Halo Zurnal, ovde Sport!

User avatar
021
Posts: 858
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

To, razume se, važi i za šefa stručnog štaba Ivicu Brzića koji još traži formulu za reševanje sada već hronične neefikasnosti svog tima.
- I pre početka drugog dela prvenstva govorio sam da ćemo, posle odlaska Gojka Kačara i Ranka Despotovića, imati problema sa realizacijom i to se, nažalost, obistinilo – neveselo komentariše iskusni stručnjak.
To je trebao i rešiti u pripremnom periodu, a ne sada da svaku utakmicu kombinuje drugačije i traži postavu...
U meču u Kruševcu, na terenu su, uprkos parnim kartonima, bili Janko Tumbasević i Savo Pavićević, dok je štoperski tandem Miodrag Stošić - Igor Đurić, upravo zbog kartona, tu utakmicu prekočio.
Kako Pavićević ima kartone kada nije igrao protiv Kule?
limanfkv
Posts: 2841
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Slazem se sa Turijom po pitanju Buaca.
E sad moje misljenje je da je Buacu neophodan jos jedan partner u spicu,mislim da bi bilo dobro upariti ga sa Sepujom,a zasto?Sad ce mi mozda neko prebaciti kako prva liga nije 4. liga,ali oba napadaca Kabela u to vreme sada su prvoligaski igraci.On je igrao u kombinaciji sa Dadom Veselinovicem iz OFK Beograda i podjednako su bili efikasni,a ono sto je jos vaznije njihova igra.Milina je bila gledati dva napadaca koji se tako dopunjuju.
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

021 wrote:Kako Pavićević ima kartone kada nije igrao protiv Kule?
Pavićević je mogao da bira da li će igrati protiv Čukaričkog ili Hajduka. Igrao je protiv Čukaričkog i na toj utakmici zaradio još jedan žuti karton.
User avatar
Turija
Posts: 10715
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sport:
PAŠĆE BOŽOVIĆ

Stadion Karađorđe Sportov derbi 15.30
Vladimir Vukajlović (Vojvodina)

1. Nije mi prvi put da igram protiv bivšeg kluba,
igrao sam već, i to uspešno, u dresu Bežanije. To je veliki izazov i lep osećaj, naročito kada se pobedi. Ipak, u meni uvek ima i komadić sete. Jesam ostvario dečački san da zaigram za Partizan, ali, zbog teške povrede, nisam ga i dosanjao.

2. Presudiće velika borbenost i fudbalska pravda! Vojvodina, i ovog proleća, igra najlepši fudbal, sve rivale smo nadigrali, ali nam sreća nije bila naklonjena i mnogo mečeva smo izgubili sa minimalnih 0:1. Nadam se da će nam fudbalski Bog, ako ga naravno ima, sve to danas nadoknaditi.

3. Smatram da je naša prednost veća želja i, kao što rekoh, borbenost, posebno kod mladih igrača. Ne pretendujem, naravno, da govorim kao stručnjak, ali mislim da je Partizanova odbrana nešto sporija i da bismo to mogli da iskoristimo.

4. Od Moreire i Diare. Strašni igrači bez kojih Partizan, ubeđen sam, ne bi bio ono što jeste.

5. Ne volim da prognoziram, ali verujem da će biti 2:1 za Vojvodinu. Nadam se da ću ja biti strelac bar jednog gola, baš bih voleo da savladam mog velikog prijatelja i bivšeg saigrača iz Bežanije Darka Božovića.

5h5

1. Kako protiv bivšeg kluba?

2. Šta će presuditi na terenu?

3. Vaše prednosti i mane rivala?

4. Od koga preti najveća opasnost?

5. Prognoza današnjeg derbija?

„SPORT“ I VOJVODINA VAM POKLANjAJU

30 karata najbržima

\Na derbi kola „Sport“ i Vojvodina vode 30 čitalaca koji se danas, od 10 časova, prvi jave na telefon našeg dopisništva u Novom Sadu (021/63-63-661). Po 15 karata obazbeđeno je za zapadnu tribinu na kojoj se, po pravilu, okupljaju fanovi domaćeg tima, odnosno za „istok“, rezervisan za pristalice Partizana.

APEL POLICIJE

Ranije na stadion

Današnji derbi je proglašen događajem povišenog rizika, pa će na njemu biti angažovane pojačane snage policije i žandarmerije, organizovana rigorozna kontrola unošenja alkohola, narkotika, pirotehnike i tvrdih predmeta na stadion, stalno uključene policijske kamere kako na stadionu, tako i oko njega...

- Kapije „Karađorđa“ biće otvorene dva sata pre početka. Apelujemo, pre svega na navijače Partizana, da na stadionu krenu što ranije. „Njihova“, istočna tribina ima samo dva ulaza na kojima se, zbog kasnog dolaska, obično stvaraju nepotrebne gužve i nervoza – kaže major policije Dragan Novaković.

VOJVODINA – PARTIZAN

Novi Sad 62 17 19 24 80:89

Beograd 64 12 12 40 66:140

UKUPNO 126 29 31 64 146:229

MILAN VJEŠTICA (PARTIZAN)

Dvojka bez dileme

1. Odavno sam se otisnuo iz Novog Sad u Rusiju. Verujem da će mi biti izuzetno prijatno kada budem istrčao na travu novosadskog stadiona. Biće zanimljivo, a kako ću se osećati, to ću videti tek na licu mesta.

2. Presudiće motiv, ko u utakmicu bude ušao jače, snažnije, odlučnije... Siguran sam da ćemo to biti mi, jer, naš motiv je veći - titula. Spremni smo, znamo šta nas čeka.

3. Na osnovu onoga što sam čuo, pročitao i ponešto video na televiziji, Vojvodina je dobra ekipa. Naravno, ima i mana, a na nama je da ih otkrijemo i iskoristimo. Sa druge strane, naša prednost je kvalitet, igra koja nas krasi i koja je sve bolja.

4. Na ovo pitanje ne mogu da odgovorim, jer u ovom trenutku ne znam od koga bi mogla da nam preti najveća opasnost. O Vojvodini mogu da pričam samo kao o ekipi. Sigurno je da će nam trener Jokanović u okviru pripreme meča skrenuti pažnju o kome ćemo posebno morati da vodimo računa.

5. Nezahvalno je prognozirati tačan rezultat u fudbalu. Jedino mogu da prognoziram pobedu Partizana, jer sam uveren u takav epilog. Kladioničarskim rečnikom, očekujem čistu „dvojku“ u Novom Sadu.


Br. SEKULOVIĆ, Đ. V. 11.04.2008 18:51:28
PS
a ja se, ipak, nadam da oni koji nisu dosanjali san neće igrati i sanjati ga u našem dresu :evil:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10715
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

B92
Jokanović: Pobeda - korak ka tituli

partizan.co.yuTrener Partizana Slaviša Jokanović i odbrambeni fudbaler te ekipe Milan Vještica izrazili su uverenje da će uspeti da sutra pobede Vojvodinu u 25. kolu Meridijan Superlige, ali i nadu da protivnik iz Novog Sada neće igrati zatvoreno. "Sve je manje utakmica do kraja prvenstva. Interesuje nas samo pobeda u Novom Sadu, pošto bi nam ona otvorila vrata ka ostvarenju cilja, odnosno osvajanju titule šampiona u maju", rekao je Jokanović na konferenciji za novinare.

Jokanović je ocenio da će Vojvodina pokušati da se nadigrava, a ne samo da brani svoj gol.

"Vojvodina je treća na tabeli, do pre dve nedelje je bila kandidat za titulu. Utakmica u Novom Sadu nam je, takodje, prva posle duela sa Crvenom zvezdom u prvenstvu, ali i poslednja pre novog 'večitog derbija' u Kupu... Nema, ipak, većeg motiva og onoga za šta se borimo", kazao je Janković.

Trener Partizana u Novom Sadu neće moći da računa na povredjenog Nemanju Rnića, dok bi senegalski napadač Lamin Dijara, uprkos temperaturi koju je imao, trebalo da bude u kombinaciji za sastav.

Jokanović je, inače, od 1988. do 1990. godine bio član šampionske generacije Vojvodine iz koje je prešao u Partizan.

"Vraćam se u svoj grad i igram protiv bivšeg kluba za koji me veču lepe emocije. U današnjem fudbalu, ipak, nema mesta emocijama", rekao je Jokanović.

Karijeru je u Vojvodini počeo i Milan Vještica.

"Igraću u gradu u kome sam ponikao, ali ću sa saigračima učiniti sve da dodjemo do tri boda. Verujem da Vojvodina neće igrati 'bunker', da ćemo moći da igramo protiv njih", kazao je Vještica.

Partizan je u dosadašnjem toku sezone osvojio 55 bodova, pet više od drugoplasirane Crvene zvezde. Vojvodina je sakupila 43 boda.

Duel Vojvodine i Partizana igraće se od 15.30.

PS
sasvim fer i korektno, za razliku od onog iznad :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10715
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Sport

NADIGRALI PARTIZAN

Lale žale za pobedom
Novi Sad – Bez obzira što u njemu nije pobedila, subotnji
derbi je, izgleda definitivno, vratio dobru atmosferi i

učvrstio prilično poljuljano samopouzdanje u redovima Vojvodine. Jer, „stara dama“ srpskog fudbala ne samo da nije bila inferiorna, već je, realno, nadigrala renomiranog gosta i bila bliža trijumfu.

- Ozbiljno nas je najpre poremetio izlazak Milutinovića već u 23. minutu – objašnjava jedan od razloga polovičnog uspeha trener „lala“ Ivica Brzić. – Zadnja linija nam je funcionisala besprekorno. Tada sam, međutim, Stošića morao da prebacim na desnog beka, a na poziciju štopera uvedem Radovića što se kasnije pokazalo kao kobno.

Drugi razlog je, dodaje iskusni stručnjak, pograšan pristup njegovih fudbalera tokom 35 minuta u kojima su, zbog isključenja Vještice i Žuke, imali najpre jednog, a potom i dva igrača više.

- Umesto da odigramo mirno i probijemo Partizan po bokovima, mi smo žurili da loptu što pre ubacimo u šesnaesterac – kaže trener „lala“.

Najbolji akter subotnjeg derbija bio je neumorni Vladimir Buač, koji je, svojim petim pogotkom u ovom prvenstvu, u 86. minutu anulirao rezultatsku prednost gostiju.

- Da nismo, nespretno i nesrećno, primili gol u 48. minutu i tako već nadigrani Partizan vratili u utakmicu, sve bi bilo drugačije – ne krije žal sigurno najborbeniji igrač današnje Vojvodine.

TRAGIČAR RADOVIĆ

Žao mi je do neba

Ulazak u igru umesto povređenog Milutinovića (zadnja loža, pauza nekoliko nedelja) nije se posrećio štoperu Iliji Radoviću, posle čije greške je za goste dosuđen penal.

- Žao mi je do neba – iskren je robusni momak koji je, zimus, u Novi Sad stigao iz nikšićke Sutjeske.

Dok je, okrenut svom golu leđima, na ivici šesnaesterca primao loptu upućenu sa polovine Partizana, Radović je, kaže, čuo golmana Babalja kako viče „moja“.

- Nisam, međutim, video gde se on nalazi, a s druge strane sam, opet, čuo Đurića kako me upozorava na opasnost s leđa. U magnovenju sam, umesto da je izbijem u aut, loptu grudima skrenuo samo da ne ide u pravcu gola. Jovetić ju je, međutim, stigao i usledio je njegov kontakt sa našim golmanom i penal.

U finišu, mladi Crnogorac je, zbog povlačenja Diare s leđa, dobio i drugi žuti karton.

- Tu nisam imao izbora, sam je krenuo ka golu i morao sam da ga zaustavim.

OPERACIJA

Bez Đalovića

šest meseci

Levi bek Marko Đalović je neposredno po dolasku iz Bežanije povredio koleno, posle nekoliko nedelja oporavka pokušao je da se vrati na teren, da bi se ispostavilo da je operacija prednjeg ukrštenog ligamenta kolena ipak neizbežna.

- Đalović će najverovatnije biti operisan danas, a optimalno vreme za njegov oporavak je šest meseci – precizira dr Borko Vukosav.



Đ. VUKMIROVIĆ 13.04.2008 19:24:31

PS

Verujem Radoviću da govori istinu i da se zaista nervira.Prema prikazanom na terenu izgleda da je odgovoran, uporan i borben momak.
Veoma cenim kada igrač uoči i prizna svoju grešku, jer će raditi maksimalnom energijom na tome da je ispravi.
I ja ću da ispravim svoje preoštre sinoćne reči, upućene za igru Radovića i reći ću samo da momak mora još puno da radi, kako bi postao prvotimac Vojvodine.Pošto je i sam svestan nedostataka u svojoj igri, verujem da će ih radom i vremenom otkloniti.
Još nešto.I ovaj put se potvrdilo pravilo da nevolja ne dolazi sama i da su joj kumovali i drugi.
Isto važi i za našeg trenera.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10715
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Žurnal

http://img106.imageshack.us/img106/9915/y03yx6.jpg

PS
Prvi put sam zadovoljan sa izveštajem u Žurnalu.I, pohvalio bih ga.
Ovako nešto, već vredi pročitati. A ne, kao do sada, da se serviraju otrcane fraze, propaganda i lični interes.
Nadam se da i novinari polako počinju da shvataju svoju profesiju, ulogu i misiju :lol:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10715
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

ANALIZA DEBAKLA DONELA ĆUTANJE

Vojvodina
Novi Sad – Jučerašnja analiza subotnjeg debakla protiv
Crvene zvezde (1:5) donela je, uglavnom, ćutanje glavnih aktera,

odnosno igrača Vojvodine.

- U ovakvim situacijama igrači su, po pravilu, zatvoreni – komentariše glavnokomandujući temeljno uzdrmane „panonske lake konjice“. – Šta da se radi, utakmice se, ionako, ne dobijaju na sastancima, već na terenu.

Sve beogradske jade Vojvodine, dodaje Ivica Brzić, izlečiće pobeda protiv Bežanije, u subotu u Novom Sadu. Ono što je izvesno jeste da u tom meču u timu neće biti Trivunović, koji ima parne žute kartone, a pravo biranja je iskoristio upravo u meču sa Zvezdom. Parne kartone ima i kapiten Popović, ali on može da bira da li će igrati protiv Bežanije ili će, pak, pauzirati, a potom biti spreman za gostovanje u Čačku.


Đ. V 21.04.2008 23:19:47
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Image
Željko Brkić jedan je od nas!!!
Locked