Sezona za nama - zadovoljni ili ne?

slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Sezona za nama - zadovoljni ili ne?

Post by slavko085 »

Evo ,kraj je i verovatno poslednje zajednicke lige. Kakva je takva je,rekli bismo svakako. Tuzna i jadna. Vojvodina je osvojila deveto mesto sto se sa navijackog aspekta moze oceniti kao veliki neuspeh. MEdjutim,sedam ekipa je ispalo,kalkulacije su prisutne,sve ce biti jasnije posle referenduma. Ipak,najvaznije je da smo mi regularnim putem sacuvali mesto u 'eliti'. Mogli smo ove sezone vrlo lako do UEFA kupa. ALi ako se ne moze pobediti Vozdovac na svom terenu u poslednjem kolu i bez ikakvog motiva suparnickog tima, ne zasluzujemo (upravo kao i po tabeli) ni intertoto kup. Ostaje da se greske isprave. Ali...? :arrow: nastavak u Avgustu. :)
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Post by :) »

Zadovoljan samo pobedom nad crvenom zvezdom!
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Re: Sezona za nama,zadovljni ili ne?

Post by BondNS »

slavko085 wrote:Evo ,kraj je i verovatno poslednje zajednicke lige. Kakva je takva je,rekli bismo svakako. Tuzna i jadna. Vojvodina je osvojila deveto mesto sto se sa navijackog aspekta moze oceniti kao veliki neuspeh. MEdjutim,sedam ekipa je ispalo,kalkulacije su prisutne,sve ce biti jasnije posle referenduma. Ipak,najvaznije je da smo mi regularnim putem sacuvali mesto u 'eliti'. Mogli smo ove sezone vrlo lako do UEFA kupa. ALi ako se ne moze pobediti Vozdovac na svom terenu u poslednjem kolu i bez ikakvog motiva suparnickog tima, ne zasluzujemo (upravo kao i po tabeli) ni intertoto kup. Ostaje da se greske isprave. Ali...? :arrow: nastavak u Avgustu. :)
Mislim da je ovo malko diskutabilno
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Apsolutno nezadovoljan! Pokazalo se da ovaj tim u ovakvoj ligi ima kvalitet da konkurishe za Evropu, ali da za tako neshto ne postoji volja. Povrh toga, totalni javashluk u upravi i skandali pri prodaji igracha (npr. Stepanov). Nece nam svanuti dok se Cvetku ne smrkne.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Već po navici, još jedna smor sezona,.Jedina svetla tačka navijanje.Juče, protiv Voždovca mi je tako legao dekor retro stila Slaninarskog.Šampionskog.
Stadion Vojvodine je gladan nedavne spensovske atmosfere sa pete utakmice protiv Budućnosti.Pokazalo se da je bilo energetskog naboja, samo su nedostajali akteri na terenu.
Čak smo, ove godine, bili prisutni i na TV.Ali, priliku smo uglavnom koristili za brukanje slavne tradicije Kluba.Pošto u Novom Sadu niko nema volje (osim navijača) i snage da prekine ovu agoniju, ostaje, kao tračak nade, da to učini Bata.Inače, još mnogi će se (nevoljno) pridružiti Bondns-u i sledeće sezone odmoriti od stadiona.Iz razloga ličnog dostojanstva, ,,pustiti sve niz rijeku,, sa nadom, da kad tad, mora doći vreme preispitivanje odgovornosti za učinjeno i neučinjeno.Bar, po krupnim pitanjima.A, Voša je sigurno takvo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
srafciger
Posts: 16
Joined: Sun May 07, 2006 12:12 pm

Post by srafciger »

Prepisacu ovde deo svog posta sa FIRMINOG foruma

Hajduk Kula - poslednjih 12 utakmica 1 poraz, ukupno 23 bodova. Pre toga 18 kola - 27 bodova.

Borac Cacak - poslednjih 10 utakmica 1 poraz, ukupno 21 bodova. Pre toga 20 utakmica - 23 bodova.

Buducnost Banatski Dvor - poslednjih 8 utakmica BEZ poraza, ukupno 18 bodova. Pre toga 22 kola - 26 bodova.

Vojvodina Novi Sad - poslednjih 11 utakmica 2 pobede, 5 neresenih, 4 poraza, ukupno 11 bodova! Pre toga 19 kola - 32 boda.

Bilo da nam je prvenstvo potpuno regularno, bilo potpuno namesteno, Vosa je neverovatno lose odigrala prolecni deo. Jako je tesko biti zadovoljan, ali sto svi ljudi kazu - "Navikli smo".
Ja nisam sraf, ja sam srafciger!
Cause
Posts: 458
Joined: Mon Nov 28, 2005 11:27 pm
Location: Kraljevo

Post by Cause »

srafciger wrote:Prepisacu ovde deo svog posta sa FIRMINOG foruma

Hajduk Kula - poslednjih 12 utakmica 1 poraz, ukupno 23 bodova. Pre toga 18 kola - 27 bodova.

Borac Cacak - poslednjih 10 utakmica 1 poraz, ukupno 21 bodova. Pre toga 20 utakmica - 23 bodova.

Buducnost Banatski Dvor - poslednjih 8 utakmica BEZ poraza, ukupno 18 bodova. Pre toga 22 kola - 26 bodova.

Vojvodina Novi Sad - poslednjih 11 utakmica 2 pobede, 5 neresenih, 4 poraza, ukupno 11 bodova! Pre toga 19 kola - 32 boda.
To je to
" Dečko je pun zmajova! "
slavko085
Posts: 187
Joined: Wed Mar 08, 2006 5:54 pm
Location: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Re: Sezona za nama,zadovljni ili ne?

Post by slavko085 »

BondNS wrote:
slavko085 wrote:Evo ,kraj je i verovatno poslednje zajednicke lige. Kakva je takva je,rekli bismo svakako. Tuzna i jadna. Vojvodina je osvojila deveto mesto sto se sa navijackog aspekta moze oceniti kao veliki neuspeh. MEdjutim,sedam ekipa je ispalo,kalkulacije su prisutne,sve ce biti jasnije posle referenduma. Ipak,najvaznije je da smo mi regularnim putem sacuvali mesto u 'eliti'. Mogli smo ove sezone vrlo lako do UEFA kupa. ALi ako se ne moze pobediti Vozdovac na svom terenu u poslednjem kolu i bez ikakvog motiva suparnickog tima, ne zasluzujemo (upravo kao i po tabeli) ni intertoto kup. Ostaje da se greske isprave. Ali...? :arrow: nastavak u Avgustu. :)
Mislim da je ovo malko diskutabilno
Pogresno sam interpretiran. Pod tim 'regulrano' sam prvenstveno mislio na to da smo zavrsili sampionat iznad crte i da nas nece 'kancelarijskim putem' vracati u "elitu" kao sto ce to verovatno uciniti sa Zemuncima i Smederevcima. Kako smo dosli do tih bodova ,regularno ili ne,potpuno je nebitno jer su u ovoj sezoni svi dolazili do istih na taj 'regularan' nacin. :oops:
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
Zorge
Posts: 31
Joined: Tue Nov 15, 2005 6:06 pm
Location: Kod njih

Post by Zorge »

Utisci se preplicu.
28 bodova-jesen(pobedjena Zvezda),
15 bodova -prolece(naj losije poslednjih 10 godina)
Navijacka grupa napredije velikom brzinom.
Ocekujem vruce leto.
p.s.Utakmica sa Vozdovcem je namestena ali ko u ovoj ligi ne namesta.
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Što se tiče sezone za nama, malo ljudi može reći da je zadovljno. Ne mogu da budem srećan, kad igramo bez ideje, osim na momente, kad niko neće da trči, kad nam napad zavisi samo od Vukeljinog raspoloženja.
Što se tiče poslednjeg kola, slažem se da ova utakmica nije jedina koja je nameštena, ali vam svima postavljam jedno pitanje.
Da li i dalje želite da idete na utakmice znajući da su prva dva mesta na tabeli rezervisana, da svake sezone u ligu upadaju klubovi koji posle nekog vremena nestaju, gase se, spajaju? Da li želite da i dalje gledate utakmice kao što je bila ova u subotu, a biće ih sve više. Meni je iskreno muka od svega toga i nemam više snage da se nerviram zbog "viših interesa".
Da li će naš fudbal (generalno) krenuti nekim boljim putem? Da li ćemo biti u prilici da gledamo Radnički iz Niša, Spartak, neki novi Proleter, Radnički iz Kragujevca, Mačvu,...? Nisam baš optimista po tom pitanju.
Mislim da ćemo ponovo gledati Beogradsku ligu. Mada, uzimajući u obzir činjenicu da je fudbal u susednim državama na sličnom nivou kao i kod nas, možda nas zadesi sudbina košarke, pa uskoro dočekamo i jadransku ligu u fudbalu. U ovom trenutku mi se i to čini mnogo boljim rešenjem, kad poglem alternativu.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

VOJVODINA NA KRAJU PRVENSTVENE SEZONE

Devetim mestom, na samo korak od ambisa i ispadanja, fudbaleri Vojvodine okončali su prvenstvenu sezonu. Naravno za opsežne analize učinjenog predstoje naredni dani.

Utakmica sa Voždovcem pokazala je niz slabosti ovog sastava, ali i neke smernice kojima bi valjalo težiti. To dobro je nekolicina mladih igrača koji stasavaju i razvijaju se pod stručnom komandom trenera Zorana Marića i njegovih saradnika. A, ono lošije koje smo uočili i u meču poslednjeg kola, je narušena atmosfera u kolektivu. Uprkos veoma značajnoj utakmici sa Voždovcem u kojoj su se tražili bodovi opstanka neki igrači poput Marka Jovanovića su više gledali svoje interese nego svog kluba. Nije Jovanović jedini u takvom razmišljanju pa je logično da će Vojvodina i u ovom segmentu morati da načini zaokret. Plasman je svakako za zaborav, ali mnogo toga što se događalo tokom duge prvenstvene sezone može da posluži i za nauk. Već za neki dan, pominje se četvrtak, trebalo bi da zaseda Skupština kluba i da se utvrde smernice kako dalje. Da li naš najstariji prvoligaš ima pravo da se poigrava sa svojom istorijom uspešnosti, da li brojni navijači moraju iz godine u godinu, govorimo o minulih šest - sedam leta, da strepe za opstanak do poslednjeg minuta utakmice zadnjeg kola šampionata ili to može i mora da bude drugačije? Nadamo se da će novoizabrani predsednik Vojvodine Bato Butorović naći pravu meru i rešenja na duži vremenski rok.

Nedavno je Butorović najavio zaokret u organizaciji kluba i naglasio da ništa neće biti kao pre, misleći upravo na ovih nekoliko godina posrtanja. Predstojeća Skupština morala bi da da odgovore na brojna pitanja, zar ne!

-Strahovao sam od utakmice sa Voždovcem, iskreno je juče kazao trenr Zoran Marić. - Pokazalo se da sam bio u pravu. Na kraju sve je bilo sa hepiendom, a za budućnost, ukoliko ostanemo u saradnji tražiću jasne odnose, odgovornost svakog pojedinca za realizaciju utvrđenih ciljeva.

Ono što raduje, i to treba istaći, je da su mladi igrač, i to ne samo oni u prvom timu, pokazali napredak u svom razvoju. Od pamtiveka se u novosadkom klubu kvalitetno radi, po tome je Vojvodina prepoznatljiva na ovim prostorima. Mlađe selekcije po pravilu igraju u finalima nacionalnog kupa, stasavaju igrači iz sopstvene škole fudbala, ali utisak je da u daljem razvoju nešto fali. Neki misle modernija organizacija kluba na svim nivoima, drugi smatraju pravi ljudi na pravom mestu, a zajedničko je, i to je činjenica, da je besparica kriva za mnogo toga. Nadamo se da su predsednik Butorović i njegovi saradnici uočili sve nedostatke i da ćemo u predstojećem šampionatu videti neku sasvim drugačiju Vojvodinu. Svi iskreni poklonici fudbala, bilo da su iz Novog Sada ili Beograda i varoši diljem ove zemlje, žele mnogo uspešniju Vojvodinu od ove kakvu smo gledali tokom minule sezone, pa i u meču sa Voždovcem.
J. Tanurdžić
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Ovo si napisao na kraju jesenjeg dela.Nisi me bas uverio u to
PRIJATELJ wrote:Djumi,verovatno si ti imao dobre namere ali kazi koji klub moze da istrpi to sto si ti pokusao.Nijedan na svetu na ustrb rezultata.Ne vredi brate njegovo visocanstvo REZULTAT je merilo svega,kao sto vidimo sada.Brzo smo svi zaboravili onu bruku u kupu,zahvaljujuci narednim rezultatima.A sta mislis sta bi bilo da je Dzimi zaredjao sa porazima.Ma razapeli ga brate ma da nam je i brat rodjeni.Mozda je glupo sada povlaciti neku paralelu izmedju vas dvojice ali recimo ja nisam mogao da podnesem da gubimo prijateljske utakmice od nizerazrednih ekipa a ovde se za to nalazilo uvek neko opravdanje.Na kraju ni u prvenstvu nam nije islo najbolje.Poneki blesak ekipe i to cesto zacinjen porazom.Ko se seca prolecne igre sa Zvezdom.Ostao je samo rezultat.Iako sam bio protiv tebe ovde na forumu u zadnje vreme me je pocele nervirati izjave igraca naseg kluba,sto u stampi sto privatno.Sad su svi odusevljeni Dzimijem,promenama,njegovim radom(Stepanov,Kizito,Dobric..)Mnogo mi deluje poltronski i uvlakacki.Bas me interesuje sta ce pricati svi ti o sledecem posle Dzimija.Sto se tice kraja ovog dela prvenstva bio bi zadovoljan da osvojimo jos pet bodova a na prolece sta bude.Licno mislim da bi sve osim Evrope bio neuspeh ali se bojim da necemo uspeti da se plasiramo tamo.Jos ce se dugo kod nas van terena odredjivati sve.Pozdrav.
Tri pobede za polu-sezonu :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Ovako sam ti odgovorio :!:
Djumi wrote:
PRIJATELJ wrote:Djumi,verovatno si ti imao dobre namere ali kazi koji klub moze da istrpi to sto si ti pokusao.Iako sam bio protiv tebe ovde na forumu u zadnje vreme me je pocele nervirati izjave igraca naseg kluba,sto u stampi sto privatno.Sad su svi odusevljeni Dzimijem,promenama,njegovim radom(Stepanov,Kizito,Dobric..)Mnogo mi deluje poltronski i uvlakacki.Bas me interesuje sta ce pricati svi ti o sledecem posle Dzimija.Sto se tice kraja ovog dela prvenstva bio bi zadovoljan da osvojimo jos pet bodova a na prolece sta bude.Licno mislim da bi sve osim Evrope bio neuspeh ali se bojim da necemo uspeti da se plasiramo tamo.Jos ce se dugo kod nas van terena odredjivati sve.Pozdrav.
Sto se tice rezultata potpuno si u pravu ali ja sam se odlucio za varijantu smene generacije i naivno sam verovao da ce to ljudi u klubu znati da cene.Jednom prilikom si napisao po mom odlasku da sam bio sam i ostavljen na milost i nemilost sto je takodje gola istina.Veruj mi da sam znao da ce ovi momci ovako igrati cak i onda kada smo izgubili od Futoga i to sam isto vece saopstio Jevticu i Ridjosicu(gledali su me kao da sam lud).Cela prica o Evropi koju sam ja pricao bila je zasnovana na potencijalu ovoga tima.Veruj mi da cela ova prica o svojatanju igraca koji su se vratili ili dosli u Vosu mene izuzetno zasmejava.

P.S. Netreba da brinete ako se i prodaju odredjeni igraci jer su zamene vec dovedene ali nebi o njima.Kalkulisao sam da se prodaju 4-5 starijih igraca i time Vosa izadje iz finansijske krize a istovremeno ima dobar tim tj.tim za Evropu.Ja licno bih bio zadovoljan sa 3-4 boda iz ove 3 utakmice.
Kljucni momenat ove sezone je doselekcija ovog tima i zimske pripreme.Mislim da ce Dzimi tada potvrditi svoj kvalitet posebno sto ce biti novca za dovodjenje igraca.(zamisli da je Vosa imala novca da plati Kizita).Izuzetno postujem rezultat koji je Dzimi napravio ali dugo nisam video da jedan trener ima takvu medijsku podrsku kao on pa cak i onda kada se izgubilo od Crvene stijene.
Sto se tice izjava igraca to je sasvim normalno a ako mene pitas strasno bih voleo da i Djuric izjavi tako nesto jer mislim da bi daleko vise igrao.Desava se jedna fenomenalna stvar a to je da klub po prvi put pravi trenera i na tome im treba odati priznanje.Iskreno se nadam da ce Dzimi izaci iz ovoga svestan da kvalitet jednog trenera ne odredjuje 10 utakmica,vec vreme koliko traje.Ja mu zelim da traje sto duze :!:
Sve i dalje mislim :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Sezona neuspesna,ali kao i prethodne,a sve kao posledica ocajnog stanja u klubu.
Sta ce biti dalje,videcemo,u svakom slucaju mislim da se sa ovom sezonom zavrsila jedna epoha,da sad dolazi neko novo fudbalsko vreme i pitanje je kako cemo se mi snaci.
Ono sto je cinjenica jeste to da je Vosa kao klub izgubila svoj smek,svoju vezu sa prosloscu i tradicijom i potrebno ce biti dosta,dosta vremena pa da se na stadion vrate svi oni koji su nekada dolazili(naravno oni koji su to u stanju),a i oni novi koji bi trebalo da budu Vosina navijacka buducnost.Ima tu nekog pomaka,ali treba imati u vidu da je to sve privremeno i da ljudi na stadion treba da dolaze iz navike.Tesko cemo dostici ono sto ima odbojkaski klub,pa i kosarkaski.Za zaljenje je i cinjenica da na nas stadion osobe lepseg pola gotovo uopste ne dolaze(mozda 1%,ne racunajuci majke i zene fudbalera),sto nije slucaj sa utakmicama nasih odbojkaskih,rukometnih i kosarkaskih klubova.Tesko ce se sa ovakvim stanjem i odnosom prema javnosti u klubu skoro nesto po tom pitanju promeniti,a i inace na stadionu obicno u proseku budde po 1000 ljudi,a umelo je da bude i manje.
Ipak,nada u bolje sutra ipak postoji,ali moramo biti realni i u startu odustati od velikih ciljeva i pre svega zasukati rukave i prionuti na ozbiljan posao i celokupnu reorganizaciju kluba gde ce akcenat biti na stvaranju sto boljih uslova nasoj deci koja su veoma talentovana.Treba pokusati nekako uspostaviti i most pomirenja sa nasim veteranima koji su proslavili ovaj klub.Poraditi i na infrastrukturi,posla svakako ima,a da li ce se nesto i uraditi-videcemo opet kazem.Ja cu se malo odmoriti od stadiona jedno duze vreme,vala mi je i neophodno,a slede mi i nadolazece posebne obaveze.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Turija,u jednom postu si me ,,kritikovao"da ne pisem i da me nema.Ma ja sam uvek ovde ali brate mnogo sam umoran od svega(tvoje reci u nekom postu) i licim na nekog cangrizavog coveka nezadovoljnog situacijom u drustvu,gradu, mom klubu.Znaci svim osim porodice.Redovno idem na utakmice,ali sve vise da se vidim sa ljudima koje samo tamo vidjam a sve manje zbog fudbala jer ga ni nema.Najgore,sto mi se buducnost kluba ne cini svetla.Ja jesam pristalica da se zna cije je sta ali vezati sudbinu kluba za jednog coveka bez zakona i reda mi se ne cini dobra.Postacemo klub tipa Obolica,Bezanije,Vozdovca.A osnovno pitanje u klubu niko ne postavlja.Di su pare.Igraci i zaposleni tri meseca nisu dobili nista(ako danas nije bilo).Vajna uprava ne moze nikog da proda.Menadzer Vukeljin(isti kao i Stepijev)je molio Batu da obnove ugovor jer Vukelja nema gde.Marko Jovanovic ima jos jednu godinu ugovora jer je blanko potpisao nesto.Eto veselja i dogodine.Dzimi je postao Cvetkov pion i drugi mu odredjuju ko ce igrati.Ma katastrofa brate.Zato mi malo odmora nece skoditi.Pozdrav
Locked