Pripreme za sezonu 2006/07

User avatar
Turija
Posts: 10730
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ova izjava našeg trenera mi liči na odavno pripremljenu i da se čekao poraz, pa da je plasira javnosti.Meni se, po izveštaju sa utakmice, čini da izjava nema mnogo veze sa događanjima na terenu i da je u neskladu sa njima.Lamentira se nad otišlim igračima , a dok su isti bili tu- žalilo se na lošu realizaciju gol šansi.Još više sam ubeđen da se prava dijagnoza problema nalazi u veznom redu, nedostatku uočljivo brzog igrača, da li na boku ili špicu, sasvim je svejedno (Kizito ili Lane Jovanović) i štopera koji uliva sigurnost.
Ja mislim da smo dolaskom Boškovića dobili boljeg igrača od obojice naših bivših špiceva zajedno.Mi jednostavno ne možemo da stvorima šansu iz osmišljenog napada, a protivnika lako pustimo da je stvori pred našim golom.
Pošto teško stvaramo šanse u igri, potreban nam je bio Kizito da pobegne i preskočimo organizovanje napada.Nastić je brz, ali ne toliko da protutnji po boku kao brzi voz.
S Davidovim smo dobili dobrog igrača sredine terena, ali i dalje u vezi nemamo igrača koji situaciju rešava lucidnim potezom.Svi naši vezni igrači mogu da budu dobri i borbeni (Kačar, Dobrić, Vukobratović, Pavlović, Tadić, Milutinović....) ali nemaju ,,štos,, igru koja ,,izbacuje,, igrača u gol šansu i zato mi ne možemo da procenima prave vrednosti naših napadača.
Koliko sam ja zaključio, mi sa Borčom, nismo stvorili šansu.A, i da smo je stvorili, ubeđen sam da bi je naši bivši napadači, po običaju promašili.Ja mislim da bi nam Burzanović u veznom redu (pošto Šestić više ne igra Milivojev igra, ali ima previše godina i kilograma) dobro došao.Ima tehniku i znanje, a uigran je sa Boškovićem.Možda je taj transfer najrealniji, od svih lepih želja.
Osim Ćirke, ne vidim nekog izuzetnog štopera na našim prostorima, kao i nekog vihornog igrača u napadu.Tu bi verovatno trebalo baciti oko preko grane.Taj Vuković, ne znam da li bi odmah opravdao očekivanja.U svakom slučaju ne bi pogrešili ako bi ga doveli.Naročito ako je dečko brz, mogao bi se dobro uklopiti u kompoziciju tima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
markof89
Posts: 84
Joined: Mon Jul 03, 2006 2:04 am

Post by markof89 »

Ajde molim vas da neko napise na wap sajtu rezultat Vosha-Radnik jer sada krecem na more pa necu imati mogucnosti da dodjem na ovaj sajt.
Unapred hvala!!!
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1627
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Post by ogi »

Dobro napisace neko. Ne igramo utakmicu lige sampiona pa da je rezultat toliko bitan...
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

U ranijim izveštajima sa utakmica sam napominjao da nam je spor vezni red, tj da dave loptu. To ne znači da ne znaju da igraju nego forsiraju pogrešan fudbal, onakav kakav se danas ne igra. A neko im to dozvoljava i što je najgore ne radi se na tome da se stare, loše stvari ispravljaju. Iluzorno je pričati da će se nešto radikalno promeniti u igri ako se ovako bude razmišljalo. Samo brzom i dobrom pas igrom se može parirati timovima koji jure vrh. Umišljene igrače dovesti u red ako već nema nekih boljih alternativa.
" Dečko je pun zmajova! "
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

VOJVODINA - RADNIK 4:1
Tara - Strelci: 1:0 Bošković u 34, 1:1 M. Stojanović u 70, 2:1 Čović u 85. (iz jedanaesterca), 3:1 Despotović u 89, 4:1 Petković u 90. minutu. Igralište: "Jeremičak". Gledalaca: 100. Sudija: Milan Jeremić (Užice). Žuti karton: Čović (Vojvodina).


VOJVODINA: Kahriman, Nastić, Pekarić, Đurić, Stošić, Kačar, Dobrić, Davidov, Opsenica, Bošković, Despotović. Igrali su još: Babalj, Čović, Milutinović, Petković, Vukobratović, Tadić.

RADNIK: Maksimović, Trifković, Veinović, Bajić, Petričević, Savić, Gavrilović, Đerić, Majstorović, Simikić, Kojić. Igrali su još: Pantelić, Miloš Andrić, Mile Andrić, Vujić, Marković, Vukašinović, B. Stojanović, M. Stojanović, Đokić, Anđelić, Mijatović, Tonković.

Od prvog zvižduka odličnog sudija Milana Jeremića Novosađani su zaigrali ofanzivno. Usledilo je nekoliko dobrih napada. Dobrić je u sedmom minutu dobro šutirao sa 25 metara, ali je golman Radnika krajnjim naporom loptu prosledio u korner. Isti igrač je i u 26. minutu imao šansu za gol. Osam minuta kasnije zatresla se mreža bosansko-hercegovačkog premijerligaša. Davidov je oduzeo loptu Majstoroviću, uposlio Boškovića, koji sa oko 22 metra šutira majstorski, pa je lopta uletela u same rašlje nemoćnog Maksimovića. Pravi evro-gol.

U drugom poluvremenu bilo je više golova i šansi. Bjeljinci su poravnali rezultat u 70. minutu, pošto je Miloš Stojanović napravio mali slalom u kaznenom prostoru "lala", a zatim pogodio gol Babalja. Četiri minuta pre kraja Despotović je oboren u šesnaestercu Radnika. Iz opravdano dosuđenog penala Čović je pogodio mrežu. U poslednja dva minuta Novosađani su iz kontranapada još dva puta pogodili mrežu Radnika preko Despotovića i Petkovića.

V. MILOJEVIĆ 15.07.2006 02:05:46
User avatar
Turija
Posts: 10730
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Pravi navijač se oseća mnogo bolje posle 4:1 nego 0:2, pa ma šta se nalazilo iza rezultata.Znači naši napadači znaju dati gol, samo treba stvoriti šansu.
Nadam se da će pripremne utakmice otvoriti prave analize stanja igračkog kadra u Klubu i forsirane koncepcije igre Prvog tima.
Spominje se da je na meti Vojvodine levi bek Borče Đorđe Čotra.
Dejane, šta kažu Tvoje knjige?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Cuo sam se sa jednim drugom i ne zna ko je Djordje Cotra...
I dalje nam u napadu treba jedan brz i prodoran igrac,ne znam sto se toliko oteglo oko Ivana Vukovica,inace Zemun je trenutno u najtezem polozaju od svih timova i mogao bi da bude zanimljiv napadac Brana Ilic koji je izuzetno brz i jak u duelima mada je ima losu sezonu iza sebe...U vezi nam nedostaje igrac koji bi trebao da "deli" lopte napadacima,da sam krene na gol,da navuce dva igraca pa da pusti loptu u prazan prostor,da ima dobar udarac sa distance...jednom recju treba nam Igor Burzanovic :!:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9765
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Dejan wrote:mogao bi da bude zanimljiv napadac Brana Ilic koji je izuzetno brz i jak u duelima mada je ima losu sezonu iza sebe...
Ja njega uopste ne smatram dobrim igracem,cak mislim i da je ispod proseka nase lige,tako da ga uopste ne bih zeleo u Vosi!!!

Inace,citam po novinama za ove igrace koji treba da pojacaju zvezdu i partizan iz inostranstva,pa to su sve smesne sume,nemoguce je da mi ne mozemo dovesti nekog spica pod takvim uslovima.Zar ne moze racimo Miha da nam sredi u Interu (kad vec toliko voli Vosu) nekog njihovog spica koji bi u Vosi bio na kaljenju ili tako nesto slicno.Zar se ne moze dovesti niko iz druge ili regionalne bundeslige,ima tamo odlicnih igraca... Snima li iko od nasih u klubu tamosnje igrace?
Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Dejan wrote:Cuo sam se sa jednim drugom i ne zna ko je Djordje Cotra...
Cotra je izuzetno dobar igrac i bio bi odmah veliko pojacanje za Vosu :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

KVARTET OMLADINACA VOJVODINE U BORBI ZA DRES NA TARI

MARIĆEVI KLINCI
Tara - U pogonu Vojvodine, koji se priprema na Tari, šef stručnog štaba Zoran Marić našao je mesto i za četvoricu talentovanih omladinaca, koji će po povratku u Novi Sad odmah na put sa omladinskom reprezentacijom Srbije u Švedsku na međunarodni turnir.
To su Nemanja Jorgić, Dragomir Vukobratović, Vojo Ubiparip i Dušan Tadić.
- Znam dobro ovu četvoricu mladića, jer sam ih vodio kada su bili u kadetskom timu Vojvodine - kaže Marić. - Reč je, zaista, o talentovanim fudbalerima, koji su na najboljem putu da osvoje i dres prvotimca u seniorskom sastavu. Očekujemo da za godinu-dve izbiju u prvi plan i budu nosioci igre u našem timu.

A sta je sa Stefanom Djirovicem?I Covic je ponovo jedan od najboljih napadaca na ovim kao sto je bio i na proslim pripremama...Ne znam da li on ima kvalitet da igra u prvom timu?

mogao bi da bude zanimljiv napadac Brana Ilic koji je izuzetno brz i jak u duelima mada je ima losu sezonu iza sebe...


Ja njega uopste ne smatram dobrim igracem,cak mislim i da je ispod proseka nase lige,tako da ga uopste ne bih zeleo u Vosi!!!
Za Branu Ilica je dosada najvece interesovanje pokazala OFK-a koja je na pripreme povela dvojac iz NS Milovca i Pilipovica...
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

U sredu 19.07. Vojvodina gostuje Horgosu,a u nedelju 23.07. Mladosti u Apatinu.
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

kako smo prosli sa horgosem?
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

Zlatibor Voda (Horgos) - Vojvodina 1:0 (1:0)

strelac Surbatovic '32
gledalaca 300, sudija Pejovic (Subotica)

... tako pise u danasnjem Dnevniku.

_______________________

... prvi macici su u vodi, a ovi drugi... opet u jarku ?!

treba li da se zamislimo ??
VOŠA ZAUVEK !!!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Vidim u novinama da se Kizito ponovo vratio u Vosu.Pametan potez :!:
p.s.rezultat nije primaran u pripremnom periodu.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Z. VODA - VOJVODINA (NS) 1:0

Horgoš - Strelac: 1:0 Šurbatović u 32. minutu. Stadion: SC u Horgošu. Gledalaca: 300. Sudija: Igor Pejović (Subotica).

ZLATIBOR VODA: Stojanović, Baštovanov, Belić, Stanišić, Vilotić, Vasić, glogovac, Paulić, Kišjuhas, Šurbatović, Nikutović. Igrali su još: Cvjetković, Vučković, Pejak, Basta, Došen, Ćirić, Nikolić, Veselinov, Crkvenjakov,

VOJVODINA: Kahriman, Đurić, Pekarić, Petković, Dragutinović, Dobrić, Kačar, Kizito, Opsenica, Davidov, Despotović. Igrali su još: Šurak, Brkić, Krasić, Milutinović, Kovačević, Čović, Radović.

Novi srpskoligaš Zlatibor Voda je ugostio novosadske "lale", koje su prvi put gosti Sportskog centra u Horgošu.

Prvi su napadima krenuli Novosađani, da bi u 10. minutu glavni arbitar ovog susreta Igor Pejović svirao jedanaesterac. I kaznenom prostoru domaćih oboren je Davidov. Dobrić je šutirao, ali je golman domaćih Stojanović prozreo njegovu nameru i spasio mrežu. Pet minuta kasnije uzvraćaju domaćini. Kišjuhas se spetljao pred golom gostiju, tako da je jedinstvena prilika da se dođe rano do vođstva otišla u nepovrat. U 32. minutu, posle lepe akcije po levoj strani i oslobođenja od nekoliko odbrambenih fudbalera Novosađana, Šurbatović je levicom sa 18 metara poslao loptu iza leđa golmana Kahrimana.
U nastavku mnogo prilika na obe strane, a izdvajamo 80. minut. Basta je praktično savladao golmana "lala", ali je Krasić krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Sve u svemu, dobra fudbalska predstava koja je zadovoljila posetioce, ali nije i stručni štab Novosađana. Trener domaćina Radivoje Đurović u potpunosti može biti zadovoljan igrom i zalaganjem izabranika.

Lj. LAZIČIĆ 20.07.2006 02:11:58
Izvor:Sport
Locked