluba iz blata do zlatnih visina, za vrlo kratko vreme. A nama to baš sada treba.
Kakva je trenutno njegova pozicija snaga i uticaj u Novom Sadu i da li bi mogao učiniti nešto slično u FK?
Locked