Mlada reprezentacija Srbije

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Turija »

Red Marquis wrote: Mon Oct 16, 2023 5:36 pm
Deep Purple wrote: Mon Oct 16, 2023 5:05 pm
Red Marquis wrote: Mon Oct 16, 2023 3:36 pm Dokaz da baš i ne može da se svali krivica na 1945 je to što se u drugim republikama po osamostaljenju situacija ipak krenula menjati ka lokalpatriotizmu, negde i drastično. Dok smo mi samo ostavili papučicu na gasu na beogradizaciji.
Nije baš tako, blizanci gde god da gostuju izuzev Hrvatske imaće ako se obezbede sigurnosni uslovi većinu navijača. A verujte i tamo kada bi se “smelo” skupili bi oni lepu brojku.
Tako da koliko je u drugim državama lokal patriotizam na sceni i delu moglo bi se diskutovati. Imamo i sam primer kada po Aba Ligi gostuju da su gotovo po celom regionu “domaćini” naša je nesreća što smo u samom epicentru dešavanja. Nas je ubila gravitacija, jebiga.
Imaće podršku jer jedino oni i prate taj basket.
Da dođu na fudbal u Zenicu, Maribor, Bitolj, Hrvatsku ne moramo pominjati, neće imati ništa od toga. To može samo da prođe u Crnoj Gori i Republici Srpskoj i ovde kod nas. Lokalpatriotizam je kod srba na najnižem nivou u regionu.
I bivse republike su sad dijaspora, a velik broj Srba je u dijaspori, staroj i novoj, sa starim navijackim navikama iz exYu.
U kosarku i fudbal drzava ovde blizancima daje kapom i sakom, dok tamo za red ili dva velicine manje. A, uvek se moze napuniti sala ili jedna tribina sa blizanckim navijacima u dijaspori ( i vrlo verovatno i da se potuku sa domacim navijacima). Onda domaci gledaoci, tamo gde bi bili u manjini, nece ni da dodju na utakmicu.
Ako ih bas zanima, odgledace preko tv ( sto se vec i kod nas dogadja). Bar ja tako vidim situaciju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
rykerfcv
Posts: 729
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by rykerfcv »

Nije problem guranje od 1945-do dana danasnjeg,pravi primer toga u Spaniji je Baskija gde za njih samo postoji Atletico Bilbao i jos neki klubovi iz Baskije.
Za one koji zive u Novom Sadu ne znaju kakav je osecaj kada ti 99.9% grada navija za bg blizance,i momci koji odaberu Vojvodinu pored ona 2 i krenu neku pricu u vezi Vose i same Firme kao navijacke grupe(kakva god ta prica bila).Veoma brzo budu pretuceni i ugaseni od ovih ili onih.
Navijaca Vojvodine ima po celoj pokrajini,ne u velikom broju ali nas ima!
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Deep Purple »

Pre svega da me neko pogrešno ne shvati ali koliko vas je imalo priliku da malo zađe detaljnije u BH fudbal? Da ode na neko gostovanje i pogleda neki malo veći broj mečeva, na moju žalost ja sam gledao BH fudbal u više navrata uživo.

Tamo je lokal patriotizam na višem nivou od našeg ali ne previše, jedini razlog zašto je na višem nivou je animozitet izneđu naroda koji dele teritoriju zbog religijskih i drugih razloga. Biću surovo iskren i reći da i u Bosni 70-80% navija za dva kluba iz Sarajeva. Pretežno ljudi na koje Islam ima jak uticaj u Sarajevu navijaju za istoimeni klub i tako širom Bosne. Željo je više radnički klub i ne teži toj religijskoj priči i često možemo naleteti i na pravoslavce, katolike, ateiste, agnostike koji iskreno vole taj klub. Naravno i samih muslimana.

Republika Srpska je podeljenja između navijača blizanaca i to su baš “hardkor” i kunu se u te klubove. Borac se malo koprca ali nažalost Banjaluka je po tom pitanju gora i od Novog Sada ali Lešinari imaju jako lepu organizaciju pa napreduju koliko toliko plus se Borac malo malo bori za titulu.

Velež ima broj pristalica ali nije to neka brojka u odnosu na to koliko ljudi se cima da ide na stadion. Zrinjski jednostavno podržavaju Hrvati ali nije ni to neka brojka.

Generalno bi Željo kada bi se puštale ulaznice u slobodnu prodaju bio po broju navijača na stadionu bio u 9/10 navrata “domaćin”. Svedoci smo da ni Sarajevo prilikom organizacije mečeva sa njima ne ulazi spokojno u vezi broja navijača i gledaju da i samu navijačku tribinu ograniče. Da se razumemo koliko god mi Željo bio simpatičan same “Manijake” odnosno njihovu navijačku grupu ne podnosim.

U Bosni ne postoji lokal patriotizam na onom nivou na kom ljudi misle da jeste. Prvi bih voleo da je tako ali nažalost nije. I tamo se knjiga svodi na dva slova. Samo tamo eto i drugi klubovi preko politike jer se bukvalno bacaju kockice ko će biti šampion jer ima uticajnih klubova poput Zrinjskog, Borca i Sarajeva imaju mogućnost da gledaju svoj klub kako podiže pehar pa se preko uticaja odnosno politike teži da se sve široke narodne mase zadovolje na uštrb Veleža i Željezničara jer ne donose političke poene.


Znam da ću kao navijač Vojvodine biti subjektivan ali Vojvodina ima više navijača od svih klubova u Bosni izuzev Sarajeva i Želje.
Isto tako je i u ostalim Ex-Yu državama. Mi smo vam eto najbrojniji “treći” klub neke bivše ex-yu.

Samo mi imamo svoje demone i bubice i najveća boljka nam leži u samom mentalitetu. Imao sam tu privilegiju da gledam ex-yu fudbal često uživo i da se uverim u to.

Nažalost našeg navijača je mnogo teže dovesti na stadion od navijača Rijeke, Osijeka, Veleža, Borca i ostalih klubova.

Pre svega zbog svesnosti same veličine kluba i same težnje da smo u vrhu našeg kakvog takvog fudbala ljudi nisu zainteresovani kada se ta ambicija ne ispuni.

Grad Novi Sad i sama pokrajina imaju takav potencijal da iznesu klub u teoriji toliko da u samoj praksi bole oči od sagledavanja tužne realnosti u kojoj se klub nalazi.

Fudbalski klub Vojvodina ima veći potencijal i od samih Sarajevskih rivala ali nažalost to već decenijama nismo kadri da iskoristimo i iznesemo.

Komplikovana je tema ali sam naš mentalitet igra veliku ulogu, na stranu rezultati, odnos ljudi koji vode klub prema klubu, muka od blizanaca i ostalih faktora.

Što pre mora da se publika animira i napravi jasan plan na duže staze, da se radi na povratku ljudi na sam stadion i jasnom stavljanju do znanja za koga navija Novi Sad pa makar u tom Novom Sadu i samo jedan posto populacije navijao za Vojvodinu, Vojvodina je Novi Sad, Novi Sad je Vojvodina.

@Voja je u pravu da su rezultat i kvalitetna igra najvažniji za to i da će to najlakše privući većinu ljudi ali mora da se radi na više frontova.

Voleš jednom u životu sad bogatu il’ sirotu.

I kao što su Drezdenovci napisali za Dinamo tako i Novosađani moraju za Vojvodinu, ko god “uđe” mora da navija za Vojvodinu.
Last edited by Deep Purple on Mon Oct 16, 2023 9:25 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Milan »

Deep, ne zezaj. Pa imas u Bosni jos Tuzlu i Zenicu. Pored onih koje si nabrojao je to dovoljno da potvrdi ono sto sam rekao iznad. Druga stvar je sto je Bosna demografski u k.rcu…
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3838
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Deep Purple »

Milan wrote: Mon Oct 16, 2023 9:24 pm Deep, ne zezaj. Pa imas u Bosni jos Tuzlu i Zenicu. Pored onih koje si nabrojao je to dovoljno da potvrdi ono sto sam rekao iznad. Druga stvar je sto je Bosna demografski u k.rcu…
U pravu si ti ali nije to tolika brojka koliko ljudi misle, u svakom gradu imaš veliki broj ljudi koji navijaju za dva Sarajevska kluba i to je poenta mog upisa. Kao što i u samoj Rijeci imaš ljudi koji navijaju za Hajduk mada veći broj ljudi naravno navija za Rijeku. Poenta samog upisa da Vojvodina i pored uplitanja mnogih faktora kroz guranje dva kluba i dan danas ima više navijača od iznad nabrojanih klubova ali da nas ubi sama nezainteresovanost.

Plus pride zvezda i partizan imaju takvu brojku da i pored toga što ni imamo više navijača od iznad nabrojanih klubova naša brojka deluje smešno.

Sam partizan je brojčano “aždaja” i za Sarajevo i Željezničar. Blizanci pojedinačno imaju više navijača ako izuzmemo i sam Beograd nego Sarajevo i Željo u celoj Bosni možda čak i kombinovano. (Naravno broj ljudi u jednoj državi igra veliku ulogu u toj komparaciji)
Mi smo jednostavno okruženi sa dva kancera kakve istorija ne poznaje. A snosimo odgovornost jer smo to dozvolili ma koliko god bili u mogućnosti da se borimo protiv toga.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/ve ... ite/464359
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by N13 »

Vojvodina ima strasan potencijal. Jeste nas mentalitet takav da je tesko dovuci ljude na stadion. Ali postoji razlog za to.
Sta ljudi dobiju na tom stadionu? Mucnu utakmicu, nikakav komfor, smrzavanje zimi, preznojavanje leti, sedenje na kisi, nikakvu atrakciju, nikakav sadrzaj, slomljene stolice, potencijalno bacanje topovskih udara od strane navijackih grupa koje plasi decu, nigde osvezenja, hrane, i pica, osim kod kokicara koji nosi kokice stare 15 dana i sokic od jabuke na slamku... itd. Kada sve to uzmes u obzir, jedan prosecan ljubitelj fudbala ce pre sesti na fotelju, uzeti hladno pivo i odgledati utakmicu. A onaj koji nije bas preteran navijac, nece ni to uraditi, jer nema igre niti rezultata.

Trenutno sam na odmoru, u Madjarsku sam otisao na par dana, i isao sam na utakmicu reprezentacije na Puskas Arenu. Ej, do pre samo 10ak godina smo madjare smatrali trecim svetom za fudbal. Unapred smo upisivali pobede protiv njih. Secam se da smo se nedavno i mi sami radovali kad smo izvukli njih u Evropi (MTK ako se dobro secam). Samo 10ak godina kasnije, oni su napravili revoluciju. Pre svega izgradnjom vrhunskih stadiona, a zatim i sredjivanjem sistema. Vrhunska infrastruktura, komfor za pozeleti. Meni su ta 2 sata na stadionu protetela kao 10 minuta. Nema hladnoce, nema vrucine, sankovi sa hranom i picem svuda, siroki prolazi, odlican pogled na teren, vrhuuunska akustika stadiona, kao da je u hali. 70.000 ljudi na stadionu, a brze se udje i izadje neko kad je 2.000 ljudi na Karadjordju. Toliko su me odusevili da sam gledao da li se jos neka lokalna utakmica igra ovih dana tu, da odem da gledam, jer prosto je uzivanje otici na takav stadion, cak i kad me ne zanima ko je na terenu.

E tako se koristi potencijal. Komfor pre svega, a onda sredjivanje sistema, i sve ce doci ma svoje. Mi imamo potencijal kao klub i kao grad. Ali kada cujem da ce da nam samo sminkaju stadion, pa jos izjave 'sa tim sminkanjem smo mirni sledecih 10 godina', tacno mi ubije svaku nadu. Novi bre stadion od nule praviti! I nadati se da ce se usput srediti i sistem, pa sam siguran da ce biti 10k+ navijaca svaku tekmu.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3833
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Red Marquis »

Ja znam da je Mađarska zemlja pored naše pa je poređenje neizbežno, ali mi i EU države se ne možemo meriti finansijski, koliko god gledao svevišnji i pokušavao da kopira Orbana. Jedino ih šijemo sve u korupciji debelo.
Naša infrastruktura je užas i van sporta i nijedan sportski objekat koji je ova država radila nije završen bez zilion minusa. Očekivati da se prvo srede stadioni pa posle i izgraditi sistem je naivno.
Io odio Belgrado
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Grbavica.021* »

N13 wrote: Mon Oct 16, 2023 10:03 pm Vojvodina ima strasan potencijal. Jeste nas mentalitet takav da je tesko dovuci ljude na stadion. Ali postoji razlog za to.
Sta ljudi dobiju na tom stadionu? Mucnu utakmicu, nikakav komfor, smrzavanje zimi, preznojavanje leti, sedenje na kisi, nikakvu atrakciju, nikakav sadrzaj, slomljene stolice, potencijalno bacanje topovskih udara od strane navijackih grupa koje plasi decu, nigde osvezenja, hrane, i pica, osim kod kokicara koji nosi kokice stare 15 dana i sokic od jabuke na slamku... itd. Kada sve to uzmes u obzir, jedan prosecan ljubitelj fudbala ce pre sesti na fotelju, uzeti hladno pivo i odgledati utakmicu. A onaj koji nije bas preteran navijac, nece ni to uraditi, jer nema igre niti rezultata.

Trenutno sam na odmoru, u Madjarsku sam otisao na par dana, i isao sam na utakmicu reprezentacije na Puskas Arenu. Ej, do pre samo 10ak godina smo madjare smatrali trecim svetom za fudbal. Unapred smo upisivali pobede protiv njih. Secam se da smo se nedavno i mi sami radovali kad smo izvukli njih u Evropi (MTK ako se dobro secam). Samo 10ak godina kasnije, oni su napravili revoluciju. Pre svega izgradnjom vrhunskih stadiona, a zatim i sredjivanjem sistema. Vrhunska infrastruktura, komfor za pozeleti. Meni su ta 2 sata na stadionu protetela kao 10 minuta. Nema hladnoce, nema vrucine, sankovi sa hranom i picem svuda, siroki prolazi, odlican pogled na teren, vrhuuunska akustika stadiona, kao da je u hali. 70.000 ljudi na stadionu, a brze se udje i izadje neko kad je 2.000 ljudi na Karadjordju. Toliko su me odusevili da sam gledao da li se jos neka lokalna utakmica igra ovih dana tu, da odem da gledam, jer prosto je uzivanje otici na takav stadion, cak i kad me ne zanima ko je na terenu.

E tako se koristi potencijal. Komfor pre svega, a onda sredjivanje sistema, i sve ce doci ma svoje. Mi imamo potencijal kao klub i kao grad. Ali kada cujem da ce da nam samo sminkaju stadion, pa jos izjave 'sa tim sminkanjem smo mirni sledecih 10 godina', tacno mi ubije svaku nadu. Novi bre stadion od nule praviti! I nadati se da ce se usput srediti i sistem, pa sam siguran da ce biti 10k+ navijaca svaku tekmu.
+1 :lala:

Играли смо са МТК-а 2015-те и са Хонведом 2013-те, али то што кажеш њихови стадиони тад и сад су небо и земља, мимо фудбала доста су пара и у рукомету уложили изградили хале једна од лепших по мом укусу је изграђена недавно у Сегедину где ПИК Сегед игра годинама Лигу шампиона
User avatar
N13
Posts: 2029
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by N13 »

U pravu si Red, ali sam poredio Madjarsku jer su do vrlo nedavno bili daleko ispod nas sto se svega tice... jedino smo u vaterpolu bili tu negde, jednako dobri. Oni su za jednu deceniju odradili vrhunski posao sto se tice fudbala.
I opet, svestan sam da mi po privredi i BDP-u ne mozemo parirati ni jednoj EU zemlji, pa ne ocekujem da se kod nas to moze resiti za jednu deceniju. Ali definitivno mozemo uciti od njih.

Do pre 10 godina niko ni taj Madjarski fudbal nije gledao. Bili su jednako prazni stadioni. Ali se razvila kultura navijanja i bodrenja lokalnih klubova, pa i reprezentacije, ulaganjem u infrastrukturu. Pre same utakmice po celom gradu se vide njihove navijaci u njihovim obelezjima kako setaju, cekaju da pocne utakmica od ranog jutra. Oseti se ta euforija na dan utamice po celom gradu. A to je ono sto fali kod nas, euforija, jedva cekanje da pocne utakmica.
I kad kazem njihovi navijaci po celom gradu, tu ne mislim na huligane i ultrase. Vec sve, cele porodice sa decom, stariji, mladji, bake, deke.
A nije tako bilo ranije. Bili su tu gde smo mi sada, ako ne cak i gori. Jednostavno se isplatilo ulaganje, probudilo je navijace. I to se odrazilo i na klupski i reprezentativni fudbal, koji im je na najboljem nivou u poslednjih 30+ godina.
Sve je to lancana reakcija - ulaganje, sistem, budjenje publike, kvalitetniji fudbal, vece interesovanje dece da treniraju isti... pred nosom nam je sve to, ali dzabe kad nista nismo u stanju da naucimo.
User avatar
Milan
Posts: 4154
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Milan »

Ne diraj mi Malajca i njegove kokice!

Sto se Madjarske tice, stariji ce se setiti i stadiona na kom smo igrali protiv Ujpesta ‘99.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Grbavica.021* »

User avatar
Mare_Liman
Posts: 948
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Mare_Liman »

Ни у једном тиму нема ни једног нашег играча, толико о нашој омладинској школи...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Grbavica.021* »

Mare_Liman wrote: Thu Mar 14, 2024 8:59 pm Ни у једном тиму нема ни једног нашег играча, толико о нашој омладинској школи...
Код кадета чак 2 играча...
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 1895
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Grbavica.021* »

Post Reply