Milovan Miki Rajevac novi trener Vojvodine!

User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

SAZNAJEMO:

Vodili su duge noćne razgovore predsednik Vojvodine Ratko Butorović i Milorad Kosanović. Želeli su i jedan i drugi saradnju i iz svega toga” rodio” se novi trener.



Naime, bez obzira što je tehnički direktor novosadskog prvoligaša Radisav Rabrenović najavio za danas imenovanje naslednika Zorana Marića, “Dnevnik” je iz pouzdanih izvora saznao da će od danas šef stručnog štaba Vojvodine biti Milovan Miki Rajevac.

Milorada Kosanovića je potvrdio da je razgovarao sa predsednikom Butorovićem i naglasio:
-Ozbiljno smo razgovarali,što mi je veoma drago. Vojvodina odavno nije imala ovako dobre uslove za rad, izgrađen je novi centar u Veterniku a ukupna organizacija kluba je podignuta na evropski nivo. Zbog toga sam i razgovarao, Vojvodina je moj klub, ali još se nisu stekli uslovi da bih mogao sto odsto da se posvetim ovom angažmanu i sve smo ostavili za kraj godine. Ipak, važno je da sada nađe kvalitetno strukovno rešenje i uveren sam da će ambiciozni u klubu uspeti u nameri. Vojvodini ne trebaju sada spasioci, već treneri radnici i stvaraoci kakvi su Butorović i njegovi saradnici. Potreban je trener koji će raditi na terenu i koji će spojiti svoje i ambicije tima , rekao je Kosanović.

Ko je novi trener našeg najstarijeg prvoligaša?
Milovan Rajevac je bivši igrač Vojvodine, igrao je i u Crvenoj zvezdi, a ponikao je na terenima Čajetine, gde je i rođen 1. februara 1954. Dres Novosađana nosio je( od 1979 do 1981) 48 puta . Bila je to sjajna generacija: Đorđe Vujkov, Vladan Dimitrić, Josif Ilić, Zlatomir Mićanović, Dragan Todorović, Ratko Svilar, Lazar Grubor, Čeda Mićović, Zoran Marić, Dragan Bošnjak, Brane Novaković, Vasa Rutonjski, Slavko Ličinar. Igrali su i Milorad Kosanović i Dragoljub Bekvalac, a perjanica i najbolji strelac bio je Petar Nikezić. Pre Vojvodine Rajevac je igrao u Crvenoj zvezdi u generaciji Jelikića, Dike Stojanovića, Filipovića, Kerija, Pižona Petrovića, DŽajića, Muslina, Bogićevića, Šestića ,Sušića i drugih.

Trenerska karijera Mikija Rajevca je izuzetno stvaralačka. Radi se o savremenom stručnjaku koji je u septembru 2004. preuzeo od LJupka Petrovića samostalno vođenje kluba sa Banjice i tada je njegov dolazak na klupu višestrukog šampiona poređen sa dolaskom Del Boskea u Real Madrid. Zvezda je bila poražena u Sankt Petrsburgu u evropskom kupu pa je LJupko Petrović podneo neopozivu ostavku. Beograđani su pod voćstvom Rajevca igrali veoma efikasno i lepo, zaređale su pobede, ali ipak nije ostao na klupi Zvezde. Život i karijera odveli su ga u Kinu gde je bio prvi saradnik Milovanu Đoriću u Pekingu, zatim i LJupku Petroviću. U jednom periodu sarađivao je i sa Borom Milutinovićem u Bahreinu. Kako tvrde stručnjaci, radi se o veoma spremnom treneru stoga je Vojvodina sigurno donela dobru odluku. Očekuje se da Miki Rajevac već u nedelju protiv Bežanije u Beogradu vodi crveno - bele.

Inače, juče je Vojvodina gostovala u Riđici gde je odigrala memorijalnu, ali i pripremnu utakmicu protiv FK Graničara u sećanje na svog bivšeg igrača Gojka Trivića.Kako smo obavešteni, celokupna administracija i struka novosadskog prvoligaša je na novoj adresi u FC “Vujadin Boškov” na Veterniku - (Novosadski put 144 ).Klupske prostorije u ulici Ignjata Pavlasa i na Gradskom stadionu imaće drugu namenu.

Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Dejan wrote:SAZNAJEMO:
Milorada Kosanovića je potvrdio da je razgovarao sa predsednikom Butorovićem i naglasio:
- Vojvodini ne trebaju sada spasioci, već treneri radnici i stvaraoci kakvi su Butorović i njegovi saradnici. Potreban je trener koji će raditi na terenu i koji će spojiti svoje i ambicije tima , rekao je Kosanović.

Image
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Od svih imena sa kojima se spekulisalo,malo sam zatecen,al ajd zivi bili pa videli kakve su mu mogucnosti!!!
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Jel zna neko nesto o njemu?Moram da priznam da sam ocekivao poznatije ime(bar ja nikad nisam cuo za njega).Al dobro ,ako je dobar trener,onda odlicno!
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

HHHHHmmmmmmmmmmm, čije je ovo maslo ? :?
" Dečko je pun zmajova! "
markof89
Posts: 84
Joined: Mon Jul 03, 2006 2:04 am

Post by markof89 »

6/08/2006 | Izvor: B92
Rajevac novi trener Vojvodine
Novi trener FK Vojvodina je Milovan Rajevac, saznaje B92.

Rajevac je do sada bio pomoćnik Ljupku Petroviću na klupi u bugarskom Liteksu.

Pre toga on je bio asistent osvajaču Kupa šampiona i na klupi Crvene zvezde, a zatim ga je (u septembru 2004. godine) nasledio kao vršilac dužnosti trenera, posle vezanih katastrofa Zvezde u Ajndhovenu i Sankt Petersburgu.

Rajevac je u Kini bio asistent Milovanu Đoriću u ekipi Guoan.

Vojvodinu je u subotu, posle poraza od Borca (0:2) u drugom kolu Meridian Superlige, napustio Zoran Marić. Kuriozitet je da je Marić na klupu novosadskog kluba došao prošle sezone upravo posle drugog kola.

Marić i Rajevac igrali su zajedno za Vojvodinu na kraju 70-ih i početku 80-ih godina.
User avatar
Milan
Posts: 4150
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Djumi, ceka se analiza iz tvog ugla...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

Bojim se samo da je i ovo neko privremeno resenje.

No, hajd' pustimo trenera da radi.
Ocekivao sam i ja da ce biti neko zvucnije ime, no vreme ce pokazati ko je bio u pravu...

A sad, na posao.
U zaostatku smo 6 BODOVA !!!
VOŠA ZAUVEK !!!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Jan wrote:Bojim se samo da je i ovo neko privremeno resenje.
I ja se bojim pogotovo zbog ovog:
Dejan wrote:Milorad Kosanović je potvrdio da je razgovarao sa predsednikom Butorovićem i naglasio:
-Ozbiljno smo razgovarali,što mi je veoma drago. Vojvodina odavno nije imala ovako dobre uslove za rad, izgrađen je novi centar u Veterniku a ukupna organizacija kluba je podignuta na evropski nivo. Zbog toga sam i razgovarao, Vojvodina je moj klub, ali još se nisu stekli uslovi da bih mogao sto odsto da se posvetim ovom angažmanu i sve smo ostavili za kraj godine.
UPRAVA NAPOLJE!!!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Vojvodina je moj klub, ali još se nisu stekli uslovi da bih mogao sto odsto da se posvetim ovom angažmanu i sve smo ostavili za kraj godine.
po ovim Kosanovicevim recima ipak je to prelazno resenje mada Rajevac je saradjivao sa dosta poznatih imena pa je za ocekivati da se naucio zanatu.mozda mu je ovo prava prilika da se dokaze
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Milan wrote:Djumi, ceka se analiza iz tvog ugla...
Milane situacija je upravo ovakva!
Vojvodina je dosla ponovo na letnje pripreme 2005 godine u kojoj sam ja kao trener pokusao da jedan mladi tim usmerim u pravcu koji je jedini ispravan.
Posle razgovora Bate i Kosana doslo se do ovakvog resenja jer je Kosan covek koji zna posao i zna koji je jedini ispravan put.Ovaj put nije ni malo lak i nosi sa sobom dosta gorkih pilula samo sto je ovaj tim stariji za godinu dana i iza mnogih igraca je 30 -ak utakmica.
Veliko pitanje je sada kako su odradjene pripreme(letnje) jer ako se tu promasilo onda se pripremite za jos poraza koji ce uslediti.
Sto se tice Rajevca ne poznajem ga dovoljno da bi mogao nesto odredjenije da kazem ali covek je postavljen i zasluzuje strpljenje i sansu.Ova polu-sezona svakako nece biti njegova i moze samo da moli boga da momci prihvate njegov metod rada i da klub stane iza njega.Svojevremeno kad je Dzimika dosao na moje mesto je jednom coveku rekao da igraci ne mogu da naduvaju spirometar a posle toga je dobio nekoliko utakmica u zadnjih 15 minuta.E sad iskreno se nadam da sada mogu da naduvaju spirometar jer ako ne mogu Rajevac ce biti potrosen vrlo brzo.
Zbog toga je obaveza svih navijaca da podrze Rajevca i u pocetnim porazima(ako ih bude).Iskreno kao covek mu zelim sve najbolje jer (bar po novinama) kao trener je stvaralac a ja najbolje znam kako je to tezak put.
p.s. Kad zidas kucu uradi joj sto bolje temelje jer ko zna, mozda ces nekada zidati jos spratova.
Bata Buturovic mi se svideo jer je svim cuvenim glupanima pokazao koliko su bili nesposobni :!:
SRECNO MIKI :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Joe
Posts: 109
Joined: Tue Feb 01, 2005 5:12 pm

Post by Joe »

izvor B92

Rajevac: "Klupa Vojvodine je čast"

Novi trener FK Vojvodina Milovan Rajevac zadovoljan je što će trenirati klub iz samog vrha srpskog fudbala, i nada se da će rezultati to potvrditi.

Na prvoj konferenciji za novinare na novoj funciji Rajevac je rekao da će nedeljna prvoligaška utakmica sa Bežanijom, kao i naredni susret, u četvrtom kolu sa Partizanom, biti veoma teški mečevi za njegov tim, jer je Vojvodini potrebno dosta strpljenja i rada.

"Dobar rezultat sa Bežanijom bi nas prodrmao, kompletnu sliku tima pred taj susret još uvek nemam. Do nedelje će sve biti spakovano, a igrači će se potruditi da daju svoj maksimum", poručio je Rajevac.

On je rekao da su uslovi rada u klubu na veoma visokom nivou, dok sa igračkim kvalitetom još treba da se upozna, i dodao da je na njemu da sa timom ostvari najbolje moguće rezultate.

Generalni direktor kluba Cvetko Riđošić rekao je da je rukovodstvo Vojvodine u sredu donelo odluku o imenovanju Rajevca, koji će na klupi naslediti Zorana Marića.

Marić je posle poraza od Borca prošlog vikenda podneo ostavku, tačno godinu dana posle stupanja na dužnost.

"Želimo Rajevcu dobre rezultate i sreću, a mi smo tu da mu pomognemo da ostvari zacrtane ciljeve FK Vojvodina", rekao je Riđošić.

Generalni direktor nije precizirao na koji je period potpisan ugovor sa Rajevcom, ali je rekao da bi najbolje bilo da saradnja bude dugoročna, najmanje do narednog leta, što će prevashodno zavisiti od rezultata.

Milovan Rajevac je donedavno bio pomoćnik Ljupku Petroviću na klupi u bugarskom Liteksu. Pre toga bio je asistent Petroviću i na klupi Crvene zvezde, kao i v.d. trenera posle Petrovićeve ostavke (septembar 2004. godine), a jedno vreme bio je i asistent Milovanu Đoriću u kineskoj ekipi Guoan.

Pomoćnik na susretu sa Bežanijom biće mu njegov bivši saigrač iz Vojvodine Lazar Grubor.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Djumi wrote:
Milan wrote:Djumi, ceka se analiza iz tvog ugla...
Milane situacija je upravo ovakva!
Vojvodina je dosla ponovo na letnje pripreme 2005 godine u kojoj sam ja kao trener pokusao da jedan mladi tim usmerim u pravcu koji je jedini ispravan.
Posle razgovora Bate i Kosana doslo se do ovakvog resenja jer je Kosan covek koji zna posao i zna koji je jedini ispravan put.Ovaj put nije ni malo lak i nosi sa sobom dosta gorkih pilula samo sto je ovaj tim stariji za godinu dana i iza mnogih igraca je 30 -ak utakmica.
Veliko pitanje je sada kako su odradjene pripreme(letnje) jer ako se tu promasilo onda se pripremite za jos poraza koji ce uslediti.
Sto se tice Rajevca ne poznajem ga dovoljno da bi mogao nesto odredjenije da kazem ali covek je postavljen i zasluzuje strpljenje i sansu.Ova polu-sezona svakako nece biti njegova i moze samo da moli boga da momci prihvate njegov metod rada i da klub stane iza njega.Svojevremeno kad je Dzimika dosao na moje mesto je jednom coveku rekao da igraci ne mogu da naduvaju spirometar a posle toga je dobio nekoliko utakmica u zadnjih 15 minuta.E sad iskreno se nadam da sada mogu da naduvaju spirometar jer ako ne mogu Rajevac ce biti potrosen vrlo brzo.
Zbog toga je obaveza svih navijaca da podrze Rajevca i u pocetnim porazima(ako ih bude).Iskreno kao covek mu zelim sve najbolje jer (bar po novinama) kao trener je stvaralac a ja najbolje znam kako je to tezak put.
p.s. Kad zidas kucu uradi joj sto bolje temelje jer ko zna, mozda ces nekada zidati jos spratova.
Bata Buturovic mi se svideo jer je svim cuvenim glupanima pokazao koliko su bili nesposobni :!:
SRECNO MIKI :!:
Lepo receno!
User avatar
Turija
Posts: 10666
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Dakle, ipak rešenje broj 3.
Krećemo iz početka, što ne mora da bude loše, jer svi ponovo dobijaju šansu.Oni koji su bili neprikosnoveni u timu da zadrže poziciju i oni koji su bili daleko od tima (na zapadnoj tribini Radović, Opsenica...) da se vrate u konkurenciju.Svako će dobiti ponovo svoj lični motiv.No, svako upoznavanje razbija stare i stvara nove zablude.
U svakom slučaju novom treneru želim puno sreće i da brzo iskristališe okosnicu tima.Zaista ne znam o Rajevcu, kao treneru gotovo ništa-tabula raza.Kao igrača Vojvodine ga se takođe slabo sećam.Znam samo da je igrao levog beka i da je došao iz zvezde sa popriličnim brojem utakmica.Mnogi se i dobri igrači kod nas nisu snašli ,kao npr Obradović iz Niša ( došao zajedno sa Beganovićem kao veliko pojačanje taj čuveni tandem je prozvan Niš Expres, ali nije tutnjao i Novim Sadom), tako da na osnovu igračkog utiska ostavljenog u Voši nije moguće dati validan sud o stvarnoj fudbalerskoj vrednosti, koja za trenerski posao i nije mnogo bitna.
Već u nedelju videćemo čemu teži Milovan Rajevac.Možda i napravi iznenađenje, kao što je već napravio dolaskom u Vošu.
Last edited by Turija on Fri Aug 18, 2006 2:48 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

E,dokle nam je klub dosao.....Pobeda protiv Bezanije je za ovu Vojvodinu veliki uspeh!
Locked