Vlada Avramov potpisao za Fiorentinu

Locked
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Vlada Avramov potpisao za Fiorentinu

Post by Turija »

VLADA AVRAMOV POTPISAO ZA FIORENTINU


Ostvarili su se dečački snovi dvadesetšestogodišnjeg Novosađanina Vlade Avramova bivšeg mladog reprezentativca da potpiše ugovor sa klubom iz „kalča“ i najverovatnije zaigra u najjačoj ligi sveta. Bivši golman Vojvodine, Vićence i Peskare stavio je paraf na četvorogodišnju vernost ljubičastima iz Firence. Tako su otpala sva nagađanja gde će Avramov nastaviti uspešnu misiju na Apeninskom poluostrvu koju je započeo 2001. godine u Vićenci.




- Utakmica sa Atalantom bila je moj oproštaj od Peskare gde sam proveo nezaboravnu godinu i sa klubom ostvario planirani opstanak. Pogotovo mi je godilo novo priznanje, proglašen sam za najboljeg igrača Peskare u sezoni 2005/2006 godine. Rastanak je bio dirljiv jer su me u klubu sa Jadrana zavoleli kao igrača i čoveka - ponosno ističe Avramov.

U Italiji ste navikli samo na uspehe?
- Da, i u Vićenci, u sezoni 2003/2004, okitio sam se titulom najboljeg igrača, branio za reprezentaciju sveta, bio u društvu sa velikim zvezdama. Posle četiri godine pobranih lovorika zasitio sam se sredine i pravi potez bio je odlazak u Peskaru, za mene novi izazov koga sam uspešno obavio.

Fiorentina je bila najbrža da vas otkupi od Vićence?
- LJudi iz Fiorentine predvođeni direktorom Korvinom pomno su pratili moje odbrane, otkupili Ugovor za nevereovatnih 1.300.000 EURA, bili brži od Milana, Sijene i Empolija. Zato će mi biti velika čast i obaveza da njihovo poverenje opravdam.

Da li je postojala mogućnost prelaska u beogradsku Crvenu zvezdu?
- Kontaktirali su me ljudi iz našeg najvećeg i najtrofejnijeg kluba. To mi je godilo ali već tada sam imao potpisan predugovor sa ljubičastima i sve opcije oko moga prelaska u Crvenu zvezdu su pale u vodu. To ne znači da sam se odrekao crveno-belog dresa, moguće je da posle italijanske epizode jednoga dana stanem na gol velikog kluba kao što je Crvena zvezda, jer mi golmani smo kao vino, što stariji to bolji.

Na golu A reprezentacije i dalje nema mesta za vas?
- Pre nekoliko meseci imao sam ozbiljnih ponuda da branim za reprezentaciju Makedonije, ali glatko sam ga odbio. Iskreno, nadao sam se pozivu Ilije Petkovića jer sam jedini golman sa ovih prostora koji uspešno brani u Italiji. Lično ne očajavam, u životu sam bio i biću strpljiv i nadam se kad-tad obući plavi dres - veruje u sebe nova akvizicaija ekipe iz Firence.
Vladi Avramovu u narednom periodu predstoji selidba u Firencu i verovatno desetak dana odmora u rodnom gradu. Prozivka u Firenci treneru Prandeliju zakazana je za 5. jul. Zvanično predstavljanje u novom dresu Avramova očekuje dan kasnije u društvu sa italijanskim reprezentativcem Liveranijem i verovatno još nekim od poznatih igrača koji treba da pojača Fjorentinu.

M. Popović

Lepe vesti ,o našim bivšim igračima, jedna drugu sustižu, na radost i tugu Vošinih navijača, uz uzdah: zašto nisu mogli tamo direktno iz Novog Sada?
Vlado, puno sreće u Firenci.
Vojvodina nekad i Fiorentina, od uvek, su klubovi sličnih sudbina, pa verujem da će Vlada osećati kao kod kuće.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Gotovo svakodnevno dobijamo potvrde na cemu mora biti zasnovana strategija Vojvodine.To su nema sumnje omladinske kategorije kluba.Omladinci Vose vec petu godinu za redom osvajaju kup ove nase drzave i to ne moze biti slucajno.Mnogo talentovanih igraca i dan danas ima u Vosi od kojih su naj tipicniji:Kacar,Pavlovic,Djurovic,Vukobratovic,Kovacevic,Ubiparip,Jorgic,Novakovic i dr.To je mladost i talenat koji ne sme da se unistava zarad nekih trenutnih interesa.Tu pre svega mislim na njegovo velicanstvo rezultat koji je najveci protivnik mladih igraca.Naravno kad ova deca stasaju pravice se i rezultat u kontinuitetu i zato je potrebno strpljenje.Vojvodina je bogat klub, mada moram da kazem da mnogi to ne vide i potrebno je samo da svoj proizvod(igraci) dovede u stanje da to vide i drugi dok su jos u Vojvodini.
Ovo sto se desava sa igracima koji prave velike fudbalske karijere po odlasku iz Vose samo sugerise da nam Omladinske selekcije rade dobro ali i da se nasi igraci veoma rano prodaju a da klub za ulozeno znanje i novac koji je ulozio u igrace ne uzima gotovo nista.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

To ne znači da sam se odrekao crveno-belog dresa, moguće je da posle italijanske epizode jednoga dana stanem na gol velikog kluba kao što je Crvena zvezda, jer mi golmani smo kao vino, što stariji to bolji.
J***m ga u izjavu!Toliko o njemu!Ja to nikad ne bih izjavio i uvlacio se Zvezdi,a da sam potpisao za Fiorentinu!
Sto se tice ovoga srecan sam zbog njega.Da sam ja igrao football,srcem bih igrao jedino za VOJVODINU i FIORENTINU!!Jedino ova dva kluba volim i navijam za njih otkad znam za sebe.Druge pratim,ali nisam emotivno vezan.Bravo Vlado majstore!!!
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Locked