Srbija, kvalifikacije za EURO 2008

User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Srbija, kvalifikacije za EURO 2008

Post by Владика »

U ovom topiku pratićemo naconalni sastav kao i igre naši igrača! Koliko vidim novine pišu da Stepi počinje meč! Da dodam da sam ogorčen što nema mesta za Krasića u timu!
markof89
Posts: 84
Joined: Mon Jul 03, 2006 2:04 am

Re: Srbija, kvalifikacije za Euro 2008

Post by markof89 »

podbara wrote: Da dodam da sam ogorčen što nema mesta za Krasića u timu!
I ja sam ogorcen ali bice i za njega jos malo mesta verujem u to.Covek stvarno dobro igra.
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Poluvreme 0:0. Stepi je u prvoj postavi,a Vlada Avramov je drugi golman!!!! :D
User avatar
kinik
Posts: 211
Joined: Tue Apr 25, 2006 6:05 pm
Location: VOJVODINA

Post by kinik »

Sto se tice Krasica, mislim da nije u A reprezentaciji zbog toga sto mu je ovo zadnja sezona koju moze da igra za mlade, a poceo je ciklus pa bolje i da ga zavrsi, a Stepi je odigrao na nivou :lol:
1966...1989...201x
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Muke porodjajne. Prekratio ih je Frankenstajn, 20 minuta pred kraj. Da ta lopta nije usla, pitanje je da li bi dali gol.
markof89
Posts: 84
Joined: Mon Jul 03, 2006 2:04 am

Post by markof89 »

Anonimus wrote:Vlada Avramov je drugi golman!!!! :D
Bas mi je drago zbog njega jos samo da mu je u konkurenciji Todic pa bi bilo super.Nisam stigao da odgledam utakmicu bio sam nesto zauzet pa sam to za Vladu tek sada saznao.Nema veze sto smo pobedili samo 1:0 vazna su 3 boda,
U srcu mome jedina si ti!
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

Tuga! Ovi iz Azerbejdžana stvarno ne znaju fudbal. Trče u nazad. "Pobeda" je došla posle prekida, ne pravimo nikakve akcije, ... Mrzi me i da pišem sve u svemu loše smo odigrali.
" Dečko je pun zmajova! "
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Bilo je mučno, nismo dali gol na vreme i na kraju treba da budemo presrećni što smo uturili bar taj jedan komad! Inače, posle meča kliknem na Uefin sajt da glasam za Stepija za igrača utakmice 8) i odem da pogledam šta piše o Voši. Tamo me je sačekalo veliko iznenađenje jer piše da nam je trener Milan Đuričić?! Ja ne znam kako Đumi stoji u fudbalskim forumima u Srbiji ali očigledno je da nešto muti u Lozani! Možda ga i zato nema na forumu?
p.s. Najbolji detalj utakmice je bio komentar-Koroman prodire po krilu a Muzika juri za njim- ko da je bio u svatovima a ne na utakmici!
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Kriminal. Mada da smo uboli gol u prvih 5 minuta, bilo bi bar nekih 6:0...
Ipak, mislim da su kladionice najsrecnije zbog iz X-a u 1 :wink:
Evo i tabele nase grupe (broj meceva i bodova):
Finland 1 3
Serbia 1 3
Belgium 1 1
Kazakhstan 1 1
Armenia 0 0
Portugal 0 0
Azerbaijan 1 0
Poland 1 0
markof89
Posts: 84
Joined: Mon Jul 03, 2006 2:04 am

Post by markof89 »

Poljska - Srbija 1:1
Image
Fudbalske reprezentacije Poljske i Srbije igrale su nerešeno 1:1 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008.godine.

Pred 7000 gledalaca u Varšavi Poljaci su poveli golom Matušaka u 31.minutu, izjednačio je Lazović 20 minuta pre kraja meča.

Domaći su u većem delu meča bili bolji, imali više prilika za gol, a iskoristili su samo jednu zahvaljujući sjajnim odbranama Vladimira Stojkovića, posebno u prvih 20 minuta meča. Ipak, Poljska je povela posle kiksa odbrane i dobrog šuta Matušaka koga je pokušao da blokira Stepanov, ali je samo zakačio loptu i "podigao" je van domašaja Stojkovića.

Gol za Srbiju došao je posle sjajnog dubinskog dodavanja Stepanova. Lopta je preletela kompletnu poslednju liniju odbrane POljaka, došla je do Pantelića, a napadač Herte je šutirao pravo u golmana Kovalevskog. Ipak, odbitak je došao pravo na nogu Lazovića koji je sa 5-6 metara plasirao u praznu mrežu.

Osim ovog gola, naša selekcija imala je i u završnici prvog dela veliku priliku da dodje do gola, ali je Žigić posle odlične solo akcije Dejana Stankovića sa 5 metara usamljen pucao u golmana Kovalevskog.

U 58. minutu selekcija Srbije pored zicera Žigića i pogotka Lazovića imala je još jednu veliku priliku.

Posle odličnog centaršuta Trišovića, golman Kovalevski je izbio loptu, koja je stigla ma levu stranu do Marjana Markovića. Bek Dinama ponovo je centrirao u šesnaesterac, Žigić je spustio do Stankovića, koji je snažno šutirao sa 16 metara, ali je poljska golman uspeo da odbrani.
Selekcija Srbije posle dva meča ima 4 boda i vodi na tabeli zajedno sa selekcijama Finske koja je remizirala u Helsinkiju sa Portugalom 1:1, i Belgije koja je pobedila Jermeniju sa 1:0.Naredni meč, Srbija igra u Beogradu 7.oktobra protiv Belgije.

Poljska: 1-Kovalevski, 4-Golanjski (od. 71' 3-Vasilevski), 2-Jop, 6-Bak, 18-Levandovski, 11-Jelen (od 73' 15-Blažikovski), 16-Radomski, 8-Kržinovek, 14-Zevlakov, 9-Zuravski, 19-Matusak.

Srbija: 1-Stojković, 21-Marković, 5-Stepanov, 20-Krstajić, 6-Biševac, 16-Kovačević, 4-Duljaj (od 66' 2-Ergić), 10-Stanković, 14-Trišović (od 60' 8-Lazović), 9-Pantelić (od 82' 7-Koroman), 19-Žigić
U srcu mome jedina si ti!
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Srbija-Belgija 1:0 (Zigic 54')
Gledalaca oko 25-30 hiljada, sve tribine dosta dobro popunjene osim zapadne, gde su bocni sektori bili sablasno prazni. Lepo navijanje, sve tribine sinhronizovane u podrsci nacionalnom timu, bez prepucavanja i uvreda. Sve vece navijacke grupe u Srbiji prisutne, himnu konacno pevao ceo stadion (docekasmo i to, Bogu hvala).
Image
slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post by slavko085 »

Xaxax,ja sam bio na jugu ,sektor 6 red 22. Jako lepa atmosfera,posebna,prvenstveno zbog himne, konanco su svi pevali od reci do reci,svi smo disali kao jedan. Istok je bio najpuniji,tamo odlake si i slikao. Poseta na zapadu je bila slaba verovatno zbog onih 1.500 razloga,a to je skoro 20 eura,sto je zaista puno. No,to Terzic treba da resi vec jednom. Ili na svakoj utakmici krcat stadion i skoro ista zarada ili polovina praznih mesta. No,ovih vise od 30.000 ljudi sasvim je bilo zadovoljno zbog nase pobede a mene je posebno nosila atomofera. Nije bilo stajanja. Cas je navijao Jug ,cas Sever,nije bilo vazno ko je obojen u crno,ko u crveno. Zapazio sam jednu grupu na istoku,celu tekmu su skakali. Srecno smo dosli do pobede,Trisovic je odigrao uzasno,trebalo bi ga odmah proterati iz repke zbog onakve igre. Ostali -manje vise ocekivano. Ne znam da li ste zapazili trenutak (koji se mozda nije cuo preko TV-a) kada je oficijelni spiker objavio da je u igru usao STEPI br. 15 umesto Markovica,a ta izmena se nije ni desila,a ja uzalud trazio naseg bivseg kapitena po terenu. Cestitam momcima,puno srece protiv Jermenije! :D
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

EURO 2008: Srbija - Jermenija 3:0

AP


Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je i treću pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i sa 10 bodova iz četiri meča završila godinu. Golovima Stankovića iz jedanaesterca u 54, Lazovića u 62. i Žigića u drugom minutu sudijske nadoknade vremena pobeđena je Jermenija sa 3:0.

Havijer Klemente postaio je igru kao u utakmici sa Belgijom uz dve (prinudne) izmene.

U prvom poluvremenu selekcija Srbije bila je znatno bolji tim ali gol nije postigla. Pred oko 20.000 navijača već u prvom minutu Žigić je pokušao da savlada Kasparova, ali je golman gostiju bio siguran. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Marko Pantelić. Žigić je srušen u šesnaestercu gostiju, a Pantelić je sa jedanaest metara prebacio gol Jermena.


Reuters


Pantelić je u 16. mintuu pogodio stativu, za igru raspoloženi Žigić propustio još dve prilike, a pokušaji Trišovića i Stankovića učinili su prvo poluvreme potpuno tipičnim za nastupe naše selekcije sa slabijim ekipama - puno prilika, bez postignutog gola.

U nastavku je Klemente u igru uveo Ilića i Lazovića, pomaka u igri je bilo.

U 53. minutu Lazović je uposlio Žigića, golman Kasparov oborio našeg napadača, a Grk Kasnaferis još jednom pokazao na 'belu tačku'. Jedanaesterac je sigurno izveo Dejan Stanković, 54. minut - 1:0.

Minut kasnije priliku je imao Lazović ali je šutirao u spoljni deo mreže Jermena, a napadač Vitesea je postigao gol u 62. minutu - 2:0.


AP


U 64. minutu, Ilić je je kombinovao sa Žigićem i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla pored desne stative, a napadač Rasinga iz Santandera postigao je svoj treći gol u kvalifikacijama u drugom minutu sudijske nadoknade.

Utakmicu na stadionu Crvene zvezde posmatralo je oko 20.000 ljudi, atmosfera je bila prijatna, a jedinu senku na ponašanje naših navijača bacili su oni koji su, bez ikakvog razloga, zviždali za vreme intoniranja jermenske himne.

Srbija: Stojković – Duljaj, Stepanov, Krstajić, Dragutinović – Koroman (od 72. Ergić), Stanković, Kovačević, Trišović (od 46. Ilić) – Žigić, Pantelić (od 46. Lazović)
Jermenija: Kasparov – Hovsepjan, Arzumanjan, Dokohjan, Nazarjan – Melikjan, Melkonjan, A. Mkrtčjan, Hakobjan (od 69. Tadevosjan) – Manučarjan (od 79. Tigranjan), Šageldjan (od 65. N. Erzurmjan)


AP


Dejan Stanković je posle utakmice rekao da je zadovoljan pobedom.

"Nije lako kada u prvom poluvremenu možeš da povedeš sa 5:0 a bude 0:0. Svaka čast momcima, svaka čast publici. Rekao sam da bih bio zadovoljan sa 1:0," rekao je Stanković.

Ulazak Ilića i Lazovića učinio je igru našeg tima u nastavku boljom.

"Da smo postigli gol u prvom poluvremenu sve bi bilo lakše. Dešava se to u fudbalu, promašili smo penal, imali još šansi... Došli smo da osvojimo šest bodova, to smo uspeli, niej važno koliko smo pobedili, važno je da jesmo," rekao je Danko Lazović.

Selekcija Srbije igra 24. marta 2007. godine u Kazahstavnu, četiri dana kasnije u Beograd dolaze Portugalci, a jedini meč do kraja godine Srbija će igrati sa Norveškom. Prijateljski meč zakazan je za 15. novembar.
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Gledao sam večeras samo zadnjih 30 minuta utakmice protiv Norveške i stekao utisak da je Miloš Krasić bio naš najzapaženiji igrač.Čini mi se da je mnogo napredovao i da stasava u pravog igrača.
PS
Zašto Stepija nema u reprezentaciji?Bilo bi lepo gledati tandem iz Voše, a i korisno, jer bi nam odbrana delovala mnogo ubedljivije.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Turija wrote:Gledao sam večeras samo zadnjih 30 minuta utakmice protiv Norveške i stekao utisak da je Miloš Krasić bio naš najzapaženiji igrač.Čini mi se da je mnogo napredovao i da stasava u pravog igrača.
PS
Zašto Stepija nema u reprezentaciji?Bilo bi lepo gledati tandem iz Voše, a i korisno, jer bi nam odbrana delovala mnogo ubedljivije.
Odradjivao je kaznu zbog crvenog kartona u Ceskoj na prijateljskoj,nema veze sto je to bila prijateljska savez ima obavez da ga kazni.
Locked