Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Radoye »

Stalin wrote:Voleo bih da vidim kako bi iz borbe za titulu iskljucio Zvezdu i Partizan.
Prosto - samo bih ispostovao zakon i izbacio ih u najnizi rang takmicenja zbog enormnih nagomilanih dugova koje svakako ne nameravaju da namire, umesto da ih dotiram iz budzeta parama poreskih obveznika.

Samo kompletna demontaza dvoglavog monstruma sa Topciderskog Brda moze da pokrene ozdravljenje fudbala u Srbiji, dok god postoji zvezdartizan dotle nece biti boljitka! Mogu oni biti 10x gori od svih klubova u ligi uvek ce imati vetar u ledja od kriminalne organizacije tzv. FSS, sudija, placenickih medija, drzavnih i paradrzavnih struktura, pa cak i da apsurd bude veci i "svojih" ljudi u nominalno konkurentskim klubovima. Samo u Srbiji ima da neko sedi u upravi dva kluba i da se jedan od ta dva kluba uvek sklanja onom drugom.

Al' jebiga pre ce nestati Srbije i Srba nego sto ce se bilo sta pomeriti po ovom pitanju...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Stalin
Posts: 11
Joined: Mon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Stalin »

Radoye wrote: Mogu oni biti 10x gori od svih klubova u ligi uvek ce imati vetar u ledja od kriminalne organizacije tzv. FSS, sudija, placenickih medija, drzavnih i paradrzavnih struktura, pa cak i da apsurd bude veci i "svojih" ljudi u nominalno konkurentskim klubovima. Samo u Srbiji ima da neko sedi u upravi dva kluba i da se jedan od ta dva kluba uvek sklanja onom drugom.

Al' jebiga pre ce nestati Srbije i Srba nego sto ce se bilo sta pomeriti po ovom pitanju...
Bez obzira na druge prednosti koje imaju, Zvezda i Partizan ipak imaju bolje ekipe od ostalih ekipa.
Ali, posto gasenje Zvezde i Partizana nije moguce, sta nam je ciniti?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Radoye »

Stalin wrote:Bez obzira na druge prednosti koje imaju, Zvezda i Partizan ipak imaju bolje ekipe od ostalih ekipa.
Uglavnom da, ali ne i uvek. A uvek ce da uzmu titulu, cak i kad nemaju bolju ekipu od ostalih.
Stalin wrote:Ali, posto gasenje Zvezde i Partizana nije moguce, sta nam je ciniti?
Da sacekamo da FIFA/UEFA ugase FSS zato sto ovaj nece da ugasi zvezdu i partizan. :greenbutt:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Stalin
Posts: 11
Joined: Mon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Stalin »

Radoye wrote:Uglavnom da, ali ne i uvek. A uvek ce da uzmu titulu, cak i kad nemaju bolju ekipu od ostalih.
Kada to Partizan i Zvezda nisu imali najbolje ekipe?
Vojvodina je 2012-13 mozda bila bolja od Zvezde ali ne i Partizana.
Vojvodina je 2010-11 mozda bila bolja od Zvezde ali ne i Partizana.
Vojvodina je 2008-09 bila bolja od Zvezde ali ne i Partizana.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Salvador »

Stalin wrote:...I zato sam, iako zivim u centralnoj Srbiji, zavoleo Vojvodinu.
:lala:
Odlicno!
Jedino ces kvalitetnije potrositi svoje vreme tako sto ces pokusati ljudima oko sebe to da objasnis, za nas nema potrebe, veruj mi.
Ne mora to ni biti Vojvodina, samo neka zavole vise svoj lokalni klub od ova dva polubozanstva kojoj se 99% Srbije priklonilo...
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by pedjans »

Partizan u sezoni 2010/11. nije imao bolji tim od Vojvodine.
Partizan u sezoni 2012/13. nije imao bolji tim od Vojvodine.

U ovim sezonama Partizan nijednom nije pobedio Vošu bez pomoći sudija, a i to je prilično teško uspevalo. Svakom je poznato da je u to vreme Partizan ulazio u svaku sezonu sa obezbeđenih 45 bodova bez borbe, a za ostale se kako tako borio. Teško da bi i Bajern ili Barsa bili prvaci Srbije u tim sezonama.
Stalin
Posts: 11
Joined: Mon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Stalin »

Salvador wrote: Ne mora to ni biti Vojvodina, samo neka zavole vise svoj lokalni klub od ova dva polubozanstva kojoj se 99% Srbije priklonilo...
Ja to mogu da razumem. Tokom Jugoslavije, vladao je veliki rivalitet izmedju republika a Zvezda i Partizan su bili najkvalitetniji predstavnici nase. Ljudi su se opredeljivali po pripadnoscu republikama i ne gradovima. Po raspadu Jugoslavije, bili su zastrasujuce dominantni u domacem prvenstvu, sto je sacuvalo armiju navijaca. Tesko je to promeniti.

Po meni, prvi korak bi bio da se Vojvodina konsoliduje na trecem mestu. Ali prvo se pojavila Jagodina, pa sada Cukaricki. Cini se da Jagodina puca ali mi deluje da je Cukaricki ozbiljan projekat.
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Salvador »

Stalin wrote:Po meni, prvi korak bi bio da se Vojvodina konsoliduje na trecem mestu. Ali prvo se pojavila Jagodina, pa sada Cukaricki. Cini se da Jagodina puca ali mi deluje da je Cukaricki ozbiljan projekat.
Da se Vojvodina konsoliduje na trecem mestu?
Jel si ti propustio poslednjih 25 godina ili se sprdas ovde sa nama??
Stalin
Posts: 11
Joined: Mon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Stalin »

Salvador wrote: Da se Vojvodina konsoliduje na trecem mestu?
Jel si ti propustio poslednjih 25 godina ili se sprdas ovde sa nama??
Hvala na toploj dobrodoslici.
Pod konsolidacijom sam mislio da ne pada ispod treceg mesta. Da konstantno bude deo velike trojke pa makar i kao treca.
Vojvodina prosle godine nije bila u Top 3 a veliko je pitanje da li ce biti i ove.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Radoye »

Koji k***c mi imamo od toga da smo stalno treci?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Salvador
Posts: 1071
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Salvador »

Stalin wrote:
Salvador wrote: Da se Vojvodina konsoliduje na trecem mestu?
Jel si ti propustio poslednjih 25 godina ili se sprdas ovde sa nama??
Hvala na toploj dobrodoslici.
Pod konsolidacijom sam mislio da ne pada ispod treceg mesta. Da konstantno bude deo velike trojke pa makar i kao treca.
Vojvodina prosle godine nije bila u Top 3 a veliko je pitanje da li ce biti i ove.
Ocigledno si ili vrlo mlad ili si slabo pratio Vosu poslednjih par decenija.
Samo cu ukratko da ti objasnim - nama u ovoj drzavi prakticno nije dozvoljeno da se borimo za prvo mesto,
ja ti ne mogu objasniti koliko smo se nepravdi nagledali jos od osvajanja titule 1989., a poslednji najplasticniji primer je finale kupa 2011.
Tokom 90-tih smo (mozda i svake godine) bili 'veciti treci' i nikakve nam to specijalne koristi nije donelo,
Vosi (u tom smislu o kome ovde govoris) moze da pomogne samo titula ili jak nastup u Evropi,
a ocigledno je da se mi (cak i posle raznih uzleta koje smo imali cak i poslednjih godina) trenutno borimo (finansijski i/ili politicki) za opstanak za par miliona evra duga, dok rezimlije imaju par desetina mil evra duga, pa i dalje dobijaju pare iz budzeta i jos je o tome zabranjeno da se prica

Dakle, ako ti zaista to sve smeta, kreni da objasnjavas tu pricu u svom mestu, nama je to sve ovde jasno.
Stalin
Posts: 11
Joined: Mon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Stalin »

Radoye wrote:Koji k***c mi imamo od toga da smo stalno treci?
Nismo se razumeli. Cilj je naravno titula.
Ideja je bila da u medjuvremenu Vojvodina ne pada ispod treceg mesta.
I da samim tim tema prestane da bude borba za titulu velike dvojke nego velike trojke.
Ali u situaciji gde je jedan Cukaricki ispred Vojvodine, mora se prvo obezbediti to trece mesto.
Nadam se da sam sada bio jasniji.
:lala:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Radoye »

Dok god postoje zvezda i partizan nikome drugom nece biti dozvoljeno da se ozbiljno ukljuci u borbu za titulu tako da je bespredmetno govoriti o tome. To da li se jos jedna ekipa prikljuci da bude "vecito treci" ili ponekad cak i drugi to nista ne menja sve dok su trofeji rezervisani za beogradskog dvoglavog monstruma. A niko nece moci da ih skine sa prvog mesta zato sto je ceo sistem tako nastiman da oni u startu imaju prednost koju ne bi ni Barsa mogla da sustigne. Ceo drzavni aparat vuce za njih i podmece svima ostalima klipove u tockove, a najgore od svega sto pojedini klubovi jos i saucestvuju u svemu tome i deluju kao filijale jednih ili drugih. Jedina sansa da se situacija promeni je da oni prestanu da postoje u svakom obliku. Ja licno za promenu situacije ne bih smatrao da Vojvodina pocne da dobija istu sistemsku pomoc kao blizanci pa da bude "velika trojka" ili troglava azdaja (iako se to nikad nece desiti), cak bi to bio dobar razlog da me odbije od navijanja za klub uz koji sam otkad znam za sebe i uz koji su bili i moji pokojni otac i deda. Sve sto zelim je da fudbalsko prvenstvo bude ravnopravno za sve, da u njemu ne bude povlastenih koji po svaku cenu moraju da pobede nego da svima budu pruzene jednake sanse i da kvalitet odlucuje a ne ko je uticajniji u Savezu, sudijskoj organizaciji ili resornom ministarstvu. Pa makar Vojvodina nikad ne osvojila takvu ligu, ali da se barem svi takmice posteno! Onda ce se i publika vratiti na stadione, i kvalitet fudbala ce se popraviti, pa i nase ekipe i reprezentacije mozda nesto i urade na medjunarodnoj sceni. Sve dok god je takmicenje ovako sustinski trulo, gde se unapred znaju pobednici, pa cak i ko ce osvojiti listu strelaca, dotle napretka ne moze biti.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Stalin
Posts: 11
Joined: Mon Mar 23, 2015 5:27 pm

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Stalin »

Salvador wrote: Ocigledno si ili vrlo mlad ili si slabo pratio Vosu poslednjih par decenija.
Samo cu ukratko da ti objasnim - nama u ovoj drzavi prakticno nije dozvoljeno da se borimo za prvo mesto,
ja ti ne mogu objasniti koliko smo se nepravdi nagledali jos od osvajanja titule 1989., a poslednji najplasticniji primer je finale kupa 2011.
Tokom 90-tih smo (mozda i svake godine) bili 'veciti treci' i nikakve nam to specijalne koristi nije donelo,
Vosi (u tom smislu o kome ovde govoris) moze da pomogne samo titula ili jak nastup u Evropi,
a ocigledno je da se mi (cak i posle raznih uzleta koje smo imali cak i poslednjih godina) trenutno borimo (finansijski i/ili politicki) za opstanak za par miliona evra duga, dok rezimlije imaju par desetina mil evra duga, pa i dalje dobijaju pare iz budzeta i jos je o tome zabranjeno da se prica

Dakle, ako ti zaista to sve smeta, kreni da objasnjavas tu pricu u svom mestu, nama je to sve ovde jasno.
Nisam mlad ali jesam dugo bio u inostranstvu. Dovoljno sam pratio da znam da si u pravu za sve sto si napisao. Prica o Vojvodini (problemima koje si opisao) je zapravo prica o bolesti naseg fudbala. Slazem se da je jedini put ka ozdravljenju naseg fudbala bas titula Vojvodine. I naredne sezone cemo opet sanjati taj san. Ali u medjuvremenu, treba osvojiti to trece mesto.

Tako nesto valjda smeta svakome ko je normalan. Nacin na koji Zvezda i Partizan osvajaju titule je devalvirao znacaj istih ali i citavu ligu. Ljudima je lakse da ligu ne prate, nego da je prate ovakva kakva je. Jedina stvar koja ljudima iz unutrasnjosti smeta vise jeste strasna Beogradizacija lige. Ako pogledate tabelu, videcete da je 5 od 7 najbolje plasiranih ekipa iz Beograda.
User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Zbog čega ste zavoleli Vojvodinu?

Post by Turija »

Ljudima je lakse da ligu ne prate, nego da je prate ovakva kakva je. Jedina stvar koja ljudima iz unutrasnjosti smeta vise jeste strasna Beogradizacija lige. Ako pogledate tabelu, videcete da je 5 od 7 najbolje plasiranih ekipa iz Beograda.
Stalin, posle svih gornjih postova, tek na kraju si (sa quotovanim isečkom), postao meni, kao navijaču Vojvodine, razumljiv.
Ne treba nama nova ,,velika" trojka, ni četvorka, ni petorka... (mada je i to bolje od dvojke, jer je teže uskladiti interese, pa to može neko i da iskoristi, iskoči na trenutak - kao npr Vojvodina 1966, pa Sarajevo, pa Željezničar, pa Vardar), a Prvenstvo postane, iole, pošteno, vođeno od strane fss, sudijske organizacije, medija i ,,progledalih" navijača, sportske javnosti i tkzv zajednice prvoligaša (gde sad kao Vojvodina ima svog predsednika - haa-haa-haa).
Kada pobedi bolji (ponekad i srećniji) tim, a ne privilegovani i pretplaćeni na pobede, kada mešetari budu odstranjeni iz sportskih klubova i saveza, kada novinari postanu novinari ( a ne jeftini navijači blizanaca), navijači navijači (a ne huligani), tada će biti šanse za domaći fudbal i povratak gledalaca na stadione.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply