Maric i Saula - treneri za visok plasman?

User avatar
Turija
Posts: 10665
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Maric i Saula - treneri za visok plasman?

Post by Turija »

Dzimi i Saula-treneri za visok plasman.Šta mislite o tome?
Kraj je polusezone i red je sumirati utiske.Po meni je, ipak, najjači ovaj trenerski, iako će biti, možda, i najosporavaniji.Ali, sve u svemu, biće NAJ.Ono, što je sigurno, zaslužuje navijački topik.
Pa, da krenemo?Za početak ja im ISKRENO ČESTITAM. Bez trunke dileme.To je najmanje od onoga što zaslužuju.Od mene, u ovom trenutku, toliko.Za dalje, moram bolje da se pripremim podacima i refresh memorijom o zapažanjima.
U svakom slučaju Marić, Šaula i Ćurčić ostvarili su više od mogućeg.Ono što se piše i broji to sa njima imamo.Sa raspoloživim snagama, ja sam zadovoljan postignutim.Pogotovo što je orkestar imao i neke falš muzičare, s kojima je morao redovno da nastupa.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Turija,i ja se pridruzujem cestitkama strucnom stabu za ostvarene rezultate.Jer da mi je neko ponudio posle prva dva kola(bez ikakvog aludiranja) da ce mo posle narednih petnaest kola imati 28 bodova u d..e bi ga poljubio.Samo ne treba preterivati u pohvalama jer znajuci trenerske sudbine,nemoj da bude pljuvanja posle 4-5 kola proleca.Neka oni nastave da rade svoj posao uspesno kao do sada a mi ce mo ovde uspostavljati kriterijume zadovoljstva.Voleo bi kada bi se i uprava i Dzimi oglasili sa kakvim ambicijama i ciljevima ulaze u prolece.Tada bi bar znali na sta se cilja.Pozdrav
User avatar
Jambo
Posts: 162
Joined: Tue Dec 13, 2005 6:04 pm
Location: Indjija

Post by Jambo »

Dzimi i Saula su preporodili Vojvodinu ali ne smemo zaboraviti Cureta i Vasica.Jos da smo bili fizicki spremni gde bi nam bio kraj a znamo svi da Dzimi nije pripremao ekipu.Mislim da ce Vojvodina igrati mnogo bolje na prolece posle priprema koje ce biti u Antaliji.Inace Dzimija znam licno i cesto govori i pita se sta su ovi radili pre njega.
marchegianni
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2005 11:49 pm

Post by marchegianni »

Jambo wrote:Inace Dzimija znam licno i cesto govori i pita se sta su ovi radili pre njega.
Gledao sam Dzimija vise puta u javnim nastupima i uvek bi ga pitali da prokomentarise prethodnike , i nijednom nije bio tako ostar kao sto ti sad navodis. Cak i da si mu prijatelj kao sto se predstavljas , mislim da nije u redu da tako nesto govoris umesto njega , tj da mu ubacujes reci u usta koje on do sada , bar javno nije izgovorio.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

PRIJATELJ wrote:Samo ne treba preterivati u pohvalama jer znajuci trenerske sudbine,nemoj da bude pljuvanja posle 4-5 kola proleca.Neka oni nastave da rade svoj posao uspesno kao do sada a mi ce mo ovde uspostavljati kriterijume zadovoljstva.
Iza sedam brda,iza sedam gora,iza sedam planina i iza 7 gora zivi azdaja.Jedno jutro probudi se azdaja i kaze "jebote,gde ja zivim!?"

Eto,takvo bih pitanje i ja sam sebi mogao postaviti.... jer je vise nego ocigledno da ja imam skroz drugacije razmisljanje od vecine vas.E sad,odmah ce neko uleteti i reci da pametujem ovako,sakriven iza neke IP adrese... ali,zar to ovde ne radimo svi,na svim forumima?Prema tome,iznecu svoje misljanje,a na vama je da ga prihvatite ili ne prihvatite.....

O kakvim pohvalama je ovde rec Prijatelju (a jos mi nisi odgovorio,CIJI si ti Prijatelj ustvari)?Zar cemo Djumijeve rezultate da drzimo kao parametar za uspesno ili neuspesno?FK Vojvodina nije beba od godinu dana pa da bi mi trebali biti srecni kada joj iznikne zub ili kada progovori.... FK Vojvodina je svetinja,institucija,legenda,velikan YU fudbala.... FK Vojvodina je velicina za koju je osvojenih 28 bodova u 17 kola (od mogucih 51) velika SRAMOTA!!!! Hteli vi to prihvatiti ili ne,ali u ovakvoj ligi,gde Zvezda prima svako kolo na Marakani najmanje gol od svake ekipe,gde je Partizan imao najvecu krizu u istoriji kluba,gde je Zeta treca-cetvrta a u pred,pred,pred kvalifikacijama ispada od tamo nekog (pre)Sirokog Brijega.... gde je Obilic zadnji na tabeli,gde Jedinstvo lici na grupu pecarosa sa Farskih ostrva (ali,pecarosa amatera),gde Zemun ne moze da da gol,gde Rad svoju muku muci,gde Podgoricani bitisu i sastavljaju kraj sa krajem,gde je Smederevo izgubljeno u vremenu i prostoru... gde Cacak pobedjuje svaki peti mec (i to uvek Vojvodinu).... FK Vojvodina osvoji samo 28 bodova,mislim da pohvalama nema mesta!!!!Smatram da sa minimalnim organizacionim sposobnostima i iole sposobnim igrackim i srtucnim kadrom,bilo koji tim u ovoj drzavi ima pravo da gaji ambicije o tituli.Nasi navijaci su pravi pandam ove sezone ka putu uspeha.... kada se ruke sloze,sve se moze.... ali,nazalost... U FK Vojvodina je to apsolutno nemoguce u ovom trenutku... svi znamo zasto,i zato cemo svi poleteti da ih hvalimo,i cak cuvamo trenera u sledecih 4-5 kola.... nema sta Prijatelju,odlicno mu pripremas teren,posipas so vec sada,pre leda i klizavice....

Neka trener nastavi da radi uspesno!?Sta podrazumevate pod pojmom "uspeh"??? Poraz od Crvene Stijene,katastrofu od Partizana,poraz od Cacka,izgubljenih 12 bodova u 92 minutu,ponizavajuce nastupe u Kuli,Zelezniku..... Jel uspeh pobedtiti Rad,OFK i Dvor,na svom terenu,ali biti totalno nadigran od strane svih protivnika,i strepeti do zaednje sekunde.... Moja prva utakmica koju sam gledao uzivo,je bila bas protiv Rada.... 4:1... a Rad je tada bio pojam za cvrstu ekipu na nasim prostorima,ali nema brate... dolazis u NS,nema tamo bodova... ne pomaze ni Sevo ni kompanija.... a sada,docekali smo da nam Dvor preti,da nam Cacak dolazi u NS sa pretnjama.... o ostalima da ne pricam..... gde je tu uspeh,gde je tu mesto i povod za pohvale????

Sve utakmice koje smo dobili,i morali smo.... renome kluba kaze da smo veci klub i da je sve sem nase pobede iznenadjenje.... jedino Zvezdu smo pobedili,i jedino to mogu svrstati pod "neplansku pobedu" i jedino to moze da se prihvati kao uspeh ove ekipe.... mada kao sto rekoh na pocetku,ove sezone je i Zvezda,"padalica".... Nije sramota izgubiti od Partizana,iako godinama sa njima igramo bolje nego sa Zvezdom,ali nacin na koji smo izduvali,i ambijent u kome smo izduvali.... daje jedan veliki pecat (koji je znak za los kvalitet) svim momcima na njihova pleca koji su taj dan predstavljali ime i grb FK Vojvodina.....

Kulu i Vozdovac ne zelim ni spominjati.... sramota me.... dakle....

Moj stav se iz gore navedenog moze videti,jednostavno,NISAM ZADOVOLJAN.....

Rad strucnog staba?Ne znam,sta bih rekao,jer nisam ja taj koji imam taj stepen znanja da bih mogao da ocenjujem njihov rad.... ali,iz perspektive obicnog posmatraca,kada pogledam celu polusezonu.... ne vidim nikakav napredak.... kako je pocelo,tako se i zavrsilo.... tim nam igra gotovo isto,bez obzira dal na klupi bio Djumi,ili Dzimi..... neko ce reci,da to nije tacno.... ali uporedite prvi mec sa Cackom kada smo imali sasvim solidnih prilika i ovaj zadnji sa Dvorom.Protivnici su podjednakog kvaliteta,a mislim da je nasa ekipa jaci utisak ostavila u prvom kolu i pored poraza.... Moze se izvoditi jos poredjenja.... recimo,pokusajte uporediti nasu igru na Marakani u porazu od 3:0 sa Djumijem na klupi i igru na JNA u istom rezultatskom kolapsu,ali sa Dzimijem na klupi.... svim ovim zapazanjima samo pokusavam dokazati svoju tezu da promena trenera i nije bitnije uticala na sistem i igru tima,niti na pojedinacno podizanje forme ili kvalitete igraca.... Mozda samo Kiza da je nesto dizao formu,ali opet,reci cu vam da je moje misljenje,da Kiza nije te boje kao sto jeste,uopste se ne bi izdvajao od ostalih igraca.... nego,ovako nam je simpatican i drag,i odmah u startu ima 30% bolji tretman od ostalih.... inace,smatram ga dosta neobaveznim i neozbiljnim u igri,mislim da njegov kvalitet ne opravdava takvo ponasanje.... ali ipak kazem,drag mi je... a i posto su ostali losi,on mi je bas onako prirastao za srce..... Sto se Todica tice,on je konstantan jos iz Proletera,tako da smatram da nikakvog udela na njegov kvalitet nisi imali ni Djumi ni Dzimi.... Odbranom sam zadovoljan u sustini,i momcima iz odbrane ne mogu prigovoriti ni rec,jer su celu sezonu oni izneli na svojim plecima.... znam da im nije bilo lako,da se gresilo,panicilo.... ali,jednostavno,kada si od 20 meceva,tj... 1800 minuta,1500 bio pod stalnim pritiskom.... momcima moram izneti pohvali i odati priznanje za njihova ucinak.... ali FK Vojvodina nije samo 5 igraca iz odbrane.... nazalost!!!! E sad,neko na firminom forumu napisa da mu smeta sto Stepi npr.,sve lopte salje u aut... nazalost,i meni smeta,ali kome da je da??? Nasoj navali? :)

Sredina terena?Koliko god je vi hvalili,mislim da je jako losa.... ili imamo lose igrace ili lose trenere.... nema tu coveka koji moze stati na loptu,koji ce pogledati raspored igraca,dati pas... (malo je to Ljube radio,dok je igrao,ali sve je to biloo mlako....).Rekao sam u jednom topicu da bih voleo Gutija Jovanovica u Vosi.... koliko je on los pokazuje i to sto je veoma blizu Zvezde... nazalost..... Zaista,mislim da nam nedostaje jedan mislilac u igri,i mislim da je to goruce pitanje koje moramo resiti.... ali,za to bi trebalo da bude trener zaduzen,neka pokaze svoje umece i pobere pohvale nas sa foruma i tribina.....

O napadu... sve najbolje.... ;)
Zaista,mislim da smo tokom cele sezone dosta toga rekli o nasim napadacima,da nam sada samo ostaje da im kazemo ZBOGOM!!!!
E sad,koliki je udeo Djumija i Dzimija u poboljsanju efikasnosti nase ekipe?
Ja mislim nikakav.... Prijatelju,sta ti mislis?Jel treba i ovde da hvalimo trenera (i onog pre njega)????
Moja teza je i ovde vec odavno poznata i neke sam vec toliko smorio da me zovu direktno sa utakmica kada npr. Maradona da gol. :) Sreca,pa to nije tako cesto,tako da me ne uznemiravaju mnogo he,he,he....

Ajd sad ozbiljno.... kada sam piato Djumija sto Maradona igra kada ne zna... izneo mi je jake argumente.... jak u duelu,leva noga (ili obe leve? ;).trudi se na treninzima.... i ne znam,bilo je tu jos dosta argumenata.... ali mislim da su dva najvaznija izostavljena.... Maradona ne zna fudbal i.... ne bih o ovom drugom.... e sad,napisao sam i ponovicu: trener kojem je Maradona standardan,nije trener!!!! A vi gospodo me demantujte i dokazite suprotno.....

Sto se Vukelje tice.... moje je misljenje da on zna fudbal,ali ga treba usmeriti samo na fudbal i pronaci mu motiv,pronaci inat u njemu.... znam da navijaci imaju veliki konflikt sa njim,ali covek bar daje golove... sto se mene tice... nisam za njegovu prodaju,ali bih recimo da sam trener isturio ga samog u napad... da pokusamo tako,da ga iskoristimo kao centralnog napadaca.... dosta nam je (neuspelih) napadackih tandema u Vosi.Ubedjen sam da bi Vukelja jos vise pruzio.... Neko rece da se covek ne zalaze.... za spica je bitno da daje golove,a sta imamo sto se Maradona zalaze,jel se Stojak zalagao ili je izgledao kao maneken na terenu,ali covek je bio ubica.... i jos nesto,da cujem koji je to zadnji igrac u Vosi na polusezoni da 7 golova?Dakle,moj stav je da Vukelju ne bi valjalo prodati....
Jos jedno malo poredjenje Dzimija i Djumija u polusezoni za nama.... da li ste pratili njihove izmene igraca tokom meceva?Ko je imao bolje izmene?Mislim da je Dzimi imao dobre izmene na svom debiju (u 20-om minutu,ako se ne varam) a da su sve ostale izmene bile bunarenje i ne rezonske,kod oba trenera.... s tim da je Djumi izvodio i najbolje iz odbrane da bi pojacao napad,dok je Dzimi sve dao na odbranu... (kad se samo setim ulazka Suska u 96.minutu u Kuli umesto Despota)... nijedan me preterano nije odusevio....

Sada bih trebao na kraju doneti i neki zakljucak,ali verujte mi poceo sam pisati sa jednim ciljem,a otisao sam na "kraj sela".... citao sam nekoliko postova pre ovog mog pisanja iz svih tema,a posto kuburim sa vremenom.... evo,sazeo sam sve u jedan post,iako mozda i nije sve povezano,ali verujte mi... pisem onako kako mi srce diktira....

Nadam se da sam napisao bar malo zanimljiv text i da necete zaliti vreme provedeno citajuci ga,kao navijaci sto zale vreme provedeno gledajuci npr. Vosina gostovanja.....

I na kraju najprostiji moguci zakljucak:
Prijatelju i ostali,mislim da ni Djumi ni Dzimi,nisu uspeli da dignu ovaj tim i da nateraju igrace da pruze bilo sta drugo sem njihovog minimuma i ja im za to ne mogu odati pohvale,a vi kako hocete.....
Image
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

S mnogo toga se ovde slazem sa Vojom!

Neki kazu da ih samo rezultat interesuje da je samo to merilo vrednosti i da se samo to pamti...Ali fudbal se igra zbog golova,uzivanja...
Pa kako cemo vratiti navijace na stadion,kada mi kod kuce igramo klasican bunker i onda preko Kizita pokusavama kao nesto iz kontri...Razumem da se igra defanzivno na kontre kada odes na neko jace gostovanje u Istanbul ili slicno,ali mi kod kuce u svom gradu,na svom stadionu,pred svojim navijacima igramo kao pi...Svaka cast za svega 12 primljenih golova imamo jednu od najacih odbrana u ligi ali mi imamo u proseku manje od gola po mecu :!: To je za mene strasna i porazavajuca cinjenica :!: Mi jedino koga smo pobedili sa vise od gola razlike Rad,Zetu i Jedinstvo!Ali kada se setim utakmica protiv Rada i Zete ni tu nismo blistali i tu smo igrali kao na "kontre" na "rezultat" muka mi je vise od toga :!: A da nepominjem sraman poraz od Crvene Stjene,pa onda brukanje Vosinog dresa i grba protiv Hajduka,Vozdovca...Jedina svetla tacka je pobeda protiv cigana i nekako posle toga su svi bili zadovoljni i srecni pa onda sraman poraz protiv Vozdovca,ko je taj Vozdovac(sta me briga za Acu Bulica) i po meni sramna utakmica protiv Buducnosti(BD) dali smo rano gol i onda se grcevito branili do kraja meca.Izjava iz tabora gostiju zalimo za bodom,kao Vosa zna da igra na rezultat sramota...Mesto da smo ih odvalili sa nekih 3 komada i poslali nazad u selo(bez uvrede)!Djumiju svaka cast za selekciju ekipe i hrabro pustanje mladih igraca u vatru,ali nije imao podrsku da svoj plan izgura do kraja,platio je ceh zato sto je pokusao (ne)mogucu misuju da sa lopovima radi posteno!Dzimi je dobijo vec selektiran tim,nikako mi se nesvidja njegova koncepcija igre,a bilo je i par veoma nelogicnih(smesnih) izmena pogotovo ona protiv Rada kada je izveo Pavlovica u 25 min!A i secam se kako je Novi Sad onomad bio ostao u ligi...
Mislim da se promenom trenera ama bas nista nije promenilo samo smo jos nazadovali u igri,ali ne i u rezultatu!
Nevidim mogucnost nekog poboljsanja u igri u nastavku prvenstva ako se ozbiljno nebudu odradile pripreme i ako se nedovedu par kvalitetnih igraca(Markovski,Lazarevski,Filipovic...)
Nadam se da ce me Dzimi ubediti da je njegov nacin igranja tima ispravan i da ce nas uskoro zvati srpski Celsi samo jos golove da pocnemo da dajemo... :D
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

slazem se u potpunosti i sa vojom i sa dejanom.razmisljam sada,citajuci njihove komentare,da se setim nekog drugog tima koji igra tako kukavicki i takav los fudbal kao vojvodina sa dzimijem na celu.verujte mi da ne mogu da se setim.ima dosta klubova koji imaju slicno stanje u klubu kao i mi,ima klubova koji takodje igraju los fudbal,ima slicnih ali da uporedim ovu vojvodinu sada sa nekim drugim stvarno ne mogu.nemam na osnovu cega ni da poredim trenere vec samo kao obicni posmatrac ali cinjenica je da smo ipak igrali lepse sa djumijem(eh ono na marakani mi je jos u pamcenju) dok dzimi ima malo bolje rezultate.dzimi je dobio sredjenu,ako tako mogu da kazem,ekipu dok je djumi u hodu pravio ekipu.djumi je oteran iz vose a dzimi je primljen i ima podrsku u klubu i u medijima.cvetko rece da necemo dobiti trenera da se uci u vojvodini ali ja mislim da je bolje da ga pusti neka se uci jer ovo prikazano je sramota.mislim da je jasno da moj glas ide za djumija ali da sam prezadovoljan sa njim nisam.¨djumi nije imao sansu da do kraja zavrsi ono sta je zapoceo a niko ne zna sta bi bilo,lose ili dobro.dzimiju je ipak mislim rano suditi a to vreme ce biti u prolecnom delu sezone posle odlazaka i dolazaka i priprema.ja se bojim samo da ne bude gore od ovoga a gore uvek moze biti.
mislim da treba da nam je na umu koliko bodova je osvojeno ovu polusezonu samo zato sto smo imali srece.da je u nekim drugim vremenima bilo srece kao sada bili bi u evropi ali sta cemo tamo?sa ovakvom igrom je sramota biti i u prvoj ligi a ne ici po evropi i brukati se
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

max wrote:dzimiju je ipak mislim rano suditi a to vreme ce biti u prolecnom delu sezone posle odlazaka i dolazaka i priprema.
Mislim da u prvim kolima nastavka prvenstava Dzimi udara svoj licni pecat na igru ovog tima.... jer on sada radi pripreme,i treba ga pustiti na miru,dati mu sansu... ako uspe da od Vose napravi klub vredan respecta nema nijednog razloga da ga navijaci ne podrze... u suprotnom,zna se....

Vosa ne sme da trpi zbog gubitnika.....
Image
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

Gospodo draga, ne bih rekao da je vaznija igra od rezultata. Da je tako ne bi se brojao rezultat nego bi se dobijale ocene za umetnicki dojam.
Ja podrzavam svaku izmenu koja dovodi do povoljnog rezultata, bila ona u 25 min. ili u 96. A posebno su mi drage one koje traju po 2 minuta i obicno izvode napadaca u zadnjim minutima igre. To je fudbal, sastoji se iz lepih i ruznih akcija, fer pleja i bezobrazluka, kradje vremena, nadoknade istog a sustina je da obe ekipe imaju isti teren i istu kolicinu vremena na raspolaganju. Pa ko umije, njemu dvije.
E kad dodju rezlutati kao obavezan sastojak u uspehu svakog tima, onda mozemo zanovetati pa traziti i lepu i leprsavu igru pride.

Sto se tice promene trenera, dacu svoj laicki i prilicno banalan komentar. Ne mogu da se otrgnem utisku ta je Djumi imao zelju da igra lep fudbal ali kvalitet igraca mu to nije dozvolio. Samim tim je zasluzio da ode i proba to negde drugde. Djimi ocigledno igra tvrdo a to uvek uspeva u losijim ligama i ekipama. Cilj opravdava sredstvo.

Pozdrav za Voju cije komentare uvek rado citam, bili oni dugacki ili kratki. Ovaju put bih ga citira i slozio se u ovome:
Zaista,mislim da smo tokom cele sezone dosta toga rekli o nasim napadacima,da nam sada samo ostaje da im kazemo ZBOGOM!!!!
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Jambo wrote:Dzimi i Saula su preporodili Vojvodinu ali ne smemo zaboraviti Cureta i Vasica.Jos da smo bili fizicki spremni gde bi nam bio kraj a znamo svi da Dzimi nije pripremao ekipu.Mislim da ce Vojvodina igrati mnogo bolje na prolece posle priprema koje ce biti u Antaliji.Inace Dzimija znam licno i cesto govori i pita se sta su ovi radili pre njega.
Ma sta mi naprica za ovako kratko vreme i svoj prvi post :!: Jesi li ti ovo sam smisljao ili ti je neko pomagao.

p.s.Dzimi ima pravo na svoje misljenje ali ti si me fascinirao :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Vojo i Dejane ima mnogo stvari sa kojima se slazem sa vama ali i mnogih u kojima sam dijametralno suprotan.Sto se tice uspesnosti jednog trenera osnovno merilo njegovog rada je rezultat i ne bez razloga lete trenerske glave zbog losih rezultata.Po vasoj teoriji Murinjo a posebno Rafa Benitez su neuspesni treneri.Pa koji je fudbal igrao Liverpul prosle a pogotovo ove sezone.Da nemaju takve igrace,bilo bi ih otuzno i dosadno gledati.Odbrana cvrsta kao stena a na srecu napred imaju ekstra igrace koji ucackaju po neki go.Nabrojte mi samo koliko je Celzi puta pobedio 1-o.Mnogo.Secate se meca Celzi-Barselona.Leprsavi protiv tvrdih.I.Ode Celzi dalje.Ili sta reci za duele Celzija i Liverpula ove jeseni.Jedan go na dve utakmice.Ali jebiga oni su opet u najuzoj konkurenciji za finale lige sampiona.Nisam bas sigirun da ce Barsa izbaciti Celzi i ove godine a igra najlepse i ima najboljeg igraca na svetu.Glupa su sva ova poredjenja sa nasim klubom jer je zalosno reci ali nasi igraci da vrede nesto vise ne bi bili ovde nego negde drugde.Isto tako i treneri.Kad je zadnjih godina neki nas trener otisao u veliki klub.Nazalost tesno su vezani za rezultatske neuspehe kluba a bez uspeha nema ni napretka.Samo ih rezultat moze gurnuti dalje.Pa sta bi bilo sa Murinjom da nije sa Portom osvojio ligu sampiona.Nista.A secate se svi verovatno kako je Porto igrao.Po mom misljenju postoje dve vrste trenera,stvaraoci i prakticari.Nazalost za ove prve u ovo surovo vreme,nema mesta.Jer dok oni stvore nesto ili nekoga,rezultati im trpe i nikada ne mogu docekati da uberu plodove svog rada.Ostaju u secanju pojedinaca,sto navijaca,sto igraca koje su stvorili.Ko spominje nase trenere omladinske skole koji su nekad izbacivali a mozda ce i dalje odlicne igrace.Ovi drugi treneri,dolaze na gotove jasle,uzmu gotove igrace i brste do mile volje i to debelo naplacuju.Sta mislite da li bi Benitez dosao u nas klub da imamo pare da ga platimo ali da mora da igra sa ovom ekipom.Malo sutra.Zato niko ne bi bio sretniji od mene da sve pobedimo sa 1-0 i budemo prvaci drzave isa losom igrom udjemo u ligu sampiona.Kao Petrzalka na primer.Da nas dobar golman uvede tamo.Nazalost vreme romantike je proslo,stvarnost je surova.Sto se tice Vojvodine kao svetinje,institucije,legende.velikana YU fudbala,ona je takva ali samo u srcima nas navijaca.Za druge je ona obican klub koji tavori i vegetira pod ovim nasim nebom i sve dok ne bude odlicnih rezultata niko nas nece ceniti ni postovati.Uzmite samo primere klubova iz Francuske,Italije a pogotovo Engleske,koji su stariji od nas a bili su prvaci i osvajaci mnogih kupova.Igraju po trecim i cetvrtim ligama,uz njih su samo njihovi najverniji navijaci i niko ih vise ne spominje.Svo postovanje ovog sveta je otislo sa losim rezultatima.E da ne bi doziveli takvu sudbinu moramo pobedjivati i samo pobedama cuvati i sticati jos vece postovanje svih.Bilo bi idealno kada bi spojili lepo sa korisnim ali sumnjam da je to moguce.Ja sam za korisno.Pozdrav.p.s.Vojo,PRIJATELJ sam nekolicini ljudi i to je obostrano.Niko iz kluba nije medju njima ali jako puno imam poznanika i drugova u gradu a medju njima su i ljudi iz kluba i oko kluba.Da sedis na utakmici 5-6 mesta od mene,sumnjam da bi me primetio.Nisam kicos,galamdzija,upadljiv.Mozda u ovoj situaciji i bi jer kakva nam je poseta na zapadu svi se poznajemo.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Necu se mnogo ukljucivati u ovu temu ali su Voja,Dejan i Prijatelj otvorili jednu veoma zanimljivu temu nezavisno od Vose.
U fudbalu postoje dve koncepcije i to:Kupi igrace i pravi rezultat (primeri Celzija,Reala,Barselone,Juventusa) i svaki od ovih timova imaju svoj stil igre.Jedan je napadacki a drugi defanzivni.Drugi nacin je stvaralacki sto znaci oslonac na svoju skolu i anonimne igrace primeri su Ajaks,Valensija i mnogi drugi.
To nam govori da u fudbalu ne postoji jedno pravilo i da je samo ono ispravno.Stvar je samo koncepcije trenera ili kluba sta se zeli.
Licno sam po dolasku u Vosu bio odmah svestan da tim koji sam dobio nemoze da pravi rezultat i pristupio jedinoj mogucoj stvari a to je da izvrsim smenu generacije.Prijatelju debelo si u pravu kad kazes da je to dug proces i da treba docekati plodove svoga rada.Ali u sustini to i nije toliko bitno,bitnije je to da tim dodje do rezultata u periodu ispred sebe.Treneri ce se menjati i menjaju se ali uvek to dodje na svoje mesto ali naj bitnije je to sta se zeli.
Ajde da to gledamo na malo drugi nacin(klupski).Vojvodina je pre godinu dana bila na polusezoni 7 sa 19 bodova,a sada je bila 6 sa 25 bodova.Znaci pomerila se na lestvici za jedno mesto a to je pomak doduse mali ali je ipak pomak.Cinjenica je da je gotovo ceo tim promenjen a kostao je gotovo nista.
Sto se tice rezultata Celzija nebih ja isao tako daleko ali pogledaj aktuelnog sampiona Partizana.Prosle godine je osvojio titulu bez ijednog poraza(Vermezovic).Gde je sada Vermez i nisam nesto primetio da se otimaju oko njega iako je izjavio pre neki dan da bi radio i u drugoj ligi.
Dzimi je imao tesku polusezonu i sada neka se odmara i pravi plan da odradi pripreme kako treba.Bure u prvenstvu tek predstoje i ja mu zelim da nema sudjenje kakvo sam ja imao kao trener Vojvodine.U Cacku ove godine je bilo zaista sramno a zamisli kako je meni bilo :Obilic,OFK Beograd,Zemun,Cacak,Niksic.Cesto o tome ko je kakav trener odlucuju drugi u ovoj zemlji.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

vidim da ovde ima dosta ljudi kojima je samo rezultat na prvom mestu.dobro ako vec vecina tako misli ja to postujem ali zar vojvodina ima dobre rezultate?bez igre se rezultati ne mogu ni postignuti ali ocigledno je da je dovoljno samo par puta imati SRECE i onda je kao ok.sad smo svi mi zadovoljni kao sto je vosa tu gde je.
spominju se chelsea,liverpool,barcelona he he
rezultati,rezultati,rezultati,rezultati
gde su rezultati?
da li sam ja lud?
da li je vosa standardan prvoligas iako su se menjali treneri?
da li je to rezultat?
da li je rezultat ova pobeda protiv ovih seljaka bd?
sta vi ljudi u stvari hocete?
na momente pomislim da pojedinci pisu onako kako treba(neko je rekao da tako treba)
zaboravimo djumija za trenutak
zbog cega se dzimi toliko velica?
sta je on uradio?
cime je zasluzio toliku brigu i paznju?
da li vosa odjednom dolaskom dzimija funkcionise onako kako treba posto su svi zadovoljni?
igraci su srecni sa dzimijem?
he he pa to je najsmesnije,kao da ih je prethodni trener vodio na klanje pa su od tih istih seljaka(bd) izgubili u prvom delu sezone.
izdaju se saopstenja da je sudija kriv za poraz od cacka,sta bi prosle godine kad je bilo mnogo vise cudnih odluka i sta bi na utakmici u ns?gde je tada sreca bila?
videcemo kakvih ce tek odluka biti u nastavku sezone i da li ce biti saopstenja.
da li je poraz u zelezniku bio zbog toga sto igracima nisu bile isplacene premije?
da li ovde neki misle da su ljudi glupi?
sta bi sa onim prenosom vosa-zvezda?
odredjena kazna a cuti se?
i tu je bilo saopstenje kad se digla frka a gde je sada objasnjenje?
zar sudije sviraju samo protiv nas?
zasto nikad za nas?
opet kazem oduzmite bodove koje smo na srecu dobili pa da vidimo gde smo mi u stvari.
reprezentacija nam se kvalifikovala na svetsko prvenstvo i to je rezultat
ako ne predju polovinu protiv holandije i argentine i izgube po 3-0 sta cete reci?da li je to jos uvek rezultat?

jednom sam rekao da cu ja voleti vojvodinu u kojem god rangu bilu samo zato sto volim taj klub ali neke cudne stvari se desavaju.desava se to da se odjednom siri spisak istomisljenika a vojvodina tapka u mestu a samim tim i tone.veoma cudno
sve vi to bolje znate i bolje ste upuceni tako da vam se ja necu vise mesati u raspravu ali znajte ljudi da narod nije glup
rezultati,rezultati,rezultati...
gde su rezultati?
da li sam ja i slep?
zar ceo novi sad ne vidi rezultate koje pravi fk vojvodina?
ili su svi slepi i gluvi pa ne znaju i zbog toga ne dolaze na stadion?
porede se chelsea i vosa,liverpool,malo je falilo pa da se spomene i real madrid,juventus i milano he he
u realu trener leti ako ne pobedi,u chelsea takodje,oni imaju rezultate i zato treneri gube ili ne glave a vi ovde pricate bajke za malu decu
fudbaleri su jako bitan faktor pa se potencira da su oni srecni,pa zasto kukaju za pare kad su srecni pored trenera?
dosta sam vas davio,ko je procitao procitao ko nije opet dobro
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Svi ste upravu

Post by Владика »

Ako pogledamo renome naseg kluba, ono sto je Vojvodina bila i ono sto Vojvodina mora biti onda niko od nas ne moze biti zadovoljan!
A sa druge srane ako se vratimo na februar ove godine, ili na situaciju posle prva dva odigrana kola ove sezone onda moramo biti prezadovoljni!
Ja ne mogu da budem neutralan sto se tice Dzimija( uz Zovka moj omiljeni fudbaler iz detinjstva) i fudbalskog velemajstora Saule!
Vojvodina ne igra fudbal, mi nikog nismo nadigrali i igramo kukavicki. Medjutim ostaje pitanje da li Dzimi ima materijal i potencijal u sadasnjoj ekipi da nekog nadigra i pobedi? Po meni mi smo najtanji u veznom redu a to je kicma ekipe! Da li bi Napoleon pokorio celu Evropu a da je imao nezadovoljne i neobucene vojnike? Iapk ova jesen ce ostati upamcena da smo posle dve godine vezali dve pobede u seriji, da smo odigrali 8 utakmica bez poraza i da smo postali posle dugo godina druga odbrana lige. Ajde onda zarad starih dobrih vremena da damo Dzimiju i Sauli mali kredit i da se svi zajedno ponadamo da je ovo samo pocetak renesanse novosadskog prvoligasa!
Mislim da je ovaj trenerski dvojac izvukao maksimum iz ove ekipe a njihov rad cemo tek moci da vidimo na prolece!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Slazem se da trebamo pustiti na miru Marica da odradi zimske pripreme pa cemo tek onda moci da ocenjujemo njegov rad...Ali ako zimske pripreme budu onako neozbiljno organizovane kao sto su je ljudi iz uprave prosle sezone organizovali bolje da ni nejdemo!Djumi je prosle zime radio u nemogucim uslovima!Ako nam odu Stepi i Vukelja(mada neki kazu nek slobodno idu) ko ce nam igrati?Ja se jos samo vise bojim da pored ove dvojce neode Pekaric koji je po meni nas kljucan igrac!A i Kiza je vise privatan igrac nego sto je Vosin!
Sada ovde kada cujem da nam je vazan rezultat,iskreno se pitam zbog cega nam je vazan :?: Ne znam koiko bodova da osvojimo mi svakako necemo igrati u Evropi :!: Zbog (ne)sposobnosti Cvetka&kompanije...Zar ne?A opstanak realno mozemo da izborimo,pogledajte koliko su "kvalitetni" svi klubovi iz nase lige,Partizan nema igru rezultati na "misice",cigani samo bunare na Zigu i to je cela njihova koncepcija igre,a da nespominjem ovde klubove Jedinstvo,Rad,Obilic...
I da li je takva liga merilo rezultata?Znam da od istine ne mozemo pobeci i da smo i mi deo ove lige,ali onda treba izgurati do kraja Djumijevu ideju podmladiti maksimalno tim dati maksimalnu i bez-rezervnu sansu Pavlovicu,Kacaru,Vukobratovicu,Djuricu,Djurovicu(ne znam zasto on nedobija sansu,ako neko zna pravi razlog neka iskreno odgovori,znam da je postigao onaj gol u Podgorici da je bio u skoli fudbala Ajaksa da je kao potencijal...Neko je spominjao njegovog caleta i neke veze sa partizanom...)I napraviti tim sa nekom vizijom na duze staze...Stace nam Maradona u timu,svaka cast na njegovom trudu i zalaganju,ali zar nije bolje i korisnije pruziti priliku Baucu i li Colicu koji bi trebali da budu buducnost Vose!
Znaci igramo u ligi u kojoj znamo skoro sigurno da necemo igrati u Evropi a isto tako da smo po kvalitetu i tradiciji ispred vecine klubova!I da li nam onda rezultat od presudnog znacaja!?Mada ovde po meni ima malo zabune,niko nekaze da kada se igra lepo za oko,povezano,leprsavo da u tom slucaju nikada nema rezultata!Kada bi gajili takav stil igre da li bi uvek unapred bili osudjeni na neuspeh :?: Jednom sam slusao neki intervju sa slavnim Peletom i kada su ga pitali koja je bila tajna Brazilske reprezentacije dok je on u njoj igrao,on je rekao mi smo non-stop igrali napadacki fudbal i stalno kidisali na gol bez kalkulacija!A kada su ga pitali da li to mozda nije malo rizicno po sopstvene gol,on je rekao nije ako igrate i dobijete 2 gola a igrate napadacki i dobro dacete 3...
Kada cujem iz izvestaja Vojvodina je odigrala pametno na rezultat,ali prvi udarac ka protivnickom golu je uputila tek u drugom poluvremenu,ili igrale su se viktorije ispred Todicevog gola...i to na utakmicama protiv Borca,Hajduka,Vozdovca...stvarno sramota :!:
Ima ona stara bez igre nema rezultata,sada se pokazalo da ime,ali sta mislite dokle ce to trajati :?:
Locked