Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3976
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Ako smo otkupili Njegoša, šta se čeka sa otkupom Mateus Indija? Mislim da je bilo reči da je u njegovom slučaju otkupna klauzula oko 150.000, što je značajno manje od Njegoševih 800. Po mom skromnom mišljenju, dečko je zadovoljio na pozajmici i verujem da bismo dobili dobrog igrača na duže staze, o čemu sam već pisao na forumu.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
lapo-lapo
Posts: 218
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Transferi

Post by lapo-lapo »

Vrlo moguce da je sa Mateusom stvar u tome sto je izgubio mjesto u prvih jedanaest pa se kalkulise da li je potreban jer ako ce biti na klupi onda se postavlja pitanje i koliko je on voljan da ostane a i ne bi nam u tom slucaju trebao. Ove utakmice koje je poceo kao starter i igrao na poziciji beka koja mu nije primarna, ne mogu dati realnu sliku koliko moze na terenu. Kada je bio standardan bio je jedan od kljucnih igraca a tesko je kasnije sagledati realnu sliku na osnovu onoga sto je ulazio sa klupe. Njegos ce propustiti utakmicu sa zvezdom zbog kartona pa ocekujem da ce Mateus dobiti sansu od pocetka pa da vidimo kako ce izgledati.
User avatar
Turija
Posts: 10688
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

lapo-lapo wrote: Tue Apr 23, 2024 10:41 am Vrlo moguce da je sa Mateusom stvar u tome sto je izgubio mjesto u prvih jedanaest pa se kalkulise da li je potreban jer ako ce biti na klupi onda se postavlja pitanje i koliko je on voljan da ostane a i ne bi nam u tom slucaju trebao. Ove utakmice koje je poceo kao starter i igrao na poziciji beka koja mu nije primarna, ne mogu dati realnu sliku koliko moze na terenu. Kada je bio standardan bio je jedan od kljucnih igraca a tesko je kasnije sagledati realnu sliku na osnovu onoga sto je ulazio sa klupe. Njegos ce propustiti utakmicu sa zvezdom zbog kartona pa ocekujem da ce Mateus dobiti sansu od pocetka pa da vidimo kako ce izgledati.
Da, i meni se cini tako.

Medjutim, izgleda da je u Vosi, neko uvrezeno pravilo, da igraca za klupu ne treba platiti, sto je pogresan stav. Evo, vec odmah u sledecem kolu, Njegos ne moze igrati, sto samo govori da se mora imati kvalitet i na klupi. Sto zbog kazni, povreda, ali i rotacija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2570
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

Kod Mateusa je vrlo bitno postaviti ga da igra na svojoj poziciji a tamo ga je bilo najmanje! Zato mi smeta kad se kritikuje a ocigledno je da se ne oseca prijatno na bekovskim i stoperskim pozicijama. A jedan je od igraca sa najboljom tehnikom u timu.
User avatar
Turija
Posts: 10688
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Stexman wrote: Tue Apr 23, 2024 1:19 pm Kod Mateusa je vrlo bitno postaviti ga da igra na svojoj poziciji a tamo ga je bilo najmanje! Zato mi smeta kad se kritikuje a ocigledno je da se ne oseca prijatno na bekovskim i stoperskim pozicijama. A jedan je od igraca sa najboljom tehnikom u timu.
Da.I tehnikom i rezonom, pogotovo dodavanja lopte iz prvog dodira ( bez dva kontakta sa loptom), cime brzo i efikasno rasterecuje pritisak protivnickih igraca na loptu.
Slabija strana mu je duzi pas, jacina suta i sigurnije vodjenje lopte. Ali, to se da popraviti.
Ostalo je dobro: defanziva, duel igra, skok, kretanje, pregled igre, predikcija...
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Saki
Posts: 46
Joined: Sun Jan 15, 2023 1:19 am
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Saki »

Treba otkupiti Mateusa, baš zbog ovih situacija kada neki igrač dobije kartone (Njegoš), kada se neko povredi, a treba imati i kvalitetnog igrača na klupi da može svojim ulaskom da pomogne ekipi na bolje. Prošli put protiv cigana na Karadjordju dok se Mateus nije povredio, parirali smo im. Rezultat je u tom trenutku bio 1:1, a posle njegovog izlaska smo značajno pali, izgubili smo posed i nismo se puno pitali.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4804
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Rabba wrote: Tue Apr 23, 2024 1:38 am Ako smo otkupili Njegoša, šta se čeka sa otkupom Mateus Indija? Mislim da je bilo reči da je u njegovom slučaju otkupna klauzula oko 150.000, što je značajno manje od Njegoševih 800. Po mom skromnom mišljenju, dečko je zadovoljio na pozajmici i verujem da bismo dobili dobrog igrača na duže staze, o čemu sam već pisao na forumu.
Ne bi me cudilo da se ceka Meda, ali Medi sad vec jasno treba postaviti uslov - ili sada, kada ti istice ugovor, ili prosto trenerska uloga kad se zavrsi karijera. Po cenu iznosenja jednog nepopularnog misljenja, koliko mi mislimo da Meda moze da podigne kvalitet igre? Iskreno. Igra za tim u plej autu kiparske lige, puni 34 ove godine. Da smo ga doveli pre 2-3, bio bi apsolutno kapitalno pojacanje, nosilac generacije i neko ko bi zaista doneo kvalitet na nivou lige, u rangu povratka Ljajica. Sada, pre mislim da bi njegovo dovodjenje bio jedan blago populisticki pokusaj vracanja starih slaninara na stadion, ali ne mnogo vise od toga. Da budemo realni, da pitas random klinca iz neke novosadske skole koji prati fudbal ko je Medojevic, koliko mislimo da ce klinaca to da zna? Verovatno par malih slaninara, ali to je to. Sa strane doprinosa na terenu, doneo bi iskustvo, dao bi sve za taj grb, ali mislim da je bitno da malo stanemo i razmislimo da li mi imamo realna ocekivanja od toga sta to ''sve'' donosi, odnosno koliko su nasa ocekivanja u rangu njegovog doprinosa u dresu Vojvodine, Volfsburga ili Ajntrahta, a koliko u dresu AEL-a koji ima jedno (izgubljeno) finale kupa i jedan (bezuspesan) izlazak u Evropu od kako je Meda dosao. Ne kazem da je on kriv, naopako, daleko od toga, samo govorim o kvalitetu sampionata i ekipe u kojoj je alfa i omega.

Uz duzno i ogromno postovanje prema liku i delu iskrene slaninarcine, mislim da se sa te neke igracke strane malkice precenio kad je sa 32 govorio kako ''nije jos vreme da se vrati''. Okej, ti si i dalje jedan od najvecih ljubimaca u ovom veku, i vrata ti uvek moraju biti otvorena, ali da se ne lazemo, nisi Duca Tadic, pa da mozemo da ocekujemo svasta i kad bi se sa 36/7 vratio.
User avatar
Deep Purple
Posts: 3873
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

gospodinFKV wrote: Tue Apr 23, 2024 1:48 pm
Rabba wrote: Tue Apr 23, 2024 1:38 am Ako smo otkupili Njegoša, šta se čeka sa otkupom Mateus Indija? Mislim da je bilo reči da je u njegovom slučaju otkupna klauzula oko 150.000, što je značajno manje od Njegoševih 800. Po mom skromnom mišljenju, dečko je zadovoljio na pozajmici i verujem da bismo dobili dobrog igrača na duže staze, o čemu sam već pisao na forumu.
Ne bi me cudilo da se ceka Meda, ali Medi sad vec jasno treba postaviti uslov - ili sada, kada ti istice ugovor, ili prosto trenerska uloga kad se zavrsi karijera. Po cenu iznosenja jednog nepopularnog misljenja, koliko mi mislimo da Meda moze da podigne kvalitet igre? Iskreno. Igra za tim u plej autu kiparske lige, puni 34 ove godine. Da smo ga doveli pre 2-3, bio bi apsolutno kapitalno pojacanje, nosilac generacije i neko ko bi zaista doneo kvalitet na nivou lige, u rangu povratka Ljajica. Sada, pre mislim da bi njegovo dovodjenje bio jedan blago populisticki pokusaj vracanja starih slaninara na stadion, ali ne mnogo vise od toga. Da budemo realni, da pitas random klinca iz neke novosadske skole koji prati fudbal ko je Medojevic, koliko mislimo da ce klinaca to da zna? Verovatno par malih slaninara, ali to je to. Sa strane doprinosa na terenu, doneo bi iskustvo, dao bi sve za taj grb, ali mislim da je bitno da malo stanemo i razmislimo da li mi imamo realna ocekivanja od toga sta to ''sve'' donosi, odnosno koliko su nasa ocekivanja u rangu njegovog doprinosa u dresu Vojvodine, Volfsburga ili Ajntrahta, a koliko u dresu AEL-a koji ima jedno (izgubljeno) finale kupa i jedan (bezuspesan) izlazak u Evropu od kako je Meda dosao. Ne kazem da je on kriv, naopako, daleko od toga, samo govorim o kvalitetu sampionata i ekipe u kojoj je alfa i omega.

Uz duzno i ogromno postovanje prema liku i delu iskrene slaninarcine, mislim da se sa te neke igracke strane malkice precenio kad je sa 32 govorio kako ''nije jos vreme da se vrati''. Okej, ti si i dalje jedan od najvecih ljubimaca u ovom veku, i vrata ti uvek moraju biti otvorena, ali da se ne lazemo, nisi Duca Tadic, pa da mozemo da ocekujemo svasta i kad bi se sa 36/7 vratio.
Da mi sad postaviš pitanje Duća ili Meda. Rekao bih Meda pa sve da je Medojević završio sa fudbalom.

Ja sam se čuo sa Medojevićem i ne bih iznosio našu prepisku javno i mogu samo da vam kažem taj dečko je Vojvodina i ako se on ne vrati u klub to će nam biti jedan od najvećih kikseva u istoriji, on ima iskrenu želju da se vrati ali ne u svim uslovima samo ako vidi da klub hoće da ide u pravom pravcu, da se oslanja na decu, čuva duh slaninarstva.

Medojević je sve ono što smo mi sa foruma, stadiona. Iskreni slaninar i navijač koji vidi sve u i oko kluba, sve prati i zna.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4804
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

I ja se apsolutno slazem sa svim tim. Meda jeste Vojvodina i on mora biti u Vojvodini u bilo kojem kapacitetu, ali da se isto tako mora voditi briga o tome sta su potrebe tima. Ako cemo ispustiti Mateusa, onda Meda prosto mora doci sada. Ne za dve godine, ne za tri godine. Sada.

Ja samo govorim sa strane toga da moramo biti svesni da ne mozemo ocekivati nesto sto bismo dobili da smo ga doveli pre nekoliko godina.
User avatar
Turija
Posts: 10688
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Uhh, tesko se sad ukljuciti u prepisku vas dvojice, jer sve sto ste napisali je tacno, a pomalo i tesko spojivo.

Meda nije mogao doci pre, jer nije bio trenutak u Klubu za njegov povratak. Prosao bi kao npr. Stepanov, Brkic... Sada se pomalo pojavljuje neka vizija u Vosi.
Da li ce Meda, igracki, moci onako, kako ga pamtimo iz naseg i ino dresa? S druge strane, neophodan je Klubu kao stozer renesanse Vose i posle jedne godine dolazak Tadic kao finisiranje.

Ono sto najvise treba da ocekujemo, od povratka Medojevica, je sto je @ Deep napisao. To je najveci kapital, a terenu koliko bude mogao. I u toj varijanti ne vidim da je Mateus visak, osim ako nemamo u vidu dovodjenje jos kompletnijeg zadnjeg veznog.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 3873
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Kao što sam i rekao neka pozovu Medojevića izdvojiće vremena za njih, neka mu predstave plan rasta kluba i ako se poklope kako klub treba da izgleda Medojević će potpisati ako se slaže sa tim i imaju isti pogled na stvari.

Njega ne zanima novac, njega zanima samo Vojvodina kao klub, Vojvodina kao identitet. Ne želi on kao Ljajić samo da istrči na teren, on želi da bude lider, vesnik boljih dana, lepak u i oko kluba, neko ko predstavlja Vojvodinu onakva kakva treba da bude, neko ko hoće da učestvuje u stvaranju boljih uslova i klime u i oko kluba.

Medojević itekako ima šta da pruži na terenu, ima želju i volju da se vrati i pomogne oko svega.

A red je i da opet gostuje na ovom mestu kao fudbaler Vojvodine. :cheers:
Last edited by Deep Purple on Tue Apr 23, 2024 2:40 pm, edited 1 time in total.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4804
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Sve je stvar dogovora. Mateus ne bi bio visak da recimo Meda sad ima 36/7, pa da je okej sa tim da odigra par utakmica po 15-20 minuta i vise bude ambasador slaninarstva, ali ima 34, i zato kazem da je trenutak prilicno delikatan. Ne moze ono sto je mogao. S druge strane, moze dovoljno da bude do neke mere pojacanje i sigurno nije jos za staro gvozdje (da bude treca opcija).

Zato kazem - ili sada sa ulogom lidera svlacionice, dobrom minutazom i kvalitetom na terenu, ili kasnije, sa ulogom alfa slaninara i lidera van terena. Niti je sada za drugu opciju, niti ce za 2 godine biti za prvu. :cheers:
User avatar
Deep Purple
Posts: 3873
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

gospodinFKV wrote: Tue Apr 23, 2024 2:39 pm Sve je stvar dogovora. Mateus ne bi bio visak da recimo Meda sad ima 36/7, pa da je okej sa tim da odigra par utakmica po 15-20 minuta i vise bude ambasador slaninarstva, ali ima 34, i zato kazem da je trenutak prilicno delikatan. Ne moze ono sto je mogao. S druge strane, moze dovoljno da bude do neke mere pojacanje i sigurno nije jos za staro gvozdje (da bude treca opcija).

Zato kazem - ili sada sa ulogom lidera svlacionice, dobrom minutazom i kvalitetom na terenu, ili kasnije, sa ulogom alfa slaninara i lidera van terena. Niti je sada za drugu opciju, niti ce za 2 godine biti za prvu. :cheers:
Nama u svakom slučaju treba još jedan vezni. Medojevićev povratak ne bi sklonio Mateusa. Rajko je otišao nama treba zamena za njega u svakom slučaju.

Medojević, Indiov ostanak ili drugi stranac i jedan omladinac da se priključi.
User avatar
Maki
Posts: 1126
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Deep Purple wrote: Tue Apr 23, 2024 1:54 pmOn ima iskrenu želju da se vrati ali ne u svim uslovima samo ako vidi da klub hoće da ide u pravom pravcu, da se oslanja na decu, čuva duh slaninarstva.
Onda nažalost neće doći. Veliko je pitanje da li bi dobio i kapitensku traku, s obzirom ko ju je sve nosio prethodnih godina i koliko neozbiljan odnos imamo pre njoj.
Ko može da se seti kada je poslednji put kapiten bio neki naš povratnik, a da je dete Vojvodine ili da je makar i pre odlaska nosio traku?
To bi već bio nekakav pomak.
Savcic Luka
Posts: 348
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

Rabba wrote: Tue Apr 23, 2024 1:38 am Ako smo otkupili Njegoša, šta se čeka sa otkupom Mateus Indija? Mislim da je bilo reči da je u njegovom slučaju otkupna klauzula oko 150.000, što je značajno manje od Njegoševih 800. Po mom skromnom mišljenju, dečko je zadovoljio na pozajmici i verujem da bismo dobili dobrog igrača na duže staze, o čemu sam već pisao na forumu.
Jako bih voleo da vidim dve utakmice sa postavkom koju si napisao, ima dva meseca. Indio bi kupio sve u defanzivi (mislim da je tu jači od Petrovića), umeo brzo da preda loptu do Njegoša, ovaj dalje. Mislim da bi nam se procenat promaje u odbrani smanji za 50%. Samo videti broj primljenih golova u prvom delu sezone sa i bez Mateusa.
Post Reply