SP - Nemacka 2006

Locked
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

SP - Nemacka 2006

Post by Владика »

Dugo sam razmisljao da li da otvaram topik o ovom dvomecu? Bez obzira da li vi pratite reprezentaciju ili ne uspeh A selekcije u mnogo cemu moze da kreira buducnost SiCG fudbala. Milioni koji ce se sleci u kasu saveza bi mogli da doprinesu razvoju fudbala kod nas. Ruku na srce fudbal gubi svoju bazu. Sami sracunajte koliko je napravljeno kosarkaskih i odbojkaskih terena u zadnje vreme a fudbalski sve vise propadaju. Racunica je prosta, iz kvantiteta dolazi kvalitet i ako se osvojeni novac bude ulozio u razvoj mladih fudbalera, fudbalske struke i fudbalske infrastrukture mozda i dolaze bolji dani za nas fudbal(mada sam ubedjen da ce se jagnjece brigade iz saveza dobro omastiti)?
Mladi sutra igraju u 15h a A selekcija igra u sredu. Utiske sa oba meca ostavite ovde!
Last edited by Владика on Thu Dec 08, 2005 2:34 am, edited 2 times in total.
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

Post by slavko »

Ocekujem trijumf protiv bosanaca,jer ako to nismo u mogucnosti da ostvarimo ( aja duboko verujem da jesmo) onda ne treba ni da idemo na Svetsko prvenstvo. :arrow: Znamo koliko bi nam znacio odlazak tamo tako da ,se nadam da cemo uz punu Markanu (ne onu u Brazilu :)))) :wink: obezbediti vizu za Nemacku,a onda...sve je moguce!
Ne znam otkuda su bosanci u poziciji da nam odredjuju ko je favorit a ko nije jer:

1) uz njih nije cela zemlja vec nekih 25 %ukuponog stanovnistva!

2)nisu kvalitetni kao mi,a ne bih zeleo da budem pristrasan,ni ne vidim neku njihovu sansu na NASEM terenu, sa momcima koji su prethodnih 9 utakmica briljirali i dokazali da smo sa pravom veliki favoriti,a VELIKOM favoritu nije za pretiti.

3)uz njih nece biti 60.000 navijaca

4)protvi njih ce biti 60.000 navijaca

5) Imaju 2-3 igraca koji drze ekipu,dok mi imamo bar 10-ak,i kod nas svako moze da resi mec,kod njih se zna... Salihamidzic,Misimovic,Barbarez... imaju dobru odbranu ali mi imamo bolju!

I tu cu stati! :lol:

A sad od mladih isto ocekujem. Trebalo bi da im napunimo do vrha mrezu i na najbolji nacin napravimo uvertiru za ono sto nas ceka u sredu vece.
A ako ili kad se plasiramo na svetsko prvenstvo ocekujem da ce se na spisku naci mozda i neko vosino dete (ili neko od bivsih igraca) poput Krasica ili Nezirija recimo.
:!:
Dakle,ocekujem da smo svi u sredu biti reprezentacija i da cemo isto tako na leto,posle svetkog prvenstva biti u prilici da nasim momcima cestitamo evropu na nasem stadionu! (sto je mnogo nerealnije od plasmana na svetsko prvenstvo,priznacete... :roll: )
Voso,Voso,stara damo,ko su tramvaj klubovi da te gledaju popreko samo?
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Cuo sam se sa mojim daljim bratom Goranom Gavrancicem,bar kako on kaze nepamti da je atmosvera ikada bila ovako dobra!Svi ocekuju pun stadion,dace sve od sebe da pobede Bosance i svi sa puno optimizma ocekuju mec,kako kaze svi zive za njega...Mada je Stankoviceva povreda dosta ozbiljna i sigurno nece moci da igra!I nastup Dragutinovica je neizvestan,dok bi ciganski hibrid trebalo da bude u kombinaciji za tim!
Hasan Salihamidzic prva zvezda bosancerosa je na glup nacin dobio zuti karton u proslom mecu(sutnuo je loptu posle prekida...) i nema prava nastu...Mada mislim da smo mnogo kvalitetniji da je u reprezentaciji konacno zavladao timski duh!
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Verujem da su Bosanci vise od nas zasluzili ovo prvenstvo.
Odnos naseg saveza prema reprezentaciji se najbolje video prosle godine na Olimpijadi. Zna se ko je prvi dosao, ko poslednji, ko uopste nije dosao, iz kojih razloga i sta je Savez uradio u vezi toga...
Ko ne ceni "mala" takmicenja ne zasluzuje velika...

Inace, u ovim kvalifikacijama sam navijao za Lihtenstajn. Dve pobede, dve neresene (protiv Portugala 2:2) 8) ...
Znam da je nerealno ali voleo bih njih da vidim na nekom od buducih prvenstava.
UPRAVA NAPOLJE!!!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

nboya wrote:Verujem da su Bosanci vise od nas zasluzili ovo prvenstvo.
Odnos naseg saveza prema reprezentaciji se najbolje video prosle godine na Olimpijadi. Zna se ko je prvi dosao, ko poslednji, ko uopste nije dosao, iz kojih razloga i sta je Savez uradio u vezi toga...
Ko ne ceni "mala" takmicenja ne zasluzuje velika...

Inace, u ovim kvalifikacijama sam navijao za Lihtenstajn. Dve pobede, dve neresene (protiv Portugala 2:2) 8) ...
Znam da je nerealno ali voleo bih njih da vidim na nekom od buducih prvenstava.
nemaoj tako nboya,nisu oni ni po cemu zasluzili pre nas da odu na sp.situacija u njihovom fudb, savezu je mnogo gora nego u nasem,igraju im u reprezentaciji igraci igraci koji su platili mesto u timu(ne svi) dok drugi sbog ovoga ili onoga ne zele da igraju,sa druge strane nasa reprezentacija je sloznija,cini mi se,nego ikada.o kvalitetu se moze diskutovati ali po meni ga imamo.sve u svemu ima mnogo razloga zbog kojih mi vise zasluzujemo svetsko prvenstvo nego bosanci.verujem da cemo otici u nemacku i zbog toga sto je dobro za nas fudbal i zato sto je dobro i za nasu drzavu Srbiju.dobijamo ih glat i to sa hendikepom :wink:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ocekujem naravno pobedu,ali da i napunimo ove Bosance od kojih smo za klasu bolji.
Nesto se kurce,ali videcete po zavrsetku utakmice i njihovog ubedljivog poraza niko ziv nece moci da dobije izjavu od Sliskovica.Samo neka se kurce,vise ce ih boleti.
Mislim da je atmosfera dobra,a i u savezu stvari idu na bolje od smrti Bulatovica i odlaska Lekovica.Oni su bili veliki kocnicari,a i Piksi je bio nesposoban.Sada su barem odredjene premije za uspeh,ali najvazniji su igraci i njihov odnos prema dresu.Zaista se momci bore i sada bi oni mogli da posluze drugima za uzor.
Imamo stabilnu ekipu,nema vise uobrazenih zvezda,nikome ne smeta klupa i kada bi se resile jos neke stvari poput himne,svaki mec reprezentacije bi bio pravi spektakl.Ali svakako ce to biti i sada sa Bosnom.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ako zbog nicega drugog,onda smo zbog Ilije Petkovica zasluzili put u Nemacku... i nadam se da cemo imati sada kada nam je najpotrebnije,sportske srece (jer bez nje nema uspeha) i napokon uspeti....
Petko je dokazao svoju velicinu i prvi put kada je odlazio (zbog moralnih razloga) sa selektorske klupe,ali i sada kada nikome nije dozvolio da mu se mesa u posao.Svaka cast za pozive igracima kakvi su Gavrancic,Koroman,Nadj,Djordjevic.... kod bilo kog drugog selektora ovi igraci ne bi ni prisli reprezentaciji,a Mijatovic bi jos igrao.... BRAVO PETKO!!!!

NAPRED PLAVI!!!!!
Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Mislim da ce utakmica biti izuzetno teska ali da cemo pobediti i plasirati se u Nemacku.Posle duzeg vremena imamo Nacionalni tim koji deluje kompaktno i zna sta hoce,cak i posle neresenih rezultata u Beogradu nismo gubili glavu.To je u svakom slucju timski kvalitet koji je naj vazniji za takmicenje u kome je svaki bod bitan.Za ovakvu reprezentaciju je naj zasluzniji svakako Petkovic koji je uneo pozitivni optimizam koji ga nije napustao tokom kompletnog takmicenja.Napravio je atmosveru koja dolikuje reprezentaciji i iskreno mu zelim da uspe u svojim namerama.Za nas fudbal je kapitalno vazno da se plasiramo na Svetsko prvenstvo jer cemo konacno posle duzeg vremena biti na velikom takmicenju a samim tim i nasi klubovi ce imati koristi od toga.
p.s.jos kad bi bar jedan igrac Vose bio na spisku Petkovica.
ImageSRECNO PLAVI :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Samo da se ne useremo kao protiv janeza pre par godina....
You'll never walk alone!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Moram reci da nam reprezentacija posle puno godina lici na tim. Nema velikih zvezda ali vidi se da momci teraju loptu srcem. Zao mi je sto pricu sa Zvezdanom Federacijom nismo resili u Sarajevu a jos mi je zalije sto nas je savez ispalio pa se nije islo organizovano.
Nboya nisu mudze zasluzile da idu na SP jer tu reprezentaciju fakticki niko ne prati i to je prolazno uzbudjenje zbog sanse da odu na SP. Valjda ce u njihovom timu biti i Srba koji igraju u nasoj ligi pa ako su malo pametni znaju kako ce igrati u sredu.
Vuk
Posts: 42
Joined: Sun Aug 21, 2005 12:31 am
Location: Detelinara

Post by Vuk »

U svabiji zivi mnogo Srba i pobedjujemo sigurno.
slavko
Posts: 174
Joined: Wed Jan 19, 2005 4:34 pm
Location: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

Post by slavko »

Pazite,nema repke u grupi 7 koja je zasluzila da ide vise od nas. prvo,gleda se po rezultatima naravno. Dalje,imamo izvanrednu atmosfetu,nema umisljenih zvezda,svi disu kao jedan i to je glevni recept uspeha. Videlo se da mozemo jos od Velsa i Italije,ali na sugavi Azerbejdzan unistio planove. Sada guramo sigurno. Citam,pobili se Spanci (Pujol i Fernandez cini mi se...),kod Bosanaca u savezu je situacija katastrofalna,Srbi imaju jak lobi tamo,jaku politicku frakciju (Jelici) i ...dalje nista ne pricam :?
Tole Karadzic je doveo novce u savez ,prvi put se igraci premiraju na bogat 'nacin' ,Piksi je bio samo iluzija,predsednik u pokusaju,ovo je ozbiljno i svaka cast na tome! Nema vise raznih Dan Tana da ugovaraju meceve i dovode privatne igrace! Pljuvali smo nekada Miljana a dosla jos vec go**a... :roll:
Sve kada se uzme u obzir mozemo mi i bez Stankovica,nije nenadoknadiv,tacnije u repki se ni ne vidi,tu je ovaj ganci Mladenovic da ga zameni,tu su i povratnici Koroman i Duljaj,verujem u pobedu...
Motiv nikada nije dolazio u pitanje :!:

E sada...jedino sto mogu da pozelim momcima jeste puno srece!

Jos da nam Mandaric dodje! :))) :lol:
Voso,Voso,stara damo,ko su tramvaj klubovi da te gledaju popreko samo?
Duke
Posts: 236
Joined: Wed Jan 19, 2005 7:19 pm
Location: Podbara

Post by Duke »

Padaju mudžosi 100%, trebalo je da ih roknemo još tamo... A što ne igra Stanković - još bolje, ionako je do sada bio naš najgori igrač u kvalifikacijama!
You'll never walk alone!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8835
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

samo da se nashi ne ugledaju na kosharkashe...

pamet u glavu i BUSHI!!! :P
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Mlada reprezentacija je uspela da preokrene rezultat i od 0-1 da stigne do 2-1!Strelac drugog gola je nas kapiten Milan Stepanov koji je i proslu utakmicu protiv litvanije veoma dobro odigrao...
Plavi srecno u nastavku utakmice...
Locked