Halo Zurnal, ovde Sport!

Locked
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

VREME ZA PODRŠKU!

Najavljeni odlazak Ratka Butorovića
mogao bi iz temelja da uzdrma Vojvodinu
Aktuelni predsednik lala zaslužuje podršku i od Novog
Sada, i od srpskog fudbala uopšte, jer je preporodio veliki klub.

Ako to izostane, postoji opasnost da se stara dama vrati u sivilo prosečnosti

Novi Sad – Najave predsednika Vojvodine Ratka Butorovića da će napustiti poziciju na kojoj se, inače, nalazi nešto više od godinu dana, stvarno su zabrinule ne samo navijače stare dame, već i sve poklonike prosperiteta srpskog fudbala. Jer, za vreme koje je na njegovom čelu, Butorović je, realno, preporodio novosadski klub. I u infastrukturnom, i u organizacionom, i u, što je najvažnije, takmičarskom smislu.

Da li će taj trend biti i nastavljen zavisi od toga da li će Butorović u danima koji dolaze dobiti širu podršku, odnosno od odgovora na nekoliko, rekli bismo, zbilja suštinskih pitanja.

Prvo od njih je: da li Vojvodina može da opstane i bez Butorovića? Naravno da može. Ne bi ona trajala gotovo ceo jedan vek da je zavisila samo od jednog čoveka, bez obzira koliko sposoban taj čovek bio. Ali, zar nije upravo Butorović, posle gotovo beskrajnog niza nedoraslih predsednika koji su Vojvodinu doveli gotovo do raspada, ponovo pokazao kako se poštuje i veličina klupskog imena i klupska tradicija? I kako treba da se radi da bi se, i jedno i drugo, sačuvalo i obogatilo? Naravno da jeste. I naravno da, ako on ode, postoji realna opasnost da se Vojvodina vrlo brzo vrati u sivilo prosečnosti.

Naredno pitanje od suštinskog značaja jeste: može li grad Novi Sad bez jake i stabilne Vojvodine? Dabome da može. Ali, zar nije lepše kad u Novi Sad ponovo dolazi madridski Atletiko i kad se ime jedne od institucija srpske Atine ponovo pominje na fudbalskoj mapi Evrope? Dabome da jeste. Stoga bi bilo zaista logično da aktuelna gradska uprava podrži najugledniji klub i pomogne mu u pokušaju da se vrati na, kako se to obično kaže, staze stare slave.

Najzad: može li srpski fudbal bez jake i stabilne Vojvodine? Razume se da može. Ali, zar i za njega nije bolje da ga u evropskim kupovima predstavlja klub njenog imena i tradicije? Ili da umesto jednog ima još tri derbija, pa da sportska neizvesnost koju, od prošle sezone, ponovo donose susreti Vojvodine sa Crvenom zvezdom ili Partizanom, neodoljivo mami publiku na stadione, da baš u tim derbijima najdarovitiji klinci, kao nekada, overavaju fudbalska imena? Razume se da je bolje!

Vreme je, dakle, da se Butoroviću da podrška. Ne, naravno, zbog njega samog ili njegove taštine, već zbog činjenice da je, posle niza sumornih godina, jasno trasirao put oporavka jednog velikog kluba. Šteta bi, nenadoknadiva šteta bila da se tim putem ne nastavi.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

NAPADOM DO TRIJUMFA

Vojvodina
Novi Sad – Ni malo ubedljiv saldo od svega dva boda
iz prva tri prvenstvena kola Vojvodina će pokušati



da popravi danas u Kruševcu, gde joj je cilj – pobeda.

- Moramo da napadnemo domaćina – najavljuje trener Milovan Rajevac.

U trijumf veruje i najbolji igrač Vojvodine u revanšu sa Atletikom Gojko Kačar:

- Ako ponovimo igru iz tog meča, sigurno ćemo uzeti tri, u ovom trenutku za nas, dragocena boda.

Rajevac danas ne može da računa na Stošića, koji se povredio protiv Atletika, a koga će, najverovatnije, zameniti Miroslav Milutinović. Suprotno najavama, među putnicima za Kruševac nije ni novajlija Đurovski, koji će debitovati protiv Mladosti.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

GOJKO KAČAR PRE SUDIJE

Vojvodina uzela bodove u Kruševcu
U meču sa malo uzbuđenja, Novosađani u finišu dodali gas i
preko mladog reprezentativca stigli do celog plena pred 7.000 gledalaca

Kruševac – Sekunde su delile čarapane od podele plena, ali su lale ipak, u poslednjim trenucima ekstra-tajma, preko glave Gojka Kačara, stigle do trijumfa. David, dakle, nije izdržao borbu sa Golijatom...

Pretili su i jedni i drugi praznim puškama u prvom delu susreta, u kojem je bilo malo pravih uzbuđenja. U 3. minutu Tadić je, istina, pripretio Novosađanima, ali se na tome i završilo, da bi samo minut kasnije golman Napretka Saša Stamenković padom u noge Despotoviću sprečio najgore. Čitavih 20-ak minuta kasnije vodila se rovovska bitka između dva šesnaesterca, da bi Stamenković još jednom bio na visini zadatka u 37. minutu, kada je ukrotio udarac Popovića sa ivice kaznenog prostora.

Na suprotnoj strani, udarac je okušao i novajlija u dresu Napretka Novković, ali je Brkić vrhovima pristuju izbacio loptu u korner. Uzdahe na tribinama izmamio je i Gogićev udarac sa 30-ak metara u 38. minutu, koji je Brkić iz dva pokušaja ukrotio. Dakle, izostali su samo ukrasi – golovi.

Prvo veliko uzbuđenje u nastakvu meča dogodilo se u 50. minutu, kada je Pavlović proigrao Milovanovića, a ovaj prebacio gol iz neposredne blizine. Dva minuta kasnije, posle akcije mladog reprezentativca Dunjića i kornera, Mijatović je glavom dobro ciljao, ali se Brkić nije dao iznenaditi.

Vojvodina je opasno pripretila u 58. minutu, kada je Milutnovićev udarac sa 20-ak metara Napretkov čuvar mreže izboksovao u korner. Pokušavali su, zatim, i jedni i drugi na kontre. Lale su, međutim, dodale gas u poslednjih četvrt časa igre, kada je sa klupe ušao i poslednji adut Drakulić, pa je to, ipak, urodilo plodom u sudijskoj nadoknadi vremena: Kačar je postigao gol vredan tri boda. Gol mladog reprezentativca je tim vredniji jer doneo prvu trojku u tekućem šampionatu.

DODIĆ

ZASLUŽILI BOD

- Teško je objasniti kada se primi gol u poslednjim trenucima. Pogotovo se to odnosi na igrače koji su ispoljili veliku borbenost na terenu i samo su nijanse nedostajale da ostvarimo povoljniji rezultat. Divan ambijent, borbena igra do fanatizma, zato smo i zaslužili, u najmanju ruku, bod.

RAJEVAC

SREĆNA POBEDA

- Nama se posrećilo da u poslednjim sekundima postignemo gol. Pošto nam u prvom delu susreta nije išlo, morali smo u nastavku da promenimo stil i igramo više iz vazduha. Svaka čast publici na divnom ambijentu, Napredak zaslužuje da se i naredne godine druži sa nama u elitnom društvu.

Stadion: Mladost Gledalaca: 7.000

NAPREDAK 0 (0)

VOJVODINA 1 (0)

90. Kačar

Sudija: Milan Kardžić (Beograd) 6. Pomoćnici: P. Davidović i A. Veljović

NAPREDAK


S. Stamenković 7

Dunjić 7

Projić 6,5

Mijatović 7,5

Gogić 7

Da Silva 6

P. Pavlović 6

Vujović 6,5

Tadić 6

(od 70. Ilić -)

Novković 6

(od 56. B. Stamenković 6,5)

Milovanović 5,5

(od 89. Gašić -)

VOJVODINA


Brkić 7

Nastić 6,5

Pekarić 7

Đurić 7

Kizito 7,5

Popović 6

(od 54. Mil. Milutinović 6)

Trivunović 6,5

Kačar 7,5

Buač 6,5

Tadić 6

(od 72. Lerinc -)

Despotović 5,5

(od 77. Drakulić -)

IGRAČ UTAKMICE

Gojko Kačar (Vojvodina)

Žuti kartoni: Dunjić, Projić, Da Silva, Gogić (Napredak), Despotović (Vojvodina)
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

KAČAR OTERAO OBLAKE

Mladi as doneo Vojvodini prvi trijumf u sezoni
Dobar predznak i da vreme naših pobeda tek
dolazi, uveren mladi reprezentativac

Novi Sad – Jedan sjajan skok i zakucavanje lopte u levi ugao gola Napretka, i to u poslednjim sekundama meča u Kruševcu, rasterali su tamne oblake koji su se, posle neubedljivog prvenstvenog starta i eliminacije iz kvalifikacija za Kup UEFA, nadvili nad Vojvodinom. Na to je naročito ponosan glavni akter za lale sjajne završnice kruševačkog gostovanja, mladi reprezentativac Gojko Kačar.

-Stvarno je malo reći da sam srećan, ali nikako ne bih sebi pripisivao sve zasluge – kaže za jednog 20-ogodišnjaka zaista neobično zreli i odmereni momak. – Buki je baš dobro prošao po desnom boku, a onda sjajno centrirao što mi je, u velikoj meri, olakšalo posao.

Još dok se Vladimir Buač koji se krije iza pomenutog nadimka spremao da uputi loptu pred gol Kruševljana, Kačar je osetio da je došao za njega veliki trenutak. To je potvrdio i onim nezadrživim trkom sa raširenim rukama ka klupi svog tima. Takav trk je, posle gotovo identične situacije, viđen i prošle jeseni. U 6. kolu prethodne sezone, protiv Zemuna, Kačar je, naime, u nadoknadi vremena dao gol za minimalan trijumf lala od 2:1. Bio je to uvod u niz pobeda koje su njegov klub vratile u sam vrh srpskog fudbala.

-Što se reakcije posle gola tiče, ja se pred svako utakmicu posebno pripremam, razmišljajući, uz ostalo, šta ću da radim ako dam gol, ali je ovoga puta sve bilo spontano – iskren je mladi as. – Naravno da pamtim i utakmicu sa Zemunom i da se nadam da je, kao i tada, ovo dobar predznak i da vreme naših pobeda tek dolazi.

IGRA GLAVOM

POSLUŠAO PREDSEDNIKA

Goša, slabo igraš glavom, moraš to da popraviš, rekao je, oslovljavajući ga opšteprihvaćenim nadimkom, mladom Kačaru predsednik lala Ratko Butorović, posle nekoliko promašaja u prethodnim mečevima.

-Nisam baš verovao da je tako, ali sam odlučio da prihvatim savet i sa pomoćnim trenerom Milovanom Ćirkovićem ostajao posle svakog treninga i dodatno radio isključivo na tome. Evo, isplatilo se. Drago mi je što sam i poslušao, i demantovao predsednika – kaže, uz osmeh, mladi fudbaler.

Đ. VUKMIROVIĆ 03.09.2007 19:47:38
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

ĐUROVSKI RUŠI BUNKER LUČANACA

Novosađani bi da oplode tri boda iz Kruševca.
Novi plejmejker „lala“ debituje i očekuje se da doprinese pobedi

Svim snagama sa kojima raspolaže, Vojvodina će danas pokušati da pobedi Mladost iz Lučana i sa nova tri boda napravi značajan korak ka gornjem delu tabele. Sve drugo bi, svesni su toga svi akteri današnjeg meča, bilo veliki neuspeh.

-Jeste da Mladost u prva četiri kola nije primila gol, što zaslužuje respekt, jeste da mi imamo poroblema sa povredama Stošića, Kizita, Tadića i Brkića, ali je sve to samo razlog više da svaki igrač danas da sve od sebe. To jedini put ka uspehu – kaže trener „lala“ Milovan Rajevac.

Na poziciji plej-mejkera u timu koji će početi meč protiv Lučanaca će, sasvim sigurno, biti i Mario Đurovski koji je u Novi Sad stigao pre otprilike tri nedelje.

-On se zaista nametnuo radom i dobrim igrama u prijateljskim utakmicama i očekujemo da to potvrdi danas u prvenstvenom debiju za naš klub – kaže Rajevac.

Činjenica da se mreža Mladosti u ovom prvenstvu još nije zatresla je, prema rečima kapitena Vojvodine Nine Pekarića, pouzdan dokaz da je reč o jakom rivalu.

-Očekujem da gosti odigraju defanzivno – kaže stameni štoper. – Mi ćemo, opet, biti mudri i strpljivi, jer je to jedini način da ih „otvorimo“ i zabeležimo pobedu.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

BILO, PONOVILO SE...

Vojvodina se nada reprizi prolecnog duela
Novi Sad – Vojvodina na Marakanu stiže sa novim i
željom da ponovi ono što je, proletos, uspelo starom treneru.



Lale su, da podsetimo, pod vođstvom Milovana Rajevca u poslednjem okršaju na našem najvećem stadionu deklasirale Crvenu zvezdu, zabeleživši ubedljivih 3:0. Danas će ih predvoditi Rajevčev naslednik Ivica Brzić.

-Posle pobede u Poljskoj, Zvezda je sigurno moralno jača, a danas će u sastavu sigurno imati i Koromana, Jestrovića i Burzanovića – realan je novi strateg lala. – Beogradski crveno-beli su motiv sami po sebi, pa od mojih igrača očekujem da daju sve od sebe i izbore povoljan rezultat.

S obzirom da je on ekipu preuzeo pre samo dva-tri dana, najveći deo pripreme utakmice sa Zvezdom preuzeli su Brzićevi asistenti Lazar Grubor i Branislav Novaković.

-U tome smo kao obrazac imali upravo utakmicu u kojoj smo nadvisili renomiranog rivala – ne krije Grubor. – Realno, ova Zvezda je jača od one koju smo proletos pobedili, ali ako se dobro namestimo na terenu i realizujemo sve što smo uigravali tokom nedelje, verujem da možemo da stignemo do dobrog rezultata.

Uspehu se nada i Novaković koji je pre dve nedelje bio u specijalnoj izviđačkoj misiji na prvenstvenoj utakmici između Zvezde i Bežanije.

Zvezda nema krizu rezultata, a mislim ni krizu igre kako neki tvrde. Ipak, verujem da mi posedujemo i snagu i kvalitet da joj se ravnopravno suprostavimo. I veliki motiv, što bi u današnjem meču moglo da bude izuzetno važno – najavljuje Novaković.

ALEKSANDAR POPOVIĆ

MA, KAKAV BUNKER...

-Svako ko izabere bunker kao način da se suprostavi Zvezdi, nema šta da traži na Marakani – kaže jedan od najboljih igrača lalai u prošloj, i uvoj sezoni Aleksandar Popović, inače bivši omladinac Beograđana. - Mi to nećemo učiniti. Optimista sam i verujem da možemo da ponovimo prolećno izdanje i nadvisimo šampiona.

BRZIĆEVO PODSEĆANjE

POSLEDNjI PUT 1:1

Ekipu Vojvodine Ivica Brzić je protiv Crvene zvezde poslednji put vodio u proleće 1991. i to u Novom Sadu. U regularnom toku meč je završen 1:1, da bi Beograđani bili bolji posle izvođenja penala, pošto remi, po tadašnjim propisima, nije bio moguć.

-Igralo se po snegu, a strelci su bili Binić za Zvezdu i Vorkapić za nas. To je, inače, bila i prva utakmica Siniše Mihajlovića u Novom Sadu posle odlaska iz Vojvodine – seća se novi-stari trener Vojvodine.

19.00

CRVENA ZVEZDA

Ranđelović, Bronovicki, Gaj, Tutorić, Anđelković, Basta, Kastiljo, Lukaš, Milijaš, Koroman, Jestrović.

Stadion: Crvene zvezde

Sudija: Boško Jovanetić (Užice). Pomoćnici: I. Radojčić i P. Davidović.

VOJVODINA

Kahriman, Mir. Milutinović, Pekarić, Đurić, Stošić, Kačar, Popović, Buač, Djurovski, Tadić, Despotović.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

TAKO SE IGRA!

Ivica Brzić nije zadovoljan samo bodom na Marakani
Posebno me raduje odnos prema obavezama naših igrača.
Koraću ne zameram na promašenoj šansi,

niti Kahrimanu na primljenom golu, ističe trener Vojvodine

Novi Sad – Bod u derbiju, i to na Marakani, dovoljan je razlog da trener Vojvodine Ivica Brzić bude zadovoljan. No, nije to i jedini povod da iskusni stručnjak pohvalno govori o izdanju svog tima protiv favorizovane Crvene zvezde.

- Bio je to vrlo borben meč, sa mnogo želje i pravim odnosom prema igri, i to je ono zbog čega sam posebno zadovoljan – ne krije trener “lala”. - I dok sam bio igrač, i kasnije kad sam bio trener u našoj ligi, bod na Marakani je uvek bio uspeh, tako je i danas.

Racionalan, kakav već jeste, Brzić je, razume se, locirao i slabosti Vojvodine:

- Lako smo osvajali loptu, ali smo je lako i gubili, rekao bih čak previše lako, posebno na sredini terena. Tu je darovitim, ali još nedovoljno iskusnim igračima, najpotrebnija dorada, na kojoj ćemo, narednih dana, insistirati.

U završnici, Vojvodina je mogla i do sva tri boda, ali je debitant Žarko Korać propustio kolosalnu priliku.

- Da, bila je to najbolja šansa, ali Koraću ne treba mnogo ni zamerati – podvlači strateg Vojvodine. - Sam se za nju izborio, a promašaji se dešavaju. U svakom slučaju, potvrdio je da je vrlo darovit i od njega mnogo očekujemo.

Najzad, Brzić ništa ne zamera ni golmanu Kahrimanu, bez obzira što ima onih koji misle da je možda i mogao da zaustavi šut Milijaša u 57. minutu.

- Prvo, igrač Zvezde je bio vrlo blizu i šutirao je iz prve, a drugo, lopta je na “lažnoj” travi dobila ubrzanje i završila u mreži. Tokom meča Kahriman je imao nekoliko dobrih intervencija i zadovoljan sam kako je obavio posao.

KAČAR PONOVO STRELAC

RADUJ SE, GOŠA...

Dan uoči derbija, predsednik Vojvodine Ratko Butorović je pozvao na zrazgovor mladog reprezentativca Gojka Kačara.

- Goša, kako ćeš se sutra radovati kada daš gol – pitao je prvi čovek “lala” Kačara, koji pred svaki meč osmišljava šta će raditi ako mu se posreći da zatrese mrežu.

- Verujte mi, nisam, predsedniče, nije važno hoću li biti strelac, važno je da osvojimo bar bod – odgovorio je Kačar.

Pre meča, Brzić mu je naložio da, pre svega, vodi računa o defanzivi, ali kad je Milijaš pogodio Kahrimanovu mrežu, nije izdržao.

- Samoinicijativno sam se pomerio ka Zvezdinom golu i, eto, opet mi se posrećilo. Baš uživam – nije krio zadovoljstvo momak koji je bio strelac i protiv Napretka i protiv Mladosti.

BILTEN

ŠESTORICA

KOD LEKARA

Lekar Vojvodine dr Borko Vukosav imao je juče pune ruke posla. Posle okršaja na Marakani, njegovu pomoć su zatražili Pekarić, Stošić, Đurić, Popović, Kačar i Korać. Koliko su njihove povrede ozbiljne, znaće se danas i od toga će zavisiti u kojem će sastavu Vojvodina igrati protiv Inđije u kupu.
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sport

DOBAR VEZ VEZNOG REDA

Manevar sve manje brine trenera Vojvodine Brzića
Novi Sad – Prvenstvena pobeda protiv Smedereva zalečila je
sve rane bolno otvorene posle neslavnog oproštaja od Lav kupa Srbije

i, razume se, razvedrila više nego turobnu atmosferu koja je, tokom protekle sedmice, vladala u Vojvodini.

-Suvišno je ponavljati koliko nam je subotnja pobeda značila, a ono što je posebno bitno jeste da je naš vezni red konačno odigrao dobro – kaže trener lala Ivica Brzić. – Nije to, naravno, bilo idealno, jer smo na mahove i padali u igri, ali je napredak više nego očigledan.

Da podsetimo, ključne uloge u kreiranju igre Novosađana imali su dvojica bivših omladinaca Crvene zvezde, Veseljko Trivunović i Aleksandar Popović, dok je onaj treći, od kojeg se, inače, najviše očekuje, Mario Đurovski priliku dobio tek u drugom delu meča.

-Onih otprilike pola sata koje je proveo na terenu Mario je odigrao dobro – ocenjuje Brzić. – On je, međutim, došao fizički nedovoljno spreman i pauza koja sledi posle narednog kola će mu sigurno dobro doći da nadoknadi zaostatak.

To, dadaje iskusni stručnjak, važi i za ostale fudbalere koji su Vojvodini priključili kasnije. Lale će, inače, tu pauzu iskoristiti da, već u naredni ponedeljak, odu na mini pripreme u banju Kanjiža gde će, kako se planira, ostati najmanje sedam dana.

BUTOROVIĆ O SEDNICI IO FSB

OČEKUJEMO OSTAVKU KARADžIĆA

-Za to da Izvršni odbor FSV danas zaseda u Kanjiži prvi put čujem od vas, pošto Vojvodina nije tamo pozvana – izjavio je za naš list Ratko Butorović. – Naš stav da, posle izbora za čelnog čoveka Partizana, Tomislav Karadžić treba da napusti funkciju predsednika FSV je nepromenjen. Bilo bi logično da to učini već danas.

SVE TRANSPARENTNO

LERINC JE OK

U skladu sa stavom da u Vojvodini sve treba da bude transparentno, prvi čovek lala želeo je da otkoloni i nedoumice koje su se, poslednjih dana, javile oko nekolicine prvotimaca tok kluba.

-Što se Lerinca tiče, on je povređen i to je jedini razlog zbog kojeg nije u konkurenciji za tim. I odnosom prema obavezama i ukupnim ponašanjem on je pokazao kako se voli Vojvodina. S druge strane, Nastić nije želeo da potpiše ugovor u kojem bi Vojvodini od njegovog trasfera bilo obezbeđeno odgovarajuće obeštećenje i ja ne vidim gde je naš interes da on dobije prednost u odnosu na druge igrače. Konačno, nismo zadovoljni ni dosadašnjim učinkom Šarca i sa njim ćemo, narednih dana, posebno razgovarati – bio je sasvim precizan predsednik stare dame srpskog fudbala.

DANAS U ALEKSI ŠANTIĆU

PROVERA ZA SEPUU

Vojvodina će danas (15.30), u Aleksi Šantiću nadomak Sombora, odigrati prijateljski meč sa istoimenim područnim ligašem. U toj utakmici stručni štab posebnu pažnju usmeriće na potencijalno pojačanje, napadača iz Ugande Sepuu koji je, prema rečima direktora kluba Cvetka Riđošića, vrlo blizu da postane novi član novosadskog superligaša.

Đ. VUKMIROVIĆ 01.10.2007 19:42:49


Ako ovi razgovori rezultiraju logičnim rešenjima, biće kvalitativnog pomaka u igri.
Po meni, ostaje još jedno vrlo važno pitanje (sada kada preispitujemo stanje i uzroke slabijih igara, a dobrih rezultata), koje treba rešiti, a to je: pošteno i valjano istestirati rezervne igrače, kako bi se uverili koliko oni zaista vrede.
ZDRAVA KONKURENCIJA I ODNOSI (pored kvaliteta), PRAVI SU PUT KA USPEHU.
Kada se, odnosno ako budemo odricali usluga pojedinih igrača, treba voditi računa o imenima i zaslugama.Nije isto saopštiti Leu ili Šarcu da, trenutno, realno ne može ozbiljno konkurisati za sadašnji sastav i ambicije Vojvodine.Što zbog godina, što zdravstvenog stanja, što zbog potencijala mladih igrača, na kraju krajeva onog najvažnijeg: svoje, evidentno dugotrajno, slabe forme.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sport

ŠARAC ZAPET KAO PUŠKA

Iskusni defanzivac čeka novu šansu da se nametne u dresu novosadskih crveno-belih
Kad sam došao, objektivno nisam bio dovoljno spreman. Sad radim i strpljivo čekam,
nadam se da ću dobiti priliku da u kontinuitetu
odigram dve-tri utakmice i da potvrdim kvalitet

Novi Sad – Kada je letos stigao u Novi Sad, očekivanja su bila velika. Verovalo se da će njegovo iskustvo i znanje biti dragoceno mladom timu Vojvodine, ali se to, bar za sada, nije dogodilo. Štaviše, predsednik „lala“ Ratko Butorović je nedavno i javno iskazao nezadovoljstvo onim što je, noseći dres Vojvodine, do sada pružio Dragan Šarac (32), o kojem je ovde reč.
- Kad sam došao, objektivno nisam bio dovoljno spreman, pošto sam pre toga imao dugu pauzu. Mislim da sam sada sve to nadoknadio. Ne, samopouzdanje mi nije uzdrmano i potpuno spreman čekam novu priliku, a zadovoljan sam i atmosferom u ekipi, kao i odnosom prema meni – kaže iskusni fudbaler.
Kada će, i da li će, ta prilika da usledi, ostaje da se vidi.
U startnoj postavi Vojvodine je, inače, do sada, bio u dve prvenstvene i jednoj kup utakmici. Na startu prvenstva, protiv Partizana, bio je zamenjen posle prvih 45 minuta, dok je protiv Mladosti odigrao ceo meč. Konačno, svih 90 minuta odigrao je i, u za „lale“ nesrećenoj utakmici, protiv Inđije, u kojoj su eliminisani iz Lav kupa Srbije

- Sad radim i strpljivo čekam – kratko, i ne baš previše raspoloženo, komentariše bivši igrač Obilića i Crvene zvedzde, odnosno tri austrijska kluba, Austrije, Pašinga i Šturma. – Nadam se da ću dobiti priliku da u kontinuitetu odigram dve-tri utakmice i da potvrdim svoj kvalitet.

Lično mu, dodaje, više odgovara nešto ofanzivnija uloga od uloge klasičnog levog beka koja mu je do sada dodeljivana, ali je siguran da i u njoj još može da pruži puno. Naravno, ukoliko dobije priliku koju priželjkuje.

IVICA BRZIĆ

MOŽDA U KULI...

- Vidi se da Šarac zna da igra fudbal – kaže trener Novosađana Ivica Brzić. - Prednost na poziciji levog beka je, u odsustvu povređenog Kizita, do sada imao Stošić, ali se i on povredio, pa je vrlo lako moguće da Šarac priliku dobije sutra protiv Hajduka u Kuli.

POVREDE

ČETVORKA NEIZVESNA

Čak četvorica fudbalera Vojvodine muku muče sa povredama. Reč je o Kizitu, Stošiću, Stojčevu i Popoviću. Na današnjem treningu očekuje se konačan odgovor medicinsog tima na pitanje da li će oni biti spremni za sutrašnje gostovanje u Kuli, ali poslednje informacije govore da su izgledi za to minimalni.

Đ. VUKMIROVIĆ 04.10.2007 21:08:13

Nemam reči (pošto nema Kahrimana, stiže nam Šarac u novine, a možda i u postavu.Neka je on nama živ i zdrav, ali neka ide u klub u kome može da igra sa sadašnjim fudbalskim kvalitetom).
Protežira se 32 godišnji Šarac i još traži utakmice u kontinuitetu, a 21 godišnji Stevanović kao da ne postoji I NIJE DOBIO NIJEDNO (i brojem 1 POLUVREME).Od svih tih 30+ godišnjaka može da igra samo Pantelić i u nekoj meri Drakulić.
Zar se sve stvari u fudbalu vide u svom istinskom obliku samo sa tribine ( na kojoj se i naš Predsednik sa nama nalazi)?Ako je to tako, neka se onda cela klupa preseli na Tribinu.Bolje će nam ići.Za novinare ovo ne važi, jer se oni nalaze jako visoko, pa pišu kako im neko bliži terenu prepričava događaje.
Pa i Kačaru je Predsednik savetovao da više igra glavom i gotovo sve golove je postigao na taj način.Nije mu to rekao nijedan naš trener, već predsednik kluba.Ej, Predsednik je i to morao!
Užas :oops:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Sve mi se cini da ce Brzicevo dovodjenje za trenera da nam koristi bas kao i Dzimijevo onomad. Znaci jedna velika NULA. E sad koliko ce se tu ona dva skota omastiti to je druga prica...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

NI POVREDE NISU ALIBI

Umeren optimizam Novosađana pred vojvođanski okršaj u Kuli
Novi Sad – Bez obzira što je učešće čak petorice standardnih
prvotimaca potpuno neizvesno, Vojvodina danas,


u vojvođanskom derbiju u Kuli, želi - pobedu. Niko u taboru lala, naravno, nema iluzija da će do nje stići lako, ali to, kaže trener Ivica Brzić, nije ni nemoguća misija.

- Protiv dobre ekipe Hajduka u Kuli nikome nije bilo lako, neće biti ni nama i svi smo svesni da nas očekuje jedna komplikovana utakmica – potvrđuje iskusni stručnjak. – Ipak, ići ćemo na pobedu. Ako to ne bude moguće, bićemo, razume se, zadovoljni i bodom.

Pored levog beka Kizita koji još ne trenira i sigurno neće biti u konkureniciji za današnji meč, zbog povreda je potpuno neizvesno i učešće njegove alternacije Stošića, odnosno vezista Đurovskog, Popovića i Stojčeva.

- Bio bih presrećan kada bi bar dvojica od njih bila osposobljena da danas zaigraju. Ako, ipak ne bude tako, to nije alibi za bilo šta. Štaviše, od onih koji će ih zameniti očekujem da iskoriste priliku i potvrde da su s pravom prvotimci Vojvodine – kaže Brzić.

Iako potvrđuje da je svaki dosadašnji meč stare dame srpskog fudbala u Kuli bio pravi rovovski rat, štoper Igor Đurić takođe veruje da njegov tim može do trijumfa. Za to ima i jedan lični razlog.

- Za skoro tri godine koliko sam ja u Vojvodini nijednom nismo dobili Hajduk u gostima, vreme je da se ta negativna tradicija prekine – najavljuje standardni prvotimac lala.

15.00

HAJDUK

Đuričić, Pavićević, D. Fejsa, Habenšus, Bulatović, Stanić, Kozoš, Bogić, Vasiljević, Lj. Fejsa, Perić

Stadion: Gradski

Sudija: Igor Pejović (Subotica)

Pomoćnici: B. Pavlović i R. Vukelić

VOJVODINA

Brkić, Mir. Milutinović, Pekarić, Đurić, Šarac, Kačar, Popović (Tumbasević), Buač, Trivunović, Tadić, Despotović
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

DRAKULIĆ U 90. SRUŠIO KULU!

Vojvodina slavila u vojvođanskom derbiju
Domaćin rano poveo, Kačar izjednačio a iskusni
napadač bio brži od sudijske štoperice


Kula – U vojvođanskom derbiju Hajduk je ostao praznih šaka, a Vojvodina sa tri boda se vraća u Novi Sad. Kada se sve sabere - zasluženo.

U prvom poluvremenu ravnopravna igra. Već u 5. minutu domaćin stiže u vođstvo. Bila je to zaista sjajna akcija. Ljubomir Fejsa je lepo uposlio Stanića ovaj prošao po boku i sa korner linije vratio loptu u šesnaesterac Vojvodine, na nju je natrčao Kozoš i sa nekih 12-13 metara šutirao, Brkić je kratko odbio loptu, da bi je prihvatio mladi Komazec i sa pet-šest metara ubacio u nebranjenu mrežu za 1:0. Ovaj gol nije demoralisao Novosađane, koji su nastavili da igraju pa potom beležimo nekoliko pozicija koje su obećavale izjednačenje, da bi u 32. minutu usledilo izjednačenje. U svom šesnaestercu pre Despotovića do lopte je stigao štoper Kuljana Bulatović, i umesto da je izbije u aut on je pokušao da je iznese kod aut linije. Despotović mu je oduzeo loptu, odlučio se na centaršut, lopta je pogodila Bulatovića u leđa i u visokom luku pala u šesnaesterac Kuljana gde je makazicama sa 12 metara Gojko Kačar postigao evro gol pogodivši gornji desni ugao nemoćnog Đuričića za 1:1.

U drugom polvumrenu novinarske beležnice su bile prazne gotovo do 80. minuta. Vojvodina je imala više loptu u svom posedu, ali bez ijednog udarca ka golu gomana domaćih. Usledili su pokušaji Kačara glavom, pa Drakulića, Đurovskog i kad se očekivao remi iskusni Saša Drakuzlić je zahvatio loptu poslatu od Trivunovića koja je pored mnogo tela i kroz mnogo nogu odsela u mreži pokrivenog golmana domaćih Đuričića, za veliko slavlje Novosađana.

BOŠNjAK

KAŽNjENI

-Žao mi je što moj debi nije bio uspešan. Prvo poluvreme dosta ravnopravno, što i rezultat govori, a u drugom delu je bilo evidentno da smo pali i dogodilo se ono što smo i predviđali. Vojvodina je bez izrazite šanse ali sa dosta prekida na koje sam upozoravao moje igrače i na kraju iz jednog takvog prekida uspeli su da nas kazne i odnesu bodove u Novi Sad.

BRZIĆ

NAŠLI SREĆU

-Zadovoljan sam ne samo rezultatom, nego i igrom moje ekipe. Mi smo većim delom utakmice bili ekipa koja je više napadala, koja je tražila pobedu i na kraju nam se to i pozlatilo. Kada se da gol u poslednjim sekundima može da se priča o sreći, ali mi smo je 90 minuta tražili i na kraju našli.
Stadion Hajduka.

Gledalaca: 1.000

HAJDUK 1 (1)

VOJVODINA 2 (1)

5.Komazec


32.Kačar

90.Drakulić

Sudija: Igor Pejović (Subotica) 7. Pomoćnici: B. Pavlović, R. Vukelić

HAJDUK

Đuričić 7

Stanić 7

D. Fejsa 6

(od 64. Radivojević 6)

Habenšus 6,5

Kozoš 7

Bulatović 6

Pejić 6,5

(od 78. Vasiljević -)

Bogić 6,5

Komazec 6,5

Lj. Fejsa 7

Šodić 6,5.

VOJVODINA


Brkić 6,5

Milutinović 6,

Pekarić 7

Đurić 6,5

Šarac 6

Tumbasević 6,5

(od 67. Đurovski 6)

Trivunović 7

Kačar 7,5

Buač 7

Tadić 6

(od 56. Stojčev 6,5)

Despotović 6

(od 74. Drakulić 7)

IGRAČ UTAKMICE

Gojko Kačar (Vojvodina)

Žuti kartoni: Perić, Lj. Fejsa (Hajduk), Milutinović, Kčar (Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sport

PRESUDULA ŽELjA

Trener lala prezadovoljan izdanjem u Kuli.

Vojvodina je u Kuli pobedu želela bez bilo kakvih kalkulacija i, zahvaljujući tome, na kraju je uspela i da je izbori. Pored tri nova boda na njenom kontu, upravo je ta želja ono što raduje stratega našeg najstarijeg superligaša Ivicu Brzića.

-Dodatni značaj ovom uspehu daje činjenica da je rival rano poveo, ali se moji igrači nisu predavali – zadovoljno komentariše iskusni trener. – Štaviše, nisu se zadovoljili ni izjednačenjem, već su, naročito u drugom poluvremenu, prosto tražili i, na kraju, i našli veoma značajnu pobedu.

Igrač preokreta i ovoga puta bio je kapiten mlade reprezentacije Srbije Gojko Kačar koji je, makazicama za pamćenje, postigao izjednačujući gol. Kao i u nedavnom meču sa Smederevom, on je i u Kuli bio u potpuno novoj ulozi.

-Njega ove jeseni gol baš hoće, pa smo ga sa uobičajene pozicije zadnjeg veznog planski pomerili sasvim blizu golu domaćina, odmah iza Despotovića. Kasnije, kad je u igru ušao Đurovski i dao dodatni ofanzivni ton našoj igri, Kačara smo vratili na uobičajenu poziciju na kojoj je on takođe dragocen – objašnjava Brzić.

Posebnu draž pobedi u, za Novosađane, do sada neosvojivoj Kuli, dala je činjenica da je gol za trijumf postignut bukvalno u poslednjim sekundama meča.

-I to upečatljivo govori o upornosti i istrajnosti mog tima – ne krije zadovoljstvo komandant „panonske lake konjice“. – Postigavši taj pobedosnosni pogodak Saša Drakulić je još jednom potvrdio da je veoma upotrebljiv igrač čije iskustvo može da bude dragoceno.

Đ. VUKMIROVIĆ 07.10.2007 15:20:53
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

MALO STRPLjENjA, MOLIM!

Marija Đurovskog ne brine ne baš sjajan start u dresu Vojvodine.

Četvrogodišnji ugovor sa Vojvodinom potpisao je pre otprilike mesec i po dana i svi su očekivali da, istog trenutka, suvereno, preuzme dirigentsku palicu u startnoj postavi „stare dame“ srpskog fudbala. To se, međutim, nije dogodilo. Šansu još dobija „na kašičicu“, uglavnom u drugom poluvremenu, još ga je više na klupi, nego u postavi novog kluba.

-Moram da priznam da sam pomalo zatečen tim opštim čuđenjem što mi je, eto, potrebno malo vremena da se naviknem na igru novog kluba – iskren je Mario Đurovski o kojem je ovde reč. – Ipak, ne shvatam to kao pritisak, niti sam posebno zabrinut. Sve se bolje „osećam“ sa ekipom i samo je pitanje dana kada će me ljubitelji fudbala videti u pravom izdanju.

Četiri godine je, dodaje, bio deo Bežanije koja je imala jasno profilisanu igru, sada sve brže ulazi u igru novog kluba koji, ove jeseni, kao i on sam, još uvek pomalo traži sebe.

-Bilo bi sjajno da se ta dva „traženja“ poklope – kaže, uz osmeh. – Kod mene će se sve definitivno „prelomiti“ posle neke prave asistencije ili, daj Bože, gola. I onda će sve biti dobro, jako dobro.

Onim što je zatekao u novom klub je, inače, fasciniran.

-Ovde stvarno ni o čemu ne moraš da razmišljaš, treba samo da igraš fudbal – objašnjava. - Uslovi za trening u FC „Vujadin Boškov“ su stvarno vrhunski, plate i premije apsolutno redovne, apartmani ovde u Veterniku ili u hotelu „Park“ gde idemo u karantin, skoro kraljevski.

A šampionske ambicije našeg najstarijeg superligaša ne smatra nerealnim, naprotiv.

-Mnogo toga će, naravno, zavisiti od igara i rezultata Partizana koji ove jeseni deluje najubedljivije, odnosno Crvene zvezde, ali ni mi se ne predajemo, štaviše – kaže samouvereno. – Najviše bih, naravno, voleo da već na kraju jesenjeg dela budemo na čelu tabele, a onda da se na zimu maksimalno spremimo za pakleno fudbalsko proleće i titulu, posle puno godina, ponovo donesemo u Novi Sad.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

DETE OD 2 MILIONA

O mladom reprezentativcu Gojku Kačaru priča cela Evropa.
Kačar: Naravno da ću i ja jednom otići, a kada će to biti, videćemo
, ne opterećujem se. Smeta mi to što se poslednji uspesi Vojvodine
pripisuju isključivo meni, a svi znaju da nema pobede bez tima

Herta je nudila dva i po miliona, evra razume se, za njega se intiresuju i drugi evropski klubovi, ni najveći srpski, izgleda, nisu ravnodušni, ali sve to kapitena mlade reprezentacije Srbije Gojka Kačara ne uzbuđuje previše. Momak kojeg, možda više od svega drugog, izdvajaju za jednog 20-ogodišnjaka neobična zrelost i vrhunska intelegencija je, tvrdi, i dalje s obe noge na zemlji.

-Odavno sam shvatio da je u fudbalu sve od utakmice do utakmice, pa, kako bi to naš narod rekao, danas jesi, a sutra nisi – kazuje smireno, očigledno promišljajući baš svaku izgovorenu reč. - I smeta mi, jako, verujte, to što se poslednji uspesi Vojvodine pripisuju isključivo meni. Nema pobede bez tima, a to koji će pojedinac iskočiti, stvar je zaista vrlo promenljiva.

Priče o odlasku u inostranstvo ga, rekosmo, ne uzbuđuju previše, ali to ne znači da, kao i svaki srpski fudbaler uostalom, ne razmišlja o tome da će jednom krenuti u veliki fudbalski svet.

-Naravno da ću i ja jednom otići, a kada će to biti, videćemo. I nemam neku određenu zemlju ili klub u koji bih posebno želeo. Voleo bih, jedino, da to bude zapadnoj Evropi, da porodica i prijatelji mogu da me, bar s vremena na vreme, vide na televiziji – kaže, uz još dečački osmeh.

U mladoj reprezentaciji Srbije igra na poziciji štopera, u Vojvodini je, do ove sezone, bio nezamenljivi zadnji vezni, zadužen prevashodno za defanzivne zadatke, da bi, ove jeseni, prosto eksplodirao kao ofanzivac. Trenutno, sa sedam pogodaka, sa Stevanom Jovetićem iz Partizana deli čelnu poziciju na listi strelaca Meridijan super lige.

-Ni sam nemam definitivan odgovor šta je moja, da tako kažem, prirodna pozicija u timu – ne krije i sopstvenu nedoumicu. – Ono oko čega, međutim, nemam nikakvu dilemu jeste da, šta god da trener od mene tražio da igram, ja dajem celog sebe i da će tako će biti i u buduće.



Đ. VUKMIROVIĆ 27.10.2007 16:05:08
Locked