Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

@Radoye
Poznato je to da ne dodje 90+% omladinaca u zvezdi i u Vosi, do prvog tima, ali potpuno je besmisleno drzati omladinsku skolu i bacati novac, ako ce se dovesti prvotimci sa strane ili nasi otici kod blizanaca.
Ili je, pak, omladinska skola na trosku roditelja, pa se kluba ni ne tice sta se tamo radi. Pa, onda, dodjemo u situaciju da roditelji, nekoliko najtalentovanijih decaka, nece ni da potpisu ugovor sa Klubom. Opravdano, jer su oni sve oni isfinasirali, osim objekata.

Zar se nije bolje Vosi orijentisati na najtalentovanije igrace iz klubova nizeg ranga, pa ih ,zateci" za neko vreme na Vujadinu?
I ovako to isto imamo sa ,,nasom" decom. Taj novac usmeriti tamo na te igrace, jer 90+% ,,nase" dece ne navija za Vosu. Tako da je svejedno, posto ne osecaju pripadnost Klubu, odakle ce biti igraci. Automatski ni navijaci Vose prema njima ne osecaju emociju.

Koliko godina nismo stvorili nadprosecnog igraca, vise nego dovoljno, govori o kvalitetu rada u ,,nasoj" skoli. Samo se hvale, dok su deca, da treniraju u Vosi, a sve ,,nogom u d..e bi u blizance peske do Beograda. Cast vrlo retkim izuzecima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
meshtan
Posts: 49
Joined: Mon Aug 12, 2019 3:22 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by meshtan »

Turija wrote: Mon Nov 21, 2022 4:14 pm
Ili je, pak, omladinska skola na trosku roditelja, pa se kluba ni ne tice sta se tamo radi. Pa, onda, dodjemo u situaciju da roditelji, nekoliko najtalentovanijih decaka, nece ni da potpisu ugovor sa Klubom. Opravdano, jer su oni sve oni isfinasirali, osim objekata.


Upravo tako.Juce na utakmici dobijem informaciju da je kapiten kadeta odbio ugovor i trazio ispisnicu.Pricaju roditelji da je putovao iz Palanke pet godina i da mu nisu dinar jedan dali. Nisam mogao da verujem!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Radoye »

@Turija - mislim da vecina klubova kod nas ne bi ni drzali podmladak da ne moraju. Pilicarski mentalitet, daj da zgrabim sta mogu danas bez ikakvog dugorocnog planiranja...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
meshtan
Posts: 49
Joined: Mon Aug 12, 2019 3:22 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by meshtan »

Omladinci u Vrscu igrali 1:1.Vrsac poslednji na tabeli sa 5 bodova. Trenutno su na 9. mestu.
Kadeti opet izgubili... ovog puta od Teleoptika 2:0 nisu ni jednom sutnuli na go protivnika.
Nikakve odgovornosti niko iz omladinske skole nema. Sad bi veliki direktor rekao "nama nisu primarni rezultati, mi se bavimo razvojnim fudbalom"
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Milan »

Baš upadaju u oči loši rezultati mlađih kategorija. Iskaču mi na fb i kad vidim protiv koga sve nismo u stanju da uzmemo 3 bode... :roll:

Očigledno je da se ne radi dobro kao pre...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Duplof
Posts: 878
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Duplof »

Pratim rezultate mlađih kategorija, i povremeno bacim pogled na strelce (Abadžija i sin Laneta Jovanovića definitivno odskaču), ali su neverovatni ovi rezultati, ipak smo tu uvek bili poprilično jaki. Okej, ako su ovi ispred nas zaista toliko kvalitetniji i talentovaniji, svaka čast, tim klincima želim lepe uspehe u karijeri, ali bojim se da ne dođe do toga da nemamo svoje igrače i da ih ne možemo stvoriti... Ovo je, po meni, za mnogo ozbiljniju analizu nego prvog tima, mada i to je obavezno!
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Voja »

Jel realno (na osnovu imena,tadicije,pozicije na tabeli) da nas novopazarci (omladinci) onako ocetkaju!? Po meni malo sramotno :oops:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote: Sun Mar 05, 2023 1:47 pm Jel realno (na osnovu imena,tadicije,pozicije na tabeli) da nas novopazarci (omladinci) onako ocetkaju!? Po meni malo sramotno :oops:
Koji je bio rezultat?

Nije sramota, sramota je kako se selektiraju deca za FCVB.
Vujke je placao roditeljima da im sinovi dodju u Vosu, iako je nekad bila velika cast i ponos da (odasvud) najtalentovaniji igraci igraju u Vojvodini.
Placao je da bi bio brzi u selekciji od tkzv velike cetvorke (a, da bi ga sprecili da pokupi talentovane momke, oni ga proglasise za tehnomenadzera, kako im Vosa ne bi postala velika konkurencija). Danas FKV sama radi na svoju stetu, nacinom upisa dece u Klub.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Voja »

Turija wrote: Sun Mar 05, 2023 2:12 pm
Voja wrote: Sun Mar 05, 2023 1:47 pm Jel realno (na osnovu imena,tadicije,pozicije na tabeli) da nas novopazarci (omladinci) onako ocetkaju!? Po meni malo sramotno :oops:
Koji je bio rezultat?
4:1
Image
Nevernik II
Posts: 455
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Nevernik II »

Kabel se u trećoj ligi bori za opstanak. Tako da, i tu su sve sami talenti.
User avatar
Turija
Posts: 10721
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Nevernik II wrote: Sun Mar 05, 2023 9:07 pm Kabel se u trećoj ligi bori za opstanak. Tako da, i tu su sve sami talenti.
Omladinska skola nam je teski krs, zbog nacina selekcije dece. Igraci izlaze iz nje bez savladanih osnovnih fudbalskih elemenata.
Lepe price o noj mogu biti samo iz nekih davnih vremena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
rykerfcv
Posts: 776
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by rykerfcv »

Butrakovic moze da bude ozbiljan igrac,ima potencijala definitivno.
Нови Сад је наш,значи хвале се ал серу!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Voja »



Kadeti porazeni 4:2 od Partizana,a omladince mozete direktno gledati na datom linku
Image
User avatar
Milan
Posts: 4189
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Milan »

Iskacu mi redovno rezultati mladjih kategorija i danasnji poraz kadeta od Jagodine u Novom Sadu me je podstakao da napisem kratak komentar. Zabrinjavajuce lose rezultate nam beleze mladje kategorije. Zabrinjavajuce, jer se vrlo dobro secam kakve su rezultate ranije postizale. Uz duzno postovanje Jagodine i njima slicnim, ali nekada bi njihovi kadeti bili ispraceni sa laganom petardom.

O losem radu omladinske skole govori i to sto vec dugo nismo izbacili nekog bisera za prvi tim.

Trebalo bi ozbiljno preispitati rad iste i poveriti je nekom ko ce znati da iskoristi uslove koje deca imaju na Vujadinu.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Karlsson
Posts: 2130
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Karlsson »

Rezultati mlađih kategorija nisu toliko bitni. Bitno je da svaka generacija izbaci 2-3 igrača koji mogu da konkurišu za seniorski tim. Mnogi od ovih klinaca neće ni živeti od fudbala, a neki će završiti po nižim ligama.
Šta vredi zvezdi što pokupi najtalentovanije klince po Srbiji, osvaja trofeje, a ne zna od njih da stvori igrače? Stvorili su tog Erakovića kojeg ne mogu da prodaju i sada forsiraju malog Mijatovića i to im je to. Ogromna većina klinaca tamo samo protraći vreme u nadi da će tamo postati igrači i ispuniti dečački san, pa na kraju spasavaju karijeru u Grafičaru, a ako budu srećni onda u Čukaričkom, Voždovcu...
Post Reply