Mlada reprezentacija Srbije

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Minja
Administrator
Posts: 1903
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Minja »

Terapija je zapravo hirurgija. 1945. da se ponisti i ugasi, na ta mesta da se ubace privatni klubovi po principu fransiza. Novi savez, nova sudijska organizacija. Zabranjene navijacke (kriminalne i mafijaske) grupe, svaki vid promocije nasilja, mrznje, politike i slicno. Restrikcija menadzerima, jak zakon koji bi stitio i klubove i decu koja treniraju u istim.

Znaci, nece se ovo nikada dogoditi. Tema od par dana i cao.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1267
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by MiSmoFKV! »

Mislim da ovde ima još jedan dublji problem, a to je jako loša radna etika kod mlađih generacija. Jako retko su spremni da rade na sebi i zadovoljaju se sa minimumom uspeha. Iako po talentu imaju mnogo veće predispozicije, teško da ćemo imati igrače kalibra Baneta Ivanovića, Duće Tadića, Nemanje Vidića, Matića itd
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote: Sat Oct 14, 2023 1:57 pm Mislim da ovde ima još jedan dublji problem, a to je jako loša radna etika kod mlađih generacija. Jako retko su spremni da rade na sebi i zadovoljaju se sa minimumom uspeha. Iako po talentu imaju mnogo veće predispozicije, teško da ćemo imati igrače kalibra Baneta Ivanovića, Duće Tadića, Nemanje Vidića, Matića itd
To isto je rekao i Varjacic (32) iz Lucana.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Rabba »

MiSmoFKV! wrote: Sat Oct 14, 2023 1:57 pm Mislim da ovde ima još jedan dublji problem, a to je jako loša radna etika kod mlađih generacija. Jako retko su spremni da rade na sebi i zadovoljaju se sa minimumom uspeha. Iako po talentu imaju mnogo veće predispozicije, teško da ćemo imati igrače kalibra Baneta Ivanovića, Duće Tadića, Nemanje Vidića, Matića itd
Ovde postoji još jedan problem, a to je pumpanje tih mladih ega. Ne bih se u potpunosti složio sa ovim, ali ni protivurečio previše. Ovde je mladim igračima dozvoljeno da postanu zvezde pre nego što kroče u prvi tim ekipe u kojoj su, i to samo zarad mira i pumpanja cene, od čega jedino taj klub može da profitira, uglavnom sa ne baš velikim profitom.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Stexman »

To je zato sto se menadzeri previse pustaju u klubove i rukovode transfer politikom. Oni su ti koji pune glave tih klinaca i placaju novinare sa pisu hvalospeve o tek ispilelim igracima koji nemaju ozbiljnu utakmicu u nogama.
Posledica toga su igraci puni sebe, a nemaju cime to da potkrepe.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Radoye »

MiSmoFKV! wrote: Sat Oct 14, 2023 1:57 pm Mislim da ovde ima još jedan dublji problem, a to je jako loša radna etika kod mlađih generacija. Jako retko su spremni da rade na sebi i zadovoljaju se sa minimumom uspeha. Iako po talentu imaju mnogo veće predispozicije, teško da ćemo imati igrače kalibra Baneta Ivanovića, Duće Tadića, Nemanje Vidića, Matića itd
Mislim da je i ta prica o ljudima s ovih prostora kao nesto posebno talentovanima za sport zapravo mit. Ono sto nama daje prednost je fizika, mi u proseku spadamo medju vislje i krupnije narode, ali to samo po sebi ne znaci nista. Narocito danas kad je u nekim regionima sveta gde je vekovima vladala poduhranjenost (npr. Kina, Indija...) zbog cega su stasavale zakrzljale generacije skocio standard pa je sada i medju njima sve vise dece koje fizickom gradjom ne zaostaju za svetom. Tako da se ta razlika / prednost smanjuje. A i tu prirodnu fiziku treba nadgraditi radom da bi ona bila cemu.

U nekadasnjoj Jugoslaviji puno se polagalo na fizicku kulturu - od skoli, vanskolskih / rekreativnih akrivnosti, sportskih klubova i drustava u svakom seocetu... To je sve bilo u sklopu ideologije opstenarodne odbrane po kojoj je cela populacija vojska i zbog cega se rezim cimao da mu ona bude sto fizicki spremnija i spretnija za slucaj nedajBoze. Naravno, to je imalo pozitivni odrazaj i na "civilne" aktivnosti pa i na vrhunski sport - postojao je sistem kroz koji su se deca pratila od predskolskih dana, sa njima se aktivno radilo i najtalentovaniji su bili selektovani za napredovanje. I to sve najvecim delom bez ekstra troska za roditelje.

Danas je sve drugacije. Kod nas nastava fiskulture vec 20-tak godina izgleda smesno, nastavnike / profesore vecinom zastoli boljko da se cimaju, bace deci loptu pa sednu i citaju novine - ako se casovi uopste i odrzavaju jer mnoge skole ni nemaju uslove za to veci deo godine, fiskulturne sale nemaju grejanje, prokisnjavaju... Ucesce u nekakvim organizovanim vannastavnim sportskim aktivnostima se naplacuje sto dobar deo roditelja dece na ovu skupocu i sa nasim prosecnim platama ne moze da isprati, a da bi se napredovalo ne treba talenat i rad dovoljno je da se potplati koga treba. Vlada negativna selekcija, rad i trud nisu nikakva garancija za uspeh i normalno je da u takvim uslovima sistem izbacuje decu koja nemaju radne navike.

Naravno za svako pravilo postoje izuzeci i u svakom kukolju se moze naci i po koje zrno zita sto su upravo ti Ivanovici, Tadici, Vidici ali sto se duze nastavlja ici ovakvim kursom sve ce takvi pozitivni primeri biti redji i redji.

Sto se tice ovog rezultata protiv Engleske on nije iznenadjenje. Vec dugo vremena nas reprezentativni fudbal (seniorski) zavisi od dece gastarbajtera koja su fudbalsku skolu prosla napolju, i od igraca koji su jos veoma mladi bez duzeg zadrzavanja u domacem takmicenju izasli napolje i tamo se kompletno formirali u igraca. Ovih drugih je relativno malo jer samo oni sa izuzetnom radnom etikom su uspeli u tome, dok vecina u sudaru sa realnim svetom dozivi surovo budjenje pa se vracaju ovamo ili dalji uhleb traze po kojekakvim -stanovima i njihovim takmicenjima. Nase mlade reprezentacije su jedno vreme benefitirale od ranog guranja mladih igraca u vatru seniorskog fudbala (tj. iznosenja na stocnu pijacu) jer bi tu dodatno fizicki ocvrsnuli u odnosu na vrsnjake iz inostranstva pa su ih dobijali na cistu tucu, trcanje i skok sto je maskiralo tehnicko-takticke nedostatke. Ali u medjuvremenu se i sam kvalitet domaceg takmicenja toliko srozao - a kako i ne bi, kad je aaaaa sveeeee namesteno - da se tu vise ni fizika ne moze nabijati, jer jos niko nije postao igrac igrajuci namestaljke.

I onda imamo:

1. sveopstu korupciju i negativnu selekciju
2. namesteno takmicenje i menadzersko mesetarenje
3. los rad na svim nivoima

i kad to podvuces i saberes dobijes poraz od 9:1.

No "uteha" je da ce uskoro biti i gorih poraza od ovoga pa cemo brzo da ga zaboravimo...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Turija »

@Radoye, kapa dole za analizu. Svaka cast za tacnost, kao da zivis ovde, a hiljade km si odavde.
Perfektno :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Radoye »

Turija wrote: Sun Oct 15, 2023 12:09 am Svaka cast za tacnost, kao da zivis ovde, a hiljade km si odavde.
Pa danas u svetu interneta ni daljine nisu vise ono sto su bile. Uostalom vecina familije je jos uvek u Srbiji, njihova deca sada prolaze kroz skolski sistem a pojedina i treniraju nekakve sportove pa cujem od njih kako to ide. A nisam jos toliko omatorio da zaboravim kako je bilo kad sam ja kroz to prolazio :wink:

:cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
zime89
Posts: 483
Joined: Tue Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by zime89 »

Minja wrote: Fri Oct 13, 2023 5:55 pm Terapija je zapravo hirurgija. 1945. da se ponisti i ugasi, na ta mesta da se ubace privatni klubovi po principu fransiza. Novi savez, nova sudijska organizacija. Zabranjene navijacke (kriminalne i mafijaske) grupe, svaki vid promocije nasilja, mrznje, politike i slicno. Restrikcija menadzerima, jak zakon koji bi stitio i klubove i decu koja treniraju u istim.

Znaci, nece se ovo nikada dogoditi. Tema od par dana i cao.
Pa nije za sve kriva 1945, kad je to bilo. Druga stvar nisu ni klubovi u nemačkoj i španiji svi privatni i po tom principu. Mni su City,RB ili PSG tri najodvratnija kluba na planeti koja su mi zgadila fudbal, više nego i ovi ovde. Za ostalo se slažem.
ZIME89
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Deep Purple »

Ključ je mentalitet našeg naroda i mislim da se tu svaka teorija i rešenje problema završava. Da to nisu zvezda i partizan bila bi neka dva kluba. Mi nismo navijači tradicije, shvatanja i ostalog već navijači uspeha. Znači u Nemačkoj imaš jednostavno ljude koji navijaju za lokalni klub ili za neki veći u regiji, ljude koji navijaju za klub zbog nekih političkih stavova odnosno grupacije desnica i levica ili neki drugi stavovi, kod nas ljudi ne navijaju za neke klubove zbog stavova, istorije, tradicije ili bilo čega gde se pronađu već samo zbog rezultata i jer im je nametnuto.

Skoro Drezdenovi navijači napravili koreografiju i napisali ko god misli da uđe (živi) u Drezden mora da navija za Dynamo.

Ljudi ne shvataju koliko ljudi navija recimo za Minhen 1860 a ne za Bajern, fantazija koliko imaju lepu brojku ali to je sve do glave stanovnika i kulture a kod nas je nažalost ta svest na jako niskom nivou.

Ulm je ušao u treću ligu, nažalost do karata je protiv kvalitetnijih rivala teško doći pa sam izvisio i za Minhen i za Drezden, možda sam mogao Trkulju da pitam ali ne volim da tražim usluge, (danas su igrali protiv Drezdena, rasprodali protiv obe ekipe stadion u rekordnom roku) Ulm igra baš iznad očekivanja, danas su igrali za prvo mesto protiv Drezdena i izgubili 2:3. A pravili su tim da opstanu posle ulaska u viši rang ali eto kao što sam već rekao igraju baš iznad očekivanja.

Koliko je Nemački sistem železnice sjajan, koliko gostujućih navijača stižu upravo vozom, bez reči sam. Bukvalno, svako gostovanje pokriva železnica. A uzmeš za 50 eur mesečnu kartu (ne važi za “ICE” brze vozove) i pratiš klub gde god da igra. Naravno kasne nekad vozovi, imaju problema, ne funkcioniše sve perfektno ali sve u svemu jako lep sistem. I milina je ovde biti navijač.

Znači u par vozova, ekipa 2-3k gostujućih navijača, cirkanje, pevanje, zajebancija. Skidam im kapu.

Gledam ove iz Drezdena danas i “upalo” mi nešto u oko.

Što naš mentalitet nije bar delić kao njihov i da se stane iza Vojvodine ali jbg…

Znam da je off topic ali sam morao da se nadovežem.

EDIT: Sama utakmica ako nekog zanima :



Vlog gde možete videti sam grad Ulm i atmosferu sa stadiona.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Radoye »

Deep Purple wrote: Sun Oct 15, 2023 9:51 pm Ključ je mentalitet našeg naroda i mislim da se tu svaka teorija i rešenje problema završava. Da to nisu zvezda i partizan bila bi neka dva kluba. Mi nismo navijači tradicije, shvatanja i ostalog već navijači uspeha. Znači u Nemačkoj imaš jednostavno ljude koji navijaju za lokalni klub ili za neki veći u regiji, ljude koji navijaju za klub zbog nekih političkih stavova odnosno grupacije desnica i levica ili neki drugi stavovi, kod nas ljudi ne navijaju za neke klubove zbog stavova, istorije, tradicije ili bilo čega gde se pronađu već samo zbog rezultata i jer im je nametnuto.
Ima naravno i do glory hunter mentaliteta ali komplikovanija je to prica. Bilo je i kod nas pre 1945. tako k'o drugde, navijalo se lokalno, navijalo se po ideologiji (onoliki "Gradjanski" i "Radnicki" klubovi)... 1945. je sve to obrisano, vecina klubova pogasena (i mi smo jedva pretekli), dva (tj. u bivsoj drzavi 4) su favorizovana na svu silu plus su lokalne garniture po republikama i pokrajinama imale jos po 1-2 da poguraju i to je bilo to, sta ima bilo ko da navija za bilo sta drugo kad Partija i Rukovodstvo sve zna najbolje i nema tu sad sta da se talasa i ide mimo toga. A onda posle raspada kad se sve centralizovalo u BG spala knjiga samo na dva slova. I onda mediji besomucno pumpaju i pumpaju, ni ne moze drugacije biti nego ovako kako je.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Red Marquis »

Dokaz da baš i ne može da se svali krivica na 1945 je to što se u drugim republikama po osamostaljenju situacija ipak krenula menjati ka lokalpatriotizmu, negde i drastično. Dok smo mi samo ostavili papučicu na gasu na beogradizaciji.
Io odio Belgrado
User avatar
Deep Purple
Posts: 3835
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Deep Purple »

Red Marquis wrote: Mon Oct 16, 2023 3:36 pm Dokaz da baš i ne može da se svali krivica na 1945 je to što se u drugim republikama po osamostaljenju situacija ipak krenula menjati ka lokalpatriotizmu, negde i drastično. Dok smo mi samo ostavili papučicu na gasu na beogradizaciji.
Nije baš tako, blizanci gde god da gostuju izuzev Hrvatske imaće ako se obezbede sigurnosni uslovi većinu navijača. A verujte i tamo kada bi se “smelo” skupili bi oni lepu brojku.
Tako da koliko je u drugim državama lokal patriotizam na sceni i delu moglo bi se diskutovati. Imamo i sam primer kada po Aba Ligi gostuju da su gotovo po celom regionu “domaćini” naša je nesreća što smo u samom epicentru dešavanja. Nas je ubila gravitacija, jebiga.

@Radoye
Klubovi koji su favorizovani tada favorizuju se pretežno i danas. Recimo Želju nema pas gde da ujede i pored toga što imaju vlasništvo nad stadionim i okolinom dok FK Sarajevo nema ama baš ništa njihovo, dobija vlasnike, sponzore itd…
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Red Marquis »

Deep Purple wrote: Mon Oct 16, 2023 5:05 pm
Red Marquis wrote: Mon Oct 16, 2023 3:36 pm Dokaz da baš i ne može da se svali krivica na 1945 je to što se u drugim republikama po osamostaljenju situacija ipak krenula menjati ka lokalpatriotizmu, negde i drastično. Dok smo mi samo ostavili papučicu na gasu na beogradizaciji.
Nije baš tako, blizanci gde god da gostuju izuzev Hrvatske imaće ako se obezbede sigurnosni uslovi većinu navijača. A verujte i tamo kada bi se “smelo” skupili bi oni lepu brojku.
Tako da koliko je u drugim državama lokal patriotizam na sceni i delu moglo bi se diskutovati. Imamo i sam primer kada po Aba Ligi gostuju da su gotovo po celom regionu “domaćini” naša je nesreća što smo u samom epicentru dešavanja. Nas je ubila gravitacija, jebiga.
Imaće podršku jer jedino oni i prate taj basket.
Da dođu na fudbal u Zenicu, Maribor, Bitolj, Hrvatsku ne moramo pominjati, neće imati ništa od toga. To može samo da prođe u Crnoj Gori i Republici Srpskoj i ovde kod nas. Lokalpatriotizam je kod srba na najnižem nivou u regionu.
Io odio Belgrado
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Mlada reprezentacija Srbije

Post by Milan »

Bosanci mogu po tom pitanju da drže časove!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply