Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4806
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

MiSmoFKV! wrote: Sun Apr 21, 2024 1:03 pm
Turija wrote: Sun Apr 21, 2024 11:36 am
Vojo, ni ja.
Tek sada vidimo kakvi to igraci treba da dolaze u Vojvodinu.
Ako uzmemo u obzir da je i Njegos Petrovic ,,Spanac" i Mateus ,,Portugalac" uz Carevica i Rosica, takodje (sa istim iskustvom), algoritam za istinska pojacanja je jasan.
I Malbašić je bio Španac, pa je bio loš transfer. Ključna stvar kod igrača je karakter. To gde su igrali, ili ne daj Bože, da se gleda gde su se rodili, je nebitna informacija.
Kljucna stvar je i tajming.
Ovim momcima je Vojvodina bila potrebna koliko i oni njoj. Dodaj tome karakter i dobijas pojacanja.
Malbasic je, s druge strane, dosao bez motiva, s 30 godina, da se seta po superligaskim livadama za velike novce (za nase uslove), u klub za koji je znao da ce ga docekati rasirenih ruku. Ono sta on verovatno nije ocekivao jeste to da vise nema kvalitet ni za te livade, makar ne za standarde Vojvodine, pa kad je doslo do zastoja, sokirani i mi i on. Dodaj tome i nedostatak karaktera, svesti o tome da vise nije onaj Malbasic iz proslog mandata, te da mu se ispadi nece tolerisati i eto. Njemu bi, zapravo, najvise legao neki Radnicki Kragujevac ili Nis, godinu-dve, pa povratak u rad i tacka. Nema on vise kvaliteta za inostranstvo, osim eventualno neke Bosne ili Letonije.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1376
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Transferi

Post by Uvek sa tobom »

VošaNS wrote: Sun Apr 21, 2024 12:03 am Image

[url=https://ibb.co/jTvzpMr]

[url=https://ibb.co/HGpSw4M]


Lazar Jovanović je navijač partizana, naše dete... smeta vam Njegoš jel?
Невероватно, ето вам наша деца!

Срео сам Мерија, невероватно је колко воли и цени наш клуб и град, сигуран сам да он неби имао ништа против и да се врати сада, чак после свега што су му овде приредили. Требао би нам такав нападач, поготово што је НАШ 100% !
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3976
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

gospodinFKV wrote: Sun Apr 21, 2024 1:28 pm Kljucna stvar je i tajming.
Ovim momcima je Vojvodina bila potrebna koliko i oni njoj. Dodaj tome karakter i dobijas pojacanja.
Malbasic je, s druge strane, dosao bez motiva, s 30 godina, da se seta po superligaskim livadama za velike novce (za nase uslove), u klub za koji je znao da ce ga docekati rasirenih ruku.
Od Malbašića se očekivalo da donese instant kvalitet u ekipu, što je ruku na srce i doneo na početku. Nisam ni malo ljubitelj tih 30+ godišnjih povratnika u ligu iz prostog razloga što svi završe mnogo češće kao Malbašić, a mnogo ređe kao Vukanović, mada je i on u opadajućem trendu u odnosu na početak. To su ljudi koji uglavnom nemaju više za šta da igraju. Ne ganjaju još jedan veliki ugovor u Kazahstanu, jer su ga dobili kod nas. I onda kreće raspad. Malbašić živi u Beogradu, sretao sam često igrače u jutarnjim časovima u vozu, idu za Novi Sad na trening. Iz njegovog stava, vidi se da ga s' oproštenjem zabole za "posao". Oni će svi posle Novog Sada pokupiti još jedan dobar ugovor negde u/oko Beograda, još ako ih ukenja da kao Taki Nikolić završe u klubu za koji navijaju, onda tek mogu da nešto pokažu, ali i to je više onako, za sebe. To nas čeka sa Vukanom Savićevićem, to nas čeka sa svakim bivišim ciganom/grobarom, koga vabimo nazad sa velikim parama, koje će da opravda samo prvu sezonu, možda. Ne vraćaju se oni zbog toga što ne mogu te pare napolju da dobiju, sad se to već sve približilo. Vraćaju se jer mogu da sede po kladionicama i splavovima, da lagodno žive, da su za sve to plaćeni i još da im se titraju jaja. Odeš u Kazahstan, ne znaš oće gazda da kaže: "Pa ne plaćam te ja dečko da na 15 utakmica imaš 0 golova i 0 asistencija". Ni to nije ok, daleko od toga, samo koristim kao razlog zašto se odlučuju za ovde. Zato lepo dođe u Vojvodinu, skida 10-15-20 hiljada mesečno i praktično nema nikakvih odgovornosti. Nema navijača da ti jebu mamu po ulici, jer ladiš jaja po terenu, milina.

I još nešto, neko je spomenuo da nema veze gde je ko rođen. Pa, možda malo i ima, jer recimo Aleksa je formiran u Gajdobri i Palanci, veoma je okrenut lokalu, dok su svi ovi Malbašići, Vukani, Takiji formirani ili se neopisivo lože na Beograd. Možda generalizujem, ali to je ono što sam primetio.

Sad, povratak naših, poput Mede, pa i Merija, e to bi već bilo drugačije. Siguran sam da bi voleo da može da zarađuje dobro kući i da igra za klub koji voli. Takvih nema puno, ali ih ima i njima treba ukazati čast da mogu da od svog posla zarađuju tamo gde im je srce. A to bi već izvesno donosilo rezultate.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
VošaNS
Posts: 766
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Transferi

Post by VošaNS »

Mali Jovanović ima seljačko ponašanje. Setimo se onog ispada koje ne može napraviti ni mladje dete od njega, jednostavno to se ne radi. Naše dete, prohodalo na Vujadinu navijač partizana... Jednostavno mali nema glavu za ozbiljan fudbal i ne vidim da taj problem može da reši u skorije vreme. Ne, ne prolazi priča o tome kako je on dete, mlad i ostalo. Jednostavno je ako si profesionalac onda se tako i ponašaš i nije bitno koliko imaš godina. Ima čist primer doskorašnjeg kapitena.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9724
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Apr 21, 2024 11:36 am
Voja wrote: Sun Apr 21, 2024 11:10 am
Deep Purple wrote: Sun Apr 21, 2024 9:13 am

@Voja :lala:


No moram biti iskren koliko god da cenim kvalitete Vasilija kod nas ipak ne bi bilo moguće da bude starter. A Voju sam tagovao jer ima više od dve godine kako sam mu pričao za Vasilija.

No ono što bih ja uradio, doveo bih Đurića, Gojkovića i vratio Neškovića i sa njima trojicom pojačao klupu i širinu.

Mada Gojković bi vrlo lako mogao i u 11, inače ako ode Zukić boljeg domaćeg ne bi mogli da dovedemo kao zamenu za njega iz naše lige.

Mislim Vojo ako ceniš fudbalsku inteligenciju Takija Nikolića mali Luka Gojković je za njega po tom pitanju vanzemaljac šta sve dečko vidi na terenu, čisto da znaš kakav je majstor fudbala.

Šta bi on radio sa Serijem, protivnici ne bi znali gde je levo a ne lopta.




Znam da nije tema pa neka administracija prebaci u transfere ako je problem.

Kup je naš :mrgreen:
Pa eto, posle dve godine i Vasilije odigra jednu dobru :) Ne znam za vas, ali posle Serija i Koraca uopste vise ne gledam nasu ligu u smislu "ko bi nam bio pojacanje?". :mrgreen:
Vojo, ni ja.
Tek sada vidimo kakvi to igraci treba da dolaze u Vojvodinu.
Ako uzmemo u obzir da je i Njegos Petrovic ,,Spanac" i Mateus ,,Portugalac" uz Carevica i Rosica, takodje (sa istim iskustvom), algoritam za istinska pojacanja je jasan.
Ne gledam ja to tako ko je gde rodjen, za koga navija, nego u smislu kvaliteta. Seri i Korac su postavili standard ispod kojeg kupljeni igraci ne bi smeli da idu. na to sam mislio. A smatram da je u nasoj ligi malo igraca koji bi mogli da igraju na tom nivou. Nego... cesto se pitam kako bio funkcionisam tandem Korac - Traore!?
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3853
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

To što neko zaigra u mlađim kategorijama Vojvodine naravno ništa ne znači o pripadnosti. I za očekivati je da mnogi od njih ako stigne poziv iz Beograda jedva dočekaju. Ono što NE SME biti normala, je da ti klinci dok stasavaju kod nas nemaju nikakvu naklonost prema klubu, to je već dokaz koliko se loše radi sa njima, tu nije samo oni kao pojedinci, društvo i država krivo. Tu su krivi u prvom redu naši treneri u mlađim kategorima, a posredno i uprava koja sedi skrštenih ruku. Tu nešto mora da se menja.
Io odio Belgrado
User avatar
rykerfcv
Posts: 763
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Voja wrote: Sun Apr 21, 2024 4:17 pm
Turija wrote: Sun Apr 21, 2024 11:36 am
Voja wrote: Sun Apr 21, 2024 11:10 am

Pa eto, posle dve godine i Vasilije odigra jednu dobru :) Ne znam za vas, ali posle Serija i Koraca uopste vise ne gledam nasu ligu u smislu "ko bi nam bio pojacanje?". :mrgreen:
Vojo, ni ja.
Tek sada vidimo kakvi to igraci treba da dolaze u Vojvodinu.
Ako uzmemo u obzir da je i Njegos Petrovic ,,Spanac" i Mateus ,,Portugalac" uz Carevica i Rosica, takodje (sa istim iskustvom), algoritam za istinska pojacanja je jasan.
Nego... cesto se pitam kako bio funkcionisam tandem Korac - Traore!?
Lepo Traore bi kiksovao,Korac bi spasavao.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9724
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

rykerfcv wrote: Sun Apr 21, 2024 4:37 pm
Voja wrote: Sun Apr 21, 2024 4:17 pm
Turija wrote: Sun Apr 21, 2024 11:36 am

Vojo, ni ja.
Tek sada vidimo kakvi to igraci treba da dolaze u Vojvodinu.
Ako uzmemo u obzir da je i Njegos Petrovic ,,Spanac" i Mateus ,,Portugalac" uz Carevica i Rosica, takodje (sa istim iskustvom), algoritam za istinska pojacanja je jasan.
Nego... cesto se pitam kako bio funkcionisam tandem Korac - Traore!?
Lepo Traore bi kiksovao,Korac bi spasavao.
Ali moras priznati da i Traore ume itekako cisto da uklize i brzo da stigne protivnika
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2049
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Transferi

Post by churguzijanac »

Sve to ume, a ume i redovno da kiksne
User avatar
Maki
Posts: 1126
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

@Rabba
+1 Bravo za post. :cheers:
Red Marquis wrote: Sun Apr 21, 2024 4:32 pm To što neko zaigra u mlađim kategorijama Vojvodine naravno ništa ne znači o pripadnosti. I za očekivati je da mnogi od njih ako stigne poziv iz Beograda jedva dočekaju. (...)
Tu nešto mora da se menja.
Mislim da je glavni faktor nedostatak rezultata, trofeja i evropske scene. Normalno je da deca navijaju za velike klubove, a Vojvodina to već decenijama nije. Navikli smo da budemo iza nekih Obilića, Bečeja, Milicionara, Jagodine, TSC-a, Čukaričkog, Voždovca, Radničkog, a o blizancima da i ne govorimo...
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3853
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Transferi

Post by Red Marquis »

Maki wrote: Sun Apr 21, 2024 7:54 pm
Red Marquis wrote: Sun Apr 21, 2024 4:32 pm To što neko zaigra u mlađim kategorijama Vojvodine naravno ništa ne znači o pripadnosti. I za očekivati je da mnogi od njih ako stigne poziv iz Beograda jedva dočekaju. (...)
Tu nešto mora da se menja.
Mislim da je glavni faktor nedostatak rezultata, trofeja i evropske scene. Normalno je da deca navijaju za velike klubove, a Vojvodina to već decenijama nije. Navikli smo da budemo iza nekih Obilića, Bečeja, Milicionara, Jagodine, TSC-a, Čukaričkog, Voždovca, Radničkog, a o blizancima da i ne govorimo...
Nisam pričao o navijanju za nas, već o manjku poštovanja za aktuelni klub DOK su u njemu. To je do ljudi u klubu.
Io odio Belgrado
Savcic Luka
Posts: 348
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

Kada su u pitanju omladinci onda je normalno da se govori i o navijanju, a načela poštovanja od strane stranaca treba da bude taksativno nevedeno u ugovorima.

Malog Lazar treba naučiti ponašanju definitivno, ali kontam da njega zaboli ona stvar. No, vreme će pokazati kako će proći, ali izgleda da nije naše dete.

Skauting mnogo bolji, a da će biti i promašaja, vrlo verovatno.
Rabba wrote: Sun Apr 21, 2024 3:18 pm
I još nešto, neko je spomenuo da nema veze gde je ko rođen. Pa, možda malo i ima, jer recimo Aleksa je formiran u Gajdobri i Palanci, veoma je okrenut lokalu, dok su svi ovi Malbašići, Vukani, Takiji formirani ili se neopisivo lože na Beograd. Možda generalizujem, ali to je ono što sam primetio.

Sad, povratak naših, poput Mede, pa i Merija, e to bi već bilo drugačije. Siguran sam da bi voleo da može da zarađuje dobro kući i da igra za klub koji voli. Takvih nema puno, ali ih ima i njima treba ukazati čast da mogu da od svog posla zarađuju tamo gde im je srce. A to bi već izvesno donosilo rezultate.
+1
User avatar
Turija
Posts: 10692
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

@gospodinFKV i @ Rabba,
Da sam se ulogovao pre vas dvojice, napisao bih isto, kao odgovor na post forumasa @MiSmoFKV .

Vojo,
naravno da sam mislio na kvalitet, godine, evropsko iskustvo i nivo za Vosu.
Sto se tice tandema Korac-Traore, mislim da su kompatibilni. Traore bi sve stigao, a Korac sve cistio (...,,sto propusti dijete Grujica, to doceka Starina Novace"...).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3875
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Našao sam nam dva igrača danas, gledao sam uživo derbi treće lige, Ulm - Regensburg prvi protiv drugih na tabeli.

https://www.transfermarkt.de/leo-scienz ... ler/804219

Strašan fudbaler, ozb se igra fudbala. Igrao prošle sezone u ekipi Magdeburga koja je bila u drugoj ligi i igrao je i dosta utakmica i za njihovu B ekipu koja je igrala u šestoj.
A ove sezone po statistici dominira u trećoj.

https://www.transfermarkt.de/noah-ganau ... ler/518583

I ovaj mali, ozb fizičke predispozicije ima plus je jako dobar tehnički i pokretljiv za svoje predispozicije.

Koliko su realni ovakvi igrači za nas stvarno ne znam.

Mada vidim da je Scienza prema TM-u danas tražen igrač.

Kakve bi mi igrače mogli da iskopamo po trećoj i četvrtoj Nemačkoj ligi nismo ni svesni, samo treba pratiti Nemačke velikane i kakve igrače šalju u B timove.

Koliko tu kvalitetnih fudbalera ne uspe da se izbori za prvi tim i onda odu u njihove B ekipe igraju tu sezonu-dve za B timove u četvrtoj i onda kada ih ne vrate u prvi tim onda zatim krče put recimo ovako po Ulm-u, Regensburgu u trećoj ligi.



Pogledajte asistenciju Brazilca…
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3976
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Maki, samo da se razumemo, niko od "naših" iz zvezde mi ne bi primirisao Karađorđu i završetku karijere ovde, samo zato što nije više poželjan na Čmarakani, pa sve da osvoji zlatnu loptu. Ni Katai ni smradina Ivanić, pogotovo ne Pankov.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Post Reply