Stadion Karadjordje

:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Radoye wrote:A di cemo mi da igramo dok nam prekopavaju stadion?
da, evropske utakmice pogotovo, na kabelu?
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pa ovo je odlicna vest,a prvi put se spominje da se gradske vlasti i rukovodstvo SPENS-a slazu.Ali treba sve to da se realizuje.Dok ne vidim da su poceli radovi,nista ne verujem.
Radoye,ne bi bio problem sa mestom gde bi igrali,ostali bi na istom mestu,teren se nece renovirati,kao ni zapad i sever,samo bi u tom slucaju bile zatvorene prvo istocna a zatim juzna tribina(koja je ionako nefunkcionalna).
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Mene brine hoce li takav stadion u toku renovacije biti pogodan za medjunarodne utakmice ili cemo ici za Beograd ko sto bismo ove godine isli da smo prosli Atletiko. A brine me i to sto kadgod gradske vlasti nesto odlucuju oko Vose uvek se zalomi da to ispadne lose po nas...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

U slucaju da ti rokovi koji su postavljeni budu tacni,to bi znacilo da sledecu sezonu ne bi smo mogli da igramo na svom stadionu u Evropi,u stvari kvalifikacije bi mogli ali samo u slucaju da se zavrsi istocna tribina do pocetka takmicenja.Reflektori bi bili problem,ali inace tri funkcionalne tribine su sasvim dovoljne za takmicenje i u ligi sampiona cak(pod uslovom da ispunjavaju uslove kapaciteta,inace Rozenborgov stadion nema sve cetiri tribine a igraju ligu sampiona).Naravno reflektori su obavezni.Sa dve funkcionalne tribine,plasim se da ne bi mogli da igramo ni kvalifikacije,pogotovo sto je jedna od njih severna tribina.
Ali ja bih se slozio sa takvom zrtvom,samo da se taj projekat ostvari.Ali dok ne vidim da su masine na mestu radova,nista im ne verujem.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
srafciger
Posts: 16
Joined: Sun May 07, 2006 12:12 pm

Post by srafciger »

Ice, ovo sto si rekao za Rosenborg je potpuno netacno. Mozes videti njihov stadion na http://www.worldstadiums.com/stadium_pi ... ndal.shtml. Pise da je zavrsen (dogradjen) 2002. tako da nema smisla da ga sad nesto ponovo grade.

Nisam siguran kako stoje stvari sa UEFA i dogradjivanjem tribina, samo se secam da su klubovi igrali utakmice na stadionima i dok su bili u izgradnji. Npr u Francuskoj su sigurno igrali na svojim terenima dok su se spremali za Svetski Kup '98, a secam se i da je ManU igrao na Old Trafordu dok je jedne godine gradjena velika istocna tribina (ona sto se vidi na tv). Nisam siguran da li je nesto od tih propisa menjano.

U Nemackoj se to radilo u ovo skorije vreme, pa se ne secam da su njihovi klubovi zbog toga morali da igraju utakmice u drugim gradovima. Seca li se neko toga?
Ja nisam sraf, ja sam srafciger!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pogresio sam.Ali ja sam to napisao secajuci se ucesca Rozenborga od ranije,kada nisu imali sve tribine,a u svakom slucaju,ako se neko seca jedan od stadiona u Portugaliji na kome su se igrale utakmice Evropskog prvenstva imao je samo tri tribine,ali mu je kapacitet bio 30 000,jasno je da nisu neophodne sve cetiri tribine.
Mogu se utakmice igrati na stadionima koji su u izgradnji,ali pod uslovom da je gradiliste izolovano i ne predstavlja smetnju,kao ni opasnost.
Sto se nas tice najvece je pitanje da li bi smo mogli da igramo cak i kvalifikacije sa samo severnom i zapadnom tribinom,a naravno ne treba zaboraviti ni svlacionice koje bi bile u potpunom renoviranju i generalno ne bi smo bas u tom momentu ispunjavali neke uslove.Ali sto se mene tice,mislim da jedna sezona i nije veliki problem ako cemo posle toga imati dugorocno resen problem stadiona.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
ssnigd
Posts: 3365
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Sto se nas tice najvece je pitanje da li bi smo mogli da igramo cak i kvalifikacije sa samo severnom i zapadnom tribinom
ice ne brini ako je slaven belupo iz kroacije igrao kvalifikacije za UEFA kup sa samo jednom tribinom(toliko ih ukupno i imaju), pretpostavljam mi nemamo onda o cemu da brinemo.
srafciger
Posts: 16
Joined: Sun May 07, 2006 12:12 pm

Post by srafciger »

ice wrote:ako se neko seca jedan od stadiona u Portugaliji na kome su se igrale utakmice Evropskog prvenstva imao je samo tri tribine,ali mu je kapacitet bio 30 000,jasno je da nisu neophodne sve cetiri tribine
to sto spominjes je stadion u Bragi na kojem se igralo i EP i EP za mlade (mislim da smo tamo igrali sa Francuskom), a i zvezda je igrala i ponovo ce igrati tamo.

taj stadion ima samo dve tribine i ukopan je u breg/stenu. iza golova se samo stena i vidi.

http://www.worldstadiums.com/stadium_pi ... ipal.shtml
Ja nisam sraf, ja sam srafciger!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Poenta je u tome da mi docekamo da se taj projekat koji je najavljen i ostvari,vidim da je odluceno da se iz NIP Vojvodini(mislim na pokrajinu) da 9 milijardi dinara,sto znaci da su tu negde i pare za nas stadion.
ssnigd,u pravu si,za kvalifikacije za kup UEFA ne vaze neki ostri propisi i mogli bi smo da igramo i sa pola stadiona u izgradnji,ali mislim da u trenutnoj situaciji,bez odgovarajucih svlacionica,tunela,i jos nekih sitnica,plus ako se tome doda nefunkcionalnost tih tribina koje bi bile u izgradnji,ne bi smo mogli da igramo na primer kvalifikacije za ligu sampiona.Uz delimicno obavljene radove,valjda bi mogli.A ligu kupa UEFA i Ligu sampiona pogotovo nikako ne bi smo mogli igrati bez kompletno dovrsenog stadiona(posto reflektori idu na kraju).
U svakom slucaju sve to i nije neki problem uopste,glavni problem je da mi dobijemo stadion na dugo godina i to da bude reprezentativan,a da bi se to i desilo treba da krenu radovi naravno.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

ice wrote:U svakom slucaju sve to i nije neki problem uopste,glavni problem je da mi dobijemo stadion na dugo godina i to da bude reprezentativan,a da bi se to i desilo treba da krenu radovi naravno.
Tako je!

Samo treba dobro odabrati momenat za pocetak izvodjenja radova i tako ih rasporediti da se sto manje "stete" napravi, tj. da se maksimalno iskoristi period kada se ne igraju takmicenja. Ja se bojim da ce opet krenuti neka "sabotaza" i da ce se ovi rokovi namerno (od strane ljudi koji nisu Vosi naklonjeni a nazalost zna se da ih ima i previse na funkcijama koje odlucuju o tome) tako postaviti da nam sto vise poremete takmicenje.

Tu su sujete nekih ljudi u igri i siguran sam da ce oni zeleti da se nekome svete preko ledja FK Vojvodina. Srpska posla...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

"Karaðorðe" s proleæa na remontu




Na proleæe 2008. godine mogli bi poèeti radovi na rekonstrukciji i dogradnji fudbalskog stadiona "Karaðorðe", izjavio je juèe na Meðunarodnom sajmu investicija direktor SPC "Vojvodina" Miloje Jakovljeviæ. Prema njegovim reèima, stadion se mora rekonstruisati kako bi se na njemu moglo održati Evropsko prvenstvo u atletici za juniore 2009. godine.

– U prvoj fazi natkrile bi se tribine na zapadu i istoku, a kasnije bi se uradili sever i jug. Istoèna tribina bi bila najveæa na stadionu sa 8.500 mesta, s tim što bi se u podtribinskom prostoru izgradile svlaèionice, kancelarije, ekonomat, ambulanta i pres centar. Ovim idejnim planom semafor i rasveta na stadionu radili bi se 2009, dok bi se južna tribina i poslovna zgrada izgradili 2010. godine. Po završetku stadion bi mogao primiti 24.000 gledalaca – rekao je Jakovljeviæ.

Prema najgrubljim procenama, za ove radove potrebno je 726 milona dinara, a najviše novca – 320 milona dinara otišlo bi na rekonstrukciju i nadogradnju istoène tribine. Jakovljeviæ je podsetio da je delimièna rekonstrukcija stadiona raðena 2002. godine, kad je izgraðena atletska staza, uraðena drenaža terena, postavljena nova trava, ali nije sreðena severna tribina.

– Severna tribina se mora urediti, a lièno sam oèekivao da æemo uraditi više što se tièe imovinskopravnih odnosa. Ideja o rekonstrukciji istoène tribine je realna jer je to jedino mesto gde se stadion može proširiti, a za vreme radova moæi æe da funkcioniše normalno. Osvetljenje æe najverovatnije biti na stubovima, jer bi krovno osvetljenje moralo èekati konaèan izgled stadiona. Kao preduslov za realizaciju celog projekta potrebno je da Skupština grada usvoji plan detaljne regulacije prostora oko centra – zakljuèio je Jakovljeviæ.

Novac za ovaj poduhvat obezbedio bi se iz budžeta grada, Nacionalnog investicionog plana, Fonda za kapitalana ulaganja AP Vojvodine, kao i kreditima i donacijama. Jakovljeviæ je na kraju istakao da mu je drago što je grad i pored pritiska mnogih investitora uspeo da oèuva ovo zemljište.


Od grada milion evra

Direktor Zavoda za izgradnju grada Igor Miroviæ istakao je kako je grad spreman da pomogne pri rekonstrukciji stadiona i za to izdvoji oko milion evra. Taj novac utrošio bi se za postavljanje reflektora, nabavku modernog semafora i izgradnju parking prostora iza južne tribine.


GRADJANSKI LIST
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Nekad je to ovako izgledalo:

Image
Image
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

Danasnji gradjanski list:

Delta city u Luci Novi Sad?


Iseljenje dela carine za robnu ispostavu iz Luke Novi Sad na Rimske šančeve obrazloženo je iz Uprave carina činjenicom da je veći deo saobraćaja izmešten iz grada ka autoputu da bi se smanjila emisija štetnih gasova. Pogodnost je što su obezbeđena i besplatna parking mesta za teretnjake, a bez naknade se koriste novi objekti na novoj lokaciji. No, navedeni razlozi premeštanja carine ipak se dovode u sumnju, jer izvor "Građanskog lista" kaže da predsednik kompanije "Delta holding" Miroslav Mišković uveliko otkupljuje parcele i poslovne objekte u Luci Novi Sad, u okolini megamerketa "Tempo". Takođe, "Građanski list" je nezvanično saznao da je azotara "Agrohem" promenila vlasnika i da novi neće nastaviti da se bavi istom delatnošću. U prilog tome da je "Delta" promenila prvobitni plan i ima nameru da sazida veliki tržni kompleks u Luci umesto kod gradskog stadiona "Karađorđe" ide i to da su odustali od kupovine parcele iza stadiona, nezvanično kažu gradski oci, da li zato što se detaljni regulacioni plan godinama pravi i usvaja ili je Luka mnogo blagorodnije mesto za biznis kad objedinjuje čak tri saobraćajna koridora, put, železnicu i vodotok.

Da postoji plan da se izgradi veliki tržni centar može se potkrepiti i podatkom koji su nam saopštili nadležni iz JP "Vode Vojvodine". Naime, ovo preduzeće gazduje priobalnim delom vodotoka, pa i kanalom DTD, i za bilo koje promene u detaljnom regulacionom planu oni moraju biti konsultovani kako bi dali saglasnost.

– Pre izvesnog vremena iz JP "Urbanizam" dobili smo zahtev za uslove za izradu urbanističkog projekta da na lokaciji "Agrohema" bude tržni centar. Detaljnih podataka o budućem objektu nismo dobili jer je to u fazi planiranja. Preduzeće je dalo odobrenje za promenu plana detaljne regulacije, uz standardna ograničenja o zaštiti linije odbrana od voda, kao što je, na primer, zabranjeno ukopavanje i slično. Za budući projekat objekta takođe se mora tražiti saglasnost, ali o tom potom – rekli su nam nadležni u "Vodama Vojvodine".

Pokušali smo da stupimo u kontakt s direktorom "Agrohema" Dušanom Grahovcem, međutim, niko se nije javljao na telefon. Takođe smo pokušali da stupimo u kontakt s direktorom "Urbanizma" kako bi nam potvrdio vlasničke promene nad montažnim objektima i plan da se podigne tržni centar, ali on je bio na sastanku i nije mogao da razgovara s vašim izveštačem.

U kompaniji "Delta" su nam obećali odgovore na pitanja da li su kupili azotaru i deo carinske uprave i koje su im namere s tim objektima i preduzećima. Odgovore, međutim, do zaključenja lista nismo dobili.
VOŠA ZAUVEK !!!
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Vrlo vrlo moguce i izuzetno mi je drago zbog toga.Miskovic je vec kupio 90% luke samo sto niko nije znao za sta ce je koristiti...
User avatar
Milan
Posts: 4153
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Kako samo mafijaju...

Nadam se samo da će nas bar konačno ostaviti na miru. Trebalo bi pokušati sada, sa novom gradskom vlašću, napraviti neki dogovor oko Karađorđa.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Locked