Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Nevernik II
Posts: 455
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Transferi

Post by Nevernik II »

Voja wrote: Fri Apr 26, 2024 8:57 pm
Savcic Luka wrote: Fri Apr 26, 2024 8:26 pm Konstativali smo te nekog vremena da Lazar nije “naše dete”.
Pa ceo tim gine na utakmicama, trudi se i zalaze bas onako kako mi to zamisljamo da bi trebalo, i jel sad treba sve da ih rasprodamo/poklonimo, jer velika vecina nisu "nasa deca"?
Ovaj forum (vec dugo to pisem) ima jednu veliku slabost, a to je da se olako (npr. jedna recenica u intervjuu) zavoli ili se okrenu ledja igracu.
I neko je to uvideo, i koristi to za lagane transfere. Pusti se jedna ili dve recenice u javnost kojima se izmanipulise forum, i onda dolazi do vrlo lakog odricanja igraca i aminovanja transfera i od strane forumasa. Meni se to ne dopada.
Mene je iskreno sramota citajuci tako neke omalovazavajuce komentare za igrace kojima smo do juce bili i najveca podrska.
Sta se to desi u nasim glavama ne znam. Ne znam ni ko smo mi da sudimo, vredjamo...
Ne vidim nijedan razlog zasto bi se pljuvao Junior, ako je svakim svojim ulaskom na teren doprinosio timu, dizao nas na noge, apsolutno me zabole za koga navija. Sta imamo od toga da umesto njega igra drugi igrac koji je 5x losiji (a nagledali smo se takvih u timu), al navija za nas? Onda po tom kriterijumu nas tim bi mogao da se sastoji od 25 forumasa.
Ruzno je cuti pljuvanje po nasim igracima. A ovaj "potencijalni transfer" nije napad na nas tim i nas teren, vec na lozu. Nije li plasirana prica da su se ti okupili sve pravi slaninari? I kako sad ovo?

Ocigledno je mnogo tu... svega i svacega

Bukvalno je tako.
Jedna rečenica/jedan lajk i ljudi kompletno menjaju mišljenje. Od legende do smrada u sekundi, i obrnuto. Smejurija.

Trol Maki je potpuno uništio bilo kakvu normalnu priču na forumu. Postali smo kao neki desničarski forum, prebrojavamo fudbalska krvna zrnca. Sve nam je važnije od terena, igre, zalaganja. Ne trebaju nam neprijatelji uopšte, sve sami odradimo.
hvylarn
Posts: 406
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

Sramotno ponašanje, što od medija što od klubova. Razumem političare, ali imati ovakve jadne nastupe u sportu je besmisleno. Mozzart koji nam je neki sponzor tako olako prenosi vesti i činjenice, bez prvo da je kontaktirao klub i predsednik pa onda preneo celu priču. Bedno novinarstvo ako se može tako nazvati.

U momentu kad sam pročitao da mu nisu bile isplaćene plate mi je bilo sve jasno. A i SK koji nešto naginje na drugu stranu da objavljuje ovu vrstu teksta, beda.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Mozzart ovo, a Dnevnik izlazi sa vešću o kartama kao da je delije.com.
Čovek bi očekivao od stranačkih sponzorskih firmi samo suvi profesionalizam, kad ono gle iznenađenja. Ko bi rekao 8)
Io odio Belgrado
User avatar
churguzijanac
Posts: 2055
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Priča o tituli je smešna na toliko nivoa da nemam reči.Pričati o tituli u privatnoj državi gde gazda na državu na toliko načina favorizuje svoj klub je kao prica za malu decu.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

churguzijanac wrote: Sun Apr 28, 2024 9:36 am Priča o tituli je smešna na toliko nivoa da nemam reči.Pričati o tituli u privatnoj državi gde gazda na državu na toliko načina favorizuje svoj klub je kao prica za malu decu.
Nije uopšte teško poigrati se sa iracionalnom ljubavlju navijača. Uveren sam da barem dve trećine slaninara veruje u tu bajku Zbilje Grima. Njegovima prolazi svašta u državi, ne vidim što bi očekivao da je sa nama drugačije pa da ne baroniše. Dovoljno je videti koliko je ljudi poverovalo u novi stadion, i poveruju svaki put.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3535
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Ne dirajte mi zbilju. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

https://meridiansport.rs/fudbal/carevic ... vojvodine/

Uzeli Njegoša dali Carevića i izašli u plus 400k eur. E ovo se zove poslovanje.

A Rosić zamena koju smo doveli za 100k eur.

Znači +\- 300k eur

Inače sprema se ozbiljan prelazni rok.

Bez obzira kako se završi sezona da li se izlazi u evropu ili ne jer se veruje u ovu ekipu i misli da može mnogo.
Last edited by Deep Purple on Mon Apr 29, 2024 6:38 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Mon Apr 29, 2024 6:32 pm https://meridiansport.rs/fudbal/carevic ... vojvodine/

Uzeli Njegoša dali Carevića i izašli u plus 400k eur. E ovo se zove poslovanje.

A Rosić zamena koju smo doveli za 100k eur.

Znači +\- 300k eur
Ja to gledam na drugi nacin. Uzeli da zarade, a ne da prave mocan tim. Pouzdan golman je temelj tima. Ako se napada titula, onda mu cena moze biti samo veca. Ko je sledeci? Tipujem na Ivanovica i Koraca
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 3905
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Mon Apr 29, 2024 6:38 pm
Deep Purple wrote: Mon Apr 29, 2024 6:32 pm https://meridiansport.rs/fudbal/carevic ... vojvodine/

Uzeli Njegoša dali Carevića i izašli u plus 400k eur. E ovo se zove poslovanje.

A Rosić zamena koju smo doveli za 100k eur.

Znači +\- 300k eur
Ja to gledam na drugi nacin. Uzeli da zarade, a ne da prave mocan tim. Pouzdan golman je temelj tima. Ako se napada titula, onda mu cena moze biti samo veca. Ko je sledeci? Tipujem na Ivanovica i Koraca
A ja gledam na to tako da je ovo zdrav način poslovanja kakvom i treba da se teži, ako će da se kešira 800k eur onda treba imati i pokrića za to.

Rosić nije imao sreću početkom drugog dela sezone a on može sigurno da odmeni Carevića kvalitetno i uopšte ne brinem za golmansku poziciju.

Kao što sam iznad i napisao sprema se ozb prelazni rok i očekujem nekoliko Sery-a :)

Verujem da će se težiti takvim fudbalerima koji su bili veliki potencijali i kojima samo treba podrške i strpljenja a kod Sery-a toga nije trebalo jer je odmah po dolasku pokazao da odskače i ako nije igrao u prethodnom periodu redovno. Da se skautira takvo tržište.
Last edited by Deep Purple on Mon Apr 29, 2024 6:46 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1017
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Transferi

Post by Mare_Liman »

Војо ја се не бих сложио, додуше нисмо ми цигани па да можемо како хоћемо, морамо да гледамо и да профитирамо, Росић је страшан голман што се и видело у првих пар утакмица од кад је дошао, добили смо озбиљне паре за Цара, Његоша који је мотор екипе откушили за 800.000, 400.000 у + а опет имаш сјајну ако не чак и бољу замену на голу коју си довео за само 100.000, свакако се спрема страшан летњи прелазни рок, без неких претераних одлазака, поготово главних играча Серија и Кораћа, ако негде дође до одласка добићемо квалитетније појачање, а и свакако нам треба јак ростер што смо видели рецимо пре одласка Милосављевића кад смо буквално на свакој позицији имали адекватну замену и само би добијали са квалитетом, тј. тај ко уђе би донео нешто у игри...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Mare_Liman wrote: Mon Apr 29, 2024 6:42 pm Војо ја се не бих сложио, додуше нисмо ми цигани па да можемо како хоћемо, морамо да гледамо и да профитирамо, Росић је страшан голман што се и видело у првих пар утакмица од кад је дошао, добили смо озбиљне паре за Цара, Његоша који је мотор екипе откушили за 800.000, 400.000 у + а опет имаш сјајну ако не чак и бољу замену на голу коју си довео за само 100.000, свакако се спрема страшан летњи прелазни рок, без неких претераних одлазака, поготово главних играча Серија и Кораћа, ако негде дође до одласка добићемо квалитетније појачање, а и свакако нам треба јак ростер што смо видели рецимо пре одласка Милосављевића кад смо буквално на свакој позицији имали адекватну замену и само би добијали са квалитетом, тј. тај ко уђе би донео нешто у игри...
Pa ko da udje umesto Rosica, ako ne daj Boze bude povreda ili kartoni? Drugo za mene fudbaler nije samo statistika, vec licnost, karakter, pojava... nemam ja nista protiv Rosica, ali mi je nekako minijaturan u odnosu na Carevica. Car ima i stas, pojavu, drzanje, i zbog tih stvari sam spreman i da mu oprostim po neki kiks. Kad smo zadnji put sem Brkica imalu takvu pojavu na golu? Supic? Kocic? :mrgreen: Znate koliko volim njih dva, ali ne znam... "imamo" novca, Car je iz bogate familije, vec je bio u Spaniji.... cemu onda prodaja, dajte da se jednom izdignemo... kakva crna Granada? Dajte da odbijemo koju ponudu, da se ne pecamo na i najmanji trzaj... da vidimo sta ce se onda desiti. Mozda pocnu da nas respektuju kao i Mamica. Nista meni ne znaci sto ce doci 5 novih igraca za koje treba da bacam pasulj da vidim da li ce doneti neki kvalitet (mogu oni i imati kvalitet, al se recimo ne adaptiraju), a prodamo jednog koji je bio dobar za tim. Ajd za Cumica i da razumem, bila je (prica) faza stabilizacije poslovanja. Sta nas sad tera da prodamo prvog golmana? Razumeo bih prodaju i da 2-3 roka nikog nismo prodali, ali ovako ne vidim smislenost prodaje ni u cifri, ni po pitanju slabljenja naseg tima i u imenu kupca. Ok, mozda cu biti jedini koji ovako razmislja, ali cu ostati dosledan, i kao i uvek, zadrzacu svoj stav. Ne treba rusiti nesto sto lici na dobru pricu, treba se nadograditi.

Mada, ne vredi se ni nervirati, sad se setih sledeceg:

"- Istina, verovali smo da će pregovori ići lakše, po osnovu prava na otkup definisan ugovorom. Marko (Jovanović, sportski direktor) je svakodnevno imao Granadu na telefonskoj liniji. Konačno su prihvatili ponudu od 800.000 evra, kada sam im predočio mogućnost poslovne saradnje u budućnosti, koja bi podrazumevala razmenu igrača u oba smera - zaključio je Zbiljić."

Ocigledno je vec tada sve bilo dogovoreno, samo se plasira tako da manje boli.

@Milan pitao si me cesto nesto i ja sam te navodno kulirao. Eto ti izmedju ostalog jedan od razloga kao odgovor
Last edited by Voja on Mon Apr 29, 2024 7:10 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
rykerfcv
Posts: 778
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Ако је то истина што каже Дееп да се спрема опасан прелазни рок,костур екипе мора да се сачува.Царевићев одлазак могу прежалити брзо јер је ту Росић који је одличан голман.Сери и Кораћ неће отићи на лето (надам се ).Уз продужену клупу на пример Медојевић :beg:
Па то је већ озбиииљна екипа за нашу лигу.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
Kafa
Posts: 44
Joined: Wed Dec 06, 2023 10:06 pm

Re: Transferi

Post by Kafa »

Očigledno je planiran odlazak Carevića, na zimu smo doveli Rosića i Gočmanca. Ja ovo vidim kao napredak, ne da se samo proda igrač čim stigne ponuda i to na poziciji gde već kuburimo (Rosić, Topić...)
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3862
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Kako ja vidim da treba da izgleda tim sledeće sezone :

Rosić
Novi desni bek - Korać - novi štoper - Guram
Mateus - Njegoš
Sery - nova desetka - A.Radulović (Kembel)
novi centarfor ako se Bolingi ne vrati

Klupa
Gočmanac, Bjeković, Bukinac, Crnomarković, Vukan, Vukanović, Ivanović, Zukić (ako ne ode)

Zahvaliti se Jeličiću, Lazareviću, Urošu Nikoliću, Đorđeviću. Kembela pustiti ako se može iskopati bolji stranac.
Šut karta u dupe Kajeviću i ako se ispostavi da su priče tačne ovom Bambiju Jovanoviću.
Io odio Belgrado
srkins
Posts: 1440
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

Red Marquis wrote: Mon Apr 29, 2024 7:41 pm Kako ja vidim da treba da izgleda tim sledeće sezone :

Rosić
Novi desni bek - Korać - novi štoper - Guram
Mateus - Njegoš
Sery - nova desetka - A.Radulović (Kembel)
novi centarfor ako se Bolingi ne vrati

Klupa
Gočmanac, Bjeković, Bukinac, Crnomarković, Vukan, Vukanović, Ivanović, Zukić (ako ne ode)

Zahvaliti se Jeličiću, Lazareviću, Urošu Nikoliću, Đorđeviću. Kembela pustiti ako se može iskopati bolji stranac.
Šut karta u dupe Kajeviću i ako se ispostavi da su priče tačne ovom Bambiju Jovanoviću.
Po meni Ivanovic bi trebao biti prvi napadac za sledecu sezonu iz tri razloga 1. decko vrlo lako moze u slucaju dobre sezone da postane nasa rekordna prodaja. 2. dao je do sada ove sezone 8 golova i to vecinu u drugom delu sezone tako da ako po tome gledamo recimo da postoji realna nada da sledece sezone bude na 15 ili vise golova i pod 3. treba nam bonus igrac a on je u ovom trenu daleko najbolja opcija
Post Reply